PDA

Zobacz pełną wersję : Wybory i po wyborach, czas rzadzic ale jak?



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

jareko
28-11-2005, 20:06
Faktycznie. Ankieta "Kto Prezydentem" sie wyczeprala. Wszystkim uczestnikom chyba daly do myslenia ostatnie w nim wydarzenia i tutaj rozpoczniemy dysputy nad ocena tego co sie faktycznie wokolo nas dzieje.
Z daleka od osobistych animozji i zlosci przeniesionych z tamtego watku.
Politykowac chyba kazdy z nas lubi ale czy potrafi?
Moze sprobujemy?
Co Wy na to?

Dropsiak
28-11-2005, 20:13
No to ja zainauguruję :D :D :D
Co myslicie o problemie emerytur górniczych wywalczonych w gorącym okresie kampanijnym?
Jutro rząd ma zadecydować, co z tym robić......

maksiu
28-11-2005, 20:16
Proponuje na początek mały wyciag z regulaminu, pełna jego treść pod linkiem: http://forum.muratordom.pl/regulamin.htm

a oto to co najważniejsze:

1. FORUM dyskusyjne MURATORA i Czat służą do wymiany poglądów, opinii i doświadczeń internautów (...) oraz na tematy ogólne, nie odbiegające jednak od spraw życiowych.

(...)

3. Wydawnictwo MURATOR sp. z o.o. nie redaguje wypowiedzi prezentowanych na Forum i Czacie, ale zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi lub zablokowania dostępu do Forum oraz Czatu użytkownikowi w przypadkach, gdy:

- (...),
- wypowiedzi naruszają dobra osobiste, dobre obyczaje, są w formie obraźliwej lub wulgarnej; atakują osobę a nie poglądy!
- temat wątku jest niemerytoryczny, zaśmiecający FORUM,
- (...),
- uczestnik FORUM wykorzystuje je do agitacji politycznej, religijnej lub innej niezgodnej z tematyką MURATORA i duchem FORUM,
- uczestnik FORUM (Czatu) notorycznie narusza regulamin, swą postawą zniechęcając innych użytkowników do korzystania z FORUM, a prośby moderatora o przestrzeganie regulaminu nie odnoszą skutku.
(...)


Prosze o przestrzeganie powyższego, w przeciwnym wypadku bedziemy zmuszeni do ingerencji, poprzez usuwanie postów naruszajacych regulamin, a w ostateczności do zabanownia, a następnie usunięcia użytkownika naruszającego regulamin

Luc Skywalker
28-11-2005, 20:19
Wydaje mi sie , ze PiS zbyt duzo naobiecywal . Zasada jest prosta : zeby ktos , jakas czesc spoleczenstwa , mogla cos dostac , komus trzeba to odebrac .
A wiec trafi to pewnie ludzi prowadzacych wlasne biznesy .
Troche to mnie martwi , bo pozostaje na utrzymaniu wlasnym .

jareko
28-11-2005, 20:20
Hmmm....czesc mojej rodziny, dalekiej rodziny pracuje od pokolen w kopalni pod Czechowicami. Wojek po dwu latach meczarni zmar na raka pluc bedacego wynikiem pylicy. Ktos z rodziny zginal w zawale. Ciezka i niebezpieczna to praca.
Z jednej strony - nalezy sie tym ktorzy pracuja na dole jakas godziwa odprawa i zycie na starosc. Ale tylko tym co na dole a nie nadzorowi co kopalni na poziomie minus iles tam na oczy nie widzial. Nie zazdroszcze im, wiekszosc to schorowaniu ludzie. Im bym nie zalowal.
Z drugiej - skad wziac na to kase?

Dropsiak
28-11-2005, 20:24
To fakt. Budżet trzeba jakos zbilansować. Na razie słyszymy jedynie o wydatkach. I niby oki, ale jak się zastanowić to powinnismy tez znać żródła finansowania. A o tych nikt nas nie informuje.
Dlatego zastanawiam się czy rzadzacy mają przemyslany plan, który będa konsekewntnie wdrazać, czy też ma nam się wydawać że takowy jest.
To samo dotyczy polityki zagranicznej.
Chciałabym wierzyć w to, że :D leci z nami pilot :lol: :lol: :wink:
Ale pewnosci nie mam. Mam nadzieję.

Luc Skywalker
28-11-2005, 20:25
No to ja zainauguruję :D :D :D
Co myslicie o problemie emerytur górniczych wywalczonych w gorącym okresie kampanijnym?
Jutro rząd ma zadecydować, co z tym robić......

