PDA

Zobacz pełną wersję : PROBLEM Z ARAN?ACJ? WN?TRZ?-POMOG?



Strony : [1] 2 3

Kasiorek
11-01-2003, 12:23
Witam serdecznie
Jeśli masz problem z doborem koloru ścian,lub nie wiesz jakie wybrać płytki,chętnie pomogę na stronach forum.Temat został już zaczęty na stronach OGŁOSZENIA DROBNE-PROJEKT WNĘTRZ.
POZDRAWIAM :lol:

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-14 10:08 ]</font>

Pyza
12-01-2003, 15:22
Kasiorku, mam problem. Nie chcę robić okapu wyspowego, a taki mam w projekcie. Po pierwsze żaden z tych które widziałam nie podoba mi się. A po drugie są strasznie drogie (2-5 tys). Czy można "coś" wymyślić, żeby umieścić moją kuchenkę pod ścianą (może dobudować gdzieś kawałek ścianki)?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
No i jeszcze projekt http://www.projekty.murator.pl/rzuty.htm?IdProjektu=74. Jedyną zmiana w projekcie jest "przeniesienie" tarasu na południe (zamiana okna w salonie z drzwiami tarasowymi).
Pozdrawiam Gośka
PS Śledzę wątek ten na Ogłoszeniach drobnych - jestem pod wrażeniem.

Kasiorek
12-01-2003, 22:01
Pyzo,trochę będzie ciężko.Kuchnia jest trochę nie ustawna.Myślę ,że jedynym wyjściem będzie przeniesienia kuchenki pod ścianę.Nie wiem tylko co z instalacją.To gaz czy prąd?Nie zauważyłam na planie gdzie znajduje się wentylacja.
Należy zwrócić uwagę aby kuchenka nie znajdowała się koło lodówki.Miejsce gdzie stoi kuchenka można wykożystać pod szafki kuchenne,będące równocześnie blatem roboczym.A wogóle mam wrażenie ,że ktoś najpierw poustawiał sprzęt a potem dorysował ściany i nie przewidywał innej aranżacji.Pomyślę nad tym jeszcze,może coś miprzyjdzie do głowy.
Pozdrawiam.
ps A dom podoba mi się bardzo

Becik
13-01-2003, 12:51
Witaj Kasiorku! Muszę przyznać że również jestem pod wrażeniem... Ja muszę się przyznać niestety, że do projektowania wnętrz nie mam w ogóle głowy i w tej chwili to nawet do końca nie wiem co bym chciała i co mi się podoba. Trochę się obawiam, że całe moje wykańczanie i urządzanie będzie jakąś wielką impowizacją gdzie każdy element będzie z innej bajki :sad:. Dlatego na początek nie skieruję do Ciebie zbyt wielu pytań, albo mogą być one zbyt ogólne.
Zacznę od przedstawienia swojego projektu: http://www.agrobisp.com.pl/projekty/projekt.asp?projektID=WB-3473&aktualnaStrona=1 . Nasze istotne zmiany to : dodanie kominka przy słupie przed schodami, przeniesienie drzwi balkonowych w salonie na stronę ogrodową. Na razie wiem tylko że w salonie i w przedpokoju chcę parkiet ( ale nie wiem jaki ), w kuchni panele korkowe, ściany otynkowane, okna drewniene, najchętniej w kolorze brązowym ( chociaż kto wie czy z braku laku :wink: nie skończy się na białych ). A oto moje pierwsze pytanka:
1. Jeśli w kuchni na podłodze będzie korek, to co na ścianach? Czy można dobrać jakieś płytki, które będą do tego pasować?
2. Jaki kształt kominka? Nam podobają się proste, kanciate. Ale u nas ten kominek będzie taki "wolnostojący" - co o tym sądzisz? I jeszcze podłoga wokół kominka - zalecane są płytki. Ja za bardzo za płytkami nie przepadam, ale mówi się trudno. Jak dobrać te płytki, by jakoś to u nas wyglądało? Może pod kolor obudowy kominka, by tan kawałek podłogi był tak jakby częścią kominka???
3. I jeszcze takie pytanie ogólne, bo tu zupełnie nie mam koncepcji: oświetlenie salonu. Sprawa trochę pilna, gdyż na wiosnę ruszamy z instalacjami. Masz jakąś koncepcję, gdzie dobrze by było rozmieścić kinkiety? Czy wersja bez żyrandola wchodzi w grę?
c.d.n.
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. B.

P.S. Przypuszczam że w ciągu najbliższych miesięcy będę miałą do Ciebie jeszcze dużo pytań. Gdybyś jednak stwierdziła, że nie chcesz być już wyzyskiwana, to, proszę, zostaw przynajmniej do siebie jakiegoś maila...

agnes
13-01-2003, 13:24
On 2003-01-12 15:22, Pyza wrote:
Kasiorku, mam problem. Nie chcę robić okapu wyspowego, a taki mam w projekcie. Po pierwsze żaden z tych które widziałam nie podoba mi się. A po drugie są strasznie drogie (2-5 tys). Czy można "coś" wymyślić, żeby umieścić moją kuchenkę pod ścianą (może dobudować gdzieś kawałek ścianki)?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
No i jeszcze projekt http://www.projekty.murator.pl/rzuty.htm?IdProjektu=74. Jedyną zmiana w projekcie jest "przeniesienie" tarasu na południe (zamiana okna w salonie z drzwiami tarasowymi).
Pozdrawiam Gośka
PS Śledzę wątek ten na Ogłoszeniach drobnych - jestem pod wrażeniem.


Dobrym rozwiązaniem będzie również ścianka działowa w miejscu gdzie jest zaprojektowana kuchenka,zależy od gustu,ja np.wole jak kuchnia jest bardziej zabudowana ,nie widać tak tych garów,zlewu itp.a będzie wrażenie,że jadalnia i pokój gościnny,który jest dość mały stanowią jedno pomieszczenie - ja bym to tak rozplanowała.

Kasiorek
13-01-2003, 20:32
Droga Pyzo,Twoja kuchnia nie dawała mi spokoju.Też pomyślałam o ściance działowej.Przesunełabym jak się da kuchenkę w stronę zlewu i wybudowałabym ściankę do granicy kuchenki.Zamknięcie całkowicie kuchni wydzieli nam dwa bardzo małe pomieszczenia.Mam podobnej wielkości kuchnię i nie lubię tam przebywać,bo sama o siebie się potykam,a jak ktoś wejdzie to można się zaklinować.

13-01-2003, 20:47
Dziękuję za odpowiedzi.

Najpierw do Agnes. Ja wolę kuchnię zupełnie otwartą, dlatego nie chcę budować pełnej ścianki między kuchnią i jadalnią, poza tym i tak kuchnia jest otwarta na salon. Niemniej dziękuję za propozycję.

Kasiorku, miałam nadzieję, że może Tobie się uda :wink:. Ja już myślę ze dwa lata i nic. Przeglądnę jeszcze raz okapy wyspowe. Martwi mnie ich wygląd (metal i szkło). Chciałam,żeby mój dom był "ciepły i miękki" i jakoś mi ten okap bruździ - tak na środku. Bo już pod ścianą tak się nie rzuca w oczy.
W salonie i jadalni chcę położyć parkiet dębowy, kominek wykończyć cegłą/klinkierem. Okna mam (zaplanowane, bo dom dopiero w stanie surowym otwartym, ale wprowadzać będziemy się w czerwcu) ciemnobrązowe. Szafki w kuchni będę robić murowane. I teraz się zastanawiam nad frontami szafek - albo dębowe (kolor podłogi) albo zielone lub niebieskie (to Twoja propozycja). Mam tylko wątpliwość co do koloru "szafirowego" - jaki to kolor - błękit czy granat? Nie wiem też jaki kolor ścian do tego będzie dobry - morelowy czy lepiej beżowy? Ściany mają być jasne. Do tego fotele: na biegunach i duży wygodny (kolor zielony/niebieski - jak ten w kuchni); no i sofa. Światło żółte.
Takie mam wyobrażenia, ale boję się, że w rzeczywistości "coś" źle dopasuję i będzie wszystko wyglądać źle :smile:.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli w salonie na podłodze będzie dąb, to schody muszą być też dębowe, a wtedy i holl na górze i podłogi w pokojach na górze? Bo szczerze mówiąc chciałabym podłogi na górze zrobić jasne.

Pytałaś o instalacje. Jak już pisałam - nie ma nic. Ale robić je będziemy gdzieś za miesiąc i już muszę podejmować decyzje. Wetylacja jest tam gzie komin :wink:, czyli w tym słupie na środku kuchnio-jadalnio-salonu.

Pozdrawiam serdecznie
Gośka

Pyza
13-01-2003, 21:05
Ten anonim wyżej to ja :smile:, nie wiem zresztą dlaczego.
Pozdrawiam Gośka

Kasiorek
13-01-2003, 22:07
Pyzo-Gosiu
Na naszym rynku faktycznie brakuje okapów wyspowych w stylu rustykalnym.Jest co prawda firma która sprzedaje okapy rustykalne, ale przyścienne.Nie znam całej ich oferty,ale możesz zadzwonić(023/662 68 01 - firma GRASS).Widziałam też bardzo ładne okapy murowane idealne do takich wnętrz ale też przyścienne.Może można taki wymurować nad wyspą?

Murowane szafki -super pomysł.Tylko drzwiczki do szafek zrobiłabym dębowe,a kolor wprowadziłabym w dodatkach,np płytek ceramicznych.A czy rozważałaś może wyłożenie blatu wyspy płytkami?Kolor szafirowy-podobny kolor ma w swoim logo PEPSI.Ściany zrobiłabym beżowe w całym pomieszczeniu.
Nie wiem jaki masz pomysł na podłogę w holu.
Bo jeżeli będzie jasna (jasne,beżowe płytki)to schody też mogą być jasne,nie leżą bezpośrednio przy podłodze w salonie ale byłoby dobrze gdyby miały odcień zbliżony do podłogi w salonie.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-13 22:20 ]</font>

Kasiorek
13-01-2003, 22:46
Beciku
Zaczniemy od kuchni.Trzeba się przyjżeć rysunkowi korka na panelu i zobaczyć z jakim kolorem jest zmieszany.Najbardziej bezpieczne będą płytki piaskowe.NIe wiem jakie chcesz meble kuchenne.Jeżeli jasne(wanilia)zastanowiłabym się nad kolorem oliwkowym na ścianie i pomarańczowymi dodatkami.Jeżeli meble będą ciemniejsze,to dałabym wspomniane już piaskowe w kolorze płytki i ściany,a dodatki zielono-oliwkowe.Obawiam się,że nie obejdzie się bez płytek wokół kominka,chyba że zastanowisz się nad cegłą klinkierową lub kamieniem.
Oświetlenie to bardzo ważna sprawa.Górne oświetlenie zastosowałabym nad stołem w jadalni,lubimy widzieć co jemy.Natomiast kameralne światło dobrze zrobi w części kominkowo-wypoczynkowej.Pomyślałabym raczej nad lampami stojącymi.Dają większe możliwości aranżacyjne,można je przestawiać a z kinkietami jest to trudniejsze.
Jeżeli chodzi o podłogę w salonie i przedpokoju,to ja pomyślałabym raczej o panelach drewnianych,a nie o parkiecie.
pozdrawiam i czekam na dalsze pytania :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-13 22:52 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-14 10:10 ]</font>

Becik
14-01-2003, 11:38
Kasiorek, dziękuję za odpowiedź. Podoba mi się pomysł z oliwkowymi elementami w kuchni ( skąd wiedziałaś że to mój ulubiony kolor? :smile: ). Nie przekonałaś mnie natomiast co do tych paneli w salonie - możesz podać jakieś argumenty? I powiedz jeszcze, proszę, jak Ci się widzi ten kanciaty wolnostojący kominek? Czy może lepszy byłby zaokrąglony? Co do żyrandola nad częścią jadalną salonu - świetny pomysł, ale nigdzie nie widziałam, żeby był on umieszczony tak asymetrycznie - mi się zawsze wydawało, że żyrandol powinien być w centum :smile:. Niestety, trudno mi pobudzić swoją wyobraźnię, gdybym tak zobaczyła urządzone już wnętrze, to bym wiedziała, czy mi się podoba, czy nie.
W ciągu najbliższych tygodni postaram się zorganizować jakąś wycieczkę rodzinną do składów, producentów, hurtowni... pooglądam jakieś gazetki, wtedy postaram się przedstwić Ci bardziej pełną wizję i oczywiście poproszę :smile: o kilka uwag
Pozdrawiam. B.

Kasiorek
14-01-2003, 16:58
Drogi Beciku :smile:
Wybrałam panele z tego powodu,że pasują do każdego wnętrza.
Parkiet niestety trochę nas ogranicza.pasuje raczej do wnętrz klasycznych,staromodnych, pełnych antyków.Ale jeżeli myślisz o takim charakterze domu to jak najbardziej parkiet jest na miejscu.Jeżeli chodzi o kominek,to trochę ciężko powiedzieć ,ale myślę że lepszy będzie kanciaty,o prostej formie.
Nie musisz się obawiać lampy nad stołem.W dużym salonie powieszenie lampy na środku nie ma sensu bo nie spełnia żadnej funkcji,a nawet nie oświetli całego salonu.Światłem możemy wydzielać strefy w dużym pomieszczeniu i właśnie ta nad stołem wydziela nam jadalnię.
pozdrawiam

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-14 17:00 ]</font>

Pyza
14-01-2003, 23:25
Kasiorku dziękuję za odpowiedź. I jeśli jeszcze mogłabt=yś mi odpowiedzić, bardzo Ci proszę :smile:.

Dzisiaj byłam w sklepach. I stwierdziłam, że jednak podłoga będzie dębowa w całym domu (oczywiście tam, gdzie ma być drewniana). Zastanawiają mnie płytki na podłogę w holu. Beż, który oglądałam ma odcień lekko rudy, albo jest zimny. Ten zimny odpada. Ale czy ten z odcieniem rudym nie bedzie zły? Planuję jeszcze kilka wycieczek do sklepów :wink:.
Czy mogę dać te same płytki na całym dole (kuchnia, hol)? I jak do całości będzie się miała łazienka (ta na dole) żółto-niebieska?
Acha, i jeszcze jedno. Czy ściany w salonie mogłyby być żółte (takie bladziuteńkie, pastelowe)?
Pozdrawiam serdecznie, Gośka

Kasiorek
14-01-2003, 23:44
Pyzo droga.Położenie takich samych płytek w kuchni i holu to bardzo dobry pomysł.Dobrze by tu pasowały płytki lekko postarzane,przetarte.Łazieneczka żółto-niebieska ,to dosyć odważne zestwienie.Kolory musiałyby być głębokie i nasycone ,a żeby pasowały do reszty nie mogą być szkliwione tylko matowe.Kolor ścian w salonie o którym wspominasz,ja nazywam kogiel-mogiel,będzie na pewno pasował do dębu.

agnes
15-01-2003, 08:05
On 2003-01-13 20:47, Anonymous wrote:
Dziękuję za odpowiedzi.

Najpierw do Agnes. Ja wolę kuchnię zupełnie otwartą, dlatego nie chcę budować pełnej ścianki między kuchnią i jadalnią, poza tym i tak kuchnia jest otwarta na salon. Niemniej dziękuję za propozycję.

Kasiorku, miałam nadzieję, że może Tobie się uda :wink:. Ja już myślę ze dwa lata i nic. Przeglądnę jeszcze raz okapy wyspowe. Martwi mnie ich wygląd (metal i szkło). Chciałam,żeby mój dom był "ciepły i miękki" i jakoś mi ten okap bruździ - tak na środku. Bo już pod ścianą tak się nie rzuca w oczy.
W salonie i jadalni chcę położyć parkiet dębowy, kominek wykończyć cegłą/klinkierem. Okna mam (zaplanowane, bo dom dopiero w stanie surowym otwartym, ale wprowadzać będziemy się w czerwcu) ciemnobrązowe. Szafki w kuchni będę robić murowane. I teraz się zastanawiam nad frontami szafek - albo dębowe (kolor podłogi) albo zielone lub niebieskie (to Twoja propozycja). Mam tylko wątpliwość co do koloru "szafirowego" - jaki to kolor - błękit czy granat? Nie wiem też jaki kolor ścian do tego będzie dobry - morelowy czy lepiej beżowy? Ściany mają być jasne. Do tego fotele: na biegunach i duży wygodny (kolor zielony/niebieski - jak ten w kuchni); no i sofa. Światło żółte.
Takie mam wyobrażenia, ale boję się, że w rzeczywistości "coś" źle dopasuję i będzie wszystko wyglądać źle :smile:.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli w salonie na podłodze będzie dąb, to schody muszą być też dębowe, a wtedy i holl na górze i podłogi w pokojach na górze? Bo szczerze mówiąc chciałabym podłogi na górze zrobić jasne.

Pytałaś o instalacje. Jak już pisałam - nie ma nic. Ale robić je będziemy gdzieś za miesiąc i już muszę podejmować decyzje. Wetylacja jest tam gzie komin :wink:, czyli w tym słupie na środku kuchnio-jadalnio-salonu.

Pozdrawiam serdecznie
Gośka

Nie chodziło mi o całkowicitą zabudowę kuchni,byłoby to niewygodne,również lubię kuchnie otwarte lecz nie całkowicie .Chodziło mi o sciankę działową takiej długości aby można było umieścić kuchenkę ewentualnie wg gustu ,a to już by wystarczyło aby trochę odgrodzić całe wyposażenie kuchni :smile:
pozdrawiam

agnes
15-01-2003, 08:09
On 2003-01-13 20:47, Anonymous wrote:
Dziękuję za odpowiedzi.

Najpierw do Agnes. Ja wolę kuchnię zupełnie otwartą, dlatego nie chcę budować pełnej ścianki między kuchnią i jadalnią, poza tym i tak kuchnia jest otwarta na salon. Niemniej dziękuję za propozycję.

Kasiorku, miałam nadzieję, że może Tobie się uda :wink:. Ja już myślę ze dwa lata i nic. Przeglądnę jeszcze raz okapy wyspowe. Martwi mnie ich wygląd (metal i szkło). Chciałam,żeby mój dom był "ciepły i miękki" i jakoś mi ten okap bruździ - tak na środku. Bo już pod ścianą tak się nie rzuca w oczy.
W salonie i jadalni chcę położyć parkiet dębowy, kominek wykończyć cegłą/klinkierem. Okna mam (zaplanowane, bo dom dopiero w stanie surowym otwartym, ale wprowadzać będziemy się w czerwcu) ciemnobrązowe. Szafki w kuchni będę robić murowane. I teraz się zastanawiam nad frontami szafek - albo dębowe (kolor podłogi) albo zielone lub niebieskie (to Twoja propozycja). Mam tylko wątpliwość co do koloru "szafirowego" - jaki to kolor - błękit czy granat? Nie wiem też jaki kolor ścian do tego będzie dobry - morelowy czy lepiej beżowy? Ściany mają być jasne. Do tego fotele: na biegunach i duży wygodny (kolor zielony/niebieski - jak ten w kuchni); no i sofa. Światło żółte.
Takie mam wyobrażenia, ale boję się, że w rzeczywistości "coś" źle dopasuję i będzie wszystko wyglądać źle :smile:.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli w salonie na podłodze będzie dąb, to schody muszą być też dębowe, a wtedy i holl na górze i podłogi w pokojach na górze? Bo szczerze mówiąc chciałabym podłogi na górze zrobić jasne.

Pytałaś o instalacje. Jak już pisałam - nie ma nic. Ale robić je będziemy gdzieś za miesiąc i już muszę podejmować decyzje. Wetylacja jest tam gzie komin :wink:, czyli w tym słupie na środku kuchnio-jadalnio-salonu.

Pozdrawiam serdecznie
Gośka

Nie chodziło mi o całkowicitą zabudowę kuchni,byłoby to niewygodne,również lubię kuchnie otwarte lecz nie całkowicie .Chodziło mi o sciankę działową takiej długości aby można było umieścić kuchenkę ewentualnie wg gustu ,a to już by wystarczyło aby trochę odgrodzić całe wyposażenie kuchni :smile:
pozdrawiam

agnes
15-01-2003, 08:10
On 2003-01-13 20:47, Anonymous wrote:
Dziękuję za odpowiedzi.

Najpierw do Agnes. Ja wolę kuchnię zupełnie otwartą, dlatego nie chcę budować pełnej ścianki między kuchnią i jadalnią, poza tym i tak kuchnia jest otwarta na salon. Niemniej dziękuję za propozycję.

Kasiorku, miałam nadzieję, że może Tobie się uda :wink:. Ja już myślę ze dwa lata i nic. Przeglądnę jeszcze raz okapy wyspowe. Martwi mnie ich wygląd (metal i szkło). Chciałam,żeby mój dom był "ciepły i miękki" i jakoś mi ten okap bruździ - tak na środku. Bo już pod ścianą tak się nie rzuca w oczy.
W salonie i jadalni chcę położyć parkiet dębowy, kominek wykończyć cegłą/klinkierem. Okna mam (zaplanowane, bo dom dopiero w stanie surowym otwartym, ale wprowadzać będziemy się w czerwcu) ciemnobrązowe. Szafki w kuchni będę robić murowane. I teraz się zastanawiam nad frontami szafek - albo dębowe (kolor podłogi) albo zielone lub niebieskie (to Twoja propozycja). Mam tylko wątpliwość co do koloru "szafirowego" - jaki to kolor - błękit czy granat? Nie wiem też jaki kolor ścian do tego będzie dobry - morelowy czy lepiej beżowy? Ściany mają być jasne. Do tego fotele: na biegunach i duży wygodny (kolor zielony/niebieski - jak ten w kuchni); no i sofa. Światło żółte.
Takie mam wyobrażenia, ale boję się, że w rzeczywistości "coś" źle dopasuję i będzie wszystko wyglądać źle :smile:.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli w salonie na podłodze będzie dąb, to schody muszą być też dębowe, a wtedy i holl na górze i podłogi w pokojach na górze? Bo szczerze mówiąc chciałabym podłogi na górze zrobić jasne.

