PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o kominek



TomekH
28-11-2005, 00:26
Na wstępie chciałbym powitać wszystkich serdecznie - co czynię z przyjemnością.

Mam kilka pytań związanych z montażem kominka w mieszkaniu w bloku (mażenie od lat).

1) Czy wogóle jest to możliwe?
2) Jeżeli tak to co muszę zrobić żeby mażenie się ziściło (dodam, że blok jeszcze nie został zbudowany)?

Za wszelkie podpowiedzi serdecznie dziękuję

pozdrawiam :P

Tomek

anpi
28-11-2005, 02:23
Czarno to widzę. Do kominka musi być oddzielny przewód dymowy w kominie, a w blokach przewody są chyba wspólne. Kto buduje ten blok? Deweloper? Jeśli tak, to spróbuj się od niego czegoś dowiedzieć.

jabko
28-11-2005, 07:10
Praktycznie problem sprowadza się tylko do osobnego komina jak pisał przedmówca.
Wykonawca musiałby postawić ci komin od twojej podłogi aż nad dach (czyli komin i kominek stojaw jednym rogu pokoju - STROP !!)
W dachu obróbki itp.

nie wiem czy to sie da bez zmiany projektu itp.

kaltam
28-11-2005, 07:11
Jeżeli masz mieszkanie na ostatnim piętrze to nie widzę problemu. Znajomi po zamieszkaniu wstawili przewód dymowy (stalowy) i mają kominek w bloku.

TomekH
28-11-2005, 12:17
Dziękuję bardzo za podpowiedzi. Tak jak się obawiałem nie będzie to takie proste.

anpi
28-11-2005, 13:41
Dziękuję bardzo za podpowiedzi. Tak jak się obawiałem nie będzie to takie proste.

No i bezpieczne - też nie. Szczególnie dla sąsiadów.

Rysiek, złota rączka
28-11-2005, 20:36
Witam!
Przykro, ale nie macie racji.
Osobny komin to ma mieć kominek otwarty.
A kominek zamknięty rózni sie czymś, jako palenisko- od pieca kaflowego, węglowego?
A przeciez piece nie maja swojego komina nawet w 3 piętrach.
W takim przypadku należy podłączyć przez "świnkę"
A co to jest świnka? To wiedza. która kosztuje.
Pozdrawiam.

Sunao
29-11-2005, 00:17
A co to jest świnka? To wiedza. która kosztuje.
Pozdrawiam.

Doskonała autoreklama!


ŚWINKA TO MAŁA ŚWINIA


Opłatę za powyższą wiedzę (630 PLN +22% VAT) proszę wpłacać na konto:

multiBANK

72 1234 7648 0000 4657 8328 2398


Pozdrawiam,

Sunao

anpi
29-11-2005, 00:28
A co to jest świnka? To wiedza. która kosztuje.
Pozdrawiam.

Doskonała autoreklama!


ŚWINKA TO MAŁA ŚWINIA


Opłatę za powyższą wiedzę (630 PLN +22% VAT) proszę wpłacać na konto:

multiBANK

72 1234 7648 0000 4657 8328 2398


Pozdrawiam,

Sunao

Dobre! :lol:

isabell
29-11-2005, 01:51
a ja bym bardzo chciała kominek ale w domku-no ma wygladać jak kominek ale chcę w środku imitacje ognia ,paleniska,czy ktoś ma może coś takiego,czy taka imitacja też może dawać choć trochę ciepełka-nie wiem czemu ale na tylko taki kominek się zgodzę :-?

Betka
29-11-2005, 09:41
To najlepiej elektryczny albo gazowy działa jak kuchenka. :lol:

anpi
29-11-2005, 13:44
a ja bym bardzo chciała kominek ale w domku-no ma wygladać jak kominek ale chcę w środku imitacje ognia ,paleniska,czy ktoś ma może coś takiego,czy taka imitacja też może dawać choć trochę ciepełka-nie wiem czemu ale na tylko taki kominek się zgodzę :-?

Są takie w każdym markecie budowlanym, ale moim zdaniem - wyglądają badziewiarsko. Kwestia gustu :lol:

Rysiek, złota rączka
29-11-2005, 23:07
Witam!
Czytając- pojawił mi się usmiech.
Do kompletu dodam,że taki kominek, a może też być z kolorowymi paskami i żarówką - robi takie wrażenie, jak dywan na ścianie -"Jelenie na rykowisku"
Też ludzie mają.
A z innej beczki - to świnka czeka nie na jelenia, a na potencjalnego klienta, który zą nia zapłaci i bedzie zadowolony az do"końca Swiata, a nawet dzień dłużej", jak są inni już zadowoleni.
Pozdrawiam.

anpi
30-11-2005, 06:37
Rysiu Debeściaku, daj już spokój z tą reklamą :-?

TomekH
02-12-2005, 04:51
Czy ma ktoś może linki do stron gdzie można dowiedzieć się czegoś więcej na temat kominków gazowych?
głównie chodzi mi o ich ceny

Z góry dziękuję i pozdrawiam :lol: :lol: :lol: :lol:

miwol
02-12-2005, 12:56
Rychu, to się nazywa podłożyć komuś świnkę :lol:

anpi
02-12-2005, 13:01
Czy ma ktoś może linki do stron gdzie można dowiedzieć się czegoś więcej na temat kominków gazowych?
głównie chodzi mi o ich ceny

Z góry dziękuję i pozdrawiam :lol: :lol: :lol: :lol:

Nie no, lenistwo ma chyba jakieś granice? :o Wpisałem w google "kominki gazowe" i dostałem 69 tysięcy wyników. Zajęło mi to 5 sekund. Jakieś przemyślenia?

TomekH
03-12-2005, 01:30
Uprzejmością to kolega nie grzeszy?

Jakbyś kolego trochę więcej czasu poswięcił na przejrzenie wyników swoich przecudownych odkryć to być może udałoby ci się zauwazyć skąd moje pytanie. A może i nie ..

Chodzi mi o sprawdzone kontakty i życzliwą poradę a nie napastliwe uwagi sfrustrowanego człowieczka.

Kolego jak nie masz ochoty pomóc to nie przeszkadzaj

A teraz życzę Ci miłego dzionka

anpi
03-12-2005, 08:30
TomekH, proponuję, żebyś przeczytał, co masz napisane pod nickiem. Po wpisaniu w google "kominki gazowe" dostałem 69000 wyników, a już na 3 miejscu jest cennik kominków gazowych. Chyba o to Ci chodziło?

A co frustracji i zachowania - nie będę się wdawał w dyskusję.

zezo
03-12-2005, 12:38
anpi tak trzymaj
widzę że na tym forum jest co raz więcej Gości takich jak TomekH , nie dość że im się nie chce szukac i czytać to co znajdą, to jeszcze lubia używać zwrotów które ja uważam za delikatnie mówiąc niestosowne, ale masz racje szkoda klawiatury na takie teksty
Pozdrowionka dla wszystkich budujących

leon28
03-12-2005, 13:45
a ja bym bardzo chciała kominek ale w domku-no ma wygladać jak kominek ale chcę w środku imitacje ognia ,paleniska,czy ktoś ma może coś takiego,czy taka imitacja też może dawać choć trochę ciepełka-nie wiem czemu ale na tylko taki kominek się zgodzę :-?

zobacz moze na wyroby firmy planika decor brzoza k/bydgoszczy, moze nie do konca bez ognia, ale na pewno w ten desen, o ktorym piszesz
pozdrawiam
leo