Emerytury , to ciekawy temat .
Jezeli gornicy , czy rolnicy , czy szewcy , czy jakakolwiek nie tyle grupa , ale osoba placila przez kilkadziesiat lat skladke na swoja emeryture , to ma prawo z tego skorzystac . Bo to sa ich pieniadze . Osobnym problemem jest to , co stalo sie z ich skladkami i kto teraz ma robic zrzutke na emeryture .

katarzyna kulpinska
28-11-2005, 20:30
Zgadzam sie z Jareko, ze ludziom pracujacym w tak ciezkich warunkach jak gornicy, nalezy sie godziwa odprawa na stare lata. Pewnie sanatoria i porzadna opieka lekarska w zwiazku z pylica i innymi chorobskami tez bylaby na miejcu. Podobnie maja hutnicy, czy pracownicy kamieniolomow i pewnie pare innych zawodow.
Pytanie skad wezma na to kase? Dla sluzby zdrowia nie ma kasy, caly czas istnieje w Polsce status bezrobotnego bez prawa do zasilku, a becikowe chca przyznawac. Ciekawi mnie do czego to doprowadzi.
Bardzo mnie ta sytuacja ciekawi, chce wracac do kraju ale jak tak sie od paru m-cy przygladam polityce i nastrojom to mi ciary truchtaja...

Luc Skywalker
28-11-2005, 20:53
Pytanie skad wezma na to kase? Dla sluzby zdrowia nie ma kasy, caly czas istnieje w Polsce status bezrobotnego bez prawa do zasilku, a becikowe chca przyznawac. Ciekawi mnie do czego to doprowadzi.

Na poczatku lat 90-tych byl taki pomysl : kasa na emerytury dla starego portfela miala pochodzic z prywatyzacji . Powtorze raz jeszcze . Jezeli ktos placil kilkadziesiat lat skladki na swoja emeryture , to teraz to nie jego problem , ze forsa sie ulotnila .

dobrzykowice
28-11-2005, 20:56
Jakie stare lata ?! Zupełnym bezsensem jest wysyłać ludzi w sile wieku na zyciową bocznicę. Ja nie neguję, że praca w kopalni jest ciężka i praca na dole powinna byc krótsza niz w innych zawodach tylko dlaczego mamy tych ludzi wysyłac na emeryture zamiast dać im inna , lzejszą pracę ?
Kto powiedział, że górnik ma byc przez całe życie górnikiem ? Czy w kopalniach wszyscy pracują tylko na przodku ? Nie ma innych etatów ?

boguslaw
28-11-2005, 20:57
Nie myślcie w sposób socjalistyczny. Należy się!!!

Górnictwo to nie tylko węgiel kamienny, to też inne kopaliny.
Są też inne zawody szkodliwe nawet bardziej od górnictwa.
Temat rzeka.......
Jeśli górnicy to czemu nie inni?
Bo węgiel zaczął się dobrze sprzedawać, a gornicy uciekają do kopalń czeskich i niemieckich?

Kazdy podejmując zatrudnienie, zna zagrożenia płynące z wykonywania określonego zawodu.
Górnicy mają wysokie pensje, 14-kę, 15-tkę, mieli najlepsze sanatoria itd itp. Można pracować na dole wiele lat i uważać, stosując maski pyłowe i inne środki ochrony osobistej, można też nabawić się pylicy blyskawicznie,
w kilka lat, poprzez swoją własną lekkomyślność.

Jareko - kopalnia, o ktorej piszesz kopalnia Silesia należy do najbardziej metanowych. Węgiel z niej jest mocno zasiarczony. To też może mieć wpływ......
Problem w ustawie leży w tym, że z jej dobrodziejstw skorzystają również etatowi związkowcy - w kraju ponad 1400 osób, zatrudnionych na etatach górników dołowych....

jareko
28-11-2005, 20:59
Luc - ale takze wiadomo iz ZUS przez chyba caly czas swojego istnienia byl w praktyce dodatkowym podatkiem z ktorego kasa szla na wszystko inne ale nie na sluzbe zdrowia. O szastaniu w samym ZUSie forsa ze skladek nie wspomne. To tak jak nasze autostrady w koszcie litra benzyny. I zapewne jeszcze klilka innych przykladow by sie znalazlo

A teraz jest bol glowy i to niezly. Nie ma kasy a trzeba ludziom placic i to nie podlega dyskusji.
Ciekawi mnie jak Rzad z tego wybrnie.

dobrzykowice
28-11-2005, 21:01
Problem w ustawie leży w tym, że z jej dobrodziejstw skorzystają również etatowi związkowcy - w kraju ponad 1400 osób, zatrudnionych na etatach górników dołowych....

No właśnie, jak to jest ? Czy z tej wczesniejszej emerytury mają skorzystać tylko górnicy czy WSZYSCY pracownicy kopalni ?

katarzyna kulpinska
28-11-2005, 21:02
No wlasnie. Ja doskonale wiem, ze to nie powinien byc problem emeryta. Tylko szkopul w tym, ze i Salomon z pustego nie naleje. Beda zdzierac z mlodych preznych najprawdopodobniej. O to mi chodzi i tego sie boje. Bo chyba latwiej zabrac po trochu kazdemu, moze sie nie zorientuje... I OK na dluzsza mete, bo to dla naszych dziadkow i ojcow. Problem w tym, ze ja tej wladzy za bardzo nie dowierzam i obawiam sie ze zedra, nachapia sie sami i za pare lat bedzie to samo. :-?