Pytałaś o instalacje. Jak już pisałam - nie ma nic. Ale robić je będziemy gdzieś za miesiąc i już muszę podejmować decyzje. Wetylacja jest tam gzie komin :wink:, czyli w tym słupie na środku kuchnio-jadalnio-salonu.

Pozdrawiam serdecznie
Gośka

Nie chodziło mi o całkowicitą zabudowę kuchni,byłoby to niewygodne,również lubię kuchnie otwarte lecz nie całkowicie .Chodziło mi o sciankę działową takiej długości aby można było umieścić kuchenkę ewentualnie wg gustu ,a to już by wystarczyło aby trochę odgrodzić całe wyposażenie kuchni :smile:
pozdrawiam

Becik
15-01-2003, 11:20
Kasiorek, nasze wnętrze będzie bardziej klasyczne niż staromodne, myślę, że jednak dalekie od stylu "Ikea". Wydaje mi się, że tu parkiet będzie na miejscu - jeśli jednak jestem w błedzie - napisz. Ewentualnie jeśli uważasz że nie każdy będzie ok - to napisz proszę jaki polecasz a jakiego nie. Co do asymetrycznego oświetlenia - przekonałaś mnie w 150%!!! Zresztą "przespałam" się już z tym pomysłem i sama byłam już w 99% przekonana :wink:
http://www.afternight.com/smiles/thankyou.gif
za cenne rady.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Becik dnia 2003-01-15 11:27 ]</font>

Kasiorek
15-01-2003, 23:33
Beciku drogi
O staromodnym stylu pisałam w dobrym słowa znaczeniu,są to dla mnie wnętrza z duszą.W klasycznych wnętrzach parkiet sprawdza się na pewno.Niestety jest tak duży wybór parkietów że trudno mi polecić jakiś szczególny,kożystając tylko z wyobrażni o twoim wnętrzu.
pozdrawiam serdecznie :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-15 23:43 ]</font>

Becik
16-01-2003, 12:03
Kasiorek, witam ponownie. Na początek sprostowanie - nie posądzałam Cię bynajmniej o złe znaczenie słowa "staromodne wnętrze", wydaje mi się że wiedziałam co masz na myśli. Ostatnio nawet zobaczyłam w jakiejś gazetce taką dużą drewnianą biblioteczkę w tymże stylu i muszę przyznać że się w niej "zakochałam", dlatego, kto wie...
Właśnie rozmawiałam z mężem ( praktyk - często sprowadza mnie "na ziemię" np przy zakupie ubrań - zwracając uwagę na sposób wykończeń i skład tkaniny :grin: )na temat parkietów i zwrócił on moją uwagę na bardzo ważny szczegół: kolory w salonie trzeba będzie dobrać tak, żeby go trochę rozjaśnić. Problem polega na tym że najwięsze okno będzie niestety od strony północnej, drugie co prawda od zachodu, ale w cieniu domu sąsiada, wreszcie trzecie od południa, ale co to jest dla 30-metrowego salonu? Tak więc parkiet będzie z pewnością jasny ( np jesion ), ściany też jasne, biały odpada, proponuję jakiś ciepły, kremowy kolor, meble i stolarka o ton ciemniejsze od parkietu, kominek, płytki przy kominku, dodatki - ??? ( nie wiem :sad: ). Co sądzisz o tym zestawienu? Masz może jeszcze jakiś pomysł odnośnie rozjaśnienia?

Kasiorek
17-01-2003, 00:13
Beciku
proponuję:jesionowy parkiet,ściany w kolorze kości słoniowej lub bieli złamanej odrobiną żółci.Aby salon nie zrobił nam się monotonny wprowadzimy kolor.Pasować będą do niego odcienie ultramaryny i morskiej zieleni,lekko rozbielone.Możesz go wprowadzic w tkaninach,poduszkach, może sofa.Albo nawet pomalować fragment ściany,np dookoła okien.A jeśli wolisz bardziej nowoczesną atmosferę ,wprowadz kilka pastelowych liliowychlub fiołkowych drobiazgów.Co do kominka ,elementy z beżowego kamienia pasowałyby bardzo.I co ty na to?

agnes
17-01-2003, 07:45
Ja również mam pewien,mały dylemat a mianowicie podobają mi się
wnętrza nowoczesne z elementami klasyki ,i tak salon mam w kolorze piaskowym/ściany/,kominek z piaskowca z elementami rdzawej cegły /raczej styl klasyczny/,wokół kominka płytki w kolorze jasno łososiowo-beżowym.Podłoga z deski barlineckiej /dąb/.Wypoczynek mam nowoczesny z elementami metalowymi w kolorze pomarańczowym i beżowe poduchy.Zastanawiam się nad pozostałym wyposażeniem pokoju,jaki pasowałby do tego stolik .Nie chcę klasycznych komód czy witryn.Może jakieś szklane-metalowe półki?A stolik -mały,ten przy wypoczynku;no i stół jadalny w odrębnej części salonu?

Becik
17-01-2003, 09:26
A ja na to jak na lato :wink:. Bardzo mi się podoba.
Dziękuję i pozdrawiam. B.

bachac
20-01-2003, 09:50
Kasiorku! Mam problem z wyborem płytek podłogowych. Na parterze domu planujemy położyć takie same płytki w holu, kuchni, łazience, kotłowni i nawet w spiżarni. Jaki kolor wybrać, żeby pasował do wszystkiego, a poza tym musiałyby one być nieśliskie bo mamy małe dzieci. Czy takie płytki o nierównej powierzchni nie będą wyglądały zbyt rustykalnie, bo podobają mi się wnętrza raczej nowoczesne. Poza tym podobno na hole i tym podobne miejsca najlepszy jest gres.Jaki? Polerowany czy inny?

Klaudia
21-01-2003, 08:05
Kasiorku czy mogę prosić o pomoc.
Przymierzam się do wykończenia łazienki w moim nowym domu. Jest stosunkowo mała - większą mam na poddaszu ale na razie jej nie tykam. Najpierw chciałam zapytać o kolorystykę. Od dawna upatrzyłam sobie żółto - niebieską. Posadzka niebieska z dużych matowych płytek z ciemnymi fugami, a ściany żółte matowe z małych regularnych płytek bez żadnych dekorów z białymi fugami. Ponieważ łazienka jest dosyć wąska - ok. 170 cm nie chcę wstawiać kabiny tylko prysznic umieścić w jednym kącie wykorzystując trzy ściany. I tu pojawia się kolejny mój problem, czy zamknąć go drzwiami rozsuwanymi czy zasłonką? Wymyśliłam sobie takie rozwiązanie - dwa rzędy luksferów niebieskich po bokach, nad nimi rurka i przezroczysta zasłonka. Czy ma to ręce i nogi?
Ostatnio usłyszałam komentarz, że kontrastujące kolory wychodzą z mody i nikt już tego nie stosuje. A o zasłonce to słyszę same niepochlebne opinie. Może zaproponujesz mi inną kolorystykę. Nie przepadam za ozdobnikami i dekorami. Lubię proste formy.
Będę wdzięczna za każdą pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Kasiorek
21-01-2003, 22:10
Witaj Agnes
Po małej przerwie(zaliczenia semestralne) wracam na forum.
Do Twojego salonu będą pasowały meble proste, niskie.Można oczywiście szukać takich w exskluzywnych salonach za horendalne ceny.Ale jest firma polska ,którą zresztą już polecałam na forum iTobie również polecę.Firma Black Red White ma kolekcję mebli systemowych o nowoczesnej linii.Są to meble dostępne w 2 kolorach:wanilia i czereśnia i sama czereśnia.Są tam niziutkie szfeczki które będą pasowały do salonu.Możesz również dobrać stoliki,bo jest i mały stoliczek do sofy ijest duży stół rozkładany.Seria nazywa się vis a vis.Kolor czereśni będzie dobrze wyglądał przy pomarańczowej sofie.Podaję stronę internetową firmy:www.brw.com.pl
Inną firmą która ma nowoczesne,piękne meble jest BO CONCEPT.Meble są naprawdę piękne,ale drogie,to już zupełnie inna klasa.
pozdrawiam

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-21 22:14 ]</font>

Kasiorek
21-01-2003, 22:31
Drogi Bachac
Gres jest bardzo dobrym rozwiązaniem.Zaproponowałabym Ci kolor jasnego beżu.Jeżeli położysz go we wszystkich pomieszczeniach optycznie powiększysz je.Płytki z połyskiem były by bardzo eleganckie,ale są dosyć śliskie.Ale jest gres polerowany przed wypaleniem.Mniej się brudzi i ma satynową powierzchnię i również jest bardzo trwały.Musiałbyś położyć jak największe płtytki z minimalną fugą.To nada wnętrzom nowoczesny charakter
:smile:

Kasiorek
21-01-2003, 22:52
Klaudio
Ja również lubię proste formy.Zestawienie kolorów żółtego i niebeskiego jest agresywne.Obawiam się że ta łazieneczka jest trochę za mała na takie rozwiązanie kolorystyczne.Za bardzo by ją zdominowało.Są jednak zestawienia bardzo "bezpieczne".Nie musisz rezygnować z niebieskiego koloru tylko połącz go z vanilią.Jasne płytki na ściany(niekoniecznie na wszystkie)a na podłogę niebieskie,z tym że pod ścianami położyłabym jeden rząd płytek w kolorze ścian i fugi na podłodze jasne.Niebieskie luksfery na końcu łazienki poszeżą ją optycznie.Nie polecam Ci zasłonki w prysznicu,jest mało elegancka.Osobiście mam niemiłe wspomnienia z zasłonką.Wiecznie mokra,"pachnąca" stęchlizną.Męczyłam się przez 2 tygodnie wakacji.
Co do koloru dobrze również będzie wyglała zieleń z vanilią.
Tylko niebieski lub zielony nie może być zbyt mocny,musi być lekko przytłumiony,matowy.
pozdrawiam

bachac
22-01-2003, 07:31
Dzięki Kasiorku za odpowiedź. Nie wiem tylko jak te wąskie fugi mają się do ogrzewania podłogowego.
Pozdrawiam,
Basia

22-01-2003, 09:03
On 2003-01-21 22:10, Kasiorek wrote:
Witaj Agnes
Po małej przerwie(zaliczenia semestralne) wracam na forum.
Do Twojego salonu będą pasowały meble proste, niskie.Można oczywiście szukać takich w exskluzywnych salonach za horendalne ceny.Ale jest firma polska ,którą zresztą już polecałam na forum iTobie również polecę.Firma Black Red White ma kolekcję mebli systemowych o nowoczesnej linii.Są to meble dostępne w 2 kolorach:wanilia i czereśnia i sama czereśnia.Są tam niziutkie szfeczki które będą pasowały do salonu.Możesz również dobrać stoliki,bo jest i mały stoliczek do sofy ijest duży stół rozkładany.Seria nazywa się vis a vis.Kolor czereśni będzie dobrze wyglądał przy pomarańczowej sofie.Podaję stronę internetową firmy:www.brw.com.pl
Inną firmą która ma nowoczesne,piękne meble jest BO CONCEPT.Meble są naprawdę piękne,ale drogie,to już zupełnie inna klasa.
pozdrawiam

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-21 22:14 ]</font>

Dzięki za pomysł.Meble z serii vis a vis sa faktycznie fajne,proste a pomysłowe.Podobają mi się te zamglone szyby - fantastyczne .Wystarczyłyby mi 2 niskie szafeczki i jakaś większa szafka np. na książki i szkło /te pół otwarte pół przeszklone są akuratne.Do pomarańczowo-beżowej sofy pasuje właśnie ta seria ciemniejsza /czereśniowa/ a po za tym są to bardzo dostępne ceny.

agnes
22-01-2003, 09:09
Wyżej to byłam ja :smile:

Klaudia
22-01-2003, 10:17
Dziękuję bardzo Kasiorku. Wiesz, ja też zastanawiałam się nad wanilią. Jeżeli chodzi o niebieski, to znalazłam już takie bardzo jasne niebieskie, matowe i dosyć duże płytki. I do drzwi prysznicowych mój mąż też już mnie przekonał. Nie bardzo tylko zrozumiałam z tym wykończeniem podłogi. Czy proponujesz np. jeden rząd na dole ścian w kolorze podłogi. I jeszcze jedno pytanie. Czy taki cokół można zrobić z płytek popłogowych?
Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie

Klaudia
22-01-2003, 10:18
Kasiorku, pomyśl o wystawieniu nam faktury za Twoje usługi!!!

Kasiorek
22-01-2003, 11:19
Klaudio
Myślałam,aby jeden rząd płytek na podłodze tuż pod ścianami był w kolorze płytek na ścianach,a cokoły jak najbardziej można zrobić z płytek.
Cieszę się że mogłam pomóc,tymbardziej że zauważyłam spore zainteresowanie tą stroną forumowiczów :smile:

lenki
23-01-2003, 09:45
Kasiorku!
Mój problem rózni sie nieco od opisanych wyzej - po prostu mam małe mieszkanie. Planuje remont pokoju(w zalozeniu pokoju dziennego). Pokoj ma 4,5x4,5 i duza wneke (na kacik komputerowy). Jest bardzo słoneczny i wysoki na 3m.
Czy moglabys mi pomóc w doborze kolorów? Mam dywan w kolorze zielonkawym (pasuja gadzety oliwkowe). I uwielbiam zolty kolor. Wybrałam też kanapę w IKEA - EKTORP. Tylko mam problem z wyborem obicia(podoba mi sie tylko rodzaj materialu gruba bawelna - ale jest tylko w bezowym kolorze).Jakie sciany ? Jaki kolor kanapy - to bedzie najwiekszy kolorowy mebel? Jakie kolory dodatkow?
pomoż!!!!!!!!!!

Pyza
23-01-2003, 19:24
On 2003-01-14 23:44, Kasiorek wrote:
Łazieneczka żółto-niebieska ,to dosyć odważne zestwienie.Kolory musiałyby być głębokie i nasycone ,a żeby pasowały do reszty nie mogą być szkliwione tylko matowe.


Kasiorku serdecznie dziękuję za odpowiedź. Jestem Ci ogromnie wdzięczna za Twoje sugestie, dzięki nim zaczynam "widzieć" mój dom (a raczej jego wnętrze).
Trochę mnie martwi ta łazienka żólto niebieska. Bardzo lubię oba te kolory. Mąż i dzieci (w zasadzie jedno, bo drugie to nie za bardzo wie o co chodzi - ma niecałe 2 latka) nie wnoszą zastrzeżeń co do takiej kolorystyki. Zastanawia mnie, czy ta łazienka nie jest za mała na te kolory (pisałaś o "zdominowaniu pomieszczenia"), czy muszą być nasycone? Nie wiem też jak te kolory rozmieścić (co na ściany, co na podłogę, żeby łazienka się nie zmniejszyła). A może tą małą łazienkę zupełnie inaczej zrobić, a żółty i niebieski zostawić na górę?
Kasiorku jeśli możesz, bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie i udaję się na forum Wymiana doświadczeń, żeby wreszcie podjąć decyzję o tynkach i kotłowni. :smile:

Kasiorek
23-01-2003, 19:39
Pyzo
Mówiąc o kolorach łazienki na dole niestety nie wspomniałaś o jej wymiarach.Te kolory faktycznie nadają się do dużej łazienki.Co prawda matowe płytki nie będą tak dominować jak szkliwione,ale w małej łazience lepiej zastosować jasne kolory.

Kasiorek
24-01-2003, 14:41
Droga Bachac
Szerokość fug nie ma znaczenia dla ogrzewania podłogowego,przecież ciepło przechodzi przez całą powierzchnię płytki ,a nie tylko przez fugę.
pozdrawiam :smile:

Kasiorek
24-01-2003, 14:55
Do Lenki
Mamy już dwa kolory: zielonkawy i beżowy,dodałabym do nich pomarańcz i powstanie przyjemny nastrój śródziemnomorski.Jeżeli kanapa będzie stała przy ścianie,pomalowałabym ją na pomarańczowo,a nad kanapą powiesiłabym 3 duże reprodukcje w jasnych ,pastelowych kolorach.Pozostałe ściany powinny być w kolorze kanapy,jasne,ponieważ cały pomarańczowy pokój bardzo by się zmniejszył optycznie.W oknach dobrze by pasowały drewniane żaluzje .
pozdrawiam i czekam na dalsze pytania :lol:

lenki
24-01-2003, 15:44
Dzięki Kasiorku,
prawde mowiac jak kupowalam ten zielony dywan to myslalam o bordowej/oberzyna/terracota kanapie. Plus kawałki scian ciemnoczerwone. Ale potem pomyslalam ze bedzie optycznie za ciasno.
Mam jeszcze dwa pytania : w oknach mam rolety rzymskie - zolte w liscie - zmieniać na drewniane? Okna mam dwa wysokie(to stara kamienica) z łukiem. a ta kanapa wlasnie pod oknami. Ta sciana z oknem pomaranczowa?
I drugie pytanie : jak kolorystycznie wydzielic kacik do pracy(wneke) - tez pomaranczowo? Czy dac sobie spokoj z innym kolorem wnneki?
A i jeszcze trzecie pytanie : kocham stare drewniane meble, mam komode i szafke odnowiona i zabejcowana na taki cieply odcien(afromozja), ale potrzebuje jeszcze duzo miejsca na ksiazki. Czy lepiej zamowić regały(albo półki) drewniane czy moze znależć jakies nowe meble z pomaranczowanymi elem.
Uff, strasznie duzo tego wyszło. Ja w ogole nie wiem jak ty to robisz ze pamietasz jednoczesnie prolemy nas wszyskich.
dzieki :smile:

Kasiorek
25-01-2003, 22:20
Do Lenki
Zmieniamy koncepcję
Proponuję tak:
ściana na której stoi kanapa w kolorze zieleni dywanu,tylko o kilka odcieni jaśniejsza.W oknach mogą zostać rolety,ale drewniane żaluzje też będą pasować.Jeżeli masz stare meble ,nie zamieniaj ich na nowe,tylko zamów u stolarza półki na książki,możesz je wtedy zabejcować na kolor mebli.Reszta ścian w kolorze kanapy.Nie wydzielałabym kolorystycznie kącika komputerowego.Dodatki niech będą w kolorach oliwki,beżu i odrobiny żółci ale zimnej nie słonecznej.Stworzy nam się bardzo spokojne,monochromatyczne wnętrze,w którym będzie się dobrze odpoczywało :smile:
pozdrawiam

lenki
28-01-2003, 09:45
Witaj Kasiorku,
Przemyślałam obie propozycje i stwierdziłam że bardziej podoba mi sie twoja pierwsza koncepcja. Ja nie przepadam za monochromatycznym i raczej zimnym wnętrzem. Wydaje mi się ze wymagać będzie ode mnie ciąglego utrzymywania porządku. A ja jestem raczej bałaganiara i lubię kolor.
Poza tym ten pomarańczowy będzie idealnie pasował jako łącznik z przedpokojem. I nigdy nie wpadł by mi do głowy!
Mam tylko parę wątpliwości:ile tego pomarańczowego?
Ściana za kanapą - pomarańczowy słaby, poduszki, coś na stolik?
Czy mogą być doniczki w kolorze naturalnym(glinianym :???: ) czy lepiej oliwkowym. Pomyślałam, że komoda będzie stała między dwoma regałami drewnianymi. Nad komodą od jednego do drugiego regału będzie półka -tylko pytanie jaka-drewniana,czy kolorowa?
Co zrobić z przeciwleglą scianą ? Jak ją "zagospodarować"?
z góry dziękuję :smile:

Kasiorek
28-01-2003, 12:24
Lenko
Czy możesz mi opisać pokój.Już wiem ,że na ścianie z oknami stoi kanapa,a co z rezsztą.Po której stronie jest kącik komputerowy,gdzie są drzwi itd.Oraz jakie meble i gdzie masz w pokoju.:smile:

lenki
28-01-2003, 13:49
Pokoj jest kwadratowy z wnęką.Drzwi wejsciowe są naprzeciwko okien i znajdują się bardzo blisko sciany.Otwierają się na ścianę i do środka pokoju. Po prawej stronie drzwi jest ok 1metrowy kawałek ściany i dalej wnęka 1,2 m gł. i 1,7 m szeroka.
Sciana do niej prostopadła jest właśnie ścianą pustą.Stoją przy niej dwa fotele - z czego jeden zamierzam wywalić. Następna ściana jest ścianą z oknami- mam dwa wysokie okna ok.1,2 m. przedzielone 1 metrowym kawałkiem sciany.Okna na górze wykończone są lukiem. I pod tą scianą stoi kanapa.Sciana prostopadła do niej jest scianą przy której mają stać regał/komoda/regał.I tak doszliśmy do drzwi.Oprócz tego mam jeszcze duży wiklinowy kosz służący mi za ławę.Bardzo się sprawdza przy moim wiecznie obijającym się dziecku.
Do ustawienia mam jeszcze starą szafkę 1mx0,4mx1,35m (szxgłxwys). A we wnece musze miec msc na komputer i jakas szafkę zamykaną drzwiami. A jeszcze widziałam w moim ulubionym sklepie ze starymi meblami składany stół, taki z opuszczanym blatami(po rozłożeniu jest owalny) złożony zajmuje ok 0,4mx1m .Ale nie wiem czy gdzieś go zmieszczę.
Kasiorku, strasznie długi ten opis, ale mam nadzieje ze dokladny.
Do usłyszenia?zobaczenia? do przeczytania!!!:smile:

Kasiorek
30-01-2003, 18:07
Lenki
Wracamy zatem do wersji śródziemnomorskiej.
ścianę z drzwiami i wnęką zostawiłabym tak jak jest,czyli beż w kolorze kanapy.dalej idąc mamy ścianę z fotelami.Ja pod tą ścianą postawiłabym stolik,nie wiem jaki jest wysoki,czy będzie z fotelami, czy z krzesłami.na tej ścianie zrobiłabym pomarańczowy pas poziomy na prawie szerokość ściany ,ale nie do końca.Pas szerokości ok.85cm.Będzie to doskonałe miejsce do powieszenia np.reprodukcji(musi być w beżowych kolorach)lub można powiesić grubą drewnianą półkę,a na niej poustawiać doniczki lub inne bibeloty.Przechodzimy na ścianę z oknami.Dałabym jednak drewniane żaluzje,na kanapie kilka pomarańczowych poduszek.W rogu pomiędzy ścianą z oknami a ścianą z fotelami ustawiłabym pod skosem szafkę która Ci została.A w całym pokoju dużo zieleni.
pozdrawiam :smile:

30-01-2003, 20:37
co za pomysl by moj dom urzadzal obcy czlowiek? absurd.
biura, hotele i tego typu publiczne miejsca to rozumiem.
ale prywatny dom? nigdy.
a kysz i precz wszelkim projektantom wnetrz mowie.

