PDA

Zobacz pełną wersję : Czy mocowaliscie wanne do sciany?



P__S
24-11-2005, 11:49
No wlasnie. Narozna wanna akrylowa. Ma byc obudowana bloczkami z betonu komorkowego. Kafelkarz twierdzi, ze nie trzeba mocowac jej do sciany (do wanny dolaczone byly nozki, ale zadnych listew mocujacych krawedz do sciany, inaczej niz w przypadku brodzika, nie bylo). Jak u Was wyglada sprawa osadzenia wanny? Czy robiliscie cos, by wanna nie "jezdzila" w murowanej obudowie? Rozumiem, ze uszczelniacz silikonowy zablokuje swobodne ruchy wanny, ale trudno uwazac go za element motazowy.

24-11-2005, 11:54
Witam,

Ja podmurowałem wannę i brodzik od dołu siporeksem - nie dudni tak no i się nie wygina. Niektórzy jeszcze na tą podmurówkę dają piankę - lepiej tłumi dźwięki - ja tylko zaprawę...

Joy1
24-11-2005, 15:49
(do wanny dolaczone byly nozki, ale zadnych listew mocujacych krawedz do sciany, inaczej niz w przypadku brodzika, nie bylo).

W mojej wannie w instr. obsł. jest napisane, że od ściany należy zamontować ją na specjalne uchwyty. Pokazany jest również sposób rozmieszczenia uchwytów. Zapytaj ew. w hurtowni. Może w małej zadymie wyleciały z rozerwanego kartonu, bądź nie wsadzono w fabryce.
Polecam dobrze uszczelnić od ściany.
Jeśli znasz producenta, zobacz w necie na jego stronie. Może coś jest napisane.
Pozdr.