jareko
28-11-2005, 21:05
Nie myślcie w sposób socjalistyczny. Należy się!!!......Problem w ustawie leży w tym, że z jej dobrodziejstw skorzystają również etatowi związkowcy - w kraju ponad 1400 osób, zatrudnionych na etatach górników dołowych....
Bogus. To nie tak. Nalezy sie bo przez lata skladki placil zaklad pracy. Czy nalezy sie wczesniejsza emerytura? Hmmmm....to oddzielny temat. Czy i komu powinna przyslugiwac. Teraz jest tak ze na gorze jest wiecej "gornikow" niz na dole i im takze przysluguja te same prawa co dolowym. I sadze ze tu jest blad. Nalezaloby oddzielic jednych od drugich w dostepie do przywilejow.
POdobnie moznaby zastanawiac sie czy baletnica ma prawo majac 40 lat isc na emeryture, czy spiewaczka podobnie w sile wieku moze juz isc na zasluzony odpoczynek, czy mundurowi podobnie itd......
A zwiazkowcy .....oj to oddzielny temat :)

dobrzykowice
28-11-2005, 21:12
[quote="jareko"]POdobnie moznaby zastanawiac sie czy baletnica ma prawo majac 40 lat isc na emeryture,

Nie, może zostac choreografem, nauczycielem itp
czy spiewaczka podobnie w sile wieku moze juz isc na zasluzony odpoczynek,

też nie, podobnie jak modelki sportowcy itd. Jasne jest że specyfika pewnych zawodów z definicji wymusza zakończenie kariery odpowiednio wcześniej . Ale to jest skończenie kariery w danym zawodzie a nie skończenie kariery zawodowej.
Z jednej strony robimy tak wiele aby zaktywizować zawodowo niepełnosprawnych a z drugiej ot tak chcemy wysłac ludzi z takim doświadczenieniem na emeryturę ? Gdzie tu sens i logika ??

boguslaw
28-11-2005, 21:26
Jareko. Gdyby zakład placił .... ale niestety nie płacił.
Kopalnie generowały gigantyczne długi, nie płaciły podatkow i składek ZUS, które były im notorycznie umarzane.
To my wszyscy ponosiliśmy i nadal ponosimy koszt "restrukturyzacji" gornictwa.
No bo i jak - wyplajtować całą branżę rozpuszczoną za Gierka wraz z jej otoczeniem.
Nie pamiętacie specjalnych przywilejów, sklepów, ośrodków górniczych etc.
Za swoją pracę mają póki co stosunkowo wysokie wynagrodzenie + dodatkowe trzy pensje, których nie mają inne branże.

Ja bym zrobił tak:
ograniczyłbym prawo do pracy na dole do np. dziesięciu lat, dając potem propozycję zatrudnienia "na górze" w służbach utrzymania ruchu, zakładach otoczenia górnictwa, służbach ratowniczych itp.
Za pracę na dole mogłby być ustalony dodatek do wynagrodzenia.

I jeszcze np.
Po wysłudze 25 lat, w razie całkowitego odejścia z górnictwa prawo do 50% emerytury.

Pomysły znacznie sprawiedliwsze można mnożyć.

Gdyby pójść "rynkowo" to po co ustalać szybkie prawo do emerytury, skoro w miejsze drogich pracowników można sprowadzić tańszych z Ukrainy czy też z Chin.

jareko
28-11-2005, 21:46
hmmmm......faktem jest ze wczesniejsze emerytury to z jednej strony przywilej zas z drugiej obciazenie nas wszystkich gdyz nie sposob w tak krotkim czasie "odlozyc" na reszte zycia. I cos z tym trzeba zrobic.
Wspominanie czasow gdy Gierek holubil gornictwo do niczego nie prowadzi. Zarabiali kase - fakt, duza kase - tez prawda ale tez ciekawe ilu z nas wytrzymaloby czterozmianowy system pracy? Nie majac nawet czesto czasu by z rodzina pojsc i zarobione pieniadze wydac. Bywalem w tamtych czasach czesto w Czehowicach czy Bielsku u rodziny i z jednej strony zazdroscilem tych sklepow z dobrami jakich na rynku nie bylo i byly tylko dla wybraych ale tez wspolczolem Ciotce jak Wujo wracal z kopalni, klad sie spac, i znow szedl na kolejna zmiane. Hmmm.....to bardziej skomplikowane jak sadze niz nam sie wydaje.

Luc Skywalker
29-11-2005, 00:36
Zeby byla jasnosc co do mego punktu widzenia emerytur .
Oto moje propozycje :
- wiek w ktorym przechodzi sie na emeryture taki sam dla wszystkich
bez wyjatku . Dotyczy to rowniez kobiet . Uwazam , ze nie sa one ani gorsze ani lepsze od mezczyzn , a wiec zasady powinny byc takie same .

- mozna stworzyc mozliwosc przejscia na wczesniejsza emeryture , ale powiazane to musi byc procentowo in minus z pelna emerytura . Np. po przepracowaniu 15 lat - 75% wysokosci emerytury wlasciwej .