Kasiorek
30-01-2003, 21:18
Jest mi przykro czytać taką opinię,nikomu nie narzucam swojej wizji wnętrza,pomagam tylko wpaść na pomysł



<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-30 22:44 ]</font>

Klaudia
31-01-2003, 08:02
Nie przejmuj się Kasiorku. To kolejny dowód na to, że z Anonimami nie ma co gadać. Nam jesteś bardzo potrzebna i pomocna. Jeszcze raz wielkie dzięki.
Pozdrawiam

ioka*
01-02-2003, 21:23
Kasiorku ogromnie się cieszę że ktoś taki jak Ty pojawił się na forum. Czytałam wszystkie wcześniejsze Twoje sugestie i bardzo mi się niektóre koncepcje i propozycje podobają. Z racji tego że trudno mi znaleźć kogoś o Twojej profesji bardzo Cię proszę o radę. Prosiłam już kogoś o takową przy kwestii antresoli, która pojawiła się w naszym domu, ale niestety...
Otóż jesteśmy na etapie domu w stanie surowym zamkniętym o pow. ok. 180m2 Nie mogę podać adresu projektu, ponieważ poprzestawialiśmy z połowę ścian w stosunku do oryginału.
I tak, na parterze jest duży kwadratowy hol, na lewo drzwi do kotłowni, obok łazienka, na wprost właściwie dwa jednakowe pokoje, ale chyba przekombinowaliśmy bo zamarzył ma się z nich jeden pokój z rozsuwanymi drzwiami na całą szerokość i teraz jest nieustawny że aż strach. Nie umiem narysować ale do obydwu tych pokoi z holu są zrobione łuki, większy i mniejszy. W salonie w lewym górnym kącie będą schody-nie betonowe a pod nimi kominek. Chcemy żeby ściana kominkowa była z jakiegoś kamienia np. piaskowca tak samo jak kominek. Na podłogę planujemy dechy tylko nie wiemy w jakim kolorze, prawdopodobnie buk.
Marzą mi się pastelowe kolory na całym tym dole ale boje się że wszystko będzie się gryzło, a wydaje mi się że jest na tyle przestrzeni że szkoda byłoby to spaprać takiemu laikowi jak ja.
Widziałam kiedyś w jakiejś gazecie salon w kolorze kawy z mlekiem połączonej z czekoladowym brązem, wyglądało to cudnie. Na razie może tyle, nie chce nadużywać Twojej chęci pomocy. Proszę pomóż jeśli znajdziesz chwilkę. Pozdrawiam serdecznie...

01-02-2003, 22:07
anonimowy
po co tu włazisz?!
Znowu naniosłeś trochę gnoju.
Jak wchodzisz do salonu to otrzep gumiaki.

ps.A tak w ogóle, to turlaj dropsa....

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: opal dnia 2003-02-01 22:08 ]</font>

Kasiorek
02-02-2003, 17:43
ioka
muszę przemyśleć Twój problem,za niedługo się odezwę :smile:

Kasiorek
02-02-2003, 17:46
Opalko
zerknij na stronę: uwagi o forum muratora - złośliwy anonymous
zdaje się że powraca Wasz znajomy

Kasiorek
03-02-2003, 20:54
Ioka
Będziesz musiała się na coś zdecydować ponieważ:
- drewno bukowe nadaje się do urządzania wnętrz w stylu skandynawski(IKEA)pasują do niego pastelowe,rozbielone odcienie morskiej zieleni(turkusu),błękitu w chłodnych tonacjach z dodatkami w kolorze zimnego beżu lub bieli złamanej odrobiną żółci
- natomiast do wnętrz brązowo-beżowych zdecydowanie pasuje podłoga z teku,dębu,czereśni lub innego drewna o ciemniejszym,ciepłym zabarwieniu.A świetnym uzupełnienim będą dodatki w kolorze czerwieni lub pomarańczu

03-02-2003, 21:28
do buku pasuje jeszcze kolor morelowy i kremowy

Pyza
04-02-2003, 18:37
Kasiorku, to jeszcze ja, Pyza. :smile:



On 2003-01-23 19:39, Kasiorek wrote:
Te kolory faktycznie nadają się do dużej łazienki.Co prawda matowe płytki nie będą tak dominować jak szkliwione,ale w małej łazience lepiej zastosować jasne kolory.

I co ja mam teraz w tej łazience zrobić? Może jasy żółty i granatowe dodatki (blat pod umywalkę, zasłonka do prysznica), a może jasnoniebieska (płytki) i jasnożólte ściany (nie zamierzam kłaść płytek na całych ścianach).

Pozdrawiam

Kasiorek
04-02-2003, 21:21
Pyzo
Proponuję żółty pastelowy i do tego niebieski kolor.Niebieski musi być raczej ciemniejszy i taki "spłowiały"

lenki
04-02-2003, 21:24
Witaj Kasiorku
Dzieki za wszystkie sugestie, nie podziękowałam wcześniej bo miałam mały problem z siecią. Jestem w trakcie realizacji projektu - chociaż widzę że trochę to będzie trwało.
Tak swoją drogą anonim(specjalnie z małej a) jest wredny i trzeba go zignorować - bo zdaje się że chodzi mu tylko o sianie zamętu - bo przecież nie ma nic ciekawego ani mądrego do powiedzenia.
Lenki

Kasiorek
04-02-2003, 21:42
Witaj Lenki
Mam nadzieję, że mój opis był dla Ciebie czytelny,szkoda że mogę zamieszczać tylko opisy,rysunek byłby czytelniejszy.
A anonimami przestałam się już przejmować. :smile:

Pyza
04-02-2003, 21:49
Dziękuję za odpowiedź :smile:.



On 2003-02-04 21:42, Kasiorek wrote:
A anonimami przestałam się już przejmować. :smile:

Bardzo się cieszę, :smile:
Pozdrawiam serdecznie.

Klaudia
05-02-2003, 07:49
Kasiorku! Już mi trochę niezręcznie Cię tak obciążać, ale jakbyś w wolnej chwili mogła się zastanowić nad moim problemem to będę wdzięczna. Chodzi jak zwykle o kolorystykę. Właśnie wykańczam parter mojego domu. Przymierzam się do pomalowania salonu, który jest połączony z jadalnią i kuchnią.
Wygląda to tak: Po wejściu do domu w lewo kuchnia, prosto salon. Z kuchni nie ma drzwi do salonu, więc stanowi to jedną całość. Kuchnia będzie zamknięta barkiem, dalej stół z krzesłami na tle takiego większego okna (jadalnia) i dlaej (wszystko w linii prostej) salon. Z prawej strony salonu, we wnęce będą schody drewniane, lekkie. Podłoga jasna, raczej buk, chyba, że mąż da się namówić na jesion lub klon. Jeżeli chodzi o kolory to myślałam o takim spokojnym przejściu odcieniami przez całą tą powierzchnię. NP. zaczynając od kuchni ciemniejszy, np. krem, jadalnia odcień jaśniejsza i część dzienna - najciemniejsza lub odwrotnie. Co o tym sądzisz. Nastawiam się na ciepły krem lub żółć, ale spokojną. I jeszcze jedno czy do takiego ułożenia kolorów pasowałby oliwkowy korytarz, z którego wchodzi się do tej powierzchni? Będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam i cierpliwie czekam.

ioka*
05-02-2003, 08:42
Kasiorku racja jak zwykle po Twojej stronie. Dalej optuje przy wersji beżowo-czekoladowej ale faktycznie skończy się raczej na dębowej podłodze.
Nie dam rady chyba tego narysować choć pokombinuję. Póki co, jako laik amator w tej kwestii opiszę swoją wizję – na razie! Salonu z jadalnią a Ciebie poproszę o weryfikację:
Po wejściu do domu z holu w prawo jest kuchnia przedłużona jadalnią, a jakby z równoległym wejściem z holu kwadratowy salon 5,75*5,75,połączony z kuchnio-jadalnią.
W kwestii kolorów np. w salonie ściana na prawo od wejścia, łącząca się z kuchnia w kolorze ciepłej czekolady, ściana na lewo –kominkowa cała z piaskowca z wkomponowanym na niej kominkiem, reszta ścian w kolorze albo bladego beżu albo jasnej kawy z mlekiem. Jedynym meblem będzie tam kanapa, fotele i stolik. A, w związku z antresolą nad głowami są belki drewniane więc i one w kolorze ciemnego brązu. Ta ściana czekoladowa przedłużona jakąś grubą drewnianą framuga mogłaby oddzielać tę jadalnię od salonu. A w tle jadalnia w kolorze: brudny pastelowy róż? Jasny oliwkowy? Ciepły krem? Jak to Twoim zdaniem wygląda? I jak w takie kolory przejść z holu? Będę bardzo wdzięczna, cierpliwie oczekuję.
ps. projekt jest http://www.archeton.com.pl Nazywa sie Zaciszny Dworek.W części salonowo-kuchenno-jadalnianej bez zmian. Nie ma pokoju za garażem-garaż jest przedłuzony na całości. Nie ma drugiego korytarza, dwa pokoje sa wydłuzona aż do holu.I nie ma ani spiżarni ani WC obok kuchni.Wszystko to jest hol.


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: ioka* dnia 2003-02-05 08:43 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: ioka* dnia 2003-02-05 08:52 ]</font>

Kasiorek
07-02-2003, 13:26
Witaj Ioka
Wydrukowałam sobie rzut Twojego domu,to bardzo ułatwiło mi myślenie. Oto co proponuję:
zastosować jeden kolor ścian w holu,salonie i kuchni i zaakcentować innym kolorem ich odrębność.Ściana pomiędzy salonem a kuchnią ,którą chcesz pomalować na czekoladowy brąz jest bardzo dobrym miejscem ekspozycyjnym.Pomalowałabym ją nie całą,tylko jakieś 1,8m szerokości i tam powiesiłabym jakieś jasne reprodukcje powieszone symetrycznie.Lub powiesiłabym kasety (coś w rodzaju ram) w beżowym kolorze w których można coś postawić.Co do ściany kominkowej,nie obkładałabym jej całej kamieniem,tylko na szerokość kominka aż po sufit.Ściany w kolorze beżu.Było by dobrze gdyby podoga holu i salonie byla taka sama.Komplet wypoczynkowy jasny,beżowy i w salonie ciemnoczerwone dodatki.Jeśli staniemy w salonie twarzą do jadalni widzimy na samym końcu ścianę,oan równiaż nadaje się na jakąś ekspozycję,tylko tym razem pomalowałabym ją na pomarańczowo(nie całą) i takie same dodatki w jadalni.W kuchni jedynie beż i brąz a podłoga jasna,może przejść do jadalni.
Bardzo się rozpisałam, ale nie wiem czy wyjaśniłam wszystko.w razie czego czekam na kolejne pytania :smile:

Kasiorek
07-02-2003, 13:41
Klaudio
Do tego rodzaju podłogi(buk,jesion) pasują chłodne kolory.Przejście odcieniami przez pomieszczenia wydaje się dobry.Proponuję aby zacząć od najciemniejszego od kuchni,tak aby do salonu przejść już z jaśniutkim kolorem.Tylko kolor musi być ten sam,rozjaśniany stopiowo.Chłodny beż byłby dobry,ale zastanowiłabym się nad pastelowym niebiesko-szarym kolorem.
pozdrawiam ciepło

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-02-07 13:43 ]</font>

Klaudia
07-02-2003, 14:15
Kasiorku, dziękuję bardzo. Nie mogę się trochę przekonać do tego niebieskiego i szarego. Jeśli raz jeszcze mogę Ci zawrócić głowę to proszę zerknij na rzut, bo mój opis na pewno nie był dość precyzyjny.
http://host1.studio-atrium.com.pl/atrium.php?p=pd&cid=18&pid=26
Korytarz (2) pomaluję na oliwkowo). 3 i 4 to kuchnia z salonem. U mnie bez zmian za wyjątkiem małej ścianki (pypustu) pomiędzy kuchnią a salonem, nie ma jej. Kuchnia odgrodzona barkiem w miejscu tego wypustu, a okno w jadalni zrobiłam większe i podłużne, coś na kształt witrynki. Tam gdzie sa schody nie mam wylewanej klatki schodowej tylko w tej wnęce będą bukowe schody ażurowe (na tą śćianę - wnękę też nie mam pomysłu z kolorem). Raz jeszcze proszę Cię o radę, może teraz coś Ci się jeszcze nasunie. Będę bardzo wdzięczna zwłaszcza, że zabieramy się za malowanie.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Kasiorek
12-02-2003, 11:03
Witaj Klaudio
Jednak jak się widzi rzut ,to lepiej się myśli o zagospodarowaniu i kolorystyce.W korytarzu zostawiłabym oliwkę natomiast tam gdzie są schody dałabym jaśniejszy odcień oliwki. w kuchni,jadalni i salonie dałabym różne odcienie beżu,w sposób o jakm mówiłyśmy wcześniej,a żeby nie zrobiło nam się zbyt monotonnie dodatki muszą być w zdecydowanym kolorze,a w jakim to wszystko zależy od koloru mebli.:smile:

Klaudia
13-02-2003, 07:44
Dziękuję Kasiorku. Też o tym myślałam z tą oliwką na klatce schodowej. Od mojego ostatniego listu trochę się zmieniło - korytarz jest już w kolorze dosyć intensywnej oliwki - wyszło tak słonecznie ale bardzo ładnie. Przyszła mi do głowy taka koncepcja aby nie dzielić pokoju na jadalnię i salon, bo może się optycznie zmniejszyć???. Kolor w przdpokoju tak mi się podoba, że pomyślałam o zastosowaniu jaśniejszej tonacji oliwki w całym pokoju (bez kuchni), a najjaśniejszej na klatce schodowej. Myślałam o niebieskich lub granatowych meblach, łączonych z bukiem i stalą. Jeżeli chodzi o kuchnię to kupiłam na podłogę takie kasztanowe kafle (brąz z czerwienią i pomarańczą - trudne do opisania - bardzo ciepły kolor) - szafki planuję waniliowę z bukiem lub czereśnią - co myślisz o ścianach w kolorze jasnej cegły - trochę zabrudzonej - chciałabym w ten sposób połączyć to z podłogą.
Czy moja koncepcja jest trafna - proszę pomóż, bo nie ukrywam, że polegam na Twojej opinii. Przepraszam, że Cię tak męczę, ale wiesz jak to jest z urządzaniem - sen z oczu.
Dziękuję i pozdrawiam.

ioka*
13-02-2003, 22:00
Kasiorku, dzięki wielkie. Długo mnie nie było bo dzieciaki limitują mi komputer.
Powoli acz, zaczynam to sobie już jakoś wyobrażać dzięki Tobie również.
Jeżeli nie zaświta mi kolejna wizja to zostaję dla salonu holu i kuchnio-jadalni przy kolorze kawy z mlekiem ewentualnie jasnego kremu w połączeniu z tą czekoladowa częścią ściany po prawej i dodatkami w kolorze czerwonego wina. Ja tylko myślałam o kanapie w takim kolorze do tego zestawienia.
O kominkową ścianę musze powalczyć z mężem bo to Jego pomysł i On niestety przy tym obstaje, ale jest reformowalny, a mnie tez nie podoba się pomysł smętnej kamiennej całej ściany.
W holu myślałam o jakichś matowych płytkach które w łagodny sposób przechodziłyby w podłogę-dębowa w salonie.
Kasiorku z holu widoczny będzie w głębi przynajmniej jeden z pokoi, bo tam nie ma drzwi tylko łuk – masz jakiś pomysł na kolor do niego? Pozdrawiam...

Kasiorek
16-02-2003, 12:19
Myślę,że kolor powinien być neutralny,jeśli nie ma potrzeby specjalnego akcentowania ściany lub pokoju.Jeżeli kolor ścian będzie taki sam jak np w korytarzu,powiększymy optycznie wnętrze,tymbardziej jeśli jest otwarty na korytarz :smile:

20-02-2003, 16:09
Kasiorku,
znowu ja.:smile:
Widziałam dzisiaj na żywo meble Black Red White.
Myślę o meblach dziecięcych.
Ponieważ poszukuję szafu dla dziecka, to pomyślałam ,że może kupię taką szafę z wersji Małgosia.Do tego ewentualnie komoda.
Łóżko już raczej nie, bo ma niezabezpieczone brzegi okleiny i za 2 lata łóżko będzie poobrywane na brzegach.
Te meble nie są drogie stąd moje zainteresowanie.Nie lubię jednak garniturów meblowych.
Jak myślisz, czy uzupełnienie tych mebli łóżkiem sosnowym, w przyszłości takim biurkiem nie stworzy wrażenia chaosu i przypadkowości.
Myślę o kolorze zielonym frontów, bo niebieski jest zbyt ostry.
Jakie kolory ścian byś proponowała. Dla chłopaka. (ten zielony chyba może być?)
Podobają mi się meble patynowane z Ikei i z nimi nie było by problemu z łączeniem, bo są naturalne.Ale są dość drogie.

Ma też pytanie do rodziców starszych dizeci, jeśli przypadkiem to przeczytają.Ile potrzeba szafy dla dziecka ?Czy jedna szafa szer.80 i do tego komoda wystarczy? (dla chłopaka) czy może od razu wziąć szafę zabudowaną wnękową?

Dzięki
Pozdrawiam

Majka
20-02-2003, 16:35
Ja tylko w sprawie szafy Opalki :razz:

20-02-2003, 17:14
Sporo na te wieszaki.
Szafa, o której myślę ma szer.80 i w tym są wieszaki i półki (po połowie mniej więcej)Chyba,że może zrobić samą na wieszaki, a do innych komodę.
Ja mam młodsze dziecko,ale szafę kupuje się na dobrych kilka lat stąd moje planowanie.:wink:

Majka
20-02-2003, 17:25
Sporo, fakt. 2 stroje "galowe" szkolne, 4 białe koszule, 4 flanelowe, 2 polary, ortalion, 2 kurtki, 2 rozpinane swetry i sporo innych ubrań, które nosi rzadko :grin: Każda rzecz ma swój osobny wieszak. Trudna to sprawa nauczyć faceta porządku :grin:

20-02-2003, 17:34
A co myślisz o kolorze.
Czy pastelowy zielony może być dla chłopaka?Czy potem nie zakwestionuje tego? :lol:

Majka
20-02-2003, 18:00
Tego nigdy nie możesz być pewna :grin: Mój syn zażyczył sobie ścian w kolorze mocno niebieskim.

Kasiorek
20-02-2003, 21:10
Witaj Opalko
Trochę mnie nie było,mam urwanie głowy w szkole.Nagle wszystkim wykładowcom się przypomniało,że to ostatni semesrt i trochę szaleją.
Ale już odpowiadam na Twoje pytania.
Oglądałam zestaw małgosia,bo też o nim myślę dla Karolinki.Tylko ja bym się zastanowiła nad tym niebieskim kolorem.Bo gdyby do tego dobrać niebieskie ściany i namalować na nich marynistyczne wzory z szablonów np białe jachciki i koła sterownicze do tego dobrać zasłonki w biało-niebieskie pasy pokój dla małego wilka morskiego gotowy.Nie chcesz mebli z tego systemu dużo więc ten niebieski nie raziłby tak,a z doświadczenia wiem ,że chłopcy lubią niebieski (ale zielony też)
Ja osobiście jestem zwolenniczką użądzania pokoi dla dzieci tematycznie,to zapobiega wrażeniu przypadkowości
pozdrawiam Kasia

Kasiorek
20-02-2003, 21:16
Do AMATORÓW
Witam ponownie
Podoba mi się zestaw kolorystyczny,który wymyśliłaś,to wcale nie będzie monotonne.Możesz wprowadzić jeszcze jeden akcent kolorystyczny,dodatki w mocnym,zdecydowanym kolorze,ale raczej w zimnym odcieniu(niebieski,zielony,fiolet.
Jeśli jeszcze mogę w czymś pomóc zapraszam

20-02-2003, 21:40
Kasiorku,
Dzięki:smile:
zresztą w tych zestawach (chyba w Juniorze)są uchwyty w kształcie różnych zwierzątek morskich.
Ja też mam pomysł na temat pokoju.Tylko,że jest to ....Afryka (dla małego smyka)Myślałam o lustrze,jakiejś drewnianej rzeźbie,zasłonki wzorzyste afrykańskie.To jest na ogół w brązach,beżach, kolorach ziemii.
Boję się,że ten niebieski jest zbyt ostry i nawet przy 2 czy 3 mebelkach będzie dość dominujący.

Kasiorek
20-02-2003, 22:36
Aaa...to też super pomysł,tylko ściany zrobiłabym oliwkowe

doroszka
22-02-2003, 12:03
Witaj!!
Za parę tygodni mamy wprowadzić się z do nowego domu. Niestety na podłodze w przedpokoju sa położone deski, lakierowane. Obawiam się, że szybko się zniszczą z powodu ciągłego używania, a zwłaszcza wchodzenia w mokrych butach. Położenie dywanu czy chodnika złagodzi niszczenie desek, ale wówczas ten będzie stale brudny. czy masz jakiś pomysł jak temu zaradzić?????Może sa jakies chodniki z materiałów, które sie tak nie brudzą????
Dziękuje z góry za radę

amatorzy
22-02-2003, 19:52
Kasiorku dzieki,odezwę sie na pewno.

Kakaw
26-02-2003, 21:45
Kasiorku!
Oooogromna prośba: ... ale na początku apel do wszystkich kochanych MAM - sam jestem człowiekiem płci brzydszej w wieku 18 lat i od tej ilości lat moje wszystkie rzeczy próbuje zmieścić w szafie o szerokości 80cm. W skrócie mówiąc, się nie da... powiem tylko tyle, że moją matkę przyprawia o pasję, to iż już po dwóch dniach od porządków, wszystkie rzeczy bynajmniej nie znajdują się w swoich miejscach. Reasumując, szafa o szer 80cm. to jedna wielka pomyłka.
Kasiorku - help me.
Może na początku opiszę sprawę. Za kilka tygodni rozpoczniemy budowę domu w okolicy Warszawy. Domu dość specyficzngo bo dla dwóch rodzin - mojej dorosłej siostry i dla mnie wraz z mamą. Nie jest to standartowy bliźniak ponieważ jest to spójna bryła i z zewnątrzy będzie wyglądać jak okazały dom. A podzielony jest na dwie oddzielne części z wspólnymi tylko instalacjami. Cały dom jest w stylu drewno(dom w konstr. kanadyjskiej)+cegła(nie klinkier tylko taka stara zamkowa)+stal+szkło. Nieomalże podobny styl jest zrobiony w Starej Papierni w Konstancinie, która to jest w baaardzo podobnym, stylu jak wcześniej wyobraziliśmy sobie nasz domek,
Chciałbym Cię jednak prosić o pomoc w wymyśleniu mojego pokoju, na którego nie mam ŻADNEGO pomysłu - no tragedia. Tak samo jak dom tak i ten pokój jest dość "specyficzny" ponieważ składa się z dwóch części - pierwsza dzienna, której strop jest aż do dachu i druga nocna - położona ponad resztą pokoi na piętrze, które to mają normalny sufit, dzięki czemu jest to takie niby poddasze połączne jednak z pokojem dziennym schodkami już z samego pokoju. Jak też wspomniałem troche to zagmatwane ale mam zdjęcia komputerowe które jakoś tam pokazują jak ma to wyglądać. Pokoj dzienny jest na lekkim kwadracie, pow okolo 31mkw. na skrzydle domu okna skierowane w strone frontowa a drzwi z naprzeciwka. Na dole chcialbym miec napewno jakas strasznie fikusne kanapy, tv i te klimaty (salon na dole bedzie pod władaniem mojej matki więc coś zupełnie innego). Na górze oczywiście łóżko, które chciałbym zrobić jako integralną cześc domu - nie przesuwane tylko taki materac na podwyższeniu po którym byly by jakieś dwa schodki. Oraz oczywiście biórko do nauki i komp. (studia niedługo). Nie boje się zupełnie jaskrawych kolorów a z powodu tego iż organizuje koncert na ursynowie Wielkiej Orkistry ŚP, żółty, pomarańczowy, czerwony, i tego typu pozytywne kolory są mi baaardzo bliskie. Nie mam jednak żadnej wizji tego, tak by było to miejsce zarówno do pracy jak i mile czasu, niezapominam również o tym, że niedługo będe miał rodzine i nie chce by z tego wyszedł pokój tylko dla osiemnastoletniego chłopaka. No ale wracając do góry to ma ona około 25mkw ale jak wspomniałem jest dosyć niski.
Jeśli byłabyś tak przemiła i zainteresowało by Cię, pomóc takiemu laikowi i zagubionemu człowiekowi jak ja, to dla pomocy mogę przesłać kilka zdjęc tego jak to wygląda i co architekt proponuje. Pozdrawiam serdecznie i z utęsknieniem będe czekał na odzew. Pozdrawiam

26-02-2003, 22:31
Ale fajny gościu z Ciebie. :grin:

bachac
27-02-2003, 07:39
Kasiorku napisz jakie są zasady dobierania kolorów podłóg, ścian a potem też i mebli. Chciałabym w salonie i sypialniach położyć drewniane podłogi najlepiej jakieś jasne ale jak potem dobrać do tego meble np stół albo drzwi, żeby się to wszystko nie gryzło.

Pyza
27-02-2003, 07:44
Kasiorku!
Serdecznie dziękuję za podpowiedzi i sugestie. Prawie wszystko mam już przemyślane, a niektóre rzeczy już kupione. Twoje rady były mi bardzo pomocne. Dziękuję jeszcze raz.
Pozdrawiam serdecznie, Pyza

loniu
27-02-2003, 16:08
Kasiorku w takim razie zapytam i ja o radę. Mam dachówkę Roben antracyt do tego okna złoty dąb, drzwi wejściowe prawdopodobnie pik. Jaki wybrać kolor elewacji, parapetow zew., bramy garażowej. Dodam, że ze wzgl oszczędnościowych rolety zew. są białe. ???

Kakaw
27-02-2003, 20:17
Ależ dziękuje bardzo :smile: wielce mi to pochlebia :wink:

Kasiorek
28-02-2003, 13:32
witam serdecznie po krótkiej przerwie,zaraz nadrobię zaległości w odpowiedziach.proszę o chwilę do namysłu

Kasiorek
28-02-2003, 13:49
Do DOROSZKI
niestety, nie ma niebrudzących dywaników.wydaje mi się,że położenie dywanika nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem,nie będzie zawsze czyściutki,a i ze sprzątaniem będą kłopoty.Może zostaw poprostu same deski.Ja mam w przedpokoju parkiet,ma podobno kilkanaście lat (wynajmuję mieszkanie)i wygląda całkiem nieżle.Gdy deski się podniszczą trzeba będzie go wycyklinować,ale same deski będą sprawiały optycznie więcej przestrzeni.

Kasiorek
28-02-2003, 13:57
KAKAW
Podoba mi się Twój sposób myślenia,prześlij mi zdięcia na priv,pomyślimy co z tym można zrobić.Lubisz ostre,ciepłe kolory,tylko dawkowanie ich powinno być oszczędniejsze,na dłuższą matę są męczące.jak przejżę zdięcia,przedstawię Ci moją propozycję.

Kasiorek
28-02-2003, 14:07
BACHAC
Najlepiej zacząć od podłóg,potem dobierasz kolor ścian i meble.jeśli masz już upatrzone meble,dobierasz do nich i do podłogi kolor ścian.drzwi również na tym etapie.na koniec dobierasz kolor przewodni w pomieszczeniu,który będzie w dodatkach lub meblach tapicerowanych.

Kasiorek
28-02-2003, 14:33
drogi LONIU
Powiem szczerze nie wiem jakie to są drzwi pik,ale w końcu nie muszę wszystkiego wiedzieć.Wracając do Twojego domu,proponowałabym aby utrzymać go w chłodnych kolorach,wtedy stolarka okienna będzie pięknie wyglądać a i białe rolety nie będą tak przeszkadzać.Bramę garażową proponuję również antracytową,aby nie mieć wrażenia przypadkowości w dobieranych elementach.Sama elewacja powinna być....kurcze nie mogę znależś katalogu z farbami elewacyjnymi.W każdym razie myślałam o bieli złamanej szarością i błękitem.Takim odpowiednikiem tego koloru byłby "modry dunaj"z duluxa,jest to półmatowa emulsja akrylowa
pozdrawiam

bachac
28-02-2003, 15:11
On 2003-02-28 14:07, Kasiorek wrote:
BACHAC
Najlepiej zacząć od podłóg,potem dobierasz kolor ścian i meble.jeśli masz już upatrzone meble,dobierasz do nich i do podłogi kolor ścian.drzwi również na tym etapie.na koniec dobierasz kolor przewodni w pomieszczeniu,który będzie w dodatkach lub meblach tapicerowanych.

Dzięki za odpowiedź!
Czy to powinno tak wyglądać, podłogi jasne to meble ciemne i na odwrót, bo wszystko w tych samych kolorach to chyba niebyłoby ok?

Kasiorek
28-02-2003, 16:51
Bachac
Lepiej kontrastować,jeśli ciemna podłoga to jasne meble i odwrotnie

Kakaw
28-02-2003, 18:59
Zdjęcia już w drodze :smile: pozdrawiam serdecznie i czekam z niecierpliwością :smile:

Anula
05-03-2003, 11:22
Drogi Kasiorku, mam pytanie dotyczące wykończenia schodów wewnętrznych. Sa to dwubiegowe schody betonowe i mają zostać wykończone drewnem. Stopnie dębowe a podstopniece z drewna jasniejszego (brzozy?). Moje pytanie dotyczy balustrady, chciałam zeby byla prosta, metalowa i jedynie wykończona drewnem dębowym na górze. Niestety Paweł oświadczył że tego nie przeżyje. Toczonych tralek z kolei ja nie przeżyję. Co w tej sytuacji zrobić? Paweł chce proste tralki z brzozy.

MagdazMichałem
07-03-2003, 10:14
Drogi Kasiorku,
na wstępie składam Ci wyrazy mojego podziwu za ilośc czasu którą poświęcasz forumowiczom i ich problemom. Po czym przechodzę do własnych problemów :wink:.
Nasz do jest jeszcze na papierze. Wkrótce dajemy projekt architektowi do adaptacji, przy okazji będzie trochę zmian. Chcę na tym etapie przewidzieć wszystkie zmiany w "budowlance" żeby potem nie kombinować na budowie. Projekt oryginalny to "Klementynka" (można go obejrzeć na http://www.archipelag.pl/projekty)
Ścianka oddzielająca kuchnię od pokoju będzie znacznie krótsza (tylko na szerokość barku, no może trochę szersza, tak że przestrzeń będzie bardziej otwarta, bez dzrwi do kuchni. Schody powędrują o 1,5 metra w stronę ogrodu, więc wejście do pokoju dziennego będzie szersze. Wymyśliłam obniżenie podłogi w pokoju dziennym o ok. 30cm, czyli o dwa stopnie, żeby wyjście do ogrodu było na poziomie gruntu, no i żeby było ciekawie :razz:. Ale czy to nie będzie przeszkadzać na dłuższą metę? I czy się szybko nie znudzi i nie "opatrzy"?
Drugie pytanie: kominek będzie na ścianie przy schodach (czyli inaczej niż w projekcie). Pomiędzy drzwiami balkonowymi chcemy urządzić... kiedyś...kino domowe (ech, pieniążki...) No i pomysł aranżacyjny mam taki: wymurować komin od kominka na wysokość pokoju z cegły klinkierowej i tak zostawić, bez tynkowania, a poza tym wyłozyć takimi samymi płytkami klienkierowymi kawałek ściany między drzwiami balkonowymi (wiesz, tam gdzie przyszłości to srebrne kino domowe:wink:). Acha, myślałam jeszcze żeby ta ścianka między kuchnią a pokojem była też ceglana, ale może juz za duzo tego dobrego?
Jasne ściany poza tym (kremowe?), a podłoga jaka? Jesion? Klon? Brzoza? A reszta kolorystyki? Żeby nie było smutno, nudno i ciemno... Lubię niebieski... Czy myslisz że do takiej aranżacji meble muszą być ultranowoczesne? Bo nie jestem pewna czy lubię...
O rany, mam nadzieję że to wszystko zrozumiesz i z czekam na
(p)odpowiedź. Jesli uważasz że cały pomysł jest kiepski, to też proszę napisz...
Pozdrawiam!!! Magda

MagdazMichałem
07-03-2003, 10:20
Aneks do mojego poprzedniego maila : strona biura architektowniczego się zmieniła na http://www.domyrodzinne.pl
a najlepiej spróbuj od razu wejść na projekt
http://www.domyrodzinne.pl/projekty/projekt.php?cat=1010100&pid=294&form=simple&seek=&ExtraNavText=Klementynka
bo fatalnie sie tam szuka...
Pozdrawiam jeszcze raz,
Magda

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: MagdazMichałem dnia 2003-03-07 10:27 ]</font>

Kasiorek
09-03-2003, 18:50
kochani
ostatnio krucho u mnie z czasem,więc wpadam na forum okazjonalnie,ale będę starała się odpowiedzieć na Wasze pytania,tylko czasem może trochę to potrwać.

Kasiorek
09-03-2003, 19:01
Droga Anulko
Obawiam się że Twój mąż ma rację.Łączenie w ten sposób metalu i drewna nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem,chyba że ma to uzasadnienie w wnętrzu.Może rozwiązaniem byłoby zrobienie zamiast drewnianej,metalowej poręczy.

Kasiorek
09-03-2003, 19:15
Magdo
Pomysł z obniżeniem poziomu podłogi bardzo mi się podoba.
Co do klinkierowej ściany,to narzuci ona pewien nowoczesny charakter wnętrzu.Tu raczej widziałabym ciemną podłogę a salon roazjaśniłabym jasymi ścianami.Biały złamany beżem.W meblach przydały by się metalowe elementy i trochę szronionego szkła.I wcale nie muszą być bardzo nowoczesne,wystarczy że będą proste w formie,ale nie stylizowane.Co do niebieskiego koloru,będzie dobrym uzupełnieniem.Może on wystąpić w dodatkach lub nawet w meblach tapicerowanych

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-03-09 19:21 ]</font>

Kakaw
10-03-2003, 00:19
Kasiorku pisze by się upewnić - czy dostałaś zdjęcia mailem?
pozdrawiam w uśmiechu

19-03-2003, 13:56
No to i popytam... Mam nadzieję, że Kasiorek jeszcze żyje... Podziwiam wytrwałość i hart ducha.
Chcę sypialnię urządzić w stylu, który obecnie, jeśli chodzi o kolorystykę, określa się mianem "ekologiczny". Meble brzoza - dość jasne, jedną ścianę zajmie zabudowana szafa z dzwiami ze szkła matowionego. Myślałam o beżowej wykładzinie i ścianach, ale zupełnie nie wiem, jaki odcień wybrać. A może wykładzina w innym kolorze? Nie chcę białych ścian, ale do tej pory z beżem nie eksperymentowałam i nie wiem jak to ma wyglądać. Bardzo proszę o sugestie. Sam pokój jest dość ciemny (okno wychodzi na mocno zabudowany balkon.
Problem mam też z łazienką, ale to grubsze tłumaczenie, więc tylko zasygnalizuję problem. Łazienka ma wymiary dł. 250, szer. 165. Na przeciwko drzwi na całej szerokości wanna, nad nią okno z lukswerów (szer. 60), drzwi w prawym rogu, w lewym bardzo duża (kominy itp) bryła (wys. 108, dł. 47, szer. 66), na której wisi sedes (siedzi się równolegle do wejścia, przodem do wanny), na prawej od wejścia ścianie umywalka.
Czy bardzo duże kafle (25X40) pasują do takiego wnętrza? Chcemy całkowicie zabudować przestrzeń nad wanną, boczne ściany do wys. umywalki. Przód bryły czyli nad sedesem i przestrzeń między lustrm a umywalką wyłożyć jakąś mozaiką lub małymi kafelkami z wzorkiem. Czy to pasuje? Pozostałe ściany chcemy pomalować. Luksfery niebieskie, duże kafle białe, ściany w zależności od humoru (nie lubimy niezmiennych wnętrz). Jakiego koloru powinna być podłoga? Chcemy też ozdobić łazienkę drewnem np. wierzch bryły. Jakie masz propozycje upięknienia tego pomysłu? A może to nie zagra? Probleme są też wymiary kafelków. Na ścianie nad wanną będą w pinie, a obudowa wanny w poziomie. Czy to nie zaburzy wnętrza? Może zdecydować się jednak na mniejsze? Mam nadzieję, że jeszcze dychasz:smile:
Pozdrawiam
kama

Jaga35
19-03-2003, 18:36
Kasiorku, czy w salonie o pow. 32m, gdzie ściany są żółte, w ciepłej tonacji, dobrze będzie wyglądała terakota w stylu eko, w naturalnych rudawych brązach (coś w rodzaju koloru glinki).
Chcę, żeby dom urządzony był w takim naturalnym stylu, lubię sosnę, wiklinę itp. Czy to będzie ze sobą grało ?
Pozdrawiam Cię serdecznie :smile:

Alka71
04-04-2003, 23:32
Kasiorku , zerknij prosze do wątku "jakie kafelki?"
Alka71

Ryszard1
07-04-2003, 18:43
A ja podpytalbym sie o lustro i oswietlenie w lazience.
Robie remont lazienki, a w niej nad umywalka bedzie polka i nad nia lustro. Czy mozna dac takie do samego sufitu (sufit bedzie obnizany, z plyty KG) o wymiarach szeroksc 80 na 125 cm wysokosci ? Czy na brzegach lustro zeszlifowac, czy dac fuge czy tez palstykowe listwy ?
Jako oswietlenie dam halogenki w suficie, dwie sztuki beda nad lustrem. W jakiej odleglosci od krawedzi sciany je dac aby dobrze oswietlaly i ladnie wygladaly ?

Kasiorek
17-04-2003, 14:33
KOCHANI FORUMOWICZE
NIESTETY, ZE WZG. NA OGROM ZAJĘĆ MUSZĘ NA JAKIŚ CZAS ZAPRZESTAĆ UDZIELANIA PORAD,CO ZABIERAŁO MI DOSYĆ DUŻO CZASU.MAM NADZIEJĘ ,ŻE W CZERWCU BĘDĘ MOGŁA WRÓCIĆ DO TEGO MIŁEGO ZAJĘCIA (JUŻ Z DYPLOMEM)
POZDRAWIAM WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE I OGROMNIE PRZEPRASZAM WSZYSTKICH,KTÓRZY CZEKAJĄ NA ODPOWIEDZ
kASIOREK

Jaga35
28-04-2003, 11:05
Kasiorku, trzymam kciuki, wracaj i pochwal sie dyplomem :smile:

pikotek
22-05-2003, 12:05
Kasiorku
kupiliśmy stary dom od babci męża, z pocz wieku(zeszłego)
w dobrym stanie, chcę połączyć kuchnię-małą i ciemną z pokojem o 3 oknach z czego jedno ma byc wyjściem na taras. powstanie pomieszczenie wielkości 5 x 8. Mato być kuchnia z wyspą w wiejskim stylu. Czy np. melbe kuchnne murowane z cegły byłyby ok? albo blaty wykładane kafelkami? nie mam pomysłu. Chce żeby cały dom był raczej ciepły , wiejski i przytulny. co radzisz?

Kasiorek
09-06-2003, 11:25
Drogi Pikotku
Pomysł z murowanymi szafkami jest bardzo dobry.Płytki na blacie kuchennym wyglądają bardzo "wiejsko" tylko musisz mieć świadomość z problemem utrzymania ich w czystości a szczególnie fug.Są co prawda specjalne preparaty którymi pokrywa się fugi,ale nie dokońca to pomaga.NIestety widziałam taki blat po 2 latach użytkowania,nie wyglądał najlepiej.Chyba że bardzo mało gotujesz.Aby kuchnia nabrała "wiejskiego"stylu nie trzeba wiele.Wiklinowe kosze na półkach,naturalne tkaniny w kratkę,parę przedmiotów z kutego metalu(np. lampa nad stołem),kolory:ciepłe brązy i beże uzupełnione zielenią lub błękitem i już robi się przytulnie.
Pozdrawiam

Kakaw
09-06-2003, 18:19
KASIORKU!! jejku jejk! Z powrotem u nas!! :D Napisz jak z dyplomem się udało!! A nie tak po cichaczu odpowiadasz na posty :) Pozdrawiam serdecznie

Kasiorek
09-06-2003, 18:26
Niestety dyplom dopiero przedemną ,13 w piątek(świetna data jak na obronę).ale nie mogę się powstrzymać i od czasu do czasu zerkam na forum.Mam nadzieję że jeszcze na coś się przydam.

Zielona
10-06-2003, 12:35
Kasiorku.
Stan aktualny.
Sypialnia.
Kupiona już wykładzina na całą podłogę, beżowa, z sypialni bezpośrenie wejście do łazienki oliwkowej. http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=5848&q=Zielona_Kasia&k=3
Jaki kolor na ściany.
Okna, kolor: orzechowy.

Kasiorek
11-06-2003, 19:44
Witaj Zielona
Proponuję aby kolorystykę łazienki połączyć z kolorystyką sypialni.Ściany w sypialni jasno beżowe w tonacji wykładziny,tylko jak najjaśniejszej.Jedna ześcian np. przy której stoi łóżko powinna być oliwkowa.I na niej możesz poszaleć .Z szablonami,z obrazkami co tylko przyjdzie Ci do głowy

Maluszek
12-06-2003, 10:29
Kasiorku mam pytanie dotyczące schodów zewnętrznych. Są półokrągłe. Czym można je wykończyć, żeby to jakoś normalnie wyglądało. Czy jakiś kamień lub gres a może są jakieś inne materiały, które będą się do tego nadawać (oprócz marmuru)? A może jakiś specjalny tynk?
Dzięki i powodzenia w piątek :D

Zielona
12-06-2003, 10:47
Witam Kasiorku.
Dziękuję za odpowiedź. Nie mogłam się na nią doczekać i wczoraj sypialnia dostała ostateczny jasno beżowy kolor, prawie biały, ale przy białym suficie widać różnicę.
Tak, że stało się to wcześniej, ale trafiłam w sedno.
Z tą oliwkową ścianą to super pomysł, może kiedyś tak zrobię, na razie jest wszystko na jasno - beżowo.

