PDA

Zobacz pełną wersję : - - - jaki piec c.o. gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem ?



mannix
25-11-2005, 19:14
dane wejsciowe:
domek ok 160 m2
piec ma byc gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem na ciepla wode (tak doradzil mi instalator - ze lepszy jest kociol 1-funkcyjny na domek niz dwufunkcyjny)
cena ok. 4.000 PLN
dom ocieplony
zalezaloby mi na dobrym, oszczednym i niedrogim piecyku

jacekaqua
25-11-2005, 20:43
dane wejsciowe:
domek ok 160 m2
piec ma byc gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem na ciepla wode (tak doradzil mi instalator - ze lepszy jest kociol 1-funkcyjny na domek niz dwufunkcyjny)
cena ok. 4.000 PLN
dom ocieplony
zalezaloby mi na dobrym, oszczednym i niedrogim piecyku

wszystko zalezy od poboru c.w.u. ,jeżeli masz jedną łazienke w domu i kocioł wisi w bliskiej odległości to można zaryzykować,natomiast jezeli są dwie łazienki z wanną narożną ,kabiną itp. to porażka.bardzo dobrym rozwiązaniem jest kocioł 1 -fukc. + zas. będziesz w pełni zadowolony

mannix
25-11-2005, 21:28
wszystko zalezy od poboru c.w.u. ,jeżeli masz jedną łazienke w domu i kocioł wisi w bliskiej odległości to można zaryzykować,natomiast jezeli są dwie łazienki z wanną narożną ,kabiną itp. to porażka.bardzo dobrym rozwiązaniem jest kocioł 1 -fukc. + zas. będziesz w pełni zadowolony

ale przeciez o to pytam: o dobry kociol jednofunkcyjny z zasobnikiem w cenie ok. 4 tys. PLN
czy mozesz cos polecic ? moze jakas promocja na koltly jest jakiejs marki?

Dominik!
26-11-2005, 10:11
Obawiam się, że dobry (jakościowo), oszczędny i tani to cechy nawzajem się wykluczajace. Owszem możesz szukać dobrego w swojej cenie.
Raczej poradziłbym jakiś markowy kocioł, nawet na razie bez automatyki - ją możesz później dokupić. Ja mam kondensacyjnego cerasmarta Junkersa z zasobnikiem 120l. i jak na razie (1 rok) nie narzekam. Ale cena takiego zestawu to ok.10000 z tego co się orientuję.

KrzysiekMarusza
26-11-2005, 10:22
Dla orientacji może zobacz tutaj :
http://www.kotly.com.pl/index.php?cPath=27

a potem idź do sklepu i od tych cen co tej stronce spróbuj jeszcze cos utargować - choć całość (piec+zasobnik) za 4 kzł to ciężka sprawa (dochodzi jeszcze cała qpa szpejów do podłączenia).

powodzenia - Krzysiek

mannix
26-11-2005, 10:29
Obawiam się, że dobry (jakościowo), oszczędny i tani to cechy nawzajem się wykluczajace. Owszem możesz szukać dobrego w swojej cenie.
Raczej poradziłbym jakiś markowy kocioł, nawet na razie bez automatyki - ją możesz później dokupić. Ja mam kondensacyjnego cerasmarta Junkersa z zasobnikiem 120l. i jak na razie (1 rok) nie narzekam. Ale cena takiego zestawu to ok.10000 z tego co się orientuję.

nie chce kondensata. moze byc zwykly. liczylem na jakies typy a nie o udzielanie mi rad. jestem zdecydowany ale nie wiem jaki model wybrac i o to prosilem uzytkownikow forum, zeby podzielili sie swoimi doswiadczeniami w tym zakresie.

KrzysiekMarusza
26-11-2005, 10:40
mannix - naprawdę niewielu jest takich, co kupią kocioł i są z niego potem niezadowoleni (wyjątek - ci, co kupili 2-funkcyjne).
Ergo - skorzystaj ze stronki, co ją podesłałem, a potem zorientuj się czy masz jakiś serwis w okolicy -> uważam że należy robić przeglądy okresowe, które często są warunkiem np. 3-letniej gwarancji
jak jużpewnie pisałem - mam Vaillanta kondensata i jestem zadowolony :)

pozdr - Krzysiek

jacekaqua
26-11-2005, 13:58
Obawiam się, że dobry (jakościowo), oszczędny i tani to cechy nawzajem się wykluczajace. Owszem możesz szukać dobrego w swojej cenie.
Raczej poradziłbym jakiś markowy kocioł, nawet na razie bez automatyki - ją możesz później dokupić. Ja mam kondensacyjnego cerasmarta Junkersa z zasobnikiem 120l. i jak na razie (1 rok) nie narzekam. Ale cena takiego zestawu to ok.10000 z tego co się orientuję.

