PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki projekt zgodny z zasadami Feng Shui?



fasola25
27-11-2005, 20:54
poszukuje projektu domu zgodnego z zasadami Feng Shui
juz stracilam nadzieje i chyba pozostanie mi projekt indywidualny
a moze ktos budowal taki dom ?

Yogi66
27-11-2005, 20:57
A co zrobisz jak za 5-10 lat feng shui przestanie być już "trendy"?

fasola25
27-11-2005, 21:02
A co zrobisz jak za 5-10 lat feng shui przestanie być już "trendy"?

dla mnie feng shui to nie kwiestia mody

Taysha
28-11-2005, 10:33
Dom zgodny z feng shui, to bryla prosta, prostokat najlepiej, wejscie na salon, a sypialnia jak najdalej od wejscia, nie dobrze tez wchodzic prosto na lazienke....
To tak w skrócie, jednak proponuje książkę, bo każde wady domu można naprawić, poprzez lustra, kryształy itp.

fasola25
28-11-2005, 11:08
Dom zgodny z feng shui, to bryla prosta, prostokat najlepiej, wejscie na salon, a sypialnia jak najdalej od wejscia, nie dobrze tez wchodzic prosto na lazienke....
To tak w skrócie, jednak proponuje książkę, bo każde wady domu można naprawić, poprzez lustra, kryształy itp.

tak, wiem, generalnie zasady feng shui znam, tylko nie moge znalezc gotowego projektu, ktory by sie nadawal
najczesciej projekty wymagaja sporych przerobek, ktore nie mieszcza sie w ramach adaptacji projektu do wlasnych potrzeb
pozostaje chyba indywidualny projekt

Taysha
28-11-2005, 11:14
Jesli chcesz byc tak dokladna, to zwroc jeszcze uwage na usytuowanie i uklad dzialki i dobre zagospodarowanie jej wg feng shui :roll:
Dla mnie pierwsze miejsce to funkcjonalność, a pozniej "energia".
W kazdym projekcie mozesz stworzyc dobry przeplyw ;) prawie kazdym.
Napewno odpada dom w ukladzie krzyza, ale jak masz prosta bryle, to mozesz kombinowac. Zazwyczaj problemem sa drzwi na przeciw okna i kuchenka za blisko zlewu, ale to sa przeciez szczegoly, bo pomieszczenia mozesz sobie sama dopasowac do okreslonych funkcji, w zaleznosci w jakiej czesci domu są.