Kasiorek
14-06-2003, 15:21
Po kilku tygodniach nieobecności wracam z radością na Forum.Pracę dyplomową odroniłam na 5 z wyróżnieniem i dziękuję wszystkim którzy trzymali za mnie kciuki.Zapraszam do dzielenia się ze mną swoimi problemami z aranżacją wnętrz.Jeśli tylko będę w stanie pomogę. :wink:

14-06-2003, 19:37
Gratulacje!!! :D
Bardzo nam ciebie brakowało.
Dobrze,że już jesteś. :D

Maluszek
14-06-2003, 21:18
Gratulacje :D :D :D

14-06-2003, 21:25
gratuluje

Joskul
15-06-2003, 00:03
Gratulacje!!!
Trzeba wielkiej wyobraźni, żeby udzielać porad słowno- słownych, jestem pod wrażeniem. Powodzenia.

Teska
15-06-2003, 10:46
gratulacje... :)

Klaudia
16-06-2003, 08:01
Gratulacje Kasiorku!
Nawet przez chwilę w Ciebie nie wątpiłam!!! :D

Becik
16-06-2003, 09:38
Kasiorek, serdeczne gratulacje !!! Cieszę się wraz z Tobą :)

mbz
16-06-2003, 13:04
Gratulacje, gratulacje :D :D :D

Kasiorek
16-06-2003, 18:13
Kasiorku mam pytanie dotyczące schodów zewnętrznych. Są półokrągłe. Czym można je wykończyć, żeby to jakoś normalnie wyglądało. Czy jakiś kamień lub gres a może są jakieś inne materiały, które będą się do tego nadawać (oprócz marmuru)? A może jakiś specjalny tynk?
Dzięki i powodzenia w piątek :D

Witaj :P Maluszku
Byłam dzisiaj na Bartyckiej i rozglądałam się również czym możnaby wykończyć schody.I powiem Ci ,że chyba najodpowiedniejszy będzie gres.Jest tak ogromny wybór,że spokojnie można go dopasować do każdego stylu domu, od rustykalnego po nowoczesny i cenowo też jest nieżle
Pozdrawiam

_Piotr
17-06-2003, 09:39
Kasiorku... pozwolę sobie prosić o pewną radę... Ty pewnie coś wymyślisz... ;)
No więc mam pokój, który idealnie nadałby się na sypialnię, bo jest na poddaszu użytkowym i ma wyjście na fajny balkonik. Znajduje się od południa i przez okno widać frontową część ogrodu wraz z wejściem (co chyba jest praktyczne, gdy w nocy ktoś dzwoni itp.).
Przed przeniesieniem sypialni do tego pokoju powstrzymuje mnie brak koncepcji jak by tam wszystko poustawiać...
Pozwoliłem sobie narysować to naprędce w Paincie (nic lepszego pod ręką nie mam) i wysłać Ci na maila (nie mam tego jak wystawić na www).
Czy myślisz, że w takim pokoju jest np. jakieś miejsce dla łóżka? :)

Maluszek
17-06-2003, 11:07
Kasiorku - dzięki :D
Też myślałam o gresie tylko zastanawiam się czy ten gres uda się ładnie położyć. Moje schody mają kształt odwróconego wachlarza (patrząc od drzwi wejściowych). Myślisz, że z gresem nie będzie problemu?

Kasiorek
17-06-2003, 11:32
Maluszku
NIestety gres jest dosyć twardy.Musiałabyś znależć "prawdziwego "fachowca który poradzi sobie z tym problemem.bo trzeba będzie ten gres pociąć żeby pasował do Twoich schodów i jeszcze estetycznie go wykończyć.

Maluszek
17-06-2003, 11:42
Tak myślałam, że będą problemy z tymi schodami :(
Kasiorku a może przyszło Ci coś jeszcze na myśl czym można by je wyłożyć?

magmi
17-06-2003, 11:59
Maluszek,
a nie myślałaś o wykończeniu płytkami klinkierowymi? Jest duży wybór kształtów i rozmiarów...

Maluszek
17-06-2003, 12:32
Magmi - ogólnie płytki klinkierowe nie bardzo mi się podobają. Chciałam uchronić się przed ich obecnością w moim domu ale chyba się nie uda.

Boguś
18-06-2003, 12:29
Witam.
Znajomy architekt zaproponował mi wykonanie w sali bilardowej, zamiast okna, dwóch otworów, zbudowanych z luksferów. Majster budowlany pyta mnie natomiast, czy uprzedzono mnie, że w czasie mrozów, ścianka taka bardzo się poci. Czy to rzeczywiście jest taki problem? Domyślam się, że decyduje tu jakość elementów, wykonanie, itd. Czy możesz pomóc mi w tym temacie, i ewentualnie poradzić?
Pozdrawiam.

Kasiorek
19-06-2003, 19:22
Witaj Bogusiu
Powiem szczerze,że nie spotkałam się z tym problemem.Jeżeli w pomieszczeniu jest prawidłowa cyrkulacja powietrza to raczej nie powinno nic się dziać.Architekt też chyba wie co robi skoro zaproponował takie rozwiązanie.
Może odezwą się osoby które mają takie przeszklenia.Teoria teorią a wszystko wychodzi w użytkowaniu.

Kasiorek
19-06-2003, 19:35
Kasiorku... pozwolę sobie prosić o pewną radę... Ty pewnie coś wymyślisz... ;)
No więc mam pokój, który idealnie nadałby się na sypialnię, bo jest na poddaszu użytkowym i ma wyjście na fajny balkonik. Znajduje się od południa i przez okno widać frontową część ogrodu wraz z wejściem (co chyba jest praktyczne, gdy w nocy ktoś dzwoni itp.).
Przed przeniesieniem sypialni do tego pokoju powstrzymuje mnie brak koncepcji jak by tam wszystko poustawiać...
Pozwoliłem sobie narysować to naprędce w Paincie (nic lepszego pod ręką nie mam) i wysłać Ci na maila (nie mam tego jak wystawić na www).
Czy myślisz, że w takim pokoju jest np. jakieś miejsce dla łóżka? :)

Witaj Piotrze
Sytuacja jest dziwna.Teoretycznie pokój ma sporą powierzchnię,ale jest mało ustawny.Nie możemy ustawić lóżka pod oknem (a tak byłoby najlepiej) bo musi być dostęp do balkonu.Możemy postawić je pod ścianą krótszym bokiem,ale będzie mało miejsca na przejście ok 1m.Postaram się to rozrysować w ArConie,zobaczymy co z tego wyjdzie.Proszę o cierpliwość
Pozdrawiam :wink:

Kasiorek
19-06-2003, 19:36
Maluszku nie zapomniałam o Tobie ,cały czas knuję :wink:

Maluszek
19-06-2003, 21:00
Kasiorku może coś wyjdzie z tego knucia :D

Kasiorek
23-06-2003, 11:26
Witaj Maluszku :wink:
Niestety Ameryki nie odkryłam i z dostępnych mi materiałów wyczytałam ,żę na wykończenie schodów najlepiej się nadają
gres i klinkier ponieważ odznaczają się bardzo niską nasiąkliwością ,są bardzo twarde i odporne na ścieranie,no i wybór kolorów jest ogromny.MOżna jeszcze schody wyłożyć mrozoodporną terakotą,ale ta nie ma już tak dobrych parametrów jak te poprzednie,bo cieńka warstwa szkliwa na powierzchni ulega ścieraniu i po kilku latach nie będą wyglądać zbyt elegancko
Pozdrawiam kasiorek

Kasiorek
23-06-2003, 12:23
Piotrze
Rzut pokoju wysłałam na adres pryw.
A co do opisu... Jak już wspomniałam wcześniej przez to że chcesz mieć dostęp do balkonu pokój nie jest zbyt ustawny.Myślę,że układ jaki zaproponowałam jest dosyć znośny.Aby poprawić proporcje pokoju pomaluj ciemniejszym kolorem ściany krótsze.Koło lóżka zaproponowałam szafki ale nie wyższe niż 90 cm , na książki i inne przydasie sypialniane.Na ścianie przy łóżku możesz powiesić na szerokich szelkach poduchy, będzie się wtedy przyjemnie opierało o ścianę .
Jeśli masz jakieś pytania to zapraszam

Maluszek
23-06-2003, 12:55
Kasiorku - dzięki :D Teraz nie pozostaje mi nic innego jak tylko poszukać kogoś dobrego, żeby mi te schody ładnie wykończył

_Piotr
23-06-2003, 13:45
Kasiorku, bardzo dziękuję! :)
Swoją drogą ja podobnie pomyślałem o tym łóżku w poprzek... To chyba jedyne rozsądne wyjście... Trochę mi to przeszkadza, gdy myślę o tym, że za parę lat będę chciał coś zmienić, a tu nie będzie wielu możliwości... No ale ten balkonik jest tak fajny, że nie mogę się oprzeć! :)

Kasiorek
23-06-2003, 16:52
Piotrze
ArCon jest na tyle dobrym programem że mogłam wstawić lóżko i przestawiać go na wszystkie możliwe sposoby.Ja za niedługo będę miała podobny problem,sypialnia ma podobny układ tylko ma 5m długości i nie ma balkonu, więc będę mogła ustawić łóżko pod oknem.

adzik
24-06-2003, 10:33
Drogi Kasiorku,

Korzystając z Twojej uprzejmości pozwolę sobie przesłać mailem plik z planem mojego mieszkania (w Arconie). Mam problem z zaaranżowaniem połączenia salonu z aneksem kuchennym (dobudowaliśmy dwie ścianki aby trochę go przesłonić). Twoje dotychczasowe podpowiedzi były naprawdę trafione, stąd moja prośba. Aranżacja tego polączenia wynika z konieczności ustawienia przed niższą ścianką (h=120 cm) TV i sprzętu grającego. Czy inny, np. bordowy kolor tej części ściany byłby dobrym pomysłem? Jak dodatkowo można optycznie odgrodzić oba pomieszczenia? W Arconie naniosłem coś na kształt półek ze słupkiem do sufitu. Czy widzisz możliwość dania zamiast słupka np. wąskiego (ok. 25 cm) i wysokiego do sufitu regału z 3-4 półkami? Jak należłoby zagrać oświetleniem? Co do podłogi planowaliśmy egzotyk Badi, no i płytki w kuchni.

Pozdrawiam serdecznie, Adzik

Kasiorek
25-06-2003, 21:27
Adziku drogi niestety nie mogę odczytać plików,obawiam się że będziesz musiał opisać słowami wnętrze o którym piszemy,a ja postaram się to sobie wyobrazić i Ci pomóc.Już tak nie raz bywało na tych stronach Forum

adzik
26-06-2003, 09:36
Dzięki Kasiorku,

Już wysyłam mailem plik graficzny, który na pewno mozesz odczytać. Tak jak pisałem chodzi o połączenie kuchni z salonem w ten sposób, by ją bardziej schować - szczegóły w mailu.

Pozdrawiam serdecznie,

Adzik

Kasiorek
01-07-2003, 13:55
Do Adzika
witam ponownie
Odzielić kuchnię od pokoju można ścianką kartonowo- gipsową na szerokość jaka jest na projekcie który mi przesłałeś.Aby nie sprawiała wrażenia zbyt ciężkiej proponuję zrobienie w niej kwadratowych lub prostokątnych otworów,które można dodatkowo potraktować jak półki.
Dla lepszego efktu podświetliłabym je malutkim halogenem,wieczorem dawałby nastrojowe światło.Ściankę pomalowałabym jasnym kolorem,takim samym jak reszta ścian,aby stanowiła całość.
Pozdrawiam :wink:

adzik
01-07-2003, 14:01
Masz rację - nad czymś takim właśnie się zastanawiałem.

Dzięki i pozdrawiam
:)

Becik
07-07-2003, 12:16
Kasiorek, teraz ja. :). Będę niedługo wykańczać sypialnię córki i w związku z tym warto by było jakoś rozplanować kolory ścian w całej części sypialnej.
Wszystkie sypialnie będą miały na podłogach deski sosnowe.
Najpierw sypialnie dziecięce. Są w kształcie prostokąta z jedną ścianką kolankową i skosem. Okno + drzwi balkonowe od strony zachodniej, więc chyba powinny być dobrze oświetlone. Tak sobie myślę, żeby sufit i skos pomalować na jakiś kolor jasny ale nie biały ( np biel złamana żółcią :roll: ). Bardzo mi się podobały ostatnio u jednej kuzynki pokoje dziecięce gdzie ściany były w 2-ch kolorach -ale te pokoje miały tych ścian więcej i były z dużymi lukarnami. Możesz mi zaproponwać jakieś ciakawe rozwiązanie dla naszych 2 pokoi dziecięcych? Może ściankę kolankową zrobic też jaśniejszą albo obróbki przy oknie? I czy mogłabyś zaproponować jakieś ładne zestawienia dla 7-letniej dziewczyny i 2-letniego chłopaka? Będziemy prawdopodobnie malować Dekoralem więc możesz od razu podawać symbole z ich palety :).
Dla przypomnienia nasz projekt: http://www.agrobisp.com.pl/projekty/projekt.asp?projektID=WB-3473&aktualnaStrona=1
Pozdrawiam serdecznie. B.

Bezdomny
09-07-2003, 21:02
Cześć mój domek wygląda jeszcze dość surowo (ale jak ma wyglądać dom w stanie surowym? :D ) ale ponieważ większość prac wykończeniowych chciałbym zrobićjeszcze w tym roku, kilka szybkich wstępnych pytań. Dom to "Kukułka" z Archetonu z tym, że wstawiłem kominek (centralnie w salonie) i pozostawiłem wszystkie przestrzenie otwarte. Niestety dom okna salonu ma na wschód, jadalnia z wykuszem wychodzi na połódnie a kuchnia na zachód i nie jest tam tak widno jak bym mażył, chc więc w salonie zrobić okna do samiuśkiej ziemi tak by salon otwierał się maksymalnie na taras i ogród (mam z tamtąd piękny widok na wielki park sióstr zakonnych z akacjami) myślałem coby ten taras przedłóżyć po stronie połódniowej w kierunku wykuszu jadalni i w jadalni też zrobić okna do ziemi z możliwością wyjścia przez nią na dwór (odległość od okien jadalni do ogrodzenia nie jest niestety zbyt duża 7 metrów), ewentualnie zrezygnować z tego i zrobić okna 3/4 wszystkie (bądź tylko środkowe). Tylko czy żeczywiście przy postawieniu tam stołu będzie jeszcze sens się przeciskać, na południowy taras? Z tym wiąże się sposób ogrzewania (bo jeśli okna do ziemi to ogrzewanie podłogowe i płytki na podłodze, jeśli 3/4 to kaloryfery, ale z drugiej strony miejsce na kwiaty :-? ) W kuchni planję podłogówkę w salonie ma być na podłodze drewno więc kaloryfery na bokach ścian okiennej (bo okna do ziemi). A propos okien jeszcze zlewozmywak w kuchni ma być pod oknem - czy okno zrobić na wysokości szafek czy podnieść? No teraz mi lżej, bo już mnie głowa boli od samotnego (z małżonką tylko :) ) drapania się po niej. Ratunku!

09-07-2003, 22:20
Ja doradzam najpierw "Słownik ortograficzny" , A jak juz będą te tarasiki to też słowniki, takie dla gimnazjalistów.Trudniejsze. : :cry:

Bezdomny
10-07-2003, 08:32
Poszukaj przyjacielu w słowniku słów: dysgrafia i dyslektyk. Niestety należę do tego gatunku którego nie do końca interesuje zapis lecz treść słowa :-? Ale nie zamierzam się z tego powodu wstydzić :evil: Szkoda tylko, iż w naszym kraju "gość choć świnia swoje prawa ma".....
Kasiorku czy mogę liczyć na pomoc?

Kasiorek
10-07-2003, 21:27
Witaj Beciku
Troszkę mi zeszło,ale już postaram się odpowiedzieć.Niestety nie mam w domu pełnej kolorystyki Dekoralu.Mam od nich tylko "Sekrety Natury" ale nie jest to kolekcja która by u Ciebie pasowała.
KOlor w pokoju dziecięcym zależy trochę od jego charakteru.Postaram się podać Ci po dwa zestawy spokojniejszy i bardziej żywy
Jeśli chodzi o dziewczynkę proponuję zestaw beżowo -pomarańczowy(dojrzała pomarańcz).Sufit i ściankę z skosem zrobiłabym beżowe.Na tej ścianie zdaje się jest okno,pomyśl ozasłonkach lub roletach w pasy intensywnie pomarańczowe z beżem (to troszkę uspokoi kolor).Pozostałe ściany podzieliłabym na dwie części.W dolnej tapeta (lub farba) w pionowe pasy również pomarańczowo -beżowe w górnej części jednolity,pomarańczowy kolor.Na ścianach powieś jakieś reprodukcje w jaśniutkich kolorach.
Drugi zestaw spokojniejszy beż ( o zimniejszym odcieniu Dulux 2F8 Harvest Fruits 6) plus miętowa,pastelowa zieleń .Dla porównania zobacz paletę kolorów z Duluxa 4W5 Celtic Moor 4,5 i 6.Zastosowanie zieleni takie same jak wyżej tylko zamiast pomarańczu zieleń.
U chłopca poszalałabym z słoneczną żółcią na ścianach.Sufit i ściana ze skosem jasna ,złamana żółcią biel.I akcenty kolorystyczne w barwie dojrzałego pomidora (zaslonki,rolety,dywanik na podłodze,pociel lub kocyk na łóżku)i dodałabym kilka rzeczy w ciemno niebieskim kolorze.
Dla uspokojenia duszy zestaw marynistyczny.Porównaj Dulux 6F7 wszystkie 6 odcieni odcień beżu (Dulux 2F8 Harvest Fruitis 6) ten sam.
Trochę się rozpisałam ,mam nadzieję że trochę Ci pomogłam.W razie niejasności pytaj dalej
Pozdrawiam

Kasiorek
10-07-2003, 22:01
Witaj Bezdomny
Oto moje sugestie.Zrób w salonie okna jak największe do samej ziemi(pozazdrościć widoku) ,natomiast w jadalni nie jest to konieczne.W wykuszu ustawisz stół i będziesz rozkoszował się widokami za oknem podczas posiłku.A taras też bym przedłużyła.Możesz wtedy pod oknami wykuszu ładnie zaaranżować zieleń np w donicach co jeszcze uatrakcyjni widoki.Jeśli chodzi o okno w kuchni ,proponuję aby blat kuchenny był na wysokości parapetu,może nawet stanowić z nim całość.Jeśli nie rozwiałam Twoich wątpliwości, pytaj dalej.A anonimowymi się nie przejmój zawsze byli złośliwi.
Pozdrawiam cieplutko :wink:

Becik
11-07-2003, 11:43
Dziękuję Kasiorku za odpowiedź. Zaraz to druknę, pomyślę, skonsultuję, wybiorę i wkrótce się znów odezwę :).
Jeszcze drobne sprostowanie: Na skośnych ścianach pokoi dziecięcych nie ma okna. Jest ono na ścianie sąsiedniej. Takie okno połaciowe na skosie jest natomiast w naszej sypilani, ale ona chyba będzie tematem następnych moich rozważań.
Pozdr. B.

Kasiorek
12-07-2003, 22:19
Witaj Lilly
Już prędziutko odpowiadam.
To bardzo dobrze,że chcesz aby cały dom był utrzymany w podobnej kolorystyce.To zapobiega przypadkowości i kakafonii.Proponuję aby w kuchni i salonie zastosować "kość słoniową" to z tej samej grupy co "kremowe mango" (mamy tą samą paletę).KOlor drewna czereśniowego podkreślają kolory ziemi, a więc i ciepłe beże.Ale żeby wnętrze nie stało się zbyt monotonne możemy urozmaicić je kontrastowym kolorem .Proponuję dodatki w kolorze zieleni zbliżonej do odcienia"zieleń mchu".I na ten sam kolor zieleni tylko leciutko rozjaśnionego,pomalowałabym ściany przy kominku.To go bardzo podkreśli.I powiesiłabym tam kilka prostych grafik,utrzymanych w kolorze sepi.Cudawianka.Wszystkie zielone ściany szybko by się opatrzyły prościej jest zmienić kolor dodatków i otrzymasz zupełnie inne wnętrze.Do czereśniowego drewna pasuje jeszcze doskonale ciemna nasycona czerwień,pomarańcz złamany brązem i czekoladowy brąz.
Kolor pistacji w kuchni jest również jak najbardziej trafiony(jedna ściana).
Jak właśnie zauważyłam moje propozycje pokrywają się z Twoimi pomysłami,a to znaczy żebędą naprawdę pasowały.
W razie problemów zapraszam ponownie :wink:

Lilly
13-07-2003, 23:22
Dzięki piekne Kasiorku !! Cały czas jeszcze się zastanawiam nad tymi kolorami. Chociaż nie jest to jakieś strasznie odpowiedzialne zadanie jak np. wybieranie podłogi, okien, drzwi itp., bo zawsze przecież mozna przemalować w razie czego. Pozdrawiam i jak coś nowego wymyślę, to napiszę. Lilly
Wymyśliłam, że zamiast ciemnej zieleni na tej ściane co kominek-li i jedynie- dałabym może szczyptę papryki-odcień podobny do moich okien i drzwi w salonie, i kominek ładnie by się na tym tle odbił..........Co Ty na to, jutro zamówię tester tej papryki i zobaczę jak to wygląda w rzeczywistości, a resztę ścian pomalowałabym na jasno. I wiesz co ,jakoś ten zielony-konkretnie pistacja(cały czas operuję paletą duluxa)chodzi mi po głowie, hmmmmmmmm ta teściowa. Lubię zieleń nie w nadmiarze, ale lubię i tak sobie pomyślałam- może by dać tę pistację w przedpokoju, są tam te płytki w cieplejszym odcieniu(zbliżone do buku) i może wtedy dałabym meble do przedpokoju jasne, a nie jak wcześniej zamierzałam czereśnię, krórej i tak w domu mam dostatek - drzwi, meble kuchenne, w salonie, sypialnia i gabinet ciemny orzech. I może dla odmiany jasne-brzozowe, bukowe, klonowe meble, tj. szafa i komoda na tle pistacji duluxa i tej ciepłej podłogi komponowałoby się nieźle i trochę ożywiłoby dom i znowelowało monotonię barw - wszędzie kremy, beże, mango + CZEREŚNIOWE LUB INNE CIEMNE MEBLE
Kasiorku, co Ty na to, chyba w nocy spać nie będę, tylko myśleć, bo pierwsze farby-na szczęście na sufity, kupuje już jutro. I czy jasna szafa i komoda (brzoza, osika, buk itp.)pasowałaby do czereśnowych drzwi................

helism
13-07-2003, 23:41
Kasiorku, a co myślisz o połączeniu czereśni z kolorem lila (bez)? Mam w domu czereśniowy parkiet, ściany narazie są białe, kuchnia i salon to jedno wnętrze tylko częściowo oddzielone ścianką, a w kuchni mam jasnobeżowy gres z "żyłkami". Marzy mi się w salonie wypoczynek w kolorze bzu. Dodam, że narazie wszystkie meble, które posiadam to prowizorka. W kuchni będą meble wiśniowe połączone z jakimś jasnym drewnem (może jawor). Drzwi i parapety są w kolorze teak. Zamierzam urządzić dom nowocześnie ale ciepło.

