PDA

Zobacz pełną wersję : przelew a kanalizacja



dabek83gumis
26-11-2005, 10:27
Witam. Mam otwarty uklad C.O. robie teraz maly remont, mam pytanie czy przelew ze zbiornika wyrownawczego moge podlaczyc do kanalizacji? Chodzi o to zeby nie walilo na stychu bo podobno nie mozna tego zasyfonowac. Obecnie mam przelew w lazience ale zlikwidowalem wlasnie kratke sciekowa. Dzieki za odp

invx
26-11-2005, 19:07
a dlaczego nie mozna tego zasyfonowac ? :roll:
w zbiorniku sa 3 dziury. Jedna, podlanczasz do instalacji, druga do kanalizacji, i trzecia tj. odpowietrzenie

rafałek
26-11-2005, 19:08
Osobiście mam niezasyfonowane i nic nie czuję, fakt, że blisko jest pion z odpowietrzeniem. Co do syfonu to problem polega chyba tylko na tym, żeby był wykonany z odpowiedniego materiału. Jeśli ma średnicę nie mniejszą niż rura z naczynia to nie powinno być przecież problemu z odbiorem wody przy zagotowaniu :roll:

dabek83gumis
27-11-2005, 10:33
Hydraulik, ktory u mnie robil powiedzial ze nie mozna zasyfonowac, chcial wywiercic dzure w scianie, i na zewnatrz puscic rure przelewona na daszek ala ganku. Chate ladnie ocieplilem, otynkowalem, pomalowalem a czlowiek takie cos chcial zrobic, dobrze ze bylem w domu i mu to wybilem z durnej glowy. Czy to nie debilizm? Jestem w trakcie robienia lazienki i czyba przelew podlancze wlasnie do kanalizy. Dzieki za odp

tekt
27-11-2005, 14:54
a ja zawsze jak mam zrobić przelew to mam kanał ...

Janussz
27-11-2005, 15:01
Przelew z naczynia wzbiorczego wyprowadza się nad zlew w kotłowni.
Tak mówi PN i jest to logiczne. Powinna być jeszcze tzw. rura sygnalizacyjna też wypuszczona nad zlew w kotłowni, ale nikt tak nie robi.
A to, że w kotłowni i nad zlew jest logiczne dlatego, bo musimy być całkowicie pewni, że w zładzie jest woda. Manometr może być np.zepsuty.