PDA

Zobacz pełną wersję : Kto budował z generatora?



anpi
26-11-2005, 22:19
Pytam, bo nie mam prądu budowlanego, a do tej pory prąd pożyczałem od sąsiada. Stosunki z nim jednak bardzo się pogorszyły, więc już nie będę miał prądu. Nie za bardzo opłaca mi się zakładać prąd budowlany, w zasadzie potrzebowałbym go tylko, żeby zbudować ściany szczytowe i działowe. Potem zrobi się instalację elektryczną i będzie można już podłączyć prąd "docelowy". Wymyśliłem sobie więc, żeby zamiast prądu budowlanego używać generatora - albo kupić, albo wypożyczać. Bardziej skłaniam się do kupna, bo później się przyda (jak już będę mieszkał i np. wyłączą prąd na cały dzień).

pozeracz
26-11-2005, 22:38
Agregat to fajna sprawa, u mnie w pracy stoja dwa, oba polskie. Zima czesto wylaczaja prad bo pracuje kilka kilometrow od granic miasta i jak sa mrozy i wiatry to klopot. Przyda Ci sie na pewno, tyle ze lepiej kupic z second handu, duzo tansze od nowych a psuc to tam sie za bardzo nie ma co. No i koniecznie trojfazowy, ale to wiadomo.)))

anpi
27-11-2005, 08:18
Agregat to fajna sprawa, u mnie w pracy stoja dwa, oba polskie. Zima czesto wylaczaja prad bo pracuje kilka kilometrow od granic miasta i jak sa mrozy i wiatry to klopot. Przyda Ci sie na pewno, tyle ze lepiej kupic z second handu, duzo tansze od nowych a psuc to tam sie za bardzo nie ma co. No i koniecznie trojfazowy, ale to wiadomo.)))

No właśnie - po co trójfazowy? Przecież są betoniarki na 230V, a później w domu nie planuję odbiorników na 380V.

kubas
28-11-2005, 09:19
dwie uwagi, przewymiaruj agregat bo producenci mają skłonność do optymistycznego patrzenia na wskaźnik mocy, weż też pod uwagę prąd rozruchu, co z tego, że agregat daje dajmy na to 16A, ty potrzebujesz 13A, jeżeli przy rozruchu idzie (chwilowo) 25A, miałem taką przygodę z pompami, działać działało ale przy co drugim rozruchu wywalało zabezpieczenia w agregacie

mmmad
28-11-2005, 09:36
Mialem na budowie trzy agregaty:
Polski wojskowy - pracowal prawie tydzien, ale produkcja z lat 60-tych nie wytrzymala... Jezdzil na "zoltej". Na dzien potrzebowal ok 7l, ale mocno wychlapywal i stosowalo sie odzysk. Moc nominalna 2 kW, krecil betoniarka 250 l.
Po tym wypozyczylem agregat o mocy nominalnej 2 kW - nowy z wypozyczalni. Przy wylewaniu z betoniarki brakowalo mu mocy (betoniarka stawala i nie krecila), wiec tego samego dnia go wymienilem na 4 kW.
Ten zarl 7-8 l bezolowiowej na dzien. Na szczescie mialem go tylko 3 dni, wiec koszty nie byly tak duze. Za dzien wypozyczenia jakies 70 zl + paliwo.

Zastanawialem sie rowniez nad kupnem agregatu "wojskowego" (tego typu, jak pierwszy), ale koszt przekraczal wtedy moje zapotrzebowanie. Natomiast nie zdecydowalem sie na zakup nowego, bo maly generator nie straczal na potrzeby betoniarki, natomiast ten 4kW zaczynal sie od ok. 2000.

kasiaR
28-11-2005, 09:48
Pytam, bo nie mam prądu budowlanego, a do tej pory prąd pożyczałem od sąsiada. Stosunki z nim jednak bardzo się pogorszyły, więc już nie będę miał prądu. Nie za bardzo opłaca mi się zakładać prąd budowlany, w zasadzie potrzebowałbym go tylko, żeby zbudować ściany szczytowe i działowe. Potem zrobi się instalację elektryczną i będzie można już podłączyć prąd "docelowy". Wymyśliłem sobie więc, żeby zamiast prądu budowlanego używać generatora - albo kupić, albo wypożyczać. Bardziej skłaniam się do kupna, bo później się przyda (jak już będę mieszkał i np. wyłączą prąd na cały dzień).