- nie moze byc ograniczen dotyczacych pracy emerytow . Wynika to z zalozenia , ze emerytura jest nierozerwalnie zwiazana z pieniedzmi wplaconymi na rzecz emerytury , przez lata pracy czlowieka .


Moje propozycje wynikaja z przeslanki , ze wszyscy ludzie sa sobie rowni .
Nie ma pracy mniej czy bardziej waznej .
Kazdy pracuje dla siebie , tzn. dla swoich pieniedzy , a nie poswieca sie dla spoleczenstwa kopiac kilofem pod ziemia , czy naprawiajac buty . Bo przeciez czlowiek noszac swe cialo na nogach , musi specjalnie dbac o ochrone stop . Nieprawdaz ?

Dropsiak
29-11-2005, 06:34
A jak ocenicie nowy pomysł posła Mariana Piłki, aby osoby bezdzietne /samotne?/ płaciły wyzszą składkę emerytalną? Powód : niż demograficzny.
Radiowa trójka o tym własnie prowadzi dyskusję. :D :D

mTom
29-11-2005, 06:53
Pomysł Mariana P. uważam za nie zgodny z konstytucją III RP. Aczkolwiek (wiem, wiem mogę sobie na pralkę przyczepić:D ) podobne rozwiązanie funkcjonuje np. w Niemczech (podatek bykowy).
Wracając do tematu węgla, zastanawiam się kiedy rząd wypowie się w sprawie produkcji benzyny z węgla. Z tego co wiem, biorąc pod uwagę obecne ceny ropy, przedsięwzięcie byłoby opłacalne. Litr benzyny kosztowałby 2,5 zł przed opodatkowaniem. Do wytworzenia 1 tony benzyny potrzeba by ok. 5 ton węgla. Polski węgiel idealnie się do tego nadaje. Instalacja do produkcji paliwa kosztuje ok. 2 mld euro. Rząd za jednym zamachem odniósłby 3 sukcesy: rozwiązał problem restrukturyzacji kopalń i zapewnił bezpieczeństwo energetyczne oraz przyczynił się do znacznego zmniejszenia bezrobocia. Proste? Zobaczymy... :wink:

lafcadio
29-11-2005, 07:29
może w kwestii emerytur
dla mnie jest jasne że zarobki a co za tym idzie emerytury górników (ale tylko i wyłącznie "dołowych") winny być wysokie
ale zasady naliczania emerytur powinny być takie same dla wszystkich jeżeli zarobki górnika byłyby wysokie to i jego emerytura też i po sprawie

problem u nas są rozdmuchane przywileje pracowniczo-branżowe i nie chodzi mi tylko o górników ale np. służby mundurowe (strażacy nie płacą składki ZUS nie pamiętam której), o sędziach nie wspomnę (sędzia w stanie spoczynku - po prostu kastowe rozwiązanie plus inne przywileje) karta nauczycielska - to też jest niezły kwiatek itd. itd. cała gama zawodów które są w różny sposób inaczej traktowane niż pozostałe

boguslaw
29-11-2005, 08:27
"Bykowe" - funkcjonowało w Polsce za komuny - podatek wyższy tj. 100+10%. Został zniesiony za Gierka.
Nieprzypadkowo wspomniałem Gierka w kontekście górnictwa.
To on z górnictwa uczynił zawód pod szczególną ochroną państwa.
Funkcjonowało oddzielne ministerstwo Górnictwa i Hutnictwa.
KW w Katowicach to było KC-bis z tow. Grudniem - Dycymbrem na czele.
Wydobycie było kolosalne (szczyt to 210 mln. ton) a węgiel sprzedawany za granicę przez min. Mitręgę za psie pieniądze poniżej kosztów wydobycia przyt wysokich zarobkach zatrudnionych.
Za tamto rozpasanie wszyscy płacimy ogromne frycowe do dziś, gdyż przyznane przywileje branżowe niełatwo jest odebrać.

W Wielkiej Brytanii rozważany jest projekt (pewnie przejdzie) podwyższenia wieku emerytalnego do 67 lat.
Zmiana podejścia do wieku emerytalnego jest uzasadnina z dwóch względów:
1/ludzie żyją obecnie o wiele dłużej niż żyli w momencie ustalania progów,
(przykładowy górnik może być dłużej na emeryturze niż wynosił okres
jego pracy zawodowej)
2/coraz mniejszy odsetek ludzi pracuje w przemyśle wytwórczym z dużą tendencją spadkową ( praca wytwórcza przechodzi na kraje Azji),a a coraz więcej w usługach i administracji.

Emerytura powinna być w większym stopniu powiązana z indywidualną składką zapobiegliwego, a w coraz mniejszym stopniu powinna zależeć
od państwa (jeśli ma być mniej państwa), w przeciwnym razie państwo będzie nas wiecznie skubać.
Emerytura państwowa powinna być ustalona na poziomie minimalnym, sprzężona ściśle z ilością przepracowanych lat a składka obowiązkowa na nią również powinna być minimalna.
Ewentualne wcześniejsze emerytury branżowe powinny być załatwiane odrębnie w ramach branż + firmy ubezpieczeniowe, gdyż byłyby sprzężone z ekonomicznymi wynikami pracy poszczególnych branż czy nawet konkretnych zakładów pracy.

