PDA

Zobacz pełną wersję : Docieplenie trojwarstwowej ściany



KAROLO
28-11-2005, 14:27
Witam,
Czy nie mija się z celem docieplenie trójwarstwowej ściany przed tynkowaniem?
Z góry dziękuję za pomoc
Karol

bobo30
28-11-2005, 14:39
w nowobudowanych budynkach trójwarstwowa ściana jest już ocieplona, no chyba, ze to stary dom, a jedna z warstw stanowi np. pustka powietrzna, to wtedy warto, policz sobie U

KAROLO
28-11-2005, 14:56
To jest nowy dom, w środku jest styropian 2 plus 3 cm, no i nie wiem, czy warto jeszcze na zewnątrz docieplić ? powiedzmy 8 cm ?
Karol

KAROLO
28-11-2005, 14:57
bo mam zamiar nałożyć tynk.......
Karol

bobo30
28-11-2005, 15:18
5 cm styropianu to chyba mało, ale trzeba policzyć U dla tej sciany, jesli jest ponizej 0,3 to wystarczy, my mamy U=0,27 i 10 cm wewłny

KAROLO
28-11-2005, 15:28
niestety nie potrafie tego wyliczyć .........
Karol

KAROLO
28-11-2005, 15:54
czy mógłbyś mi w tym pomóc
Karol

Geno
28-11-2005, 15:56
Raczej nie ma szans aby przy 5 spełnić wymagania - kto tak projektuje?

KAROLO
28-11-2005, 15:58
czyli docieplić ?
Karol

Geno
28-11-2005, 16:03
czyli docieplić ?
Karol


Jeśli ma to spełinć swoją rolę - mogę się spytać dlaczego akuart jest 5 cm wewnątrz? Ciężko mi uwierzyć ,że to wina projektanta....

pzw
28-11-2005, 20:04
niestety nie potrafie tego wyliczyć .........
Karol
Napisz, jak jest zbudowana Twoja ściana i jakie są grubości poszczególnych warstw, to się obliczy?

Majka
28-11-2005, 20:25
a jak okna są osadzone? Nie utopisz ich?
Ja dałabym jeszcze 8cm styropianu. 8)

Cypek
28-11-2005, 20:34
U moich rodziców tak postawiony był dom, że był pustak, pustka i pół pustaka. Przy modernizacji dali 8 cm styro i jest OK, choć bali się wilgoci w środku.

andrzej100
29-11-2005, 08:15
Jesli to nowy dom to pewnie sciany laczone na kotwy. Moze to akademickie pytanie, ale czy nie bedzie to za ciezkie dla sciany oslonowej (ocieplenie dodatkowym styropianem). Pewnie nie i dlatego dolozylbym jeszcze 6cm. Szkoda, ze tak pozno zdecydowales sie na docieplanie, niestety teraz to niepotrzebnie podraza koszty budowy.

ewa i aleksander
30-11-2005, 19:08
Tez kiedys wpadlismy na pomysl aby docieplic trojwarstwowa sciane[max,styropian,polmax] i fachowcy powiedzieli nam ,ze nie zrobia tego bo nam sciany po jakims czasie zgnija .Ma to podobno zwiazek z tzw punktem rosy w scianie trojwarstwowej.Dalismy spokoj.

Geno
30-11-2005, 19:36
Tez kiedys wpadlismy na pomysl aby docieplic trojwarstwowa sciane[max,styropian,polmax] i fachowcy powiedzieli nam ,ze nie zrobia tego bo nam sciany po jakims czasie zgnija .Ma to podobno zwiazek z tzw punktem rosy w scianie trojwarstwowej.Dalismy spokoj.

Ehh wykresu nie widzieli - natomiast zastosowanie jakiejś mikrowentylacji by się owszem przydało.

Sp5es
30-11-2005, 21:20
Tez kiedys wpadlismy na pomysl aby docieplic trojwarstwowa sciane[max,styropian,polmax] i fachowcy powiedzieli nam ,ze nie zrobia tego bo nam sciany po jakims czasie zgnija .Ma to podobno zwiazek z tzw punktem rosy w scianie trojwarstwowej.Dalismy spokoj.

FACHOWCY KLASY "SŁYSZY DZWON, NIE WIE GDZIE ON..."

Przeliczyć ścianę , prawdopodobnie warto będzie ocieplić.

KAROLO
01-12-2005, 09:27
niestety nie potrafie tego wyliczyć .........
Karol
Napisz, jak jest zbudowana Twoja ściana i jakie są grubości poszczególnych warstw, to się obliczy?

Cześć,
Sory, że tak późno, ale byłem na urlopie i nie mialem dostepu do netu.
A więc podaję wymiary ściany patrząc od zewnątrz:
Siporex 12cm - poziomo styropian 2 cm - pionowo styropian 3cm - siporex 24cm - tynk gipsowy 1cm - the end.
Będę bardzo wdzięczny za wyliczenia i info czy należy i jeśli tak to ile docieplić przed tynkowaniem ściany, gdyż jest to jednak spory koszt (styropian), a jeśli nie bedzie to potrzebne to wolę nie wydawać pieniędzy z którymi cienko :)
Pozdrawiam
Karol

KAROLO
01-12-2005, 09:31
Jesli to nowy dom to pewnie sciany laczone na kotwy. Moze to akademickie pytanie, ale czy nie bedzie to za ciezkie dla sciany oslonowej (ocieplenie dodatkowym styropianem). Pewnie nie i dlatego dolozylbym jeszcze 6cm. Szkoda, ze tak pozno zdecydowales sie na docieplanie, niestety teraz to niepotrzebnie podraza koszty budowy.

