PDA

Zobacz pełną wersję : POS: starostwo wyraża zgodę, ale do powstania kanalizacji



J_K_K
28-11-2005, 19:36
Spotkał się ktoś z czymś takim ?
Jest plan zagospodarowania, który przewiduje powstanie kanalizacji
(kiedyś-tam) i podobno starostwo umieszcza w pozwoleniu klauzulę j. w.
Niby na stronach producentów POS piszą, że nie ma takiego prawa, które mogło by zmusić do podłączenia się, ale skoro w pozwoleniu / odpowiedzi
zaznaczają do którego momentu pozwalają ??

Pzdr

JKK

anpi
28-11-2005, 20:00
Ja mam w WZ taki zapis:

Odprowadzenie ścieków bytowych do własnej oczyszczalni (...) a docelowo do projektowanej gminnej kanalizacji sanitarnej(...)

Czy oznacza to, że mam obowiązek podłączyć się do kanalizacji? Próbowałem dowiedzieć się w gminie i dostałem odpowiedź - że nie.

Cypek
28-11-2005, 20:32
U mnie dla odmiany ludzie bluźnią, bo 2 lata temu nie było mowy o kanalizacji, a jak dorwali fundusze unijne to kanalizę pociągneli i teraz musowo trzeba sie podłączać. No i jest dym, a ja sie ludziom nie dziwię, bo zainwestowali w POŚ sporo grosza.

anpi
28-11-2005, 21:07
U mnie dla odmiany ludzie bluźnią, bo 2 lata temu nie było mowy o kanalizacji, a jak dorwali fundusze unijne to kanalizę pociągneli i teraz musowo trzeba sie podłączać. No i jest dym, a ja sie ludziom nie dziwię, bo zainwestowali w POŚ sporo grosza.

No ale jak musowo? Na jakiej podstawie? W jaki sposób zmuszają ludzi do podłączenia?

J_K_K
28-11-2005, 22:12
Czy oznacza to, że mam obowiązek podłączyć się do kanalizacji? Próbowałem dowiedzieć się w gminie i dostałem odpowiedź - że nie.

Żeby było ciekawiej - w gminie najpierw powiedzieli, że nie mogą wydać zapewnienia, że nie będą żądali podłączenia się do kanalizacji.
Ostatnio do mnie zadzwonili i powiedzieli, że jeżeli oczyszczalnia będzie miała odpowiednie atesty, a ścieki spełniały normy, to nie będą zmuszać.
Ale pozwolenia wydaje od roku Starostwo. I tam powiedzieli, że skoro zgodnie z planem zagospodarownia ma powstać kanalizacja, to oni wydają stosowne pozwolenia - do czasu powstania kanalizacji.

Pzdr

JKK

anpi
28-11-2005, 23:13
Ale pozwolenia wydaje od roku Starostwo. I tam powiedzieli, że skoro zgodnie z planem zagospodarownia ma powstać kanalizacja, to oni wydają stosowne pozwolenia - do czasu powstania kanalizacji.


Po pierwsze - na POŚ nie jest potrzebne pozwolenie, wystarczy zgłoszenie.
Po drugie - jeśli w WZ mam zgodę na POŚ, urzędasy nie mogą ograniczać czasu jej używania.

Cypek
29-11-2005, 05:47
U mnie dla odmiany ludzie bluźnią, bo 2 lata temu nie było mowy o kanalizacji, a jak dorwali fundusze unijne to kanalizę pociągneli i teraz musowo trzeba sie podłączać. No i jest dym, a ja sie ludziom nie dziwię, bo zainwestowali w POŚ sporo grosza.

No ale jak musowo? Na jakiej podstawie? W jaki sposób zmuszają ludzi do podłączenia?
Mieszkam w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym i warunkiem wydania zgody na budowę było podpisanie cyrografu, że będę respektował WSZYSTKIE zarządzenia wydawane przez zarząd tego parku.

Gurthg
29-11-2005, 06:28
Mieszkam w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym i warunkiem wydania zgody na budowę było podpisanie cyrografu, że będę respektował WSZYSTKIE zarządzenia wydawane przez zarząd tego parku.
Wydaje mi się, że Twoja sytuacja (zazdroszczę położenia) jest na tyle
wyjątkowa, że chyba nie da rady przykładać jej do "standardowego"
płożenia.

anpi
29-11-2005, 08:13
Mieszkam w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym i warunkiem wydania zgody na budowę było podpisanie cyrografu, że będę respektował WSZYSTKIE zarządzenia wydawane przez zarząd tego parku.

Aaaaaa, to zmienia postać rzeczy. Ja niczego takiego nie podpisywałem (na szczęście). BTW. Gratuluję lokalizacji :D

J_K_K
29-11-2005, 08:30
Po pierwsze - na POŚ nie jest potrzebne pozwolenie, wystarczy zgłoszenie.
Po drugie - jeśli w WZ mam zgodę na POŚ, urzędasy nie mogą ograniczać czasu jej używania.

Jak zwał tak zwał -jeżeli na Twoje zgłoszenie nie odpowiedzą - wtedy wszystko OK. Ale u nie odpowiedzą właśnie zgodnie z WZ - że wyrażają zgodę do czasu powstania rozwiązania docelowego (wymienionego w WZ) jakim jest kanalizacja.

Pzdr

JKK

anpi
29-11-2005, 12:42
Jak zwał tak zwał -jeżeli na Twoje zgłoszenie nie odpowiedzą - wtedy wszystko OK. Ale u nie odpowiedzą właśnie zgodnie z WZ - że wyrażają zgodę do czasu powstania rozwiązania docelowego (wymienionego w WZ) jakim jest kanalizacja.


No dobrze, odpowiedzą że mogę zbudować POŚ, ale tylko do czasu wybudowania kanalizacji. Ale jaką mają później możliwość, żeby mnie zmusić do podłączenia się do kanalizacji?

Poza tym - jeśli w WZ nie mam zapisu o obowiązku podłączenia, to chyba w odpowiedzi na zgłoszenie nie mogą takiego obowiązku zawrzeć, bo byłoby to niezgodne z WZ.

ppp.j
29-11-2005, 13:15
Trochę jest nie tak. Nikt nie musi prosić nikogo o pozwolenie budowy POŚ. Należy tylko dokonać zgłoszenia zamiaru budowy a starostwo ma tylko sprawdzić czy nie ma jakiś przeciwwskazań i ma na to 30 dni. Jeżeli spełniasz wszystkie wymogi to oni nie mają prawa Ci zabronić budowy. A jeśli już wybudujesz to przecież Twoja sytuacja rodzinna, finansowa czy jaka tam jeszcze, może się na tyle pogorszyć że nie stać Ciebie będzie na jakiekolwiek zmiany, chyba że na koszt instytucji stawiającej te wymagania. Pokaż mi starostwo które na takie coś pójdzie. :wink:

anpi
29-11-2005, 13:23
No właśnie, też mi się tak wydaje. A może niech się wypowie ktoś, kogo gmina "zmusza" do podłączenia sie do kanalizacji?