PDA

Zobacz pełną wersję : Wysokość progu przy drzwiach wejściowych...



darekola
25-11-2005, 09:31
Jaka jest sensownie dopuszczalna wysokość progu, przy drzwiach wejściowych.

W moim przypadku /nie ma jeszcze drzwi/ jest obecni 10cm róznicy między posadzką w wiatrołapie a wysokością pierwszej warstwy bloczka Ytong.

Zastanawiam się czy wyciąć te 10cm Ytonga, aby zrównać poziomy ???

Możecie poradzić???

D.

Jerzysio
25-11-2005, 09:38
Od środka - próg w drzwiach praktycznie na poziomie docelowej posadzki
( +/- 2,3 mm )
na zewnątrz, po uwzględnieniu docelowego wykończenia próg ok. 4 cm.
pozdro
J

..no i leciutki spadek posadzki ze środka na zewnątrz.

Dominik!
25-11-2005, 15:59
Ja chciałem jak naniższy próg, bo po co się o niego potykać, ale stolarz, który robił mi drzwi wejściowe doradził, że próg jednak musi być, bo to zawsze śnieg nie nawiewa, itp. Obecnie mam ok. 3 cm i tak jest ok.

remx
25-11-2005, 16:06
U mnie w projekcie jest 2 cm i wydawało mi się że to jest typowy wymiar.

Nie może być ani za wysoki (można się potknąć) ani za niski (bo go nie zauważymy i też się potkniemy)

inwestor
25-11-2005, 16:11
Dopuszczalna przez przepisy techniczno budowlane wys. progu w drzwiach o ile pamietam to max 2cm.
Pozdrawiam

remx
25-11-2005, 17:07
Za to (nawiązując do innego wątku) wykonawca wylał taras ok 1,5cm niżej. Nawiasem mówiąc dobry wykonawca. Pocieszał mnie że to i tak lepiej niż gdyby wylał za wysoko.
Potrącając mu pewną kwotę miałem w głowie sentencję "Inwestora" o tych 100 procentach. Przyjął to dzielnie na klatę.

WojtekSz
27-11-2005, 21:08
wysokośc progu zalezy od kilku czynników:
- od kierunku otwierania drzwi - jesli do środka to trzeba pamietac , że warto mieć w przedpokoju jakiś dywanik/wycieraczkę i albo obnizyć na nia poziom podłogi albo podniesc dolną krawędź drzwi
- od tego czy chcemy miec dobrą uszczelkę na progu - a na to potrzeba ok 10mm

ostatecznie próg około 20mm spełnia oba te wymagania :) a nie jest zbyt wysoki aby przeszkadzał

theme
22-10-2014, 00:07
wysokośc progu zalezy od kilku czynników:
- od kierunku otwierania drzwi - jesli do środka to trzeba pamietac , że warto mieć w przedpokoju jakiś dywanik/wycieraczkę i albo obnizyć na nia poziom podłogi albo podniesc dolną krawędź drzwi
- od tego czy chcemy miec dobrą uszczelkę na progu - a na to potrzeba ok 10mm
ostatecznie próg około 20mm spełnia oba te wymagania :) a nie jest zbyt wysoki aby przeszkadzał

taki próg o jakim jest mowa powyżej przedstawiła w nowym katalogu firma wikęd 285693
jest to połączenie aluminium z drewnem, oczywiście ma uszczelkę (wysokość 20mm).