PDA

Zobacz pełną wersję : Chcę kupić kocioł na ekogroszek



Zuzbak
27-11-2005, 16:20
Witam,
chce kupic kociol na eko groszek, ale nie wiem jaki jest najlepszy. Interesuja mnie takze calkowite koszty roczne uzytkowania takiej kotlowni. Dodam, że mam do ogrzania okolo 300m domu.
Jeśli można prosić o odpowiedź, będę wdzięczny..

Zuzbak

invx
27-11-2005, 18:27
a najczesciej zadawane pytania przegladales ? :wink:

P.S.
przyklejony temat na wymianie doswiadczen

Kulin
27-11-2005, 20:48
Z tego co słyszałem, to z tych z wyzszych półek jest np. Kielar, polecam. Można zamówić Kielara ze zwiększonym podajnikiem do 300 kg, ja tak zrobiłem, koszt powiększenia podajnika to 250 netto.

tomek1950
27-11-2005, 21:18
Mój sąsiad zamiast groszku używa owsa! Podobno wychodzi najtaniej.

beno11
27-11-2005, 22:06
Mój sąsiad zamiast groszku używa owsa! Podobno wychodzi najtaniej.
witam
najtaniej to wychodzi kupic dwa wiaderka ekogroszku i jak zmarzniesz polatac z nimi dookola domu -
po 1 masz cieplo
po 2 caly czas masz te sama ilosc opalu
po 3 wychodzi najtaniej bo nawet pieca niepotrzebujesz :D

Janussz
27-11-2005, 22:17
Mój sąsiad zamiast groszku używa owsa! Podobno wychodzi najtaniej.


Tomku, a widziałeś to? Nie wierzę, a to dlatego, gdyż owies spalając się zachowuje podobnie jak pop-corn w garnku. To po pierwsze. Po drugie ślimak musiałby podawać ten owies ciągle. Kocioł uzyska założoną temperaturę, to węgiel(groszek) pomimo, że nie jest podawany żarzy się. Owies gaśnie natychmiast. Dlatego palniki na owies są takie drogie, bo system podpalania owsa jest drogi. Temperatura zapłonu jest dość wysoka. Chciałem zrobić palnik na owies i utknąłem na zapalarce.
I jeszcze jedno. Retorta do spalania ekogroszku ma za duże "gardło".

mimi31
28-11-2005, 06:45
Witam,
chce kupic kociol na eko groszek, ale nie wiem jaki jest najlepszy. Interesuja mnie takze calkowite koszty roczne uzytkowania takiej kotlowni. Dodam, że mam do ogrzania okolo 300m domu.
Jeśli można prosić o odpowiedź, będę wdzięczny..

Zuzbak
Jak się za bardzo będziesz wgłębiać w temat, szukać i porównywać wszystkich producentów to zgłupiejesz. Jest ich zatrzęsienie. Renomowany jest Hef. Kielar robi zdaje się piece żeliwne, więc droższe. Ja kupiłem "termotech" 19kW ze Stąporkowa za 5800 z 7% vat. Podobno też jeden z lepszych producentów. Ale jak się będzie sprawował powiem dopiero na drugi rok.