PDA

Zobacz pełną wersję : Spartherm, Jotul, Tarnawa, Austroflamm, Dovre, Ekkom



Forest-Natura
24-11-2005, 22:53
Witam.
Wkłady kominkowe, i piece wolno stojące renomowanych firm:
Spartherm (stal i szamot),
Jotul (norweska renoma),
Tarnawa (żeliwny monolit),
Austroflamm (keramott i heat memory system),
Dovre (precyzja i styl),
Ekkom (nowoczesne piece wolnostojące Exclusive).
Jeżeli już masz dom - ostatnia okazja by skorzystać z ulgi remontowej.
Jeżeli budujesz - fachowa obsługa projektowo-doradcza i gwarancja dobrej jakości i efektywności kominkowych systemów grzewczych. Radiacyjne zabudowy kumulujące ciepło i technologie konwekcyjne.
Śląsk i okolice.
Zapraszam i pozdrawiam.
t.mobile 605 267 676
Forest Natura

Forest-Natura
02-12-2005, 14:35
Witam.
Nowe wkłady Tarnawy z pionowym, udosokonalonym użebrowaniem, w tym 12 kW z popielnikiem (mniejsza replika 14 kW) z bardzo dobrą ceną.
Pozdrawiam i zapraszam.

Forest-Natura
13-12-2005, 20:38
Witam.
Polecam wkłady z płaszczem wodnym, z bezpośrednim (czerpnia), płynnie regulowanym dolotem powietrza pierwotnego (do dna paleniska) i wtórnego (nawiew na szybę i do górnej części komory spalania) do wnętrza.
Modele z płaskim przeszkleniem i panoramiczne (zaokrąglone).
Zakresy mocy 16/12 (ogólna/płaszcz wodny), 22/18 ,30/25 ,40/32 kW.
Wersje z zsypem popiołu do piwnicy.
Pozdrawiam i zapraszam.

pattaya
15-12-2005, 19:08
Czy jest w tej chwili jakaś promocja na piece wolnostojące Austroflamm lub Spartherm?

Forest-Natura
18-12-2005, 20:57
Witam.
Nie.
Szczerze mówiąc przy tej "półce cenowej" jaką oferują te firmy za piece wolnostojące nie należy się spodziewać że z dnia na dzień obniżą cenę o nie wiadomo ile, tak jak to "spotkało" Cię w pewnej znanej firmie o której na Forum pisałeś.
Po co szukasz "na siłę" okazji czy promocji w śród firm oferujących towar za kilkanaście tys. zł (z tego co pamiętam podobał Ci się kiedyś model Zen firmy B&G oraz jeden z modeli MaxBlank'a), skoro z niższej półki cenowej można dostać też przyzwoite i ładnie wyglądające piece.
Chociaż w ofercie Austroflamm'a też są "kozy" za 3-4 tys.
Jeżeli podoba Ci się konkretnie jakiś model pieca - napisz.
Pozdrawiam.

pattaya
18-12-2005, 21:13
"Szukam na siłę" ?
Nie,czekam na okazję.
Chętnie kupię piec za 3-4 tysiące o wyglądzie i takiej samej jakości wykonania jak np.Zen B&G czy Zenit Max Blank.
Tyle ,że ja takich pieców nigdy nie znalazłem.
Zaproponuj coś.
Aha.
Te firmy potrafią obiżyć ceny nawet o 50% jak im coś zalega na magazynie.

Forest-Natura
18-12-2005, 21:39
Witam.
Mówiąc o kwocie 3-4 tys. miałem na myśli inny nieco "dizajn" (piecyki G1, G2, G3, Wien) co nie znaczy że jakość wykonania i dbałość o detale inna niż w tych droższych.
A jeżeli "będzie coś zalegać na magazynach" to dystrybutorzy najpierwej wiedzą o tym i przekazują to zainteresowanym klientom.
Pozdrawiam.

janrenovate
19-12-2005, 08:21
Ja też bym cos kupił "okazyjnie":-)

Forest-Natura
14-01-2006, 12:39
Witam.
Nowe wkłady Tarnavy:

1.Prizmo 14 i 16 kW
http://www.tarnavakominki.pl/pliki/aktualnosci/prizmo.jpg

2.Comfort II 14 i 16 kW
http://www.tarnavakominki.pl/pliki/aktualnosci/ComfortII.jpg

Pozdrawiam i zapraszam.

lagerfeld
17-01-2006, 09:02
dzień dobry,
szukam wkładu kominkowego w prostokącie (wyciągnięty do góry) z prostą szybą i nawiewem powietrza od spodu. coś tak jak ceres 680 austrofalmm czy arte 1 spartherm. możecie coś polecić ? :lol:

Rocky
17-01-2006, 10:13
Witam.
Nowe wkłady Tarnavy:
1.Prizmo 14 i 16 kW
2.Comfort II 14 i 16 kW
Pozdrawiam i zapraszam.
Jakie są ceny tych nowych wkładów, dla forumowiczów oczywiście :)
Czy przy okazji cena Tarnavy Comfort I 16kW może spadła ?

