PDA

Zobacz pełną wersję : Junkers - EUROSTAR - częste cykle włącz/wyłącz



krzysztofj5
25-11-2005, 11:22
Posiadam kocioł gazowy Junkers - EUROSTAR ZSE 24 - 3 MF, jednofunkcyjny z zewnętrznym zasobnikiem c.w.u. + regulator pogodowy + zegar sterujący.
W nocy kocioł pracuje w trybie obniżonym (funkcja CO) z ustawionym pokretłem regulatora pogodowego na pozycji "*", czyli w zasadzie nie powinien wogóle pracować (jest to ustawienie ochrony przeciwmrozowej). Zauważyłem jednak, że w tym trybie kocioł załącza palnik na 1-2 s i tak się dzieje co 1-2 min. W tym trybie "*" nie powiniemn przecież wogóle załączać palnika.
W trybie dziennym (normalnym) kocioł pracuje prawdłowo. Załącza palnik na kilka minut i później jest kilkanaście minut przerwy. Przełączenia pomiędzy trybem dziennym (normalnym), a obniżonym (nocnym) dokonuje zegar sterujący.
Jaka jest przyczyna załączania się palnika w trybie obniżonym, ustawionym na "*" ?

KrzysiekSw
25-11-2005, 12:52
Temperatura na wyświetlaczu jest prawidłowa?
Nie korzystałem akurat z ustawienia przeciwmrozowego, ale może to, moim zdaniem świadczyć o problemie z regulatorem pogodowym

buczek
25-11-2005, 16:51
Gdzies czytałem, ze tak się dziej gdy kociol jest zbyt duży w stsounku do ogrzewanje powierzchni. np. zapotrzebowanie nam moc wyniso 3 - 4 kw a kociol ma np, 24 kw.

krzysztofj5
26-11-2005, 08:42
W momencie pracy w trybie ochrony przeciwmrozowej w nocy temperatura na wyświetlaczu jest ok 26 st. C i kocioł w tym trybie, jak już wcześniej wspomniałem włącza się na 1-2 sekundy co jakieś 1-2 minuty.
Powierzchnia domu do ogrzania to 155 m2 i kocioł jest dobrze dobrany. Nawet serwisant przy pierwszym uruchomieniu, pamietam, obniżył nieco moc maksymalną kotła.
Jeśli ktoś z was ma taki lub inny kocioł Junkersa z regulatorem pogodowym, to prosiłbym o sprawdzenie jego pracy w trybie obniżonej temperatury ustawionej na "*" (ochrona przeciwmrozowa).