PDA

Zobacz pełną wersję : jak połączyć podłogę pływającą z terakotą BEZ LISTWY



smutna lidka
25-11-2005, 15:10
wiecie może?
podobno się NIE DA :cry:

godul1
25-11-2005, 16:57
A jak grube sa panele? Widziałem gdzieś dylatacje zrobione z pasków bardzo grubej płyty korka technicznego. Ale to było na połaczeniu z 14 mm parkietem. Korek jest ściśliwy wiec powinien współgrac z podłoga która się rozszerza. Może w twoim przypadku możnaby pod panele przy krawędzi zamiast pianki czy ekopłyu połozyc kawałek cienkiego korka a na dylatacji wkleic kawałek korka o odpowiedniej grubości i szerokości? jeżeli panele sa grube to moze by to się utzymało. Listwę zawsze można póxniej wpasowac jak nie wypali.

invx
25-11-2005, 18:38
korek to jest to :wink:

ania_g
25-11-2005, 18:48
KOREK!!!
Widziałam takie połączenie. Wygląda świetnie i sprawuje się też idealnie. Zrobię u siebie tak samo:))
Pozdrawiam

tekt
26-11-2005, 21:18
problem nie tkwi w wypełnieniu dylatacji - szpary pomiędzy posadzkami ... pas korka jest właściwym rozwiązaniem choć można zrobić też np pas uszczelki neoprenowej widziałem też szpachlę ... niestety jest krucha ... problem tkwi w "pływalności podłogi" ... skoro podłodze pozostawia się luzy na obrzeżach (na ewentualne rozkurcze-skurcze - hihih choć panele to koło drewna leżały... no zależy które.. ) więc w tej strefie będą sobie pracowały ... i może dojść do nieprzyjemnych dla oka sytuacji takich jak rozstępy ..(nie tylko nieprzyjemne w panelach) lub wybrzuszenia ... (to już bardziej dopuszczalne - fajnie się je miękko wciska )
należycie wykonane tak połączenie widziałem między klinkierem i panelami, między gresem i panelami ... ale ... w strefie pokręconej zresztą łukami dylatacji panele były przyklejone na kleju elastycznym do podłoża ...(pianka odpada) i z upływem lat problem się nie pojawiał ...
wszelkie profile kryjące odpadają można sobie drogi pedicure połamać... aha !! widziałem ładny profil aluminiowy taki pionowy płaskowniczek wyoblony na krawędzi do dylatacji .. super sprawa .. wszystko kwestia wizuala

invx
27-11-2005, 11:29
przeciez wlasnie piszesz o problemie wypelnienia tej szczeliny :lol: