PDA

Zobacz pełną wersję : W MIESZKANIU FUTRYNY METALOWE CZY DREWNIANE?



iwcia26
26-11-2005, 12:43
Pomożcie jakie wybrać do bloku futryny te metalowe podobno sa trwalsze czy te ładne drewniane? Bardziej podobaja mi się te drewniane ale kazdy w sklepie mowi, sa mało trwałe, że sie rysuja i tym podobne rzeczy. Czy ktos z was ma takie i jak się sprawuja w użytkowniu...
Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam
Iwcia261

NOTO
26-11-2005, 18:00
Kiedyś w bloku z płyty miałem metalowe. Niezatarte wspomnienia pozostały ...
Obecnie wolałbym drewniane. I takie mam obecnie !

Mufka
05-12-2005, 10:33
mam mieszkanie 100-letnie a w nim piekne drewniane futryny, byc moze nie wiekowe ale na pewno bardzo stare, bardzo piekne, polecam drewniane, slicznie wyglada mieszkanie z takimi framugami (na pewno sa trwale ) 8)

mario_pab
06-12-2005, 13:34
Ja mam metalowe. Są praktyczne, nie wypaczają się. Jak się je ładnie pomaluje to pasują do każdych drzwi, ale to jest tylko moje zdanie.
Pozdrawiam

Pajak_Tom
23-01-2006, 15:26
Witam
Ja u siebie wyrwałem futryny metalowe i osadziłem z MDfu. MAm je dopiero pól roku wiec zabardzo się nie wypowiem o trwałości.Owszem ładne to one są - ale już je porysowałem przy montażu - jedna mi spadła wiec jest małe wgniecenie.
Jak planujesz z litego drewna to napewno bedzie OK.
Łatwiej pozniej bedzie w razie czego coś zmienic kolor, ewentualnie naprawic jakies drobne uszkodzenia - przy MDFie juz tak nie zabardzo.
POZDRAWIAM

Ryszard1
23-01-2006, 18:18
Ja tez wycielem metalowe i zamontowalem drewniane, ale z zadnych sztucznych materialow tylko z sosny. Bejca dobralem kolor - taki sam jak sosnowych drzwi,