Na marginesie:
1/Jeśli ktoś uważa, że praca w górnictwie mu może zaszkodzić, to niech idzie na leśnika czy też piekarza. Niech nie robi z siebie męczennika kosztem reszty narodu.
2/Jeśli już wbrew zasadom sprawiedliwości społecznej przyzna się prawo do wcześniejszej emerytury, to jej przyszłe koszty powinny być uwzględniane w cenie sprzedawanego węgla a co za tym idzie w podatkach odprowadzanych przez spółki węglowe.

Majka
29-11-2005, 09:09
Górnictwo to ciężki temat.
Państwo polskie /to znaczy nasze portfele/ od wielu lat sponsoruje tą branże. nawet jak ostatnio któraś ze spółek węglowych miała zyski, to realizowała z nich własne cele. Nie zwracała setek milionów do budżetu z tytułu dawniejszych zobowiązań.

ten cytat obrazuje mniej więcej straty branzy w poprzednich latach


Komunikat po KERM - 25.06.1998

25.06.1998, Warszawa

KOMITET EKONOMICZNY RADY MINISTRÓW

Na dzisiejszym posiedzeniu Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zaakceptował kierunkowo program reformy górnictwa na lata 1998-2002, którego realizacja pozwoli wydobya te branże z zapaści oraz ustawe stwarzającą podstawy prawne do wprowadzenia reformy tego sektora. Straty w górnictwie narastają z każdym rokiem. W ub.r. wyniosły one 3.383,5 mln zł, bez uwzglednienia umorzen m.in. wobec ZUS. Jeśli górnictwo zostanie zreformowane - a to oznacza zmniejszenie wydobycia i zatrudnienia, wzrost wydajności pracy, obniżenie kosztów wydobycia wegla itd. - to już w 2001 r. kopalnie osiągną zysk w wysokości 410,6 mln zł.



Z jednej strony mamy współczucie, dla sytuacji górników, z drugiej strony szlag trafia, że oni egoistycznie windują się na grzbietach innych.

Majka
29-11-2005, 09:32
takie były plany, a co zostało wykonane?


Przyjety 30 kwietnia 1996 r. przez rząd program restrukturyzacji górnictwa na lata 1996-2000 nie tylko nie przyniósł poprawy sytuacji w tej branży, lecz pozorowanie działan spowodowało jeszcze dramatyczne pogorszenie w ostatnich 2 latach wyników ekonomiczno-finansowych. Nie zostało zrealizowane żadne z zadan założonych w programie. W efekcie strata finansowa netto w 1996 r. powiekszyła sie do 1.789,3 mln zł, a w 1997 r. bez uwzglednienia umorzen m.in. wobec ZUS, wyniosła 3.383,5 mln zł. Po uwzglednieniu umorzen strata wyniosła 2.817,3 mln zł. Stan zobowiązan na koniec 1997 r. wyniósł 13.346,4 mln zł.

Są dwie zasadnicze przyczyny zapaści w górnictwie:

- nadmierne zdolności produkcyjne kopaln na poziomie około 10-12 mln ton/rok w stosunku do poziomu produkcji z lat 1993-1997,

- nadmierne zatrudnienie w wysokości około 50-60 tys. osób w stosunku do poziomu produkcji wegla w ubiegłych latach (mimo że od 1990 r. do 1997 r. średnie zatrudnienie zmniejszyło sie o 169,3 tys. pracowników).

Z chwilą utworzenia nowej koalicji rządowej, Ministerstwo Gospodarki podjeło prace nad nowym programem na lata 1998-2002, w którym zakłada sie, że:

- ceny wegla kamiennego na rynku krajowym bedą wolne,

- likwidacja kopaln, usuwanie szkód górniczych, osłony socjalne w górnictwie oraz tworzenie nowych miejsc pracy bedzie finansowane z budżetu panstwa i innych dostepnych źródeł finansowania,

- począwszy od 2003 r. likwidacja kopaln bedzie finansowana z funduszy likwidacji kopaln spółek weglowych przy zmniejszającym sie wsparciu z budżetu panstwa,

- podstawowe problemy związane z realizacją reformy górnictwa w dłuższym okresie ureguluje ustawa o dostosowaniu górnictwa wegla kamiennego i gmin górniczych do funkcjonowania w warunkach gospodarki rynkowej,

- w programie i realizacji reformy górnictwa należy uwzgledniaa aspekt socjalny,

- reforma ta musi też uwzgledniaa aspekt regionalny związany ze skutkami realizacji tego procesu.

W roku bieżącym na restrukturyzacje górnictwa wegla kamiennego w budżecie panstwa przewidziane jest 754,4 mln zł, z czego na likwidacje kopaln minister gospodarki przeznaczył 211,4 mln zł oraz 505 mln zł na koszty społeczne restrukturyzacji górnictwa. Kontynuacja likwidacji kopaln w latach 1999-2002 kosztowaa bedzie 1.300 mln zł.

