PDA

Zobacz pełną wersję : wylewka na ogrz. podłogowe- zbrojenie siatką, czy włóknami



sceptyk
24-11-2005, 17:41
chciałem siatką (położoną na rurki z ogrzewania), ale znowu ktoś walnął twierdzenie, że nie jest to dobre, bo siatka pracuje i może przecierać tworzywo na rurkach :o :evil: jak jest u Was, co o tym sądzicie

michal_m
24-11-2005, 22:17
U nas na parterze siatka, u góry włókna. Z tego co pamiętam, na parterze grubiej. Dom oczywiście niepodpiwniczony.

Włodek W.
24-11-2005, 22:29
Ja zrobiłem z siadką 8) ,w czasie wylewania lekko sie uniosła i nie dotyka do rurek . :D
Zrob tak byś nie żałował tego co zrobisz. lub czego nie zrobiłeś 8) Pozdr. :D

cezak
25-11-2005, 07:06
Witam,

Dla posadzki cementowej do w zakresie grubości 3-4,5cm zbrojenie siatką stalową na całości, przeciwskurczowo i konstrukcyjnie (zdecydowanie w narożach)
Zbrojenie w połowie wysokości wylewki, choc przy zachowaniu asymetri zdecydowanie poprawniejsze górą.
Polecałbym zbrojenie zdecydowanie cieńszym drutem, najlepiej d4,5mm.

Dla posadzek o gr. pow. 5cm zbrojenie włóknami PP długości 19mm przeciwskurczowo + zbrojenie siatką w miejscach osłabień (tj. pasy o szerokości 20 cm z ułożonymi obok siebie rurkami grzewczymi miekkich osłonach, przewody PCV do zasilania powietrzem kominka) generalnie bruzdy o szerokości pow. 10cm itd.

Ja u siebie położyłem siatki nad rurakmi z ogrzewania podłogowego d3mm oczko 10x10. Konieczna dla tej częsci posadzki jest dylatacja oraz dodatki uplastyczniające.

Pozdrawiam,

echo
25-11-2005, 07:57
Ja posłuchałem Janzara ( :wink: dzięki) i zrobiłem z miksokreta z włóknami i jest OK

sceptyk
26-11-2005, 13:27
cezak, czyli kładłeś tą siatkę na rurki bezpośrednio, czy coś kombinowałeś z dylatacjami

janzar
26-11-2005, 15:08
chciałem siatką (położoną na rurki z ogrzewania), ale znowu ktoś walnął twierdzenie, że nie jest to dobre, bo siatka pracuje i może przecierać tworzywo na rurkach :o :evil: jak jest u Was, co o tym sądzicie

witam
siatka ma zadanie zbroić przeciwskurczowo a nie konstrukcyjnie i nie ma metody , która ustawi siatkę w jastrychu równo w przekroju na jednakowej wysokości

z tego powodu włókno polipropylenowe o długości 12 jako zbrojenie przeciwskurczowe rozproszone ma tzw. gwarancję posadowienia czyli jest tam gdzie trzeba aby przeciwdziałać skurczom w czasie wiązania jastrychu

wiecej na ten temat
http://img10.allegro.pl/show_item.php?item=74196813

sprzedaję przy okazji ponieważ moja główna działalność to posadzki


w swojej praktyce używam tylko włókien
pozdrawiam i odpowiem na wszystkie watpliwóści w tym temacie
lecz wystarczy w na górze strony w wyszukiwarce wpisać słowo jastrych

Jan Zaremba

sceptyk
26-11-2005, 16:41
u mnie będzie 5- 6 cm wylewki, czyli co, wystarczą włókna, a w garażu gdzie będą większe naciski, dać siatkę

cezak
26-11-2005, 23:08
do sceptyka:
siatka ułożona w betonie nad rurkami, dylatacje zachowane, tj na całej grubości posadzki wykonana pionowy pasek z pianki 4-5 mm grubości,
w garażu, jeśli posadzka wykonywana jest na styropianie/ wełnie zbroiłbym siatką d4,5-5 oczko 10x10,
u siebie: mam na I-szej kondygnacji włókna i siatki – grubość posadzki 4- 4,5cm,
na dole siatki w narożach i tam gdzie będą stały regały oraz nad ogrzewaniem podłogowym, grubość posadzki na dole 6,5-7cm


do janzara:
podzielam pogląd że z praktycznego punktu widzenia kontrola ułożenia siatki nie jest możliwa,
co do długości włókien odsyłam do dokumentu www.cementplus.pl/mikrobet.html

pozdrawiam

Zbigniew Rudnicki
27-11-2005, 10:41
Ja stosowałem jednocześnie siatkę i włókna polipropylenowe.
Podłoga była kładziona na gruncie, zdylatowana od ścian.
Więc ewentualne ruchy (zapadnięcia), lub pęknięcia posadzki, spowodowane niedokładnym wybraniem humusu, czy niewystarczającym zagęszczeniem piachu, mogły by skutkować zniszczeniem rurek ogrzewania podłogowego.
Ponadto przy przejściach do sąsiednich pomieszczeń (z płyty na płytę) nakładane były peszle przepustowe (głównie w progach).

janzar
27-11-2005, 19:42
do sceptyka:
siatka ułożona w betonie nad rurkami, dylatacje zachowane, tj na całej grubości posadzki wykonana pionowy pasek z pianki 4-5 mm grubości,
w garażu, jeśli posadzka wykonywana jest na styropianie/ wełnie zbroiłbym siatką d4,5-5 oczko 10x10,
u siebie: mam na I-szej kondygnacji włókna i siatki – grubość posadzki 4- 4,5cm,
na dole siatki w narożach i tam gdzie będą stały regały oraz nad ogrzewaniem podłogowym, grubość posadzki na dole 6,5-7cm


do janzara:
podzielam pogląd że z praktycznego punktu widzenia kontrola ułożenia siatki nie jest możliwa,
co do długości włókien odsyłam do dokumentu www.cementplus.pl/mikrobet.html

pozdrawiam

witam
co do długosci włokien stoję na stanowisku jako praktyk, że 12 mm i dozowanie 0,6 kg to optymalne rozwiązanie do jastrychu


19 mm stosuje się raczej do posadzek przemysłowych utwardzanych powierzchniowo , które to też wykonujemy
pozdrawiam
Jan Zaremba

J_K_K
27-11-2005, 19:53
chciałem siatką (położoną na rurki z ogrzewania), ale znowu ktoś walnął twierdzenie, że nie jest to dobre, bo siatka pracuje i może przecierać tworzywo na rurkach

No bo chyba nie na samych rurkach ??
U mnie najpierw był trochę gęściejszy beton pomiędzy i na rurki,
a dopiero potem faktyczna wylewka (rzadsza) na ten "podkład".
Siatka 3 mm, 100 x 100 mm - bo akurat taka była na stanie :-)
Ale już na taras (ale bez podłogówki ;-)) zamówiłem 5 mm.

Pzdr

JKK

cezak
27-11-2005, 20:06
do janzar:

zwracam honor, sprawdziłem w dwóch zaprzyjaźnionych firmach co wykonują posadzki na blokach i domkach i stosują długości włókien 12mm, choc nie potrafili powiedzieć dlaczego?

pozdrawiam, dziękuję za polemike
[/quote]

sceptyk
09-12-2005, 23:02
no i dałem tylko włókna, a garaż siatka