PDA

Zobacz pełną wersję : pustal szklany - luksfery w sciance działowej



mikimax
27-11-2005, 16:50
Witam wszystkich którzy czytają ten temet. Poszukuje informaci na temet montażu pustaków szklanych a dokładnie chciałem w sciance działowj która jest z cegły wstawic dwa rzędy pustaków szklanych i nie wiem czy do takiego zamontowania potrzebny jest jakiś stelarz czy można je wbudowac bez stelarza i jak na zaprawe murarską czy na jakieś kleje. Wszyskim którzy udzielą porad i wskazówek z góry dzięki a może znacie jakąs dobrą strone na ten temat.

ppp.j
27-11-2005, 17:47
U mnie luksfery wstawiał murarz podczas murowania ścianki. Używał zwykłej zaprawy murarskiej. Luksfery były zbrojone prętem fi6mm takim od strzemiączek do zbrojenia. Pooglądałem trochę i teraz mam zamiar sam postawić ścianę do prysznica ze szkła. Widziałem specjalne pręty do zbrojenia luksferów w markecie a spajał będę klejem do glazury, tak robili spece którzy wymieniali luksfery u mnie w bloku.

invx
27-11-2005, 18:20
Wszytsko zalezy od ... luksferow,
-sa takie co montuje sie przy murowaniu sciany na zaprawe (przy dwuch rzedach (pziomo ?) to zbrojenie nie bedzie potrzebne).
-sa takie co maja swoj caly system mocowan, ich sie nie montuje na zaprawe, a na zatrzaski.

kaskaa
05-06-2006, 16:17
Znalazłam opis montażu - może komuś się przyda:
http://dom.gazeta.pl/Ladny-Dom/1,72179,3340682.html

Heniek
05-06-2006, 16:47
Witam
Polecam listwy i specjalny klej montażowy w kartuszu. Koszt niewielki, a całość nieźle się trzyma. Zostają niewielkie fugi. No chyba że chcesz szerokie fugi, to wtedy zaprawa, krzyżyki.
Pozdrawiam, Heniek

max!
05-06-2006, 20:55
Jeżeli murować to nie zaprawą cementową (jak ścianka zacznie pracować dowiesz się dlaczego ;-). Zaprawa powinna być elastyczna! Może być dedykowana do pustaczków lub jakaś eleastyczna. Zaprawy specjalne są białe (przynajmniej niektóre) i nie trzeba fugować, jeżeli chcesz białą.
Drugi sposób to listwy z tworzywa i klej. Nie robiłem tym sposobem ale wydaje się niezły. Spoina na 6mm.
No i nie zapomnij o dylatacji!
No i są profile aluminiowe - tego tematu nie znam

Dla dwóch rzędów nie ma potrzeby bawić się w zbrojenie!

ps. murarz też proponowal na cemencie. Poczytałem instrukcje i zrobiłem sam a on niech się douczy

Andrzej Leppiej
08-06-2006, 09:52
(...)
No i nie zapomnij o dylatacji!
(...)

Możesz rozwinąc temat? bo ja chyba zapomniałem :cry: