PDA

Zobacz pełną wersję : Max czy Porotherm?



lontrel
28-11-2005, 11:48
Mam w projekcie ścianę dwuwarstwową-Porotherm 25+wełna 12 czy mogę zastąpić orotherm pustakiem Max ? Czym sie różni Max od Porothermu czy ma inny wspóLczynnik cieplny?

Pawson
28-11-2005, 12:04
1. Opcja szukaj na gorze strony ... bylo juz z 1000 razy o tym ...

1001 raz: :):):)

Mozna zastapc max-em bez problemu

wspolczynnik cieply ma PTH lepszy ale jak dajesz ocieplenie (welna) to nie ma on zadnego znaczenia bo to ulamkowa czesc tego co da welna czyli bez wplywu ...

Ja mam PTH i uwazam ze to najlepszy material na swiecie :lol: :lol:
Ci od Max-a powiedza ci to samo o swoim materiale :lol: :lol: :lol:
Tak powaznie to wg mnie powinna decydowac jedynie cena. ja kupilem taniej PTH ...

PTH ma porowata strukture przez co ma lepsza izolacyjnosc i mozna z niego teoretycznie robic sciany jedno warstwowe od grubosci bodajze 44 cm (ale ja bym nie ryzykowal) przy 25/30 praktycznie nie ma roznicy.

Betka
28-11-2005, 12:20
Ja mam porotherm 30 plus 10cm wełna. Z obserwacji moge powiedzieć tak jak Pawson, żadna różnica. Sprawdź ceny i ile taniej wyjdzie Ci jedna czy druga ścian i z niej buduj.

rafałek
28-11-2005, 12:23
Wybierz to co tańsze i poszukaj w archiwum. Nie daj się ponieść tekstami w stylu "słyszałęm jak znajomy mówił..." lub teść szwagra od strony ciotki miał znajomego co..." Informacje tylko sprawdzone i z pierwszej ręki. Po co mnożyć plotki i mity...

długi
28-11-2005, 12:36
W projekcie miałem podobnie jak ty. PTH 25 i 12 styropian. Wybudawałem z maxa PTH - produkcja Zielonka i jestem zadowolony. A przede wszystkim nie musiałem się zastanawiać czy MAX czy PTH - mam obo jednocześnie :D