Corocznie w projekcie budżetu panstwa rząd powinien przyjąa na realizacje programu reformy górnictwa na lata 1999-2002 kwoty: 1.792 mln zł (na 1999 r.), 1.814,1 mln zł (na 2000 r.), 1.372 mln zł (na 2001 r.) i 1.458 mln zł (na 2002 r.). Łącznie jest to kwota 7.180,5 mln zł.

Nadzór nad realizacją reformy górnictwa bedzie sprawowaa minister gospodarki. Bedzie mu doradzał Komitet Sterujący, w skład którego wejdą przedstawiciele kilku resortów.

Aby zwiekszya odpowiedzialnośa zarządów w spółkach weglowych i kopalniach za realizacje restrukturyzacji oraz wyniki finansowe podległych im podmiotów, zostanie wdrożony system umów menedżerskich. Jednym z podstawowych jego elementów bedzie kwartalna ocena działalności na podstawie jasnych kryteriów stanowiących podstawe do ustalania wielkości wynagrodzen.

Poprawie sytuacji w górnictwie bedzie sprzyjaa prywatyzacja spółek weglowych oraz poszczególnych kopaln. Do konca 1999 r. zostanie sprywatyzowana KWK ''Bogdanka" SA. Możliwa jest też prywatyzacja KWK ''Budryk" SA, z tym, że konieczne jest uregulowanie spraw dotyczących jej zadłużenia.



Realizacja programu reformy w najbliższych 4 latach powinna spowodowaa zdecydowaną poprawe sytuacji ekonomiczno-finansowej kopaln. Jeśli w 1998 r. strata netto wyniesie minus 3.117,5 mln zł, to już w 2002 r. kopalnie osiągną zysk w wysokości 831,4 mln zł (w wynikach tych nie uwzgledniono skutków umorzen zobowiązan). Uwzgledniając przewidywane umorzenia zobowiązan (216,1 mln zł) wynik finansowy netto w 1998 r. wyniesie minus 2.901,4 mln zł. Za to w 2001 r. górnictwo osiągnie dodatni wynik finansowy netto w wysokości 410,6 mln zł. Gdyby restrukturyzacja górnictwa była realizowana w tempie, jak w latach 1996-1997, to starta netto wystąpiłaby w całym okresie 1998-2002 w granicach od minus 3,6 do minus 3,2 mld zł rocznie. Łączne straty w tym okresie wyniosłyby minus 16,9 mld zł.

W wyniku realizacji reformy górnictwa w latach 1998-2002 nastąpi:

- ograniczenie zdolności produkcyjnych, zmniejszenie wydobycia wegla kamiennego z 137,1 mln ton w 1997 r. do 111,8 mln ton w 2002 r.,

- zmniejszenie zatrudnienia do 138,4 tys. osób w koncu 2002 r., tj. o 104,9 tys.,

- obniżenie kosztów wydobycia wegla o około 22 proc. w 2002 r.,

- ograniczenie nierentownej działalności ''pozaweglowej" (działalnośa socjalno-bytowa, produkcja ciepła itp.), w efekcie wyeliminowanie strat do roku 2002, które w 1997 r. wyniosły 0,4 mld zł.



znaleźliście jeszcze coś ciekawego?

lafcadio
29-11-2005, 09:33
Górnictwo to ciężki temat.
Państwo polskie /to znaczy nasze portfele/ od wielu lat sponsoruje tą branże. nawet jak ostatnio któraś ze spółek węglowych miała zyski, to realizowała z nich własne cele. Nie zwracała setek milionów do budżetu z tytułu dawniejszych zobowiązań.

ten cytat obrazuje mniej więcej straty branzy w poprzednich latach


Komunikat po KERM - 25.06.1998

25.06.1998, Warszawa

KOMITET EKONOMICZNY RADY MINISTRÓW

Na dzisiejszym posiedzeniu Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zaakceptował kierunkowo program reformy górnictwa na lata 1998-2002, którego realizacja pozwoli wydobya te branże z zapaści oraz ustawe stwarzającą podstawy prawne do wprowadzenia reformy tego sektora. Straty w górnictwie narastają z każdym rokiem. W ub.r. wyniosły one 3.383,5 mln zł, bez uwzglednienia umorzen m.in. wobec ZUS. Jeśli górnictwo zostanie zreformowane - a to oznacza zmniejszenie wydobycia i zatrudnienia, wzrost wydajności pracy, obniżenie kosztów wydobycia wegla itd. - to już w 2001 r. kopalnie osiągną zysk w wysokości 410,6 mln zł.



Z jednej strony mamy współczucie, dla sytuacji górników, z drugiej strony szlag trafia, że oni egoistycznie windują się na grzbietach innych.
Majeczko odpuść sobie te nerwy z samego rana ...
po co Ci to ?

jamles
29-11-2005, 09:37
Problem w ustawie leży w tym, że z jej dobrodziejstw skorzystają również etatowi związkowcy - w kraju ponad 1400 osób, zatrudnionych na etatach górników dołowych....