Forest-Natura
17-01-2006, 21:44
Witam.
Priv
Priv
Pozdrawiam.

mgrob
07-02-2006, 12:09
Poszukuję wkładu kominkowego do domu o powierzchnii 120m2 (60 patrter + 60 poddasze) bez DGP. Jaki wkład jest godny polecenia?
Kominek oczywiście będzie uzupełnieniem ogrzewania więc było by dobrze żeby cena nie była wygórowana.
Zastanawiam sie nad Tarnavą Comfort (również II). Jakie są ceny??
Pozdrawiam.

buziaczek
27-02-2006, 14:16
poproszę o cenę tych wkładów a także o najtańszą ofertę wkładu do ciągłego palenia takiego który trzyma ok.10h i ma wydajność ok80%

Forest-Natura
28-02-2006, 22:04
Witam.
Priv
Priv
Pozdrawiam.

romka
18-07-2006, 22:26
w jakiej cenie mogę dostać u ciebie varia BH lub AH
i ew. czy jest coś podobnego na rynku tyle że tańszego
pozdro

Forest-Natura
18-07-2006, 22:31
Witam.
Masz wiadomość na priv'a.
Pozdrawiam.

slaweksie
19-07-2006, 20:11
szukam Jide Vision 6575 czy ktos ma w dobrej cenie taki wkład ???

PiEm
26-01-2007, 20:19
Proszę o poradę

Poszukuję wkładu kominkowego (cena 3-4 tys.) który bedzie pracował z instalacją DGP, powieszchnia domu 140m2, kubatura ok. 600m3.

Może jakaś promocja wkładu renomowanej firmy :-?

Forest-Natura
26-01-2007, 20:31
Witam.
Priv
Pozdrawiam.

VIP Jacek
27-01-2007, 20:47
Szukam wkładu kominkowego do ciągłego palenia do dgp z turbiną dużej mocy. Powierzchnia do ogrzania ok. 180 m2 pow. z poddaszem użytkowym tj. ok 600 m3.
Parter wysokość pomieszczeń ok. 3 m, poddasze ok. 2,5 m.

Myślałem o największym Jotulu - Panoramie 15 KW lub francuskim Fonte Flame.
Generalnie interesują mnie te wkłady, które skutecznie ogrzeją tą powierzchnię.
Możesz coś poradzić?

kubaimycha
07-04-2007, 17:07
...po dłuuuugim zastanawianiu się ostatecznie na placu boju zostały:
Austroflamm Argos lub Pelagon i Spartherm FDh 570+SVS...Mają chyba podobne parametry i...niestety również podobną CENĘ !!! :( :( :(
Zależy mi na kominku dwustronnym, czyli z szybami vis a vis, który będzie miał jednocześnie pobór powietrza z zewnątrz. Planuję dołożyć trochę szamotu wokół dla lepszej akumulacji...
I jeszcze jedno...oba chyba są za słabe ( nominalnie 11kW ) do ogrzewania domu 250 m2 ?

Bluszcz 2
24-04-2007, 12:54
Proszę o pomoc
Mam domek firmy Archon http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m41f4ed1db50ca
kubatura 719 m3
pow urzytk 127,3 m3
pow zab 129,7 m3
pow domu 157
W domu chcemy zamontować dobrej firmy wkład kominkowy (ale bez przesadyzmu jeżeli chodzi o cenę np. Tarnava, Dovre), ma on rozprowadzać ciepło tadycyją metodą, dom jest dobrze ocieplony cegła porotherm 30cm, styropian 12cm, wełna mineralna 25cm i okna plastikowe. Dom bedzie ogrzewany gazowo tylko wieczorami na jeśieni lub na wiosnę chcemy się dogrzewać przez kominek. Kominek ma pełnić funkcję dodatkowego żróżdła ciepła

Prosze o pomoc w dobraniu wkadu i mocy

Pozrawiam
Agnieszka R

Jola_K
07-03-2008, 12:34
Poszukje wkladu o malej mocy, waskiego.
Interesuje mnie kominek Spartherm Arte B z pionowa szyba

Prosze o opinie na temat tego wkladu. Jakie jest doprowadzenie powietrza (ma przygotowane z zewnatrz).
Jak uzytkuje sie wklady z podnoszona szybka? bo zdsje sie ze Arte B taka wlasnie ma.

Jola_K
14-10-2008, 18:58
Poszukje wkladu o malej mocy, waskiego.
Interesuje mnie kominek Spartherm Arte B z pionowa szyba

Prosze o opinie na temat tego wkladu. Jakie jest doprowadzenie powietrza (ma przygotowane z zewnatrz).
Jak uzytkuje sie wklady z podnoszona szybka? bo zdsje sie ze Arte B taka wlasnie ma.

:roll:

Piotr_M
26-07-2009, 09:53
Witam,
potrzebuję skontaktować się z Foerest-Natura - niestety nie odbiera telefonu ani nie odpowiada na maile. Czy ktoś miał kontakt z nim w ostatnich 2 tygodniach?

christoffvan
28-02-2010, 19:03
Witam. Zastanawiam się nad kupnem wkładu kominkowego firmy EKKOM.
Z tematu i pierwszego postu wynika ze jest to renomowana firma. Czy ktoś z użytkowników wkładów tej firmy możne podzielić się ze mną swoją opinią i czy z zakupu jest zadowolony??? Zakupu mam dokonać w markecie i stąd moje wątpliwości...
Pozdrawiam i dziękuje z góry za informacje

Forest-Natura
28-02-2010, 20:18
Witam.
Większość producentów i importerów palenisk ma w ofercie wyroby dobre i ... tanie.
Ty wybrałeś akurat model, który jest tani. Dlatego można go kupić w markecie.
Nie różni się niczym od innych wkładów podobnej konstrukcji, jakie można w tychże marketach nabyć.
Pozdrawiam.
P.S. Ależ chciało Ci się tak stary "post" wyszukiwać :wink: Od tych paru lat, bardzo dużo rzeczy się zmieniło w kominkowej branży.