PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam dobrej wkładki do zamka drzwi zewnętrznych ?



darek63
27-11-2005, 16:44
Jaką wkładkę warto wstawić do drzwi zewnętrznych. Szukam solidnej i niezbyt drogiej wkładki do zamka z 4-5 kluczami w komplecie, tzw. bezpiecznej, „patentowej”, z atestem bezpieczeństwa (najlepiej B lub C ? - tak mi radzono). W sklepie widziałem wkładki za 90-140 zł firmy: Abus (np. typ Maximum), Wink Haus, Gerda. Czy ktoś z forumowiczów zna temat i coś doradzi ?
W jednych drzwiach mam już wkładkę Wink Haus (wydaje się, że jest OK), ale "dali" tylko 3 klucze. Teraz poszukuję "dobrej" wkładki do innych drzwi.

invx
27-11-2005, 19:26
Wink Haus to porzadna firma, gerda tez moze byc :)

a klucze mozna dorobic :wink:

darek63
27-11-2005, 19:40
Pewnie, że mogę klucze dorobić. Ale np. do Wink Haus "klucznik" zaśpiewał po 30 zł od sztuki. Tak więc lepiej od razu kupić wkładkę z maksymalną ilością kluczy. Np. Wink Haus z 5 kluczami kosztuje w "Liroju" 140 zł. Ale może ktoś zna wkłdki podobnej klasy bezpieczeństwa (B,C) ale tańsze. Abus kosztuje chyba 120 zł.

mkmar
27-11-2005, 23:24
Ja sobie zafundowałem wkładki Kaba Gege oczywiście klasa C. Robi to profesjonalna firma od zabezpieczeń a wkładki są chyba szwajcarskie. Za dwie tj. do drzwi i do garażu zapłaciłem coś ok. 200zł. Najciekawsze jest to że klucz wygląda typowo ale podobno ma takie zabezpieczenia że nie da się go skopiować- a można dorobić tylko na podstawie kodu. Poza tym można zrobić kilka wkładek do jednego klucza tzn. wkładkę w garażu, furtce i drzwiach otwiera jeden klucz - czysta wygoda. Napewno takiej wkładki nie kupisz w markecie, nie wiem kto to robi w Polsce ale mogę poszukać gdzieś miałem ulotkę.

efilo
28-11-2005, 11:41
Ja jestem bardzo zadowolona z niedawnego zakupu. Szukałam wkładki do drzwi, która od wewnętrznej strony miałaby gałkę - co by wygodnie zamknąć domek po wejściu do środka. Klasa B to niezbędne minimum. Oczywiście gałka powinna mieć kolor pod okucia, więc najlepiej jakby była w szerokiej gamie metalowych kolorów (potworzyło się tego ostatnio).

Pani w hurtowni zaproponowała mi super rozwiązanie: dwie wkładki pod jeden klucz, w tym jedna z gałką. Klucz wygląda jak normalny, ale do dorobienia tylko w autoryzowanych punktach, po okazaniu karty dołączonej do wkładki. Wkładka o klasie zabezpieczenia B. Hitem jest aż SZEŚĆ kluczy. No i cena bomba. Zapłaciłam (co prawda w cenie hurtowej) jedyne 80 zł.

Firma WILKA. (Kto się zna to wie że dobra)

Z dobrych firm można spokojnie polecić Gege, Wink Haus. Może też byc CISA - wkładka Astral (nie jest przynajmniej szalenie droga, klasa B z 5 kluczami)

Maciek-MZM
28-11-2005, 13:57
Ja kupilem wkladki do drzwi zewnetrznych firmy EVVA, system DPI/DPS.. http://www.evva.com.pl/. Dostalem dwie wkladki do ktorych pasuja te same klucze a wiec 10 kluczy. Do tego jedna wkladka od srodka zamykana galka.
W przypadku dorobienia daja specjalna karte. Na kazdym kluczu, karcie i wkladce jest wygrawerowany numer seryjny.
I nie byly drogie cos kolo 80 zl za sztuke.

efilo
28-11-2005, 14:23
No super. Szkoda tylko że dwa razy droższy, no i nie spotkałam go nigdzie. Nie wiesz jakiej klasy jest ta wkładka? Bo nie znalazłam tam żadnej informacji (ważne przy ubezpieczeniu).
A jaki bajerancki ten system 3KS...

Maciek-MZM
28-11-2005, 14:40
No super. Szkoda tylko że dwa razy droższy, no i nie spotkałam go nigdzie. Nie wiesz jakiej klasy jest ta wkładka? Bo nie znalazłam tam żadnej informacji (ważne przy ubezpieczeniu).
A jaki bajerancki ten system 3KS...

Hm.. nie zwracalem uwagi jakiej klasy ale sadzac po firmie jakosci wykonania chyba dobra. Ja mam juz drzwi antywlamaniowe plus alarm wiec do ubezpieczenia mi wiecej nie potrzeba.

PROSTUJE INFORMACJE: KOMPLET CZYLI DWIE WKLADKI KOSZTOWALY 80PLN. Pomylilem sie bo kupowalem dwa komplety do dwoch drzwi :)

tczarek
28-11-2005, 14:57
Ja kupiłem wkładki Gerdy w komplecie masz 6 kluczy a cena myślę że przystępna. No i atest Inststutu Mechaniki Precyzyjnej.
Nie polecam wkładek typu Topex czy takie tam w marketach. Założyłem taką do furtki na działce i po kilku dniach wkładka przestała działać.

Dominik!
02-12-2005, 20:37
Polecam wkładki gerda. Mam takich ok. 8 sztuk ( w tym 1 klasy) i sprawują się nieźle. Wszystkie z kluczami plaskimi - tzn. nie ząbkowanymi. Ta klasy C kosztuje ok.100zł. i możesz mieć jaka tylko długość chcesz.

Wojcieech
28-12-2019, 17:28
Cześć, Jakie obecnie wkładki są polecane? Te o których myślałem na Youtubie otwierają w 15 sekund ;)

finlandia
29-12-2019, 09:50
Cześć, Jakie obecnie wkładki są polecane? Te o których myślałem na Youtubie otwierają w 15 sekund ;)

Wybierz takie, których nie ma na YT. Je będą otwierać w 5 sekund...