nie chce kondensata. moze byc zwykly. liczylem na jakies typy a nie o udzielanie mi rad. jestem zdecydowany ale nie wiem jaki model wybrac i o to prosilem uzytkownikow forum, zeby podzielili sie swoimi doswiadczeniami w tym zakresie.

np. vaillant vu 240/5 + vih 120 + zestaw podł. można kupić około 4000pln

kasztelan
26-11-2005, 14:25
Witam. Rozważ piec jednofunkcyjny \pracuje 7 m-cy\ i ogrzewacz pojemnościowy 100l \pracuje cały rok ,kosztuje ok.1200 i pali 2m3 na dobę dla 4-5 osób P0zdrawiam.

Cypek
26-11-2005, 14:37
Ruszaj do sklepu, sprawdź co jest w Twoich możliwościach i wtedy pytaj co wybrać.

MarcinBialezyn
26-11-2005, 17:50
A może Termet Unico 13/K + zasobnik 120l.
Mam taki zestawik, używam od około miesiąca. Na razie jest OK.
Za cały zestaw zapłaciłem ok. 3500 zł.
Kociołek jest polecany do małych domków ze względu na bardzo dobrą modulację: już od 4kW do 13kW.

Krzysztoff
11-01-2006, 07:15
Mam termeta UNICO 13/K z zasobnikiem 120l. W użyciu od sierpnia 2005. Wydawało mi sie że to ekonomiczne i dobre rozwiązanie ale dzisiaj już bym go ponownie nie kupił. Kociołek kosztował mnie niecałe 2000 ale lepiej chyba dołożyć i kupić coś solidniejszego. Od jakiegoś czasu przy osiągnięciu temp. powyżej 70 st. coś w nim buczy, wpada w jakieś dziwne wibracje, po dłuższej pracy jakieś trzaski przy wyłączaniu. Nie polecam tej firmy.

KrzysiekMarusza
11-01-2006, 07:59
Wydaje mi sie że po wielu przypadkach zatrucia czadem z piecyków gazowych do cwu (a one prawie zawsze mają otwartą komore spalania) należałoby byc bardzo ostrożnym i wybierać kotły z zamknieta komora (turbo).

pozdr - Krzysiek

Gesiu
11-01-2006, 13:53
Obawiam się, że dobry (jakościowo), oszczędny i tani to cechy nawzajem się wykluczajace. Owszem możesz szukać dobrego w swojej cenie.
Raczej poradziłbym jakiś markowy kocioł, nawet na razie bez automatyki - ją możesz później dokupić. Ja mam kondensacyjnego cerasmarta Junkersa z zasobnikiem 120l. i jak na razie (1 rok) nie narzekam. Ale cena takiego zestawu to ok.10000 z tego co się orientuję.

nie chce kondensata. moze byc zwykly. liczylem na jakies typy a nie o udzielanie mi rad. jestem zdecydowany ale nie wiem jaki model wybrac i o to prosilem uzytkownikow forum, zeby podzielili sie swoimi doswiadczeniami w tym zakresie.

np. vaillant vu 240/5 + vih 120 + zestaw podł. można kupić około 4000pln

Gdzie cos takiego za 4000 PLN???

Grzesiek13
11-01-2006, 14:07
Taki zestaw kosztuje katalogowo - 7673.80 zł i ktoś tu chyba z ceną 4000 zł strzelił a nie nabił.

Mały
11-01-2006, 19:25
Viessmann Vitopend100 z zasobnikiem 120l i sterownikiem Vitotronic100 kosztuje katalogowo 5.200,-netto - jak znajdziesz niedrogiego wykonawcę z firma to może się okazać że za taka kwotę wyjdzie Ci brutto+oczywiście montaz i dodatki.

Grzesiek13
11-01-2006, 19:27
Prawdę prawisz Wielki :wink:

jacekaqua
11-01-2006, 19:41
Taki zestaw kosztuje katalogowo - 7673.80 zł i ktoś tu chyba z ceną 4000 zł strzelił a nie nabił.
dokładnie katalogowo a minus rabacik?????? :D

Grzesiek13
11-01-2006, 20:23
Jacekaqua
Właśnie dostałem Twoją ofertę na e-maila. Wszystko pieknie, tylko podawaj, że kwota 4000 zł obejmuje składaka: vaillant+ zasobnik innego producenta - znacznie tańszy!!!+ czujnik vaillanta. Tak uczciwiej.
Po drugie nawet jak odejmiesz spory rabat na zestaw oryginalny!!! vaillanta to cena wychodzi sporo ponad 4000 zł. Cieszę się, że wykonujesz instalacje, ale "ja już mam instalatora" :wink:
Na przyszłość podawaj uczciwie a nie ściemniaj:

np. vaillant vu 240/5 + vih 120 + zestaw podł. można kupić około 4000pln

bobo30
11-01-2006, 21:12
ja polecam Vaillanta, zwykły kocioł jednofunkcyjny 24 mocy zasobnik 120, ja mam 150 (250m2 domu) dobry zestaw, polecony przez 4 niezależnych ludzi z branży, dobry serwis, niestety cena wyższa około6000 brutto po rabatachza zestaw