No właśnie, jak to jest ? Czy z tej wczesniejszej emerytury mają skorzystać tylko górnicy czy WSZYSCY pracownicy kopalni ?
nie, nie wszyscy, ja pracuję na powierzchni kopalni i ja nie skorzystam.
Mam małą, ale zawsze szansę na emeryturę w wieku 60lat za pracę wykonywaną
na zakładzie przeróbczym, zwałach węgla, kamienia i przetoku kolejowym.
Po 25 latach pracy to mogą przejśc na emeryturę właściwie tylko pracownicy
fizyczni i sztygarzy. Dla wyższych stanowisk od kierownika oddziału przez
nadsztygara i wyżej dodatkowym warunkiem jest ukończone 50 lat.

Majka
29-11-2005, 09:37
ja jestem całkowicie spokojna :D

Majka
29-11-2005, 09:38
Problem w ustawie leży w tym, że z jej dobrodziejstw skorzystają również etatowi związkowcy - w kraju ponad 1400 osób, zatrudnionych na etatach górników dołowych....

No właśnie, jak to jest ? Czy z tej wczesniejszej emerytury mają skorzystać tylko górnicy czy WSZYSCY pracownicy kopalni ?
nie, nie wszyscy, ja pracuję na powierzchni kopalni i ja nie skorzystam.
Mam małą, ale zawsze szansę na emeryturę w wieku 60lat za pracę wykonywaną
na zakładzie przeróbczym, zwałach węgla, kamienia i przetoku kolejowym.
Po 25 latach pracy to mogą przejśc na emeryturę właściwie tylko pracownicy
fizyczni i sztygarzy. Dla wyższych stanowisk od kierownika oddziału przez
nadsztygara i wyżej dodatkowym warunkiem jest ukończone 50 lat.


jamles, :D
Powiedz nam co z tymi działaczami, załapią się czy nie?

29-11-2005, 09:46
Je jestem ciekawa ile to wszystko realnie będzie kosztowało (ten socjal znaczy się), w jakim zakresie zostanie uchwalone (z becika została tasiemka ;)) i za co to sfinansują. Mam wrażenie, że im dalej od wyborów, tym IV robi się coraz bardziej III (tzn nic wyraźnego się nie dzieje).

boguslaw
29-11-2005, 09:50
Czyli z jednej strony kopalnie nie płaciły (nie płacą) latami składek, z drugiej strony chcą mieć specjalne przywileje emerytalne.
Który kraj świata na takie rozwiązanie stać.
Uchwalić ustawę dzisiaj jest niezwykle łatwo lecz jej skutki odczujemy nie tylko my, lecz nasze dzieci i wnuki.
Nie może być mniej państwa i mniej podatków, jeśli bierze ono na siebie
takie zupełnie nieracjonalne, niesprawiedliwe i nierynkowe zobowiązania.
Górnicy niech na swoim pracodawcy wymuszają polepszenie swoich warunków pracy i jej organizacji.

Zaskarżenie ustawy przez Konfederację Pracodawców Lewiatan jest całkowicie uzasadnione.

jamles
29-11-2005, 09:58
Górnictwo to ciężki temat.
Z jednej strony mamy współczucie, dla sytuacji górników, z drugiej strony szlag trafia, że oni egoistycznie windują się na grzbietach innych.
Majko szkoda by było żeby z mojego powodu coś Cię trafiło :-? no chyba,że śnieżka :wink: .
Pozostałych przepraszam, że na mnie pracujecie :-? :(

jamles
29-11-2005, 10:09
jamles, :D
Powiedz nam co z tymi działaczami, załapią się czy nie?
niestety większość się załapie i inni, którzy moim zdaniem nie powinni też.
Moim zdaniem rozwiązania niemieckie są do zaakceptowania.
PS. Nie jestem działaczem związkowym, niestety :wink:

Agnieszka1
29-11-2005, 11:01
jareko to ty do rzadu sie dostales?? :o
bo pytasz - czas zaczac rzadzic , ale jak? :wink:

29-11-2005, 11:03
Może Jareko wie, że ktoś z rządzących właśnie buduję chałupkę i czyta nas ;) w poszukiwaniu konstruktywnych opinii...

dobrzykowice
29-11-2005, 11:28
Majko szkoda by było żeby z mojego powodu coś Cię trafiło :-? no chyba,że śnieżka :wink: .
Pozostałych przepraszam, że na mnie pracujecie :-? :(

Przestań Jamles opowiadac głupoty i przepraszać nie za swoje winy:D
Nie wiem czy wiesz ale jestes bardzo cennym dyskutantem który moze na powiedzieć jak to wygląda z tej drugiej strony.
Nikt oczywiscie neguje, że m.in. górnicy powinni miec jakiś specjalny status ze względu na ich pracę, tyle że powinno być to zrobione z głową a nie na chybcika pod presją że znowu górnicy spacyfikuja stolicę :-?

