PDA

Zobacz pełną wersję : kondensat+zasobnik+podłogówka- kto tak ma



sceptyk
24-11-2005, 17:50
mam pytanie, czy macie taki układ i jak się sprawdza, po prostu nie chcę montować kondensatu jednofunkcyjnego i dodatkowo ogrzewacza gazowego (np. Richmond), bo wydaje mi się to dorższe i trzeba dodatkowy komin.
Jakie wersje macie (całość ogrzewania podłogówka)

acca5
24-11-2005, 20:00
Mnie ten temat tez interesuje. Tez chce tylko podlogowkę, kociol jednofunkcyjny z zamknieta komora spalania, zasobnik. Ewentualnie kominek z DPG. Czy jest to mozliwe. Moze jakis spec bedzie wiedzial jak to wykonac aby mialo rece i nogi, moze cos trzeba dodać np. plaszcz wodny czy wystarczy 1F z otwarta komorą- kotlownia z częsci garazu, a garaż w bryle domu. Jak to wykonac aby mialo rece i nogi. O czy m gadac z hydraulikiem. .

Tomik_B
25-11-2005, 10:37
mam pytanie, czy macie taki układ i jak się sprawdza, po prostu nie chcę montować kondensatu jednofunkcyjnego i dodatkowo ogrzewacza gazowego (np. Richmond), bo wydaje mi się to dorższe i trzeba dodatkowy komin.
Jakie wersje macie (całość ogrzewania podłogówka)

Ja, tak mam.
Znaczy się: kondensat Vaillanta Eco Tec 196/2 + zasobnik VIH120 + pogodówka VRC410S + podłogówka (w salonie, kuchni, holu, WC, wiatrołapie i łazience) oraz grzejniki w pokojach i na poddaszu).
Mieszkamy od sierpnia, więc trudno jeszcze oceniać całość.
Myślę, że zasobnik zamiast osobnego podgrzewacza jest lepszym rozwiązaniem.
Co do podłogówki i pogodówki, to na razie się uczę.
Aaa i jeszcze jedno, mam kominek ( Tarnava 14 kW) z DGP.

jacekaqua
25-11-2005, 20:54
mam pytanie, czy macie taki układ i jak się sprawdza, po prostu nie chcę montować kondensatu jednofunkcyjnego i dodatkowo ogrzewacza gazowego (np. Richmond), bo wydaje mi się to dorższe i trzeba dodatkowy komin.
Jakie wersje macie (całość ogrzewania podłogówka)

montuje takie zestawy bardzo często tzn. kocioł 1 -fukc + zas. bardzo dobrze sprawdzają siępod względem grzewczym i komfortem c.w.u. .obecnie żadko stosuje się podgrzewacze osobne

sceptyk
26-11-2005, 13:23
ale mojemu wykonawcy chodzi, o jakiś problem z wodą zbyt ciepłą, aby wchodziła do podłogówki etc. nie znam się na tym :evil:

mark1oc
26-11-2005, 13:31
nie wiem w czym problem ostatnio montowalem taki uklad zasobnik kociol grzewczy kondensat i calosc podlogowka tylko musialem zastosowac 2 pompy osobno dol i gora i tym samym sprzeglo hydrauliczne

jacekaqua
26-11-2005, 13:55
ale mojemu wykonawcy chodzi, o jakiś problem z wodą zbyt ciepłą, aby wchodziła do podłogówki etc. nie znam się na tym :evil:
przeciez w takim zestawie osobno ładuje się c.w.u. wyzszymi parametrami a c.o. niższymi,do podłogówki stosuje się miszacz i wszystko gra
:D

sceptyk
26-11-2005, 16:46
przyjaciele, a ile ten mieszacz kosztuje, kiedyś chyba była mowa o tym, że takie urządzenie jest potrzebe do kombinacji grzejniki- podłogówka, ale podobno kosztuje kilka tysięcy :o czy to chodzi o taki sam mieszacz, a może podpoqiecie mi ile kosztuje mniej więcej takie zestaw jak macie zamontowany lub montujecie

rispetto
26-11-2005, 17:56
przyjaciele, a ile ten mieszacz kosztuje, kiedyś chyba była mowa o tym, że takie urządzenie jest potrzebe do kombinacji grzejniki- podłogówka, ale podobno kosztuje kilka tysięcy :o czy to chodzi o taki sam mieszacz, a może podpoqiecie mi ile kosztuje mniej więcej takie zestaw jak macie zamontowany lub montujecie
Taki mieszacz, to zwyczajny zawór trójdrogowy (nie pamiętam ale kosztował w granicach 200 zł), którym sterujesz w zależności od automatyki kotła.
Mam taki układ (dół podłogówka, góra kaloryfery) oparty o kocioł Junkers Cerapur i sterownik Ceracontrol TA-270. Zaworem trójdrogowym steruje układ HMM (także Junkersa).
Inna sprawa, że akurat u mnie rzadko kiedy woda do ogrzewania ma temperaturę wyższą niż 30 stopni, więc ten "mieszacz" dużo się nie napracuje :lol:

jacekaqua
26-11-2005, 20:53
przyjaciele, a ile ten mieszacz kosztuje, kiedyś chyba była mowa o tym, że takie urządzenie jest potrzebe do kombinacji grzejniki- podłogówka, ale podobno kosztuje kilka tysięcy :o czy to chodzi o taki sam mieszacz, a może podpoqiecie mi ile kosztuje mniej więcej takie zestaw jak macie zamontowany lub montujecie

można zastosować dwojako
1.mieszacz który jest połączony z automatyką kotła ( drozsze rozwiązanie)
2.mieszacz termostatyczny który przymyka się sam na wskutek temp. przepływającej przez niego (tanie ale moze być)