W środku jest właśnie styropian 2 plus 3 cm,, tylko zastanawiam się właśnie, czy dać dodatkowo jeszcze na zewnątrz ( bo tynkarze mówią, że należy, ale nie do końca ufam im chodzi o kasę a mi o to żeby było dobrze), boję się, że jak ro mówią ściany nie będą oddychać, ale czy jeśli jest sprawnha wentylacja to ściany muszą oddychać ?
Karol

Yoric
01-12-2005, 09:56
Karolo,

Jaki ten Twoj Suporex jest ?? Ytong, zwykly BK czy siuporex sprzed 20 lat ?
Na jakiej zaprawie murowany ?
Jak ulozony styropian (szczelnie/ srednio szczelnie) ?

Przyjmujac wartosci skrajne niekorzystne (Suporex 800, styropian nieszczelnie ulozony)
wsp k = 0.449 W/m2K

Przyjmujac wartosci skrajne korzystne (Suporex 600, styropian ulozony szczelnie)
wsp k = 0.382 W/m2K

Na razie trzeba ocieplic - norma dopuszcza k<0.3 dla sciany wielowarstwowej.
Moze welna - ona podobno oddycha pelna piersia

KAROLO
01-12-2005, 10:16
Karolo,

Jaki ten Twoj Suporex jest ?? Ytong, zwykly BK czy siuporex sprzed 20 lat ?
Na jakiej zaprawie murowany ?
Jak ulozony styropian (szczelnie/ srednio szczelnie) ?

Przyjmujac wartosci skrajne niekorzystne (Suporex 800, styropian nieszczelnie ulozony)
wsp k = 0.449 W/m2K

Przyjmujac wartosci skrajne korzystne (Suporex 600, styropian ulozony szczelnie)
wsp k = 0.382 W/m2K

To jest tradycyjny siporex z Elektrociepłowni Kozienice :) styropian nie mogę na 100% powiedzieć, niestety nie mogłem być przy budowie i przyjmijmy, że średnio szczelnie ułożony i co w związku z tym trzeba docieplić jednak ?, i jeśli tak to ile 6, czy 8 ?
Karol

Na razie trzeba ocieplic - norma dopuszcza k<0.3 dla sciany wielowarstwowej.
Moze welna - ona podobno oddycha pelna piersia

KAROLO
01-12-2005, 10:28
[quote="KAROLO"][quote="Yoric"]Karolo,

Jaki ten Twoj Suporex jest ?? Ytong, zwykly BK czy siuporex sprzed 20 lat ?
Na jakiej zaprawie murowany ?
Jak ulozony styropian (szczelnie/ srednio szczelnie) ?

Przyjmujac wartosci skrajne niekorzystne (Suporex 800, styropian nieszczelnie ulozony)
wsp k = 0.449 W/m2K

Przyjmujac wartosci skrajne korzystne (Suporex 600, styropian ulozony szczelnie)
wsp k = 0.382 W/m2K

To jest tradycyjny siporex z Elektrociepłowni Kozienice :) co do styropianu nie mogę na 100% powiedzieć, niestety nie mogłem być przy budowie i przyjmijmy, że średnio szczelnie ułożony i co w związku z tym trzeba docieplić jednak ?, i jeśli tak to ile 6, czy 8 ?
Zaprawa tradycyjna cementowo wapienna...
Karol

KAROLO
01-12-2005, 10:32
Karolo,

Jaki ten Twoj Suporex jest ?? Ytong, zwykly BK czy siuporex sprzed 20 lat ?
Na jakiej zaprawie murowany ?
Jak ulozony styropian (szczelnie/ srednio szczelnie) ?

Przyjmujac wartosci skrajne niekorzystne (Suporex 800, styropian nieszczelnie ulozony)
wsp k = 0.449 W/m2K

Przyjmujac wartosci skrajne korzystne (Suporex 600, styropian ulozony szczelnie)
wsp k = 0.382 W/m2K

zaprawa tradycyjna cementowo wapienna........

Na razie trzeba ocieplic - norma dopuszcza k<0.3 dla sciany wielowarstwowej.
Moze welna - ona podobno oddycha pelna piersia

andrzej100
01-12-2005, 11:58
Zapomnijcie o watku z oddychaniem scian. Jesli juz jest ulozony styropian (miedzy scianami) to oddychanie w/w jest skazane na porazke. Teraz tylko trzeba sie skupic na watku o izolacji termicznej, no i jesli masz kase (co prawda tej nigdy nie ma w nadmiarze) to sie nie zastanawiaj i dokladaj styropian. Moze przy dzisiejszych cenach ogrzewania to nie jest zloty interes, ale na pewno w przyszlosci bedziesz bardzo zadowolony z tego posuniecia. min. gr. styropinu podalem wyzej.

KAROLO
05-12-2005, 08:10
Zapomnijcie o watku z oddychaniem scian. Jesli juz jest ulozony styropian (miedzy scianami) to oddychanie w/w jest skazane na porazke. Teraz tylko trzeba sie skupic na watku o izolacji termicznej, no i jesli masz kase (co prawda tej nigdy nie ma w nadmiarze) to sie nie zastanawiaj i dokladaj styropian. Moze przy dzisiejszych cenach ogrzewania to nie jest zloty interes, ale na pewno w przyszlosci bedziesz bardzo zadowolony z tego posuniecia. min. gr. styropinu podalem wyzej.
Dzięki za pomoc :)
Pozdrawiam
Karol