PDA

Zobacz pełną wersję : Czy POŚ zamarznie?



zibicwikla
26-11-2005, 18:35
Jeszcze sie nie przeprowadziłem, wykańczam dom. Ogrzewam itd. Działa POŚ ale zasilana jest raczej licho. Czy zamarznie? Co zrobic żeby nie zamarzło? CZy może zbiornik rozsadzić(2000 l-pełen)? Zamierzam coś na zbiorniku położyć(wełne, bądź słomę od chłopa). Zbiornik tuż pod powierzchnią ziemi. Przy jakich temperaturach zacząć się niepokoić?

invx
26-11-2005, 19:16
niepowinien zamarznac. Raz ze zawsze cos do niego doplywa, dwa ze to w srodku to nie jest czysta woda :wink: trzy ze zachodza tam procesy, ktore temp. podnosza.

Jesli przykryjesz dodatkowo sloma, to mysle ze nie masz sie co martwic nawet w najwieksze mrozy :wink:

Wakmen
26-11-2005, 20:56
Ja mam o jakis 3 tygodni zalaną oczyszczalni ale z niej nie korzystam i ani przez chwilę nie pomyślałem o tym, że moze mi zamarznąć. Po pierwsze jest dość głęboko posadowiona i tam temperatura nie spada poniżej zero bo temperatura gruntu wacha się w granicach 8 st a po drugie nawet gdyb zamarzło to w Twoim przypadku (no może z kilka milimetrów - w co wątpię) to raz na jakis czas dopełniając zbiornik ściekami dajeszz pożywkę dla bakteri, które wytwarzaja energię cieplną podczas szamania.