PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka macie odległość między dołem drzwi a posadzka?



tomek_2
24-11-2005, 12:36
Ja zdecydowalem sie na odleglosc ok. 5 mm - zeby z jednej strony nie zaklocic cyrkulacji powietrza a z drugiej - zeby nie wychladzac pomieszczenia chlodniejszym powietrzem z korytarza. Jedne drzwi natomiast - podzcas mojej nieobecnosc - zamontowane sa tak, ze jest "dziura" az na 15 mm i kazalem to poprawic. A jak jest u was?
I jeszcze jedno - czy oscieznice (u mnie akurat regulowane z DRE) montowane sa na pianke punktowo, czy tez pianka wypelnia calosc otworu miedzy oscieznica a sciana? Jak powinno byc?

Dominik!
24-11-2005, 16:02
Co do odległości drzwi mam ok. 8mm- 1 cm. Po to, żeby w przypadku gdy ew. kiedyś kolo drzwi będzie rozłożony dywan - nie zawijały go.
Jedyne drzwi, które mam ok. 2,5 cm nad płytkami to drzwi zewnętrzne otwierane na zewnątrz.

michomis
24-11-2005, 17:50
moje drzwi do niedawna mialy okolo 5 cm, ale to tylko wina "fachowca" ktory u nas robil. teraz standardowo 1cm.
co do oscieznic to ostatnio montowalem jedna w scianie z cegly. w szesciu miejscach dalem kolki aby pianka nie rozepchala oscieznicy i nawalilem pianki wszedzie gdzie sie dalo. rezultat - super.

WojtekSz
27-11-2005, 20:50
pianka nie słuzy do montażu a jedynie do uszczelnienia!!!!!!
Jesli masz drzwi zamocowane na piankę to koniecznie to zmień i nie słuchaj wykonawcy który proponuje takie rozwiązanie bo on wyjdzie od ciebie za 2 dni a twoje dzrwi musza pracowac przez kolejne 20 lat! Równiez wtedy jak przeciąg zamknie drzwi z trzaskiem lub jak w nerwach nieco sie zbyt głośno przymkniesz itp itd.