U nas jest dokładnie taka sama sytuacjia. Najpierw prad była od sasiada , ale jego stawki za prad rosły z dnia na dzien. :evil: Za 4 miesiace zapłacilismy mu 1900zł a on chciał kolejne 500 zł i tu miarka sie przebrała. Wiec kupilismy agregar. Moge podac Ci namiary na dobre (nowe ) i tanie agregaty prądotwórcze. My kupilismy 3 -fazowy (niemiecki ) i zapłacilismy chyba 1600 zł. Co prawda po agregat jechaliśmy aż na Śląsk.

Całe szczescie juz niedługo (2 tygodnie) bedziemy mieć swój prad. :D :lol:

Pozdrawiam
Kasia R

anpi
28-11-2005, 12:40
Moge podac Ci namiary na dobre (nowe ) i tanie agregaty prądotwórcze. My kupilismy 3 -fazowy (niemiecki ) i zapłacilismy chyba 1600 zł. Co prawda po agregat jechaliśmy aż na Śląsk.


Bardzo proszę o namiary, i to najlepiej tu na forum - może innym też się przyda. Na Śląsk daleko nie mam, więc to nie problem.

kasiaR
28-11-2005, 13:14
Moge podac Ci namiary na dobre (nowe ) i tanie agregaty prądotwórcze. My kupilismy 3 -fazowy (niemiecki ) i zapłacilismy chyba 1600 zł. Co prawda po agregat jechaliśmy aż na Śląsk.


Bardzo proszę o namiary, i to najlepiej tu na forum - może innym też się przyda. Na Śląsk daleko nie mam, więc to nie problem.



Proszę bardzo :wink: :D
Poprawka co do podanej ceny - zapłacilismy 1300 zł za agregat 3-fazowy, 2,2 KW . Bardzo dobrze sie sprawdza, pali 1,5 l /h przy srednim obciązeniu.
Namiary:
STAŃCZAK ROBERT, MODLIBORZYCE 23 BAĆKOWICE 27-552 TEL/FAX 015/ 86 81 604, 0 506 357 325
woj. ŚWIĘTOKRZYSKIE KOŁO OPATOWA http://www.elektronarzedzia.win.pl

anpi
28-11-2005, 14:11
Namiary:


Dzięki!. Tym bardziej, że się okazuje, że to nie na Śląsku tylko w Moich Stronach :lol:

rafal9
28-11-2005, 14:20
Ja też całą budowę na agregacie jechałem.
Einchell 5 KW 3-fazy. Taki nowy kosztuje całkiem niedrogo.
Na allegro są kontakty do firm, które sprowadzają takowe z Niemiec.

Na agregacie takiej mocy nie pójdzie tylko spawarka, inne sprzęty chodzą bez problemu (kilka równolegle - bo były momenty, że kilka ekip pracowało równolegle)
No i koszt paliwa był mniejszy niż zakładałem.

ged
20-02-2006, 01:13
Mam maleńki agregacik 650W, 950W szczytowej. Betoniarka 100l chodzi bez problemu cały dzień. Wszystkie elektronarzędzia do 1200W bez problemu. Tarczówka 1100 wyłączała go termicznie po 4-5 metrach cięcia nonstop wzdłuż deski calówki. W poprzek można nią było ciąć bez ograniczeń. Można go kupić we wszystkich supermarketach +- 500 zł. Pali 4 litry mieszanki na cały dzień spokojnej pracy. Polecam.