PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie mury? Czym ogrzewać?



MAKARE
27-11-2005, 13:11
Poradźcie jakie robić mury, dwuwarstwowe czy trójwarstwowe i z czego najlepiej ?
Kolejne pytanie to ogrzewanie. W projekcie mam gazowe ale coraz częściej słyszymy, że jesteśmy szaleni.

toomas
27-11-2005, 13:24
Ja planuje ściany 1W z BK Kolbuszowa 36 lub 42 (waham sie tylko jaka grubość) a ogrzewanie planuje gazowe+kominek i rozprowadzenie powietrza. W przyszłości może się pojaweią solary.

27-11-2005, 13:48
Poradźcie jakie robić mury, dwuwarstwowe czy trójwarstwowe i z czego najlepiej ?
trzywarstwowe z polskiego betonu komórkowego


Kolejne pytanie to ogrzewanie. W projekcie mam gazowe ale coraz częściej słyszymy, że jesteśmy szaleni.

rozważ albo czyste, sterowalne, bez kominów, instalacji i kwasówek -ogrzewanie elektryczne
albo kocioł na paliwa stałe - z tańszym czynnikem grzewczym ... lecz kosztowniejsza instalacją, obsługą, kominami, itd.

pzdr

szymoszkowa
27-11-2005, 16:12
Ja tak jak Toomas jeśli chodzi o ogrzewanie.Sciany-2W- Belix 30 + styropian 12. :P

WojtekSz
27-11-2005, 19:37
Sciany:
ilośc warstw zalezy od tego jakie chcesz miec zewnetrzne ich wykończenie. Ja mam ściany 3 warstwowe bo pozwala to na wykończenie praktycznie w dowolny sposób (u mnie częśc z cegły K3+tynk cementowo-wapoienny a część z wapienia z Kazimierza nad wisłą)
Koniecznie stosuj jak najgrubszą izolację: w praktyce minimum 15cm bo cokolwiek dziś postanowisz to i tak za 5 lat będzie zbyt mało a koszty ropy/gazu itp razcej nie będą spadały :)

ogrzewanie:
u siebie ma wszędzie podłogówkę bo daje najwięcej swobody wyposażania wnetrz. Podłogi terakota 50% i podłoga przemysłowa merbau 50% (salon, sypialnie)

MAKARE
27-11-2005, 20:40
Wojtek, czy masz jakieś fotki swojego domku? Chętnie bym zobaczyła połączenia materiałów o których piszesz

szymoszkowa
27-11-2005, 21:18
Wojtek,podłogówka,ale grzana prądem czy gazem? :P

WojtekSz
27-11-2005, 22:23
szymoszkowa:
podłogówka wodna grzana gazem z pieca kondensacyjnego

Makare:
costam widac w moim albumie - szukaj uzytkownika wojtekszala
Jesli cos będe mógł jeszce pomóc - daj znać ;)

pozdrawiam