PDA

Zobacz pełną wersję : PIEC GAZOWY ULRICH - CZY KTOŚ MOŻE COŚ POWIEDZIEĆ- POLECIĆ?



delfinm
25-11-2005, 07:23
WITAM!
Potrzebuje rady-czy ktos zna moze piece firmy ULRICH? Czy faktycznie jest taki oszczedny jak reklamuja? Mam mieszkanie na poddaszu - bardzo wysokie, potrzebuje mocnego pieca, a zarazem zeby nie zbankrutowac:-) Mieszkanie ma ok 100 m2.

A to jest sciaga-o tym myslalam:
http://www.marax.com.pl/index.php?action=artykul&id=1584

Z gory bardzo dziekuje :P

january
28-11-2005, 21:53
Witam

Mam Ulricha KO21, to jest kociołek kondensacyjny, czy nieco inny niż ten, który jest w tym linku. Powierzchnia podobna, około 110 mkw. W sezonie za gaz płacę ok. 150 zl/miesiąc. Kocioł bezawaryjny (4 lata). Mam tylko wątpliwości, czy na twoje 100 metrów wystarczy ten Wandich o mocy maks. 18 kW.

Pozdrawiam

J_K_K
28-11-2005, 22:20
Powierzchnia podobna, około 110 mkw. W sezonie za gaz płacę ok. 150 zl/miesiąc. Kocioł bezawaryjny (4 lata).

Nareszcie ktoś odważył się napisać, że działa właściwie :-)

Z reguły o Ulrich'ach piszą właściciele "mercedesów" i (mam wrażenie)
instalatorzy / dealerzy konkurencji ;-)

Po latach okazuje się, że Nexie / Lanosy / Espero / Nubiry nie były takie złe ;-)

Pzdr

JKK

Artur Głozak
14-12-2005, 10:20
(...)
Potrzebuje rady-czy ktos zna moze piece firmy ULRICH? Czy faktycznie jest taki oszczedny jak reklamuja? Mam mieszkanie na poddaszu - bardzo wysokie, potrzebuje mocnego pieca, a zarazem zeby nie zbankrutowac:-) Mieszkanie ma ok 100 m2.
(...)

Szanowny Panie,
Dziękujemy za zainteresowanie ofertą urządzeń firmy Ulrich.
Na stronie www.ulrich.com.pl znajdzie Pani większość informacji na temat naszych produktów, oraz informacje dotyczące naszych Dealerów, którzy realizują sprzedaż i serwis na terenie kraju (ich spis dostępny jest na: http://www.ulrich.com.pl/siec/siec.php?dzial=k&id=2).

Moc urządzeń grzewczych podawana jest w kW - upraszczając, to ile metrów kwadratowych obsłuży dane urządzenie zależy od mocy urządzenia, ale też od typu pomieszczeń ogrzewanych, tj. rozbioru cieplnego oraz rozbioru ciepłej wody użytkowej.
W Pana przypadku proponuję:
-w wersji z podgrzewaczem kocioł Kondensich KOMPRESSOR 21kW lub Wandich FUTURA+ 19kW + podgrzewacz Wasserlux 140 sysX2.
-w wersji bez podgrzewacza kocioł Kondensich KOMPRESSOR lub Wandich FUTURA+ 24 kW (z kotła 24 kW większy wydatek ciepłej wody)

Szczegóły dotyczące kotłów Kondensich KOMPRESSOR i Wandich FUTURA+ na stronie www.

Z poważaniem,

Bigsister
14-12-2005, 22:08
Powierzchnia podobna, około 110 mkw. W sezonie za gaz płacę ok. 150 zl/miesiąc. Kocioł bezawaryjny (4 lata).

Nareszcie ktoś odważył się napisać, że działa właściwie :-)

Z reguły o Ulrich'ach piszą właściciele "mercedesów" i (mam wrażenie)
instalatorzy / dealerzy konkurencji ;-)

Po latach okazuje się, że Nexie / Lanosy / Espero / Nubiry nie były takie złe ;-)

Pzdr

JKK

Porównanie komfortu jazdy, niezawodności, itp. 5-7 letniego Mercedesa z 5-7 letnimi Nexią / Lanosem / Espero czy Nubirą to błąd logiczny, bo to dwie skrajności. Należałoby się zastanowic, czy Ulrich to nie jest raczej Toyota.

J_K_K
14-12-2005, 22:50
[quote="BigsisterPorównanie komfortu jazdy, niezawodności, itp. 5-7 letniego Mercedesa z 5-7 letnimi Nexią / Lanosem / Espero czy Nubirą to błąd logiczny, bo to dwie skrajności. Należałoby się zastanowic, czy Ulrich to nie jest raczej Toyota.[/quote]

Błąd logiczny to raczej co innego: ja nie porównuję ww. marek między sobą, a jedynie zwracam uwagę, kto źle pisze o tej, której nie ma ;-)

Pzdr

JKK

<bogdan>
29-01-2006, 17:52
Powierzchnia podobna, około 110 mkw. W sezonie za gaz płacę ok. 150 zl/miesiąc. Kocioł bezawaryjny (4 lata).

Nareszcie ktoś odważył się napisać, że działa właściwie :-)

Z reguły o Ulrich'ach piszą właściciele "mercedesów" i (mam wrażenie)
instalatorzy / dealerzy konkurencji ;-)

Po latach okazuje się, że Nexie / Lanosy / Espero / Nubiry nie były takie złe ;-)

Pzdr

JKK

Porównanie komfortu jazdy, niezawodności, itp. 5-7 letniego Mercedesa z 5-7 letnimi Nexią / Lanosem / Espero czy Nubirą to błąd logiczny, bo to dwie skrajności. Należałoby się zastanowic, czy Ulrich to nie jest raczej Toyota.

Nawiązując do Mercedesa - artykuł z grudniowej Rzeczpospolitej:

"MERCEDES JEDZIE DO NAPRAWY
Jak podaje magazyn motoryzacyjny "Auto Motor und Sport", w tym roku najczęściej kierowaną do serwisu marką samochodów w Niemczech był Mercedes. Zgodnie z zaleceniami producenta w 350 tys. pojazdów tej marki należało sprawdzić takie elementy, jak układ hamulcowy, elektryka oraz wycieraczki. - W Polsce w ramach wymienionych akcji serwisowych zostało wezwanych na przegląd i ewentualną wymianę poszczególnych elementów ok. 3 tysięcy aut - poinformował Piotr Wójcik z DaimlerChrysler Automotive Polska. Według danych firmy Samar, od stycznia do listopada w Polsce sprzedano 2245 tych aut, o 17 proc. mniej niż rok wcześniej. -a.mac."

duszek
04-02-2006, 20:17
Polecam przeczytac temat "kotłownie urlich czy ktoś zainstalował lub urzytkuje" w tym samym dziale "wymiana doswiadczen" sa tam podane bardzo interesujace linki gdzie mozna sie wiele dowiedziec o firmie urlich.