Zielona
16-07-2003, 10:32
Kasiorku
Na jesień mam zamiar położyć kolorowy tynk szlachetny na zewnątrz domu.
Czy gdybym Ci przesłała mailem zdjęcia mojego domu, 4 strony, mogłabyś podpowiedzieć jak położyć kolory na elewacji i jakie najlepiej pasują.
Zajmujesz się wogóle czymś takim?

Kasiorek
16-07-2003, 11:05
Witaj Lilly
Jest mały problem,meble które chcesz wybrać do przedpokoju są trochę z innej bajki niż czereśnia.Możesz mieć małe zamieszanie.Czereśnia ma wyrazne czerwone zabarwienie,podobnie jak teak lub dąb.Jasne meble + zielonkawe ściany nadadzą skandynawski charakter,ale podłoga i drzwi będą przeszkadzały.Proponuję abyś jednak została przy ciemniejszej,ciepłej kolorystyce.Pistacja w przedpokoju będzie ok,gdybyś lekko ją upodobniła do odcienia "zieleń mchu".Natomiast zieleń w salonie koło kominka zaproponowałam dlatego że dodatki też zaproponowałam zielone.Jeśli zdecydujesz się na "szczyptę papryki",pomyśl też o takich dodatkach.

mbz
16-07-2003, 11:15
Kasiorku, zajrzyj na priv, prosze :)

jumka
16-07-2003, 11:21
Kasiorku,

Jestem nowym uzytkownikiem na forum ale juz wiem , ze napewno zagrzeje tu miejsca na dłużej
Aktualnie z mężem zamierzamy kupić 4 pokojowe mieszkanko(101 m2) i juz prawie jestesmy zdecydowani ale wstrzymuje nas jeszcze troche nieustawna część kuchenno wypoczynkowa. Drzwi wejściowe do mieszkania wchodzą prosto na salon, bardzo jasny ze względu na dużą liczbę okien
Chcielibysmy wydzielić choćby małą część przedpokoju, a także zlikwidować ścianę między częścią kuchenną a salonikiem. Jednocześnie chcielibyśmy oddzielić tą część kuchenna od pokoju czymś lekkim i nie przytłaczającym tak aby zachować wrażenie przestrzeni

Zastanawiamy sie też jak dobrac kolor mebli kuchennych, podłogi i stołu aby utzrymać całość w nowoczesnej ale nie zimnej kolorystyce. W chwili obecnej mamy dwie sofy dwójkę w kolorze białym i trójkę w czerwono-brzoskwiniową kratę

W załączeniu plan mieszkanka
Z góry serdecznie dziękuje za poradę

[http://www.asbud-deweloper.pl/magnoliib17_b4.htm]

_________________
jumka

Kasiorek
16-07-2003, 11:24
Kasiorku, a co myślisz o połączeniu czereśni z kolorem lila (bez)? Mam w domu czereśniowy parkiet, ściany narazie są białe, kuchnia i salon to jedno wnętrze tylko częściowo oddzielone ścianką, a w kuchni mam jasnobeżowy gres z "żyłkami". Marzy mi się w salonie wypoczynek w kolorze bzu. Dodam, że narazie wszystkie meble, które posiadam to prowizorka. W kuchni będą meble wiśniowe połączone z jakimś jasnym drewnem (może jawor). Drzwi i parapety są w kolorze teak. Zamierzam urządzić dom nowocześnie ale ciepło.

Kolor lila z ciemnym ,w ciepłym odcieniu drewnem nie jest szczęśliwym połączeniem.Bardziej pasuje do jasnego drewna.A pozatym wypoczynek w tak intensywnym kolorze szybko się opatrzy.i ciężko będzie za jakiś czas dokonać zmian w aranżacji.Proponuję wypoczynek w bardziej neutralnym ,jasnym kolorze,idealny będzie beż.Sam wypoczynek może mieć nowoczesną , lekką formę.Jeśli zależy Ci na lilowym kolorze,może dodatki (zasłony,wazony,poduszki)mogły by być w intensywniejszym fioletowym kolorze

Kasiorek
16-07-2003, 11:33
Kasiorku
Na jesień mam zamiar położyć kolorowy tynk szlachetny na zewnątrz domu.
Czy gdybym Ci przesłała mailem zdjęcia mojego domu, 4 strony, mogłabyś podpowiedzieć jak położyć kolory na elewacji i jakie najlepiej pasują.
Zajmujesz się wogóle czymś takim?

Dobieranie kolorów to moje ulubione zajęcie (no i zawód ) tak wię c czekam na zdięcia

Zielona
16-07-2003, 12:21
Kasiorku
Wysłałam na maila zdjęcia. Akurat na dzień dzisiejszy mam takie (z różnych okresów budowy). Ale mogę mieć lepsze.

Kasiorek
16-07-2003, 12:49
Jumka,podaj jeszcze raz link do strony,na razie nie mogę otworzyć

jumka
16-07-2003, 12:51
http://www.asbud-deweloper.pl/magnoliib17_b4.html

Pozdrawiam[/img]

helism
16-07-2003, 16:04
Dzięki Kasiorku. Chyba mnie przekonałaś. Zacznę się rozglądać za beżowym wypoczynkiem.

Lily
16-07-2003, 22:43
ja też dziękuję za podpowiedź, przemyślę jeszcze te zielenie w przedpokoju
a tak nie sugerując się moim gustem, to jaki byś wybrała kolor do holu do tych płytek w kolorze buku-kolor jednak nie może być zbyt jasny, bo to wieś i muchy brudzą ściany.............no i jak to w holu brudzi się najbardziej(chodzi mi o farby gotowe kolory z duluxa).
przepraszam, że tak Cię męczę, ale podobno to lubisz Lilly

KARO1
23-07-2003, 15:38
Kasiorku czy możesz mi powiedziec czy w moim salonie moge postawic ażurową ścianke działową, może byc krótka ok. 1,5 m np. Bardzo mi sie to podoba ale nie wiem czy jest jakies miejsce w moim projekcie, gdzie taka scianka moglaby stanac.

http://nowydom.onet.pl/projekty.html?P_OID=2367&LAY=3&wn=

Kasiorek
25-07-2003, 10:49
Lily
Spróbowałabym jeszcze z "szczyptą papryki" z Duluxa

Kasiorek
25-07-2003, 10:59
Kasiorku czy możesz mi powiedziec czy w moim salonie moge postawic ażurową ścianke działową, może byc krótka ok. 1,5 m np. Bardzo mi sie to podoba ale nie wiem czy jest jakies miejsce w moim projekcie, gdzie taka scianka moglaby stanac.

http://nowydom.onet.pl/projekty.html?P_OID=2367&LAY=3&wn=

W ażurową ściankę działową zamieniłabym ścianę oddzielającą salon od korytarza (pomieszczenie 8 osiem).W samym salonie nie robiłabym tego ,masz piękną powierzchnię i szkoda ją dzielić
Pozdrawiam

Kasiorek
25-07-2003, 11:22
Witaj Zielona
Oto moja propozycja.Elewacja w zdecydowanym piaskowym kolorze,cokół z klinkieru lub z sztucznego kamienia o regularnych kształtach w kolorze dachu,sądząc po zdięciach grafitowe,taras -ciemny gres lub klinkier.Słupy w kolorze elewacji.

Kasiorek
25-07-2003, 11:24
Jumka,niestety z odpowiedzią muszę jeszcze poczekać, strona którą podałaś ciągle w przebudowie.

Zielona
25-07-2003, 12:09
Wielkie Dzięki Kasiorek
Cieszę się, że tak zaproponowałaś, prostota, bez cudactw.
Pozdrawiam

Joasiai tom
25-07-2003, 14:59
Witajcie :)

mam nietypową prośbę.
Kupujemy z mężem domek na osiedlu Michałki pod Krakowem.
Domki te nie są wykończone w środku - tzn. od środka dom wygląda jak stodoła :)
mamy co prawda projekt od dewelopera, ale nie do końca on mnie uszczęśliwia. Od kilku dni siedzę nad papierami i rozrysowuję nowe rozwiązania, jednak w tej materii czuję się zbyt głupia ...

Czy mogłabym przesłać zeskanowany projekt dostarczony przez dewelopera i wówczas wspólnie zastanowiłybyśmy się co można w nim usprawnić (chodzi mi głównie o łazienkę, ale nie tylko).

pozdrawiam
Joanna

Kasiorek
25-07-2003, 15:11
[quote="Joasiai tom"]Witajcie :)

mam nietypową prośbę.
Kupujemy z mężem domek na osiedlu Michałki pod Krakowem.
Domki te nie są wykończone w środku - tzn. od środka dom wygląda jak stodoła :)
mamy co prawda projekt od dewelopera, ale nie do końca on mnie uszczęśliwia. Od kilku dni siedzę nad papierami i rozrysowuję nowe rozwiązania, jednak w tej materii czuję się zbyt głupia ...

Czy mogłabym przesłać zeskanowany projekt dostarczony przez dewelopera i wówczas wspólnie zastanowiłybyśmy się co można w nim usprawnić (chodzi mi głównie o łazienkę, ale nie tylko).

pozdrawiam

Prześlij,spróbuję coś wymyślić
:wink:

Jarecky
25-07-2003, 18:42
Hey :)
Kasiorku czy mogłabyś mi doradzić w następującej kwestii? :)
1. Kuchnia z jadalnią w kształcie litery "L". Kuchnia, a właściwie aneks z oknem :)...oddzielona od jadalni tzw barem. Wystrój rustykalny. Pytanie...jakiej wielkości terakota w kuchni - większa czy mniejsza, karo czy prosto..Myślałem o terakocie imitującej glinianą podłogę z nierównymi krawędziami (nie mam pojęcia jak to się nazywa). Podłoga w jadalni z desek sosnowych.
2. Łazienka, nieduża, na razie niestety bez okna (będzie połaciowe). Czy ciemnoniebieskia, matowa galazura 10x10 do wysokości 100-110cm będzie odpowiednia? Kolor ścian raczej biały. Co wtedy z podłogą..czy tez 10x10 i jakiego koloru?...Będę wdzięczny za odpowiedź...
Pozdrawiam serdecznie.

Kasiorek
28-07-2003, 22:56
Witaj Jarecky
Nie wiem jak dużą masz powierzchnie w części kuchennej.Jeśli dużą możesz dać płytki ok 50 cm(mają zdaje się 46,6 cm) jeśli mniejsza dobre będą ok 30(33,3).Możesz je położyć w karo ,rusykalna podłoga to lubi.
Jeśli chodzi o łazienkę to podłogę proponuję jasną,tymbardziej żę ma niewielką powierzchnię.Płytki na podłodze nie mogą być zbyt małe.Proponuję ok 30cm.I może nie koniecznie na wszystkich ścianach płytki ,lepiej będzie jeśli położysz je w "mokrych miejscach".
pozdrawiam i czekam na kolejne pytania :wink:

Jarecky
29-07-2003, 08:16
Hey :)
Jejka nie mogłem się doczekać i dziekuje bardzo :)...
kuchnia, a raczej miejsce do przygotowania posiłków ma około 5m2.
Co do łazienki...co myślisz o większej glazurze takiej wypolerowanej. Czy w małych łazienkach to ma sens?
Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za odpowiedź :)

Marbo
29-07-2003, 14:05
Kasiorku Bardzo proszę o opinię ...
Mój aktualny problem dotyczy wyboru drewna do salonu i jadalni:

Jadalnia jest otwarta na kuchnię, salon na hall ( jadalnia i salon tworzą jedną przestrzeń o pow. ok 37m2)
Stolarka okienna i drzwiowa w kolorze teak/wiśnia i w takim kolorze chciałabym meble w kuchni i jadalni
W kuchni i części komunikacyjnej (raczej nie są to wielkie przestrzenie) widziałabym kompozycję złożoną z gresów Cersanity Calabria beige i brown (nazwy nie do końca odpowiadają kolorom, dość dobre przybliżenie na strownie www.cersanit.com.pl)
Mój dylemat: do salonu i jadalni wybrać jesion czy jatoba'ę i czuję, że następnym dylematem będzie kamień na kominek.
Chciałabym by wnętrze miało nowoczesny styl ( :wink: jak na klub 40)

mars
29-07-2003, 14:16
Z wielką radością znalazłam to forum i ten wątek, gdyż od pewnego czasu intensywnie myślę o sensownym urządzeniu nowego mieszkania, a w nim przedpokoju-nieprzedpokoju . Wygląda to tak: po wejściu do mieszkania jest tak jakby przedpokoik, szerokości 155 cm. Z lewej strony drzwi wejściowych są drzwi do przyszłego gabinetu, dalej kawałek ściany i dalej drzwi do przyszłej kuchni. Na wprost są drzwi do łazienki. Z prawej strony drzwi wejściowych jest najpierw ścianka o długości 122 cm, a potem już otwarta przestrzeń salonu. Ścianka ta po prostu skręca pod kątem prostym i przechodzi w ścianę 35-metrowego salonu. Na tej ścianie zlokalizowane są schody - ażurowe Rintala. Są umiejscowione mniej więcej w jednej trzeciej szerokości ściany licząc od przedpokoju, tak, że po owym zakręceniu jest jeszcze kawałek wolnej ściany, szerokości około 2 metrów. W salonie będzie parkiet, ale nie chcemy kłaść parkietu przy drzwiach, a raczej terakotę. Ale nie chcemy, też żeby terakota "wchodziła" do salonu. Chcemy żeby przy drzwiach była jakaś szafa/wieszak na aktualnie używane okrycia wierzchnie i buty. I nie wiemy jak to zrobić żeby było dobrze. Jaką szafę/wieszak, czy malować ten fragment tak samo jak salon, czy jakoś to odgraniczyć tapetą na przykład, jak ułożyć terakotę przy wejściu (zwykły prostokąt?), jak schować brzydką rurę gazową, biegnącą od drzwi wejściowych aż do kuchni - jakies dwa metry? Jak, jak, jak? Poradzisz coś, drogi Kasiorku???

Kasiorek
31-07-2003, 21:05
Witaj Jarecky
W małych łazienkach dobrze sprawdzają się matowe ,jasne płytki.Szkliwione "zabierają powierzchnię" dominują i dlatego dobrze wyglądają w większych pomieszczeniach

Kasiorek
31-07-2003, 21:11
Marbo
Myślę że powinieneś podziałać kontrastem jasne-ciemne.W kuchni i jadalni ciemne proste w formie meble z jasną podłogą.Może uda Ci się położyć w jadalni i kuchni jednakowy gres.Natomiast w salonie podłoga z jatoby i jasne meble tapicerowane,czyli sofa,fotele czy co tam chcesz postawić.Chodzi o to aby wnętrze nie było jednolite.

Kasiorek
31-07-2003, 21:18
Drogi Marsie,ale zakręcony opis :wink:
Czy masz możliwość narysowania mi tego i przesłania na pryatny e-mail.Jest kilka sensownych rozwiązań,ale wolałabym zobaczyć plan,wyobrażnia czasem potrafi płatać figle :wink:

01-08-2003, 07:33
Dzięki Kasiorku...

Marbo
01-08-2003, 07:58
Ten anonim wyżej to byłam ja ... Marbo.
Dziękuję raz jeszcze.

pata
03-08-2003, 19:16
Kasiorku drogi,
widze jak tu ludziom pomagasz, może i ja mogłabym prosić? Mam projekt Manuela z Archipelagu, którego wnetrze z koniecznosci zaadoptowania do stron świata musiałam zmienić diametralnie.Kosztem wielu kompromisów osiągnęłam taki efekt: hol, kuchnia, jadalnie, salon tworza jedną całość. Na holu posrodku bedą ażurowe schody 2x półzabieg. Ale nie mam witrołapu, garderoby, a kuchnia jest widoczna już od drzwi wejściowych- jak narazie ograniczona tylko 2 ścianami zew. Czy mogłabym wysłać ci mój projekt , zebyś pomogła mi funkcjonalnie i ciekawie zaaranżowac tą przestrzeń?
pozdrawiam pata

Kasiorek
04-08-2003, 10:15
Do Pata
Z przyjemnością pomogę,czekam na plan :wink:

SzymonT
04-08-2003, 17:57
Kasiorku!
Widze, ze służysz mądra radą wiec może i mnie pomożesz.
Bedę miał w salonie parkiet merbau i jasne płytki na podłodze w kuchni i przedpokoju (łączy sie bez drzwi z salonem). Chciałbym dobrać w całym mieszkaniu jednakowe listwy przyścienne i wymyśliłem sobie proste cokoły o wysokości ok. 10 cm zarówno w salonie jak i całej reszcie. Gdzieś widziałem takie rozwiązanie na zdjęciach :-) . Cokoły pewnie drewniane pomalowane na biało. Ściany są wszędzie białe.
Co myślisz o takim rozwiązaniu? Czy to pasuje czy tez lepiej listwy drewniane pod kolor parkietu?
Z gory dziekuje za porade i pozdrawiam!
Szymon

Kasiorek
04-08-2003, 18:51
Witaj Szymonie
Miałam ten sam problem (na razie w projekcie )I wymyśliłam że najlepszym rozwiązaniem będzie listwa w kolorze ściany.Nie ma wtedy problemu jaką listwę dać przy parkiecie,a jaką przy płytkach,jest po prostu jedna wspólna.Tylko że ja chcę te listwy zrobić z poliuretanu ze wzgl na to że podobne listwy będą wykańczały sufit przy ścianie
pozdrawiam :wink:

05-08-2003, 09:06
DROGI KASIORKU !!!
Podziwiam Cię za tak bezinteresowną pomoc dla ludzi, którzy chcą mieć ładnie, a nie zawsze potrafią dobrać odpowiedni kolor wnętrza do istniejącego seledynowego wyłącznika na ścianie. Ja jestem trochę w innej sytuacji. Jestem elektrykiem, więc wymieniam wyłącznik na biały - ponoć pasuje do wszystkiego. Mam tyle pytań do Ciebie, że spróbuję z innej beczki. Czy nie miałabyś ochoty, czasu podejść do sprawy globalnie? Domek parterowy w stanie surowym zamkniętym, rodzina 2+2 i zero pomysłów co dalej (oprócz oczywiście wyłącznika). Plany i zdjęcia są do dyspozycji. Pozdrawienia z Krakowa

SzymonT
05-08-2003, 09:37
Kasiorku - jeśli dobrze zrozumiałem to sugerujesz abym jednak zdecydował się na biały cokół we wszystkich wnętrzach... Do tego pomysłu też sie skłaniałem i chyba tak zrobię tyle, że jak wspominałem będzie raczej drewniany - łatwiej go wyprofilowac na moich krzywych ścianach :)
A przy okazji jeszcze jedno pytanie. W salonie nie wspomniałem że część ściany pod która docelowo ma stanąć sofa jest od podłogi do sufitu pomalowana na taką lekko khaki/zgniłą zieleń (mniej więcej kwadrat 2x2m nadbudowany jakieś 6 cm od ściany z płyty k-g), reszta jest biała. Na podłodze jak juz pisałem będzie olejowany merbau. Jaką kolorystyke mebli i pokryć sofy i krzeseł byś zaproponowała?
Wielkie dzięki za porady!
Pozdrawiam,

pata
05-08-2003, 19:18
Kasiorku, wysyłam projekt parteru, to co nieudolnie skreslone czerwonym nieistnieje. Chodzi mi o zagospodarowanie przestrzeni hol-kuchnia-jadalnia.Myślałam ,żeby oddzielić kuchnie od korytarza ścianką która byłaby jednoczesnie garderobą- bo takowej nie posiadam.Pomiedzy salonem a jadalnią chciałam postawić takąpół-sciankę zasłaniajacą częściowo kuchnię od dołu lub też zupełnie luźną ażurową sciankę sięgającą sufitu mniej więcej na srodku kuchni. Ale nie wiem jak to wszystko ma się do filarka. A moze po prostu dobudowac do niego kawałek ściany? Proszę o jakis pomysł, bo jak narazie to wszystko wydaje mi się mało uzyteczne.
Przesyłam na priv. plan, bo tu jakos nie moge dołączyć( jak się uda)

pata
05-08-2003, 19:37
Przepraszam za błąd ort. ( 18 godzina pracy). Mam prośbę Kasiorku o twój adres internetowy, gdybyś mogła mi przesłać na priv., bo nie mogę uruchomić z Outlooka i dołączyć mojego planu. Dzięki

Kasiorek
06-08-2003, 11:50
DROGI KASIORKU !!!
Podziwiam Cię za tak bezinteresowną pomoc dla ludzi, którzy chcą mieć ładnie, a nie zawsze potrafią dobrać odpowiedni kolor wnętrza do istniejącego seledynowego wyłącznika na ścianie. Ja jestem trochę w innej sytuacji. Jestem elektrykiem, więc wymieniam wyłącznik na biały - ponoć pasuje do wszystkiego. Mam tyle pytań do Ciebie, że spróbuję z innej beczki. Czy nie miałabyś ochoty, czasu podejść do sprawy globalnie? Domek parterowy w stanie surowym zamkniętym, rodzina 2+2 i zero pomysłów co dalej (oprócz oczywiście wyłącznika). Plany i zdjęcia są do dyspozycji. Pozdrawienia z Krakowa

Jeśli będę w stanie chętnie pomogę :wink:

Kasiorek
06-08-2003, 11:57
Do Szymona T
Rozumiem ,że ta zielonkawa ściana stanowi element dekoracyjny i dlatego dopasowałabym do tego meble tapicerowane.Co prawda zamiast białych ścian zrobiłabym biel złamaną leciutko beżem,przyjemnie ociepli wnętrze,pozbawi je sterylności.Tapicerkę dla ułatwienia zrobiłabym też beżową z zielonkawymi dodatkami w odcieniu takim jak na ścianie (poduszki ,narzuty itp)Jak znudzi się kolor zielonkawy wystarczy zmienić kolor ściany i dodatków i masz zupełnie inny pokój
pozdrawiam :wink:

SzymonT
06-08-2003, 12:18
Kasiorku,
Dokładnie, zielona ściana ma funkcję czysto ozdobną :) Dziękuję za poradę! Ścian juz co prawda nie przemaluję, ale z pewnością zdecyduję sie na beżowy kolor wyposażenia.

