PDA

Zobacz pełną wersję : Na wczasy z psem - zimą i nie tylko...



bingo-ada
27-11-2005, 22:59
Kochani!
Zbliżają się ferie zimowe i już myślę, co będzie z moim psem na czas naszego wyjazdu. Psi hotel już przerabiałam latem, jest to ponad moje siły psychiczne - wróciłam zatęskniona i niewypoczęta, codziennie wisiałam na "hotelowym" telefonie :cry: Czy znacie jakieś miejsca w górach - może domki do wynajęcia, może ośrodki z ogrodzonym terenem - gdzie można pojechać całą rodziną, my, dzieci i pies? Mety letnie już chyba mam, zimą chyba trudniej. Napiszcie czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie.

GośkaJ
28-11-2005, 08:18
Ada
Odkąd mamy naszą sunię, zabieramy ją na wszystkie wyjazdy - i nigdy nie mieliśmy problemu żeby znaleźć miejsce na "wczasy z psem". Ostatnio,zimą, byliśmy niedaleko Lądka Zdroju, w takim pałacyku - hotelu (zdaje się że nazywało się to Trzebieszowice) i przyjmowali tam psy. Jedyny problem to snieg na łapkach, no i zawsze ktoś musi z nart zrezygnować żeby z psią zostać :wink: .
W Czechach i na Słowacji też prawie w każdym pensjonacie można być z psem (i do knajp różnych też bez problemu można z psami wchodzić :D )

tczarek
28-11-2005, 08:53
Jest dużo ofert gdzie można zabierać zwierzęta domowe. To tylko zależy od oferty, więc najpierw trzeba znaleźć odpowiednią ofertę, i upewnić się czy tylko nic się nie pozmieniało.

bingo-ada
28-11-2005, 09:26
Dzięki serdeczne za odzew. Wiem, że są ośrodki czy inne przybytki, gdzie przyjmują psy, jednak często jest tak, że pytają o wielkość zwierzęcia. Ja mam labradora, więc dwa razy już mi odmówiono :( Wiem, że jest fajne miejsce na Kaszubach - domki i ogrodzony teren z jeziorem, gdzie bez problemu przyjmują psy (5zł/doba). Jednak zimą chcielibyśmy jechać gdzieś w góry i szukam sprawdzonych miejsc - stąd mój post i prośba do Was: jeśli byliście gdzieś w górach ze swoim psem i możecie polecić to miejsce, bardzo proszę o kontakt! Mój pies jest posłuszny, niehałaśliwy, nic nie niszczy - gdzie możemy pojechać?

aha26
28-11-2005, 11:34
My co roku wyjeżdzamy z naszą dobermanką na wczasy ,więc napewno TY też znajdziesz miejsce gdzie Was przyjmą :wink:

hector
14-01-2006, 23:47
a co jakiś czas jeździmy do Rytra obok Krynicy Górskiej i Wierchomli, myślę, że w górach kwatery gdzie przyjmują z pieskiem to znajdziesz bez problemu- tam ludzie normalni, gorzej nad morzem

sylwiapsik
17-01-2006, 12:50
Moze niefachowo bo ja pierwszy raz ale chciałabym wtrącić trzy grosze.Z psiakami trudno znależć miejsce do wypoczynku czy to w górach a nad morzem to cud!Mały piesek mały kłopot Duuuuży piesek....mam oba i nie znalazłam takiej kwatery! :evil:

artureski
26-01-2006, 07:06
Żeby był to aż tak wielki kłopot - nie sądzę, co najwyżej trochę więcej wysiłku. Jeżdżę z psem od kilku lat i bywaliśmy nawet za granicą. Nie każy musi tolerować psa w domu i ja to uszanuję, ale zdarzało mi się dostać miejsce noclegowe tylko ze wględu na psa - w sezonie w górach, czy w chorwacji na 2 noce- a to graniczyło już z cudem:) [/code]

mww
26-01-2006, 15:15
A ja właśnie wróciłam z Kudowy. Byliśmy z naszym labradorkiem, zapłaciliśmy za niego 15,-zł za dobę, ale za to nikomu nie przeszkadzał :wink: Wpuszczali nas z nim do większości knajp, tylko dwa czy trzy razy trzeba było szukać innej. Inna sprawa, że pies grzeczny (chociaż młody i energia go rozpierała).

MHAL
30-01-2006, 07:07
W srodę zdecydowalismy sie na wyjazd na narty. Wykonałam 1 (jeden) telefon do Karpacza (adres ze strony internetowej) i mamy kwaterę :D . Jedziemy z całą rodzinka i psem. Za psa nie płacę. Jest tylko jeden warunek - nie zostawiac psa samego w pokoju :D
Czyli problemu nie ma !!
Na miejscu zobaczymy czy wpuszczą nas gdzieś do knajpki ale jak nie to tragedii tez nie będzie.
Pozdrawiam
M

sylwiapsik
30-01-2006, 09:27
witajcie drodzy forumowicze!
wasze optymistyczne wypowiedzi przekonały mnie że świat nie jest taki zły!
Może szukałam nie tam gdzie potrzeba :-?
Tam gdzie dzwoniłam gospodarze chcieli wynająć kwaterę z piesem,tylko pytali jaka rasa pieska ?a z sierścią długą czy krótką ,a szczeka... etc.
Więc ucziwie odpowiadałam na pytania że sierść ma (długą)że duży i zdarza mu się szczekać ....

