PDA

Zobacz pełną wersję : Dobry moment na zakup okien?



Ala1
25-11-2005, 19:05
Mam zamiar zamówić okna w tym roku , ale nie wiem czy jest to dobrym pomysłym ze względu na ulgę remontową i jak mi się wydaje wzrostem cen , spadkiem jakości i obsługi klienta itp. Okna chciałbym zamontować na wiosnę ,a więc mam jeszcze czas. Jak uwarzacie ceny wzrosną wiosną , a może spadną? Wydaje mi się że dzieje się tak jak przed vatem unijnym.

Betka
25-11-2005, 19:25
Nie będe podpowiadać, bo może różnie być w następnym roku. Z mojego doświadczenia cokolwiek kupiłam wcześniej straciłam, bo ceny spadły. Na stali około 1500zł, porotherm kupowałam w grudniu po dużych rabatach jednak potem obniżyli cenę katalogową dodali rabat i był jeszcze tańszy. Z dachówką podobnie. Ciężko stwierdzić co będzie w nowym roku, ale teraz wszyscy chcą skorzystać z ulgi remontowej to i ceny nie będą takie niskie. Co poszło w górę to wełna i styropian.

ania
25-11-2005, 19:42
Ja czekam.
Nawet jeśli będą odrobinę droższe, to nie chcę okien z tego bałaganu końcoworocznego. Za duże ryzyko pomyłki.

Ala1
25-11-2005, 20:02
Z oknami się jeszcze wstrzymam bo i tak nici z odliczenia (nie zdąże) , ale pare innych materiłów kupię , właśnie myśle o wełnie na poddasze i miedzi na c.o. Pomimo że podrożało , to uda mi się jeszcze odliczyć , tak że wyjdę na swoje.

Dominik!
26-11-2005, 10:16
Ceny okien są najniższe w lutym i marcu - wtedy jest stagnacja na rynku, bo zasadniczo montaż ubiegłoroczny się już skończył, a do sezonu jeszcze kawałek. Z kolei teraz wszystko wydaje się najdroższe, bo każdy chce zdążyć z ulgą i nawet z towarami nie jest najlepiej - nawet trzeba trochę poczekać.