Gesiu
12-01-2006, 06:12
Zestaw vaillanta 240-5 plus zasobnik 120 tez vaillanta mozna kupic za jakies 5000 - 5300 brutto. Tez planuje cos takiego u siebie ale to za jakies pol roku.

KrzysiekS
12-01-2006, 12:54
Krzysztoff,

jesli masz problemy ze swoim Termetem załatw tą sprawe poprzez serwis.

Ja z moim Termet UniCo 6,6- 24 Kw + zasobnik 120 l nie mam żadnych problemow i pracuje on bardzo dobrze od dwóch lat.

Pracuje cicho w każdym zakresie temperatur, cały czas tak samo niezależnie od temperatury. Zużycie gazu jest na pewno w normie deklarowanej przez producenta, a moim zdaniem niskie.

Polecam ten zestaw, tym bardziej, że jest on w cenie jak sądze ponizej 4 tys brutto.

kasztanka
13-01-2006, 13:42
hej
a jak to jest z tym jednofunkcyjnym z zasobnikiem- wiecej gazu zzera?
no bo jak nikogo nie ma w domu to on i tak caly czas ta wode podgrzewa ....... i jak temp wody spadnie (w zasobniku) to sie wlacza i grzeje ja ......

czy dwufunkcyjny jest naprawde tak strasznie niewygodny?
biorac pod uwage 3 osoby
narazie 1 lazienke i mycie naczyn w zmywarce :)

pyrka
13-01-2006, 13:49
Jak woda nie jest pobierana z zasobnika ,to stygnie bardzo powoli. Jak przewidujesz dłuższy niebyt w domu, możesz przekręcić regulator temperatury na zasobniku na minimum albo odłaczyć zasobnik.

Grzesiek13
13-01-2006, 13:52
Kasztanka -
Jednofunkcyjny, czy też dwufunkcyjny z zasobnikiem warstwowym utrzymuje zadaną temperaturę cwu, co nie znaczy, że cały czas dogrzewa!!! Straty postojowe są niewielkie. Dwufunkcyjny ma wadę - brak cyrkulacji, mała ilość cwu.

wbrat
13-01-2006, 13:55
Obecnie mam dwufunkcyjny i jest on BARDZO niewygodny. Jak się kąpiesz w łazience i ktoś w tym czasie wpadnie na pomysł, zeby opłukać szklankę w kuchni, to nagle masz BARDZO nieprzyjemny zimny prysznic. A jeszcze gorzej jak akurat jestes namydlona, ktos w kuchni cale zmywanie w zlewie postanowi zrobic, a pomiedzy wami stoi wlaczony telewizor - efekt: ty nie mozesz wyjsc, no bo jak, twoich krzykow nikt nie slyszy, bo telewizor halasuje - jednyne co pozostaje to czekac az zmywający skonczy swoją pracę...

ps. to ze bedziesz miec zmywarke nie znaczy, ze nie bedziesz uzywac wody w kuchni - dosc czesto trzeba cos wyplukac, umyc (np. rece) itp. I z doswiadczenia wiem, ze ZAWSZE jak sie kąpie to ktos odkreca w kuchni kran. Chyba mam zlosliwą rodzinę... :wink:

Wojtek R
13-01-2006, 14:08
Kasztanka -
dogrzewa!!! Straty postojowe są niewielkie. Dwufunkcyjny ma wadę - brak cyrkulacji, mała ilość cwu.

jak np. VALIANT VUI AQUAPLUS VUI 280-7

a jaki masz możliwy wydatek ze swojego zasobnika w l na minutę

tu masz 2 f z możliwością cyrkulacji i wydatek 16,4l/m

i czemu wg was piece 2f są takie be ?

Grzesiek13
13-01-2006, 15:16
Zauważ, że ten twój kociołek aby mieć cyrkulację musi mieć zasobnik o pojemności 20 l. Chwilowy wydatek tego kociołka przy delcie 30 wynosi wg. producenta 164l/10 minut - ale to zasługa zasobnika warstwowego.
Kotły 2F nie są be, one są produkowane do mieszkań w bloku i małych domków o niewielkim zapotrzebowaniu na cwu.

13-01-2006, 15:22
A może mi cos podpowiecie?
Dane: Powierzchnia do ogrzania ok 200m, 5 osób, planowany kolektor słoneczny (najpierw instalacje, za rok (?) ogniwo, w zależnosci od środków), 2 łazienki, 1 na górze, 1 na dole, dom PTH 25+15 styropianu, 25cm wełny na poddaszu
Prosiłabym o podpowiedź dla instalacji z kolektorem i bez niego - ciekawe, jaka wyjdzie różnica :roll: 8)

pyrka
13-01-2006, 15:23
Jak wynika z postu wbrata najlepszy jest dla jednoosobowej rodziny. :P

Grzesiek13
13-01-2006, 15:26
Napisz jaki kocioł (kondens czy zwykły)- czy podłogówka, czy grzejniki, czy podgrzew cwu, czy z podgrzewem CO, jakie kolektory (próżniowe, płaskie), ile osób naraz korzysta z łazienek i po sobie.

Grzesiek13
13-01-2006, 15:29
Najgorsze, że niektórzy myślą, że kocioł 1F czy 2F to jeden pieron i po co przepłacać za 1F. Niestety w praniu potem wychodzi jak u Wbrata.

13-01-2006, 15:30
Napisz jaki kocioł (kondens czy zwykły)- czy podłogówka, czy grzejniki, czy podgrzew cwu, czy z podgrzewem CO, jakie kolektory (próżniowe, płaskie), ile osób naraz korzysta z łazienek i po sobie.
Zwykły, z zamkniętą komorą spalania
Automatyka, ale bez pogodówki
Podłogówka i grzejniki (podłogówki nie tak znowu dużo - raczej w łazienkach)
Podgrzewanie co+cwu
Z łazienek często będzie korzystało sporo osób (3 dzieciaków ;))
Przymierzamy się do kolektora próżniowego, chyba, że cena zabije ;)

Grzesiek13
13-01-2006, 15:38
Ma wiadomości na priva.

13-01-2006, 15:43
Dzieki :)

kasztanka
13-01-2006, 15:45
Ma wiadomości na priva.


ja tez poprosze :)
220m2 podlogowka 80m2 reszta grzejniki
2lazienki -narazie uzywana bedzie jedna
narazie 2osoby dorosle 1 dziecko

nie kondensat
nie wiem czym sie rozni zamknieta komora od otwartej-w praktyce

Grzesiek13
13-01-2006, 16:12
Masz wiadomość na priva.

kasztanka
13-01-2006, 16:54
Masz wiadomość na priva.

TX!

darek63
14-01-2006, 07:37
1/ Można wstawić kocioł na c.o. (2.000-3.000 zł) i oddzielnie bojler gazowy (900-1.000 zł). Ja tak mam. Bojlery zużywają ok. 2 m2/dobę (zależnie od ilości zużywanej ciepłej wody) i pracują cały rok. Poprzedni (włoski) przeżył ok. 10 lat (czyli "amortyzacja" 100 zł/rok), mam nadzieję, że wstawiony 1,5 roku temu Ariston też tyle pociągnie. Oddzielnie mam kocioł c.o. (za 3.000 zł), który pracuje tylko w okresie grzewczym.

2/ W przedziale do 5.000 zł możesz też kupić stojące kotły typu "lodówka" ( w jednej obudowie c.o. i cwu) firmy Termet i Saunier Duval (te mają palniki 2-stopniowe) lub wiszące np. Vaillanta, Viessmana + niemarkowy zasobnik cwu. Jak ma być taniej, to bez pogodówki (sterownik w pokoju jest wystarczający). Jak kupisz kociołek z modulowanym palnikiem to trochę mniej będzie spalał.
Większościową ofertę rynkową i opisy oraz ceny przed negacjacjami znajdziesz na tej stronie. Ja z niej korzystałem:

http://kotlygazowe.instalsystem.pl/shop_search,,offset,60.html

3/ Pamiętaj, że w kotłach można i należy mocno negocjować (nawet do 30%). Jak tak zrobiłem, ale nie będę dużo pisał, aby nie wywołać burzy w szklance wody. Jak chcesz to na priva. Miesiąc temy wstawiałem u siebie nowy kocioł to mogę Ci podać ile brał instalator , a ile "kotłownia". Oraz jakie opinie uzyskiwałem o poszczególnych markach.

andrzej100
14-01-2006, 09:31
Wiem jedno dwufunkcyjny to nieporozumienie. W starym mieszkaniu (jedna lazienka) mialem Termeta i porazka. Nie trzymal jednolitej temp, no moze po pieciu minutach od odkrecenia kurka i pod warunkiem, ze tylko ja z niej korzystalem w tym momencie. Ten kociol jest obecnie 12-13 letni wiec pewnie technika troszke polepszyla komfort pobierania wody , ale nie ryzykowalbym powtornie.