Zmieniali zdanie że oni to właściwie z pieskim chętnie ale małtym :o
Ale zaczynam szukać na nowo!!! :o :P :P

aishan
30-01-2006, 11:44
........................ ( Wiem, że jest fajne miejsce na Kaszubach - domki i ogrodzony teren z jeziorem, gdzie bez problemu przyjmują psy (5zł/doba). .......
Zdradź proszę gdzie to miejsce? podaj jak możesz namiary na stronkę www
Pozdrawiam
Aishan

bingo-ada
30-01-2006, 12:24
Mówisz - masz!

www.kaszubskibor.pl

Jeszcze tam nie byłam, ale planuję w tym roku w lipcu.

:D :D :D

aishan
30-01-2006, 13:16
Super! Wielkie dzięki :D
Aishan

bryta
31-01-2006, 19:16
Ja mam bokserke i rzeczywiscie nad morzem przyjmuja w 30 % hoteli z psem . Najgorzej jest w Dzwirzynie jest tam super ladnie ale niestety nie chca z psami , lepiej jest np w Ustce lub Kolobrzegu

orff
12-01-2012, 18:38
Z pieskiem można jechać bez problemu :

Zawoja - Ośrodek Wypoczynkowy "Krakowianka";świetne wyzywienie, blisko sklepy, moje dwa psy ganiały po halach 15 min. spacerem od ośrodka. Wokół osrodka łąki, rzeka.
Poronin : Pensjonat "U Młynarza"
Kacwin: ul.Sw.Anny 103 - P.Magiera, cały dom do dyspozycji wczasowiczów, gospodarze mieszkają dalej, sklepy, blisko przejścia na Słowację.
Ruciane Nida - a właściwie stanica "czaple" koło Zamordeje - domki w rezerwacie,przy jeziorze,ale nie ma prądu, pozatym jest BOSKO!!!!
Zakopane : Ośrodek Wczasowy ZNP;
Wisłok Wielki ( 8 km od Komańczy) - Katolicka szkoła - jest całoroczne schronisko. Za noclegi płaciłam 11 zł od osoby, pies za darmo, koło szkoły sklep, naprzeciw dom, gdzie mozna kupic mleko, miód.

:yes:





Kochani!
Zbliżają się ferie zimowe i już myślę, co będzie z moim psem na czas naszego wyjazdu. Psi hotel już przerabiałam latem, jest to ponad moje siły psychiczne - wróciłam zatęskniona i niewypoczęta, codziennie wisiałam na "hotelowym" telefonie :cry: Czy znacie jakieś miejsca w górach - może domki do wynajęcia, może ośrodki z ogrodzonym terenem - gdzie można pojechać całą rodziną, my, dzieci i pies? Mety letnie już chyba mam, zimą chyba trudniej. Napiszcie czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie.

tadzia
15-11-2013, 18:15
Ja w góry jeżdżę zawsze do Willi Wichrowe Wzgórza w beskidach w Brennej , Jest to niedaleko do Szczyrku , Wisły i Ustronia. Ceny umiarkowane , a najlepsze w maju , czerwcu wrześniu i w czasie ferii zimowych. Dla dzieci raj i dla psa ok.

drom
30-11-2013, 10:25
Trzeba trafić na domek w którym można mieć swojego pupila. Ja w tamtym roku próbowałam wziąć swojego pieska, ale nic z tego ;/. Następnym razem jedziemy z pieskiem:)

Route 66
23-01-2014, 13:34
Moja sznaucerka żyła 16 lat i z roku na rok jeździła z nami wszędzie. Uzgadniałam to telefonicznie. Fakt, że nieraz słyszałam "nie, absolutnie nie". Na mazurach, gdy zerwała smycz przed jadalnią, żeby być z nami, zaproponowano nam przynoszenie obiadów do pawilonu i tak było. W Rowach absolutnie bez problemu, na Podlasiu też.
Tęskno mi do niej, ato ponad rok i jeszcze nie jestem gotowa na nabycie psa, ale mam na osiedlu 5-letniego bezdomnego. Po pół roku nas zaakceptował, wita się, biegnie jak zobaczy samochód, dostał budę własnej konstrukcji, porządnie ocieploną i miskę. Pozdrawiam

apows
10-01-2018, 09:27
Kochani!
Zbliżają się ferie zimowe i już myślę, co będzie z moim psem na czas naszego wyjazdu. Psi hotel już przerabiałam latem, jest to ponad moje siły psychiczne - wróciłam zatęskniona i niewypoczęta, codziennie wisiałam na "hotelowym" telefonie :cry: Czy znacie jakieś miejsca w górach - może domki do wynajęcia, może ośrodki z ogrodzonym terenem - gdzie można pojechać całą rodziną, my, dzieci i pies? Mety letnie już chyba mam, zimą chyba trudniej. Napiszcie czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie.

Z psiakiem warto wyjechać do Szczawnicy a tam polecam pokoje pod wierzbą http://podwierzba.eu/ , właściciele preferują raczej mniejsze pieski .

Tymek1990
17-01-2018, 08:35
Ja w tym roku byłem z moim psiakiem w górach zimą i nie było najmniejszego problemu z zakwaterowaniem czworonoga. Wiem, że w niektórych miejscach robią problemy. Moim zdaniem lepiej wybrać małą chałupkę u babinki, bo częściej przyjmie czworonoga pod dach niż 4 gwiazdkowy hotel.

kaczoorek
03-09-2018, 12:21
my jeździmy z naszym jamnikiem w góry. Niby krótkie nóżki, a uwielbia długie spacery :)