PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana C.O. na system rozdzielaczowy...?



ArtMedia
25-01-2002, 09:55
Witam serdecznie.

Może ktos z Was mi coś doradzi?
Mam w projekcie tradycyjną instalację c.o. z miedzi na lut miękki. Chciałbym jednak położyć rury pod posadzką w warstwie ocieplenia. Ponieważ jednak niechciałbym łączyć przykrytych rur zastanawiam się nad zmianą na system rozdzielaczowy? Nurtuje mnie tylko pytanie czy wystarczy zachowac średnice rur i zamontować rozdzielacz? Czy może jest coś czego nie wiem?
Zastanawiam sie też nad zmianą rur na PEX, o którym pisano gdzies ostatnio? Co sądzicie o takim pomyśle?
Z góry dziekuję za rzeczowe porady.

Sebastian.

wiarus
25-01-2002, 19:07
Ja też planuję system rozdzielaczowy i do tego właśnie przewody od rozdzielacza do grzejników z miedzi miękkiej bo odcinki rur pomiędzy rozdzielaczem a grzejnikiem będą w jednym kawałku w posadzce bez łączń .
Co do miedzi to każdy instalator powie ci że jest lepsza od plastiku a jak nie to go spław.
Pozdrawiam

Majka
26-01-2002, 11:31
Też się nad tym zastanawialam, ale system z rozdzielaczem kosztuje okolo 30% więcej / kazda rura wraca/, przy moim domie rury ida w dwie strony wzdłuz scian w warstwie ocieplenia i w wylewce. Oczywiście w miedzi, bo robimy grzejniki stalowe, plytowe. Wykończeniówka kosztuje masę kasy i trzeba się bardzo pilnować, aby nie opóźniać robót z powodu jej braku. Pozdr. majka