PDA

Zobacz pełną wersję : obróbka komina



adaman
26-11-2005, 22:13
Witam, stoję przed dylematem: jak wykończyć komin murowany z cegły pełnej /bez wkładów/Dach - dachówka ceramiczna angobowana.Planuję ocieplić komin nad dachem 10 cm warstwą izolacji /dużo wystaje ponad dach / . Co robić -obróbka komina na cegle przykryta izolacją, na to płytki klinkierowe? wYkonać najpierw ocieplenie na to izolacja? MOi majstrowie pukają się w czoło i dziwnie :o :o na mnie patrzą.kierownik budowy powtarza - a mówiłem wkład i ocieplić?! :lol: A ja zaparłam się na tradycyjny murowany i basta! No i teraz zostałam sama :cry: . POmoże mi ktoś? Pozdrawiam resztkami zdrowego umysłu...Anna

piotr.o
27-11-2005, 08:57
Po co chcesz ocieplac komin nad dachem 10 cm. Jeśli już to daj dwa jak koniecznie chcesz.Pozdrawiam Piotr. Obróbka komina i tak powinna być wcięta w komin to akurat te swa cm plus płytka da możliwośc wcięcia się bez ruszania ścian komina.Pozdrawiam Piotr

27-11-2005, 13:51
Anna ... to samo pytanie ... po co chcesz ocieplac komin nad dachem ?
masz za mały ciąg w kominie ?
za mały przekrój oczka?
ze względu na łądniejszy wygląd?
bo wszyscy ocieplaja to i ja ... czyli snobizm ?
czy na wszelki wypadek ...?

pzdr

toomas
27-11-2005, 14:07
Witam, stoję przed dylematem: jak wykończyć komin murowany z cegły pełnej /bez wkładów/Dach - dachówka ceramiczna angobowana.Planuję ocieplić komin nad dachem 10 cm warstwą izolacji /dużo wystaje ponad dach / . Co robić -obróbka komina na cegle przykryta izolacją, na to płytki klinkierowe? wYkonać najpierw ocieplenie na to izolacja? MOi majstrowie pukają się w czoło i dziwnie :o :o na mnie patrzą.kierownik budowy powtarza - a mówiłem wkład i ocieplić?! :lol: A ja zaparłam się na tradycyjny murowany i basta! No i teraz zostałam sama :cry: . POmoże mi ktoś? Pozdrawiam resztkami zdrowego umysłu...Anna

A może kupić specjalną taśmę ? Firmy które handlują dachówkami takie taśmy przeznaczone właśnie do uszczelnień na styku dach/komin maja.

Janussz
27-11-2005, 14:43
Brzoza
Anna ma spory kawałek tego komina ponad dachem. Komin nie wychodzi u niej w kalenicy. Co innego 0,5m komina ponad dachem, a co innego 2,5m, a nawet ciut więcej.
A snobizm? Czy na kominie będzie napis: mam ocieplony komin?
Lepiej chyba dobrze zrobić w czasie budowy, niż odkładać to do momentu jak będzie za późno.
Ile tutaj rozgoryczenia na tym forum już było, że są wykwity na kominie, że nieładnie pachnie wewnątrz domu?

27-11-2005, 15:28
Janussz ...
rozumuję tak
Anna jeszcze nie testowała komina ... nie wie jaki będzie ciąg (moze będzie zły... a moze bedzie dobry - i docieplenie okaze sie niepotrzebe ...?) :-?
Anna nie bedzie palic gazem lecz węglem - wiec spaliny nie będą ani zimne, ani mokre - zakładam
przy paleniu ciągłym i węglem - komin będzie ciepły -i bez izolowania go styropianem ... wiec ciąg również powinien być dobry ( o ile oczko ma odpowiedni przekrój ...)
nie jestem przekonany do komina wypacykowanego płytkami, które na kominie mogą sie niesprawdzic ... i odpaść :-?
ja na miejscu Anny poczekałbym na sezon grzewczy i przekonałbym sie co do konieczności ocieplania - jesli okazałoby sie ze ciąg jest za słaby ociepliłbym odcinek komina na strychu i zastosował hybrydowy nadmuch w czopuchu
to wg mnie i taniej i prościej ...
pzdr

jasssmine
27-11-2005, 16:01
Płytki klinkierowe na kominie to chyba niezbyt dobry pomysł- z czasem zaczna odpadać..a moze lepiej tynk moziakowy
Jasmine

Janussz
27-11-2005, 16:32
Brzoza,
czymkolwiek byś nie palił, nawet opałem o 0% wilgotności spaliny zawsze będą zawierać wodę w postaci gazowej.
Czopuch hybrydowy, to nie nadmuch, tylko wyciąg spalin.
Znam przebieg komina u Anny. To takie nietypowe rozwiązanie, gdyż jest wbudowany w narożnik domu i praktycznie to tak jakby był dobudowany do budynku. Wymaga więc starannego ocieplenia już od samego dołu. Nawet nie można zrezygnować z ocieplenia ze względu na ciągłość izolacji zewnętrznej ścian.
Takie kwiatki jak brak ocieplenia, to ja mam na codzień.

27-11-2005, 20:31
Znam przebieg komina u Anny. To takie nietypowe rozwiązanie, gdyż jest wbudowany w narożnik domu i praktycznie to tak jakby był dobudowany do budynku.
faktycznie ... skopany - dokładnie ten komin ...
a swoją droga ciekawi mnie czy to dzieło architekta ( z tytułami) czy projekt wiejskiego murarza ... :-?
murarzowi nie dziwiłbym sie ...

pzdr

Janussz
27-11-2005, 21:01
A ile kominów w ogólnodostępnych projektach nie jest skopanych?
Przecież to bardzo ważny element budynku, a wygląda to tak jakby architekci nie wiedzieli do czego służy i nie znali zasad działania.
Wiejski murarz nie zrobiłby takiego błędu. On wie, że komin ma wychodzić w kalenicy i być możliwie usytuowany centralnie.

27-11-2005, 21:36
masz racje Janusz ... architekci skoncentrowali sie na ładnym wyglądzie budynku
(ma byc kolorowo ... dużo okien ... okrągłych lub fikuśnych ... wkoło zieleń ... duzooo zieleni ... duzy salon ... i schody zabiegowe ... najlepiej z przeswitem :))
a o kominie zapomnieli ... :(
jak juz ... dojdzie do tego ze w budynku potrzebny komin ... rysuje sie go w rogu ... dolepia na siłe
rurami pod sufitem dojedzie do kuchni czy kotłowni ... improwizacja az wstyd
murarz pewno zrobiłby to lepiej ... pewne kanony ma we krwi i zna zasade funkcjonowania

na sto projektów nie wiem czy w jednym znajdziesz narysowana wyczystke ... kominów chyba "nie biorą" na studiach ... :-?

Janussz
27-11-2005, 22:06
Tutaj chodzi w tych gotowcach o to, by zachęcić potencjalnego nabywcę do kupna za psi pieniądz projektu, aby potem zerżnąć mu skórę na poprawkach. A potem poprawkach poprawek.