A przy okazji, ponieważ poszukuje od jakiegoś czasu sofy + fotele do salonu. Może ktoś zna i może polecić producenta, którym się warto zainteresować i który ma ciekawą ofertę w okolicach Poznania? Ikee juz znam :-) i poszukuję czegoś w podobnym stylu i cenie, ale być może w lepszym wykonaniu.
Pozdrawiam Szymon

zuzka
06-08-2003, 14:34
Witaj Kasiorku,
jestem dla Ciebie pełna podziwu! I to dwukrotnie - po pierwsze, że chce Ci się nam pomagać (a to dzisiaj nieczęste zjawisko!!!) a po drugie, że można mieć tyle pomysłów!
W tym miesiącu (po 3 znojnych latach) dołączam do grona szczęśliwców kończących budowę i od razu mam pierwszy problem - wc na dole, 3,5 m2, na wprost wejścia (ściana ok 2,3) umywalka, pod oknem (węższa ściana) kibelek.
Zaplanowałam płytki 11,5 x 11,5 gresowe (seria ANDY z Tubądzina), 2 kolory - jasny beż i rudy. Na podłodze płytki beżowe (ok 25 x 25)

Rudy ma być wokół kibelka (do parapetu) i wokół umywalki - na obu ścianach, od góry do dołu, na szerokości pewnie ok 1m na jednej i 0,5 na drugiej.

I teraz moje wątpliwości:
1. czy płytki gresowe sprawdzą się na ścianie?
2. dekory? Są w tym samym kolorze z wytłaczonym wzorem. Mnie się podobają i myślę, że bez dekorów będzie bardzo "surowo"
Jak je rozmieścić? Może pas przeplatany - dekor/zwykła/dekor od góry, a może kilka po skosie - ale gdzie?
3. Czy do takich kwadratów będzie pasowało okrągłe lustro, czy może lepiej zwężane do dołu?

Z góry serdecznie dziękuję!!!

Kasiorek
07-08-2003, 12:06
Pata :wink: , plan otrzymałam
Zuzka i Pata postaram się odpowiedzieć wieczorem :D

mars
07-08-2003, 13:15
Dzięki Kasiorku, prześlę z domu bo w pracy mam tak poblokowany komputer, że na maila prywatnego nie mogę wejść. A ze służbowego nie mogę wysyłać prywaty :wink: ...

Kasiorek
09-08-2003, 12:42
Do Zuzy :wink:
Nie mam w swych katalogach z Tubądzina tej kolekcji ale mniejwięcej wiem jak ich płytki wyglądają. Trzymałabym się stylu "kwadratowego",czyli lustro w kwadracie lub w prostokącie i dekory w prostym układzie ,nie przeplatanym.Gres na ścianę będzie ok. gorzej gdybyś chciała płytki ścienne dać na podłogę.Jeśli nie rozwiałam do końca Twoich wątpliwości zapraszam ponownie :wink:

Kasiorek
09-08-2003, 13:00
Witaj Pata
Jedynym rozsądnym miejscem na garderobę jest w miejscu gdzie obecnie jest wykreślona ściana między kuchnią a przedpokojem,powstanie tam głęboka na co najmniej 80 - 90cm ,bardzo wygodna szafa .Jeśli chodzi o oddzielenie kuchni od jadalni, co byś powiedziała na dwie ścianki ażurowe.Jeśli spojżysz na plan to od filara w kierunku ściany zewnętrznej biegnie linia przerywana i na jaj osi zbudowałabym ścianki ażurowe z przejściem z jadalni do kuchni po środku. do drugiej ścianki włączyłabym filarek.Można w nich dodatkowo zamontować oświetlenie co będzie dodatkowym elementem dekoracyjnymI to chyba tyle :wink:

Kasiorek
09-08-2003, 13:20
:wink: Do Marsa :wink:
Dzięki za plan sytuacja od razu jaśniejsza.Moja propozycja jest taka,terakotę pociągnełabym aż do końca szafy która jest zaznaczona na planie.Nie wiem czy istnieje ,ale do tego miejsca w lini prostej do kuchni dałabym właśnie terakotę.Miejsce na wieszak jest za drzwiami wejściowymi.Jeśli chodzi o kolorystyczne połączenie salonu z przedpokojem to taką granicą wydaje mi się dłuższa ściana łazienki,krótsza może już być w innym kolorze.Jeśli chodzi o rurę to nie wiem w jaki sposób ona biegnie,jeśli przy suficie to może w tym miejscu obniżyć sufit i dać w nim oświetlenie?

11-08-2003, 12:24
Witaj Kasiorku!
Sam nie wiem od czego zacząć? Spróbujmy od wejścia. Wiatrołap. Posadzka z płytek, na ścianie z lewej wieszak, a pod nim szafka na buty.Po prawej pomieszczenie gospodarcze z kotłownią. Na ziemi płytki.Wchodzimy dalej. Mały korytarzyk z wejściem do kuchni. Może zrobić do niej drzwi? Posadzka z płytek. Dalej duży korytarz. Tu na podłodze albo płytki, albo panele. Po prawej stronie,za drzwiami do WC była w projekcie 2-metrowa ścianka w kształcie litery "L" z wbudowaną w środku szafą. Szafa jest bardzo potrzebna,ale może nie w tym miejscu. Za szafą robi się mały, wąski i ciemny korytarzyk z drzwiami do sypialni i łazienki ( nie wiem,czy przejdą drzwi do łazienki otwierane do środka?)Na dziś wystarczy. Do łazienki wejdziemy innym razem. pozdrawiam.

Beata-wawa
12-08-2003, 19:42
Witaj Kasiorku :P
Mój dom jest piętrowy. Otwartą klatką schodową wchodzi się na piętro. Schody kończą się na piętrze w przedpokoju (nie ma kontynuacji na strych) i tu jest problem :cry: nad klatką schodową powstała ogromna przestrzeń, na którą zupełnie nie mam pomysłu. Nie wiem też, jak doświetlić tę przestrzeń (kinkiety czy żyrandol?). Dom chcę urządzić stylowo. Ratuj :roll:

13-08-2003, 07:15
Dzięki serdeczne Kasiorku. Zapomniałam tylko napisać, że szafa nie istnieje, chyba poprzedni właściciele z niej zrezygnowali :( . Czy w takiej sytuacji też ciągnąć tak daleko czy poprzestać na tym małym kawałku przy drzwiach, jak myślisz?
Z tym sufitem to fajny pomysł, rura biegnie dość wysoko, więc chyba się da.
A co do kolorów to wymyśliłam żeby przedpokój wydzielić tapetą ściśle kolorystycznie dopasowaną do ścian w salonie. Na przykład salon kremowy a tapeta w pasy kremowo-bordowe np. Będzie dobrze?
Jeszcze raz serdeczne dzięki!!!

mars
13-08-2003, 07:17
Zapomniałam się podpisać, ten ostatni post to oczywiście ja - mars!

jolana
15-08-2003, 17:53
Kasiorku, jeżeli pozwolisz, to i ja zawrócę ci głowę. Będę miała kuchnię o wymiarach 330x285. Wzdłuż dwu ścian w kształcie litery L planuję ciąg kuchenny i będzie to ściana na przeciw wejścia i z prawej strony. Po lewej stronie jest okno i pod nim chcę postawić jakoś stół (ale nie to jest problemem). Problem to kwestia podłogi...
Kuchnia jest otwarta na jadalnię, nie budowaliśmy drzwi, tylko ścianki po obu stronach na 80 cm. Otwór "drzwiowy" to więc 1,7 m. W jadalni mają być panele lub deska (zależeć będzie od kasy), przy ciągu kuchennym chcę raczej kafle. I pytanie: jak to połączyć, by wygląd miało? :roll:
Jeżeli możesz, proszę o pomoc. Jolana

Kasiorek
15-08-2003, 18:20
Witaj Gawle
Otrzymałam zdięcia a plan wydrukuję ,na razie mam problemy techniczne.
Mam mały problem, za bardzo nie wiem w czym Ci mogę pomóc,bo z opisu wynika że masz już wszystko przemyślane.Jeśli możesz sprecyzuj zapytanie.I jeszcze jedna sprawa ,ze wzg. bezpieczeństwa drzwi do łazienki powinny otwierać się na zewnątrz. :wink:

Kasiorek
15-08-2003, 18:26
Do Beaty-Wawy :wink:
Idealnym rozwiązanie byłby piękny,stylizowany żyrandol,ale to kosztuje ogromne pieniądze.Dobrym rozwiązaniem byłyby kinkiety,na pewno są tańsze.Dodatkowo schody można oświetlić halogenkami podtynkowymi które umieszcza się tuż nad stopniami.Nie wiem w jaki sposób masz wykończony sufit nad klatką schodową,ale np belki stropowe nadają wnętrzu bardzo stylowy charakter :wink:

Kasiorek
15-08-2003, 18:35
Witaj Marsie
W zasadzie jeśli nie ma szafy to nie musisz tak daleko ciągnąć płytek.Zestawienie koloru bordowego z kremowym jest bardzo eleganckie
życzę powodzenia

Kasiorek
15-08-2003, 18:47
Witaj Jolana
Będziesz miała podobny układ do mojej kuchni,tylko że ja mam ciąg kuchenny po lewej stronie ,a stolik z krzesełkami będzie po prawej.Z podłogą sprawa u mnie też jest prosta bo będzie wszędzie jednakowy gres i w kuchni i w salonie .U Ciebie sprawę można rozwiązać na dwa sposoby albo podłoga w jadalni "wejdzie" do kuchni a płytki faktycznie będą tylko przy ciągu kuchennym w zależności od ich szerokości jakieś dwa lub trzy rzędy.Możesz też płytki położyć a całej kuchni i np jednym rzędem" wejść" do jadalni.Niestety moje rozważania są czysto teoretytczne nie wiem jak sprawdzą się u Ciebie :wink:

jolana
15-08-2003, 19:04
Kasiorku, dzięki za odpowiedż. Otóż rozważamy z mężem, jak to zrobić. Odpada "wejście" kafelkami do jadalni, kiepsko będzie jak damy na równi z granicą pomieszczeń, musimy zatem panelami wejść do kuchni. To w zasadzie wiemy. I co dalej?
Jak połączyć panele z kafelkami, pod jakim kątem (jakoś nie widzi mi się układanie kafelek w "L" jak meble. Może tu coś doradzisz :D
Pozdrawiam. Jolana

Beata-Wawa
17-08-2003, 16:28
Dzięku Kasiorku za pomoc :P
Już zaczęłam szukać odpowiedniego żyrandola na Kole.
Mam jeszcze jeden problem i proszę Cię o pomoc. Otóż chciałabym położyć gres polerowany na prawie całej powierzchni parteru: najpierw w wiatrołapie (jest otwarty na przedpokój), poprzez przedpokój, salon, jadalnię, aż do kuchni. Czy nie będzie to zbyt monotonne? Myślałam o kupieniu 3 różnych odcieni gresu w jednej tonacji kolorystycznej i różnym ułożeniu go na podłodze (np. w części kuchennej "szachownica", w salonie na środku wzorek a'la dywan, itp.). Co o tym myślisz?
Z salonu wychodzi się na taras, boję się o to, że gres mocno porysuje się przy wejściu z dworu. Myślałam o ułożeniu w tym miejscu wzoru z gresu niepolerowanego w tym samym odcieniu, co gres w pozostałej części salonu. Czy będzie to dobrze wyglądać? Jeżeli nie, to co proponujesz?
I jeszcze jedno pytanie: piętro ma być typowo "sypialniane". W pokojach będzie wykładzina dywanowa. Co proponujesz położyć na korytarzu i na klatce schodowej? Drewno odpada, bo jest ogrzewanie podłogowe, na dole gres polerowany, więc na górze terakota chyba odpada, więc gres? Trochę nie mam przekonania :cry:

Joskul
18-08-2003, 17:27
Witaj Kasiorku! Przeczytałam kilkakrotnie wszystkie Twoje porady i nigdzie nie spotkałam kolorystyki, którą chciałabym zastosować, więc ośmielam się prosić o radę. Problem dotyczy łazienki przy naszej sypialni. Otóż chciałabym w sypialni szaroperłową wykładzinę dywanową i ściany w jaśniutkim lila, takie same firanki , dodatki w fiołkowym granacie (poduszki, wazony). Te kolory przywodzą mi na myśl chłód, czystość, lekkość, spokój. Taki sam układ chciałam zastosować w łazience, ale po pierwsze nie znalazłam odpowiedniej glazury, a po drugie mąż twierdzi, że będzie szaroburo i takiej łazienki nie chce (chyba trochę racji ma). Łazienka ma 7m i jest wydłużonym prostokątem z wejściem w krótszym boku. Pomóż!

Zielona
19-08-2003, 12:42
Kasiorku
Na maila przesyłam Ci zdjęcia salonu.
Jest on utrzymany w tonacji ciepło żółto - piaskowej.
Jakie zasłony/rolety/żaluzje, jaki kolor wprowadzić by wszystko nie wydawało się mdłe.
Kupiliśmy już granatowy dywan w geometryczne wzory pod komplet wypoczynkowy. Czy za sofą trójką pomalować ścianę na jakiś intensywny kolor. Jeżeli tak to na jaki?
http://foto.onet.pl/upload/36/96/_138139_n.jpg

mars
20-08-2003, 07:14
Wszystko jasne, wielkie dzięki Kasiorku :D.

Kasiorek
20-08-2003, 10:51
Witaj Jolana
Całyczas myślę o Twojej kuchni ,jest mi trudno bo jak już wspomniałam są to rozmyślania teoretyczne musiałam sobie wyobrazić Twoją kuchnię.mam jeszcze jeden pomysł,ale nie wiem czy opis będzie zrozumiały.Otóż będziesz miała meble ustawione w L ,jeden koniec mebli dotyka ścianki 80 cm koniec tej ścianki przy wejściu będzie pierwszym punktem odniesienia.Drugi punkt znajduje się na końcu litery L (koniec mebli) od ściany odmierz 80 cm i między tymi punktami poprowadz delikatny łuk od jednego do drugiego punktu .Wypukła część łuku od strony mebli.Część od mebli w płytkach a druga przejście podłogi z jadalni. Ale namieszałam :o

Kasiorek
20-08-2003, 11:04
Beata-Wawa :wink:
Ja również na większej powierzchni mieszkania (hol,salon ,kuchnia) będę mieć w gresie.Pomysł z zróżnicowanie kolorystycznym podłogi jest fajny pod warunkiem że będą to delikatne różnice w odcieniach.Jeśli chodzi o gres to powinien być porcelanowy i wtedy szliwiony,polerowany wbrew pozorom jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości niż nieszliwiony.I nie musisz się obawiać o porysowanie jest bardzo trwały.Jeśli chodzi o piętro to są panele drewniane (nie laminaty) które są dostosowane do ogrzewania podłogowego.Nie wiem jakie będą schody ,ale lepiej jest dopasować materiał wykończeniowy do nich :wink:

Kasiorek
20-08-2003, 11:16
Witaj Joskul
Wybrałaś przyjemną kolorystykę ,chłodną będzie się dobrze spało.Jeśli chodzi o łazienkę, widziałam kiedyś łazienkę całą w lekkich odcieniach fioletu,wyglądała rewelacyjnie.przeszukam moje katalogi,może znajdę interesujące Cię kolekcje płytek.odezwę się

Kasiorek
20-08-2003, 11:31
Kasiorku
Na maila przesyłam Ci zdjęcia salonu.
Jest on utrzymany w tonacji ciepło żółto - piaskowej.
Jakie zasłony/rolety/żaluzje, jaki kolor wprowadzić by wszystko nie wydawało się mdłe.
Kupiliśmy już granatowy dywan w geometryczne wzory pod komplet wypoczynkowy. Czy za sofą trójką pomalować ścianę na jakiś intensywny kolor. Jeżeli tak to na jaki?
http://foto.onet.pl/upload/36/96/_138139_n.jpg

Zielona poszłaś w dobrym kierunku,nasycony niebieski kolor będzie dobrym uzupełnieniem.żeby dodatki stanowiły całość musisz dopasować je do odcienia dywanu.Mogą być jaśniejsze,ale z tej samej tonacji kolorystycznej.Ściana za sofą faktycznie prosi się aby coś z nią zrobić.Ja jako "artystyczna dusza" powtórzyłabym wzory geometryczne z dywanu.Dobrze też by wyglądał duuży obraz też w niebieskiej tonacji.A można po prostu Pomalować ją na intensywny niebieski kolor z jakimś 30 cm marginesem do okoła i wtedy powiesić np. 3 reprodukcje utrzymane w beżowo-piaskowej tonacji.

Zielona
21-08-2003, 09:40
Kasiorku
Dzięki za rady
Bardzo podoba mi się pomysł by pomalować ścianę na niebiesko z 30 cm marginesem.
Kołatała mi się myśl o niebieskiej ścianie, z tym, że jak dla mnie była za odważna. Ale chyba tak zrobię.
Prześlę Ci potem zdjęcia.
Dzięki :lol: :lol:

Zielona
21-08-2003, 11:27
Kasiorku
Przesyłam Ci na maila taką małą symulację pomalowania tej ściany.
Co o tym myślisz.
Symulacja to oczywiście - amatorszczyzna.

Acha. Co proponujesz jako dekorację okien?

Kasiorek
21-08-2003, 12:17
A myślałaś o prostych drewnianych żaluzjach,a do tego niebieska tkanina zamotana na karniszu?

Zielona
21-08-2003, 13:16
Bardzo podobają mi się drewniane żaluzje, zwlaszcza te z drzewa egzotycznego. Zamówiłam sobie na razie do sypialni, do okna balkonowego 180 x 230 i kosztują ... bagatela 750 zł.
Jeżeli się sprawdzą to może też zamówimy do salonu.
Boję się tylko, że będą się kurzyć i kupę czasu spędzę na czyszczeniu żaluzji.

A niebieską farbę już dziś kupuję na ścianę.
A jak ....

Kasiorek
21-08-2003, 13:21
Zielona, :wink: też bym chciała już malować

Kasiorek
21-08-2003, 13:24
Joskul z tego co zdążyłam się zoriętować to fioletowe i jego odcienie mają firmy MARAZZI oraz VILLEROY & BOCH

Joskul
21-08-2003, 19:44
Dzięki Kasiorku za wszystko! Muszę więc sięgnąć po wyższą półkę. Jak na razie najbardziej podobają mi się płytki Porcelanosa, ale nie mają chyba nic w tym odcieniu. Podoba mi się ich prostota a zarazem elegancja. Zdecyduję się chyba na gres od nich, bo mają pięęęękne.
Mam jeszcze inny problem:oboje z mężem zachwyciliśmy się ich glazurą o nazwie Florencja Celeste (trudno mi określić kolor- taki bardzo ciemny morski) i chcielibyśmy wykończyć nim łazienkę chłopców. Wiem, że łazienka mała (4m) to ciemne kolory są źle widziane, ale wymyśliłam, że pierwszy rząd na ścianie od podłogi będzie biały (Oceania Blanco), a reszta ciemna i niewysoka. Da to efekt ściany w powietrzu i doda lekkosci całości. Co o tym myślisz?

Kasiorek
22-08-2003, 11:01
niestety, jak się chce mieć coś innego to trzega sięgać na wyższą półkę.Nasze rodzime firmy dalej produkują koszmarne marmurki z małymi wyjątkami .Tubądzin wprowadził monokolory i zdaje się Opoczno,ale w bardzo bezpiecznych kolorach.Żadnych szaleństw (fiolety :wink: ).Ja również wybrałam Porcelanosę,bardzo mi się podoba.Na podłogi w części otwartej będzie gres bez fugowy Marmol Nilo Marfil.W łazienkach seria Buckingham + Marmi Marfil.Nie spotkałam się z kolekcją o której piszesz , a wydawało mi się że mam wszystkie katalogi z tej firmy.Ale pomysł z jasnym pasem płytek przy podłodze jest bardzo trafiony.To faktycznie odciąży ścianę :wink:

Joskul
22-08-2003, 16:22
Dziękuję za pomoc i wsparcie dla moich pomysłów. Jeśli chłopcy zaakceptują wybór, to chociaż jedną drobną rzecz będę miała z głowy.

Monika Wilk
24-08-2003, 11:11
Witaj Kasiorku!
Z wielką ciekawością przeczytałam Twoje propozycje aranżacji wnętrz - jestem pod wrażeniem! :D Może i mnie pomożesz...
Razem z narzeczonym urządzamy właśnie nasze poslubne gniazdko ( tzn. pokój kątem u fajnych teściów), ale tradycyjnie mamy problem z kolorystyką. Marzymy o żółtych, ciepłych ścianach ( może lekko wpadajacych w pomarańcz). Nie wiem jednak jaki kolor paneli dobrać do ścian. W pokoju będziemy przerabiać stojące tam juz mebelki - wpadłam na pomysł, żeby okleić ich fronty ( drzwiczki) okleiną o takim samym kolorze jak podłoga. Wnetrza półek i same półki w jaśniejszym. Czy to jest dobry pomysł? Boję się, że taki intensywny kolor scian spowoduje problemy z odpowiednim dobraniem kolorystyki reszty mebli. Nie chciałabym tam zwariować po paru dniach. Może zmniejszyć nasycenie koloru, a dobrać ostrzejsze dodatki. A jesli zostać przy pierwszym kolorze, jakie kolory zastosować, zeby tam nie oszaleć? Czekam na odpowiedź i pozdrawiam serdecznie!

dobrzykowice
24-08-2003, 11:28
przeczytałem Twój dziennik i mam drobną radę, jasny polerowany gres bodajże 45 na 45 był ostatnio dość mocno reklamowany przez castoramę w cenie ok 56 zł za metr. Wiem że castorama to średnie miejsce na tego typu zakupy ale to jest wyjątkowa sytuacja, zakupili tego hektary i mogli zejść tak mocno z ceną. Nie wiem czy już nie jest za późno, żona też architekt wnętrz, postawiła na swoim i kupilismy 150 m kw

Beata-Wawa
24-08-2003, 15:55
Wielkie dzięki Kasiorku :P
Bardzo nie podobał mi się pomysł wstawek z gresu niepolerowanego na parterze, a dzięku Tobie udało mi się przekonać męża do ich nierobienia. :wink:
A co do piętra, to problerm jest aktualny. Drewno na podłodze odpada: chcemy się wprowadzić, jak tylko ekipy skończą prace. Osoba, która będzie robić podłogi, odradziła nam drewno twierdząc, że podłoże będzie zbyt mokre i drewno się rozejdzie. Zrezygnowaliśmy więc z drewna na piętrze i klatce schodowej. Pomyślałam, że schody wyłożymy granitem dopasowanym kolorystycznie do gresu na parterze, a przedpokój na piętrze wyłożymy terakotą imitującą drewno (widziałam piękne terakoty w TTW Opex). Czy takie rozwiązanie będzie dobre? Jeśli nie, to co proponujesz?
Podoba mi się polski gres (Nowa Gala), płytki 60cm/60cm. Co o nim sądzisz? Cenę ma niemałą :(

KrzysioK
24-08-2003, 21:58
Witaj Kasiorku!

Chciałbym dołączyć do ogromnego grona osób, które zawdzięczają ci dobrze urządzone wnętrze. Kupiliśmy mieszkanie M3 ok 60m2. No i nasz największy "zgryz" to dobór kolorów. Mamy nieco wyklarowane wizje, ale ciężko to jakoś poukładać. Miesiące polowania po sklepach meblowych i salonach podłóg zaowocowały już raczej 100% wyborem tychże elementów. Jednak zgranie tego w spójną całość to już problem, z którym mam nadzieje, że mi pomożesz.

Mamy duży pokój połączony z kuchnią (tą, w której będzie blacha inox na ścianie ;-). To pomieszczenie będzie wyłożone panelami podłogowymi w kolorze ciemny dąb. Meble pokojowe zapowiadają się w kolorze czereśni (też dosyć ciemnym). Styl mebli nowoczesny (zbiorę ci zdjęcia). Do tego 2 sofy też nowoczesne, "kanciate". Obicie jednobarwne, kolor albo niebieski albo bordowy - pierwsza wątpliwość. No i właśnie tu jest problem ścian. Jak to zgrać. Może lepiej niebieski a ściany np. waniliowe? Akurat ten kolor czesto widzimy w połączeniu z czereśnią. A może lepiej bordo na kanapy? Trochę się boimy "ciemnej plamy" meble+podłoga (jutro podeśle ci linka do zeskanowanych próbek). Co o tym myślisz? Ewentualnie gdyby podłoga za ciemna jednak miała być, to może zwykły dąb byłby lepszy (a raczej jego zdjęcie ;-).

Gdybyś miała czas na spojrzenie to podeśle ci plan i skany materiałów.

Dzieki za radę, następne pytania w kolejce.

Joskul
24-08-2003, 22:43
Kasiorku obejrzałam kolekcje mozaikowe i aranżacje łazienek "Jasby" i bardzo namieszały mi w głowie. Może szara podłoga i jakieś (choćby maleńkie) wstawki z mozaiki? Nie znam cen, ale przypuszczam, że są powalające.

Kasiorek
24-08-2003, 23:47
Witajcie kochani forumowicze
Najmocniej przepraszam,ale nie dam rady odpowiedzieć na Wasze pytania.Dziś w nocy wyjeżdzam na urlop a tu tyle jeszcze pakowania.
Obiecuję jak tylko dojadę z powrotem szybciutko siądę przed komputerem
A zatem
:D :D :D NIECZYNNE Z POWODU URLOPU DO 6.09.2003 :D :D :D



PS.Joskul, mozika z Jasby strasznie droga (już się wyleczyłam a też chciałam taką )

Kasiorek
08-09-2003, 10:49
Witam po urlopie i pełna nowych pomysłów oczekuję na Wasze zapytania :wink:

jurasz
08-09-2003, 11:25
Drogi Kasiorku !

Buduję dom w stylu nieco wiejskim:
http://agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=51&usid=1

Ponieważ niebawem będziemy urządzać wnętrza, zastanawiamy się nad kolorystyką. Chyba odpowiadałby nam styl tradycyjny (ale bez przesady). Na razie mamy okna i parapety w kolorze orzechu (dość ciemny, idący nieco w kierunku czereśni). Ściany planujemy pomalować na biało.
Drzwi wewnętrzne zamówimy drewniane, też brązowe, choć lepiej chyba w nieco jaśniejszym odcieniu.
Jaka do tego pasuje podłoga? Ze względy na koszty byłyby to raczej panele - podobają nam się jasne, ale chłodne odcienie (klon, wiąz, jesion):
http://www.classen.pl/podlogilaminowane/46350800.htm
http://www.classen.pl/podlogilaminowane/46251100.htm
http://www.classen.pl/podlogilaminowane/48633181.htm

Czy mogłabyś doradzić w sprawie taktyki kolorowania wnętrza - jakie odcienie ciemnego brązu dobrze łączą się z jasnymi (podłoga), jakiego koloru meble wypoczynkowe pasowałyby w takim zestawieniu, oraz jaka pasowałaby tutaj kolorystyka kuchni (która łączy się z jadalnią i salonem) ?

Z góry dziękuję
Piotr

KrzysioK
08-09-2003, 12:15
Witaj Kasiorku,

Parę postów powyżej pytałem cię o kolory ścian w pokoju połączonym z kuchnią. W sumie pytanie w międzyczasie rozciągnęło się także na kolor podłog, jako że rustykalny dąb do nowoczesnego wnętrza, to chyba tak średnio pasuje. Gdybyś miała chwilkę zajrzeć do tego wątku rozwijającego mój temat:

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=15015

Dzięki!!!

kasiek
08-09-2003, 12:51
Kasiorku, mam nadzieję, że urlop się udał i jedyną jego wadą jest to, że już się skończył :wink: .
Powolutku zbliżamy się do końca budowy i zaczynamy przechodzić do miłego etapu urządzania wnętrz. O ile przemalowanie pokoju rodzi pewne problemy, ale jest w zasięgu, o tyle położenie płytek w łazience jest już bardziej trwałe. No i mamy problem decyzyjny. Jakbyś mogła nam pomóc, bylibyśmy wdzięczni.
Otóż mamy raczej niewielką łazienkę (ok. 4m), raczej bardziej zbliżoną do prostokąta niż kwadratu, drzwi są umieszczone z prawej strony na krótszym boku. Z lewej strony (obok drzwi) jest komin. Naprzeciwko, też na krótkim boku, mniej więcej na środku jest okno, na prawo od niego rura do zrzucania brudów do pralni (pełna wysokość pomieszczenia, rura zaczyna się w górnej łazience) zamaskowana płytą gk, w drugim rogu kabina prysznicowa prostokątna 90X90. Na dłuższym boku między rurą a kominem jest ubikacja. Na drugim, obok kabiny umywalka. To jest rozplanowane i już nie do ruszenia. Problemem jest kolorystyka. Spodobaly nam się płytki w maki http://polcolorit.pl/polemaknew.htm. Tylko te duże, małych dekorków nie chcemy. Wymyśliliśmy sobie, żeby położyć je w kabinie. Ponieważ w sumie wzór ma 50 cm szerokości na dłuższej ścianie będzie trochę wychodził (10cm) poza kabinę, na krótszej myśleliśmy o tym, żeby maki dociągnąć do rury. Resztę płytek na ścianę chcemy po prostu białą. Płytę gk maskującą rurę myślałam, żeby pomalować na biało i przy pomocy szablonu namalować na niej pojedyncze maki, trochę tych maków z szablonu chcemy też wrzucić na ściany (płytki chcemy położyć nie na całej wysokości ścian, reszta ścian i sufit też na biało).
Nie bardzo wiem, czy ścianę kominową pomalować na biało, czy na czerwono, w kolorze maków?
Nie potrafimy się zdecydować na kolor podłogi. Biała nie wchodzi w grę, moja druga połowa stwierdziła, że będzie szpitalnie i on się nie zgadza. Zastanawialiśmy się nad zielonymi płytkami ułożonymi w karo. Tylko jakie: ciemne tak jak łodygi maków (mała łazienka), czy wprowadzić kolejny kolor - jasną zieleń, dobraną jakoś odcieniem do ciemnego zielonego. A może czerwoną w kolorze maków? Jakoś ten czerwony na podłodze mi nie leży, ale może się mylę... Z podłogą mamy jeszcze jeden problem. Ponieważ maki zaczynają się trochę wyżej (mają być w kabinie), myśleliśmy żeby na ścianie położyć pasek z tych samych płytek, co na podłodze i też obudować takim paskiem kabinę. Nie wiemy jak by to się sprawdziło.
Ostatni problem dotyczy umywalki. Chcielibyśmy ją umieścić na blacie. Tylko jaki kolor blatu wybrać? Biały, czerwony, może drewniany brązowy?
Mam nadzieję, że w miarę jasno i zrozumiale to opisałam i że nam coś doradzisz :D
Pozdrawiam Kasia

bedi
09-09-2003, 03:46
Kasiorku witamy na forum po urlopie.

Mam dwa krótkie pytanka.

Pierwsze jest bardziej związane z ogrodem niż wnętrzem. Nie możemy się zdecydować co do kształtu tarasu w naszym parterowym domu (projekt przesłalem na email). Materiałem na taras będzie prawdopodobnie kostka betonowa, ale taka o różnej wielkości (ładnie symuluje kamień). W/g naszych założeń taras miałby kształt nieregularny, od strony domu obejmowałby salon i spialnię, zwężałby się w stronę ogrodu. Nie wiemy jaki dokładnie nadać mu kształt i czy coś takiego ładnie będzie się komponowało z domem. Naszym zamierzeniem jest urozmaicenie bryłu domu.

Drugie pytanie dotyczy łazienki, pomieszczenie 0.9 na projekcie. Chcemy zamontować dwie umywalki na blacie pod ścianą. Czy jest możliwe aby blat nie był na całą szczerokość ściany, tylko kończył się na jakieś 60 cm (albo więcej)przed z każdej strony, tak aby można było tam wstawić takie pionowe szafki? Z czego najlepiej wykonać taki blat (konglomerat, granit ???).

Dzięki z góry za odpowiedź, podziwiam Twoją chęć pomagania ludziom.

Bedi

Kasiorek
10-09-2003, 10:55
witam ,w związku z tym że uzbierało się trochę pytań a mam trochę ograniczony czas, będę powolutku ale na pewno odpowiadała na Wasze pytania
pozdrawiam serdecznie Kasiorek :wink:

Kasiorek
10-09-2003, 11:04
:wink: Do Moniki Wilk :wink:
Do żółtych,pomarańczowych ścian (ale niezbyt intensywnych) będzie pasować sosna świerk,modrzew a z ciemniejszych czereśnia,dąb ,teak.Nie musisz malować wszystkich ścian z tą samą intensywnością,możesz je zróżnicować i np jedną ścianę pomalować intensywnym kolorem,a reszta w tym samym odcieniu lecz jaśniejsza.Możesz wykorzystać dodatki z wikliny i kutego metalu .Do tego dużo zielonych roślin i Wasze " gniazdko" naprawdę będzie przytulne :wink:

Kasiorek
10-09-2003, 11:10
:wink: Beata-Wawa :wink:
Płytki imitujące drewno,jeśli nie można go zastosować są dobrym rozwiązaniem . Najładniej wyglądają ułożone bez fugi ,lub jeśli się nie da to z fugą minimalną dopasowaną kolorystycznie do koloru "drewna"

Kasiorek
10-09-2003, 11:23
Do Krzysia K
Problem z wyborem podłogi jest na prawdę trudny.Do Twoich mebli ja jednak dałabym ciemną podłogę ,ale musisz unikać rustykalnych mazerunków drewna .Szukaj paneli o ciepłym zabarwieniu i to raczej zanajdziesz w egzotycznych .Jeśli Twój wybór padł na sofę w niebieskich odcieniach to proponuję ściany w kolorze bardzo rozbielonego szaro-niebieskiego .Będzie pasować do nowoczesnego charakteru wnętrza .I bardzo ładnie podkreśli kolor drewna

ceka
10-09-2003, 12:13
Cześć Kasiorku,

Ok. przeniosłam się na to forum z : http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=14336

mój problem to ta klatka schodowa i półki (ewentualnie stojaki na kwiatki (drążki) z IKEI.

Wiesz nie jestem w stanie wytłumaczyć Ci tego lepiej. W ogóle ciężko to komukolwiek zrozumieć - to trzeba zobaczyć więc postaram się jakoś wyrysować mój problelm.

A w związku z tym to bardzo proszę - może ktoś ma (może ty Kasiorku) jakiś prosty w obsłudze probram do aranżacji wnętrz - projektowania wnętrz. Może jakiś link... :roll:

Z góry dziękuję - o wiele łatwiej jest projektować w trójwymiarze niż bawić się z linijką, ołówkiem i gumką na papierze.

Dzięki za ratunek.
:wink:

Slawek :)
10-09-2003, 15:27
Cześć Kasiorku,
ja także postanowiłem skorzystać z Twojej filantropijnej działalności. Mój problem to oświetlenie łazienki, ale po koleji. Remontuję stary dom (część d. szkoły, w rejestrze zabytków, ale niezbyt "zabytkowy"), przeznaczone na łazienkę pomieszczenie złożyłem z dwóch, które łącznie zawierają się w prostokącie ok. 1,8x4,5m. Wejście znajduje się (patrząc od zewnątrz) po prawej stronie jednego z krótszych boków, w narożniku po przekątnej stoi komin, wysunięty do wewnątrz na 0,9m od dłuższej i na 1,1 m od krótszej ściany - tak, że obok niego (a dokładnie vis a vis wejścia) pozostaje nisza (dawne wejście, które od strony korytarza chcę zabudować luskferami - białe, takie mniej przepuszczalne z pęcherzykami powietrza) w której zamontuję prysznic - zamknięta od strony łazienki szklanymi drzwiami. Wracając do wejścia, to prowadzi ono do mniejszego z obu połączonych pomieszczeń (ok. 1x1,8m), zarazem wyższego (2,8m), nakrytego płaskim stropem, dalsza częśc łazienki to jedno z najbardziej zabytkowych wnętrz domu - od mniejszego pomieszczenia oddzielone łukiem odcinkowym na półfilarach i nakryte sklepieniem kolebkowym o wysokości w strzałce (naj. punkcie) ok. 2,4m, a najniższym ok. 1,8m. Na dłuższej ścianie przy kominie jest nisza szer. 1,4m zamknięta od góry odcinkowym łukiem (1,4 m) i głębokości ok. 0,3m - zamierzamy wstawić do niej stelaże podtynkowe (tak aby mimo wszystko pozostała płytszą niszą) dla toalety i bidetu. Na przeciw, przy drugiej dłuższej ścianie ma stanąć wanna, przy krótszej ścianie obok wejścia umywalka. Kolorystykę będą tworzyły białe ściany (malowane) oraz biała glazura (połysk 10x10 cm), którą zamierzamy położyć w kącie umywalkowym, na ścianie przy wannie i oczywiście niszę prysznicową (prócz luksferów od korytarza), nisza toaletowa. Podłoga ma być również biała, całość z szarymi fugami akcentem kolorystycznym będą 2 pasy niebieskich (kobalt) płytek (3x3 cm w dwóch rzędach) - od góry glazury i na połączeniu ściany z podłogą (zarówno na ścianie jak i na podłodze), z tych samych będą wykonane w niszy toaletowej prostokąty szerokości obu muszli - na ścianie przechodzące na podłogę. Ascetyczności ma dopełniać ceramika - umywalka, wanna i muszle Duravit Starck 3. Cieplejszym akcentem będą wykonane z drewna (ciemny, raczej brązowawy aniżeli czerwony odcień) szafka z szufladami pod umywalkę i regał na ręczniki (prostokąty - leżący i stojący, przymocowane do ściany, więc bez nóg, ten drugi na dłuższej ścianie pomiędzy umywalką a toaletą) i obudowa wanny (proste "deski" do samej podłogi). Uff, nie wiem, czy udało mi się to wszystko składnie opisać :oops:
_________ ... ______________________________
...|........|.....|__|regal|.......|....|...|....| ..|.komin.........|
...|........|..........|____|.......|(.).|...|(.)| ..|...................|
...|umyw|..........................\__/....\__/..|...................|
...|____|......................................... .....|__________
...|.............................................. ...............|................|
.......................___________________....|... .nisza....| luskfery
.......................|.wanna.................... ....|....|..prysznic..|
...................__|............................ .......|....|.................|
..|_______|....|__________________|__|________|

Może "rysunek" trochę uczytelni mój opis

Jak już wspomniałem na początku mam problem z oświetleniem - wyobrażam sobie, że nad umwalką będzie wisiało lustro z kinkietami po bokach, natomiast w dalszej przesklepionej części mam znacznie większy problem - marzyły mi się wpuszczone w tynk małe reflektorki (4-5) świecące na kształt "gwiazdek", ale takie można montować w rygipsach, a nie w tynku. Zastanawiałem się także na taką długą "rurą" jarzeniową, ale moja Żona twierdzi, że pomimo całej ascetyczności wyposażenia łazienki, taka rura to byłaby jednak przesada... No i jestem w kropce - oświetlenie musi być natynkowe i nie zabierać dużo miejca, bo łazienka jest niska, no i dopasować się do reszty wyposażenia.
Ciekaw jestem Twoich pomysłów oraz opinii o naszym "projekcie" łazienki
Serdecznie pozdrawiam :D

Ivo
10-09-2003, 18:49
Hejka!

Mam pytanko na temat kolorystyki ścian i jednocześnie podłogi.

W kaształcie litery L mam najpierw kuchnię, potem (jakby na rogu tej "elki") jadalnie i nastepnie salon. Chciałbym, aby płynnie przechodziły barwy z jednego do kolejnego pomieszczenia.

No i teraz nie ma pojęcia jakie koloery dopasować, jak je wymieszać. Lubię kolor niebieski, i chętnie bym nadala kilka barw na ścianach - ale jakie..? No i wówczas jaki kolor podłogi?

i przypomniałao mi się - jakiego koloru (drewna?) pasują mebeli..? Lubie nowoczesność..

Z góry dzięki za odpowiedź!!! :) :) :)

Slawek :)
12-09-2003, 09:11
Chyba Kasiorek ma ostatnio dużo pracy :cry:
Kasiorku, gdzie jesteś??!!!!!
Pozdrowienia

Kasiorek
15-09-2003, 09:58
Witaj Ceka
Ja niestety nie pracuję na programach komputerowych,wolę robić projekty ręcznie.Mam co prawda wersję demonstracyjną ArCona ale jest nic nie warta.Może zrobisz zdięcie holu i prześlesz mi na priv ?

Kasiorek
15-09-2003, 10:02
Witaj Sławku
Twoja łazienka już mi się bardzo podoba z tymi sklepieniami musi super wyglądać.Jeśli chodzi o oświetlenie ja bym się zastanowiła czy nie dać tylko oświetlenia bocznego ,zrezygnować z górnego.
Szkoda że nie mogę jej zobaczyć ,może uda Ci się zrobić jakieś zdjęcie?