katarzyna kulpinska
29-11-2005, 11:36
Majko szkoda by było żeby z mojego powodu coś Cię trafiło :-? no chyba,że śnieżka :wink: .
Pozostałych przepraszam, że na mnie pracujecie :-? :(

Przestań Jamles opowiadac głupoty i przepraszać nie za swoje winy:D
Nie wiem czy wiesz ale jestes bardzo cennym dyskutantem który moze na powiedzieć jak to wygląda z tej drugiej strony.
Nikt oczywiscie neguje, że m.in. górnicy powinni miec jakiś specjalny status ze względu na ich pracę, tyle że powinno być to zrobione z głową a nie na chybcika pod presją że znowu górnicy spacyfikuja stolicę :-?
Dokladnie tak.

markus_gdynia
29-11-2005, 11:59
Może Jareko wie, że ktoś z rządzących właśnie buduję chałupkę i czyta nas ;) w poszukiwaniu konstruktywnych opinii...

Dzisiaj piszą, że Jacek Kurski wyremontował leśniczówkę :lol:

Luc Skywalker
29-11-2005, 12:01
Nikt oczywiscie neguje, że m.in. górnicy powinni miec jakiś specjalny status ze względu na ich pracę...

O przepraszam ! Ja neguje .
Nie ma pracy mniej i bardziej waznej .
Zaden zawod nie powinien wiec byc wywyzszany ,by nie ponizac innych branz .
To dzialalnosc , jak ktos juz zauwazyl , E.Gierka wyrobila opinie , ze gornicy sa niezwykle wazni dla spoleczenstwa i dlatego zasluguja na niezwykle place i przywileje . Mieli swego czasu nawet swoje sklepy - chyba Giewexy czy jakos tak .

Agnieszka1
29-11-2005, 12:06
Może Jareko wie, że ktoś z rządzących właśnie buduję chałupkę i czyta nas ;) w poszukiwaniu konstruktywnych opinii...

Dzisiaj piszą, że Jacek Kurski wyremontował leśniczówkę :lol:

I o tym ze Misztal urzadza awantury pijackie w dyskotekach :lol:
ciekawe czy chodzi tam obwieszony lancuchami czy nie ...... :lol:

markus_gdynia
29-11-2005, 12:12
Może Jareko wie, że ktoś z rządzących właśnie buduję chałupkę i czyta nas ;) w poszukiwaniu konstruktywnych opinii...

Dzisiaj piszą, że Jacek Kurski wyremontował leśniczówkę :lol:

I o tym ze Misztal urzadza awantury pijackie w dyskotekach :lol:
ciekawe czy chodzi tam obwieszony lancuchami czy nie ...... :lol:

A najbardziej mi się podoba, że wszyscy z "immunitetem" natychmiast się zabierają za zwalnanie policjantów, którzy ich zatrzymali. Normalnie w każdym parlamentarzyście, bez względu na orientację, drzemie ukryty Dyzma :lol: :lol: :lol:

jamles
29-11-2005, 12:19
jak to wygląda z drugiej strony? raczej pacyfikacja Wa-wy i ........forum :o :wink:
więc mogę pisać tylko o moich poglądach
1. po 25 latach możliwość przejścia na emeryturę częściową jakiś procent
nie wiem ok.70% należnej emerytury za każdy rok wzrost o 1-2%
Tylko dla przodkowców i ścianowców.
2. dla pozostałych dołowców podobnie tylko ukończone 50lat
3. wiek emerytalny i pełna emerytura w wieku :roll: ...w Niemczech
to jest bodajże 58 lat u nas pewnie nic się nie zmieni :-?
PS. Gdybym był dołowcem na Mikołaja byłbym emerytem :lol: :wink:
PS 2. Związkowcy też robili na dole więc też się "łapią" na przywileje :-?
podobnie wyższy dozór, nikt nie zaczynał pracy od etatu nadsztygara.

Majka
29-11-2005, 12:21
jamles, czyli nie 25 lat na przodku? Ile lat wystarczyło pracować na dole?

dobrzykowice
29-11-2005, 12:25
[
Dzisiaj piszą, że Jacek Kurski wyremontował leśniczówkę :lol:

Komu ? Cimoszewiczowi ? :lol:

dobrzykowice
29-11-2005, 12:30
O przepraszam ! Ja neguje .
Nie ma pracy mniej i bardziej waznej ./.../ .

To nie do końca o to chodzi, kwestia ważny mniej ważny nie ma tu znaczenia. Chodzi o charakter i warunki pracy w danym zawodzie i tutaj raczej nie da się postawić znaku równości. No chyba że uważasz że praca górnika na przodku czy też hutnika przy piecu ma taki sam wpływ na organizm jak praca w księgowości :)

jamles
29-11-2005, 12:32
jamles, czyli nie 25 lat na przodku? Ile lat wystarczyło pracować na dole?
Majka napisałem

PS. Gdybym był dołowcem na Mikołaja byłbym emerytem
na dole NIGDY nie pracowałem, ponieważ nie wszyscy muszą, nie wszyscy chcą i nie wszyscy mogą robić na dole.
Ja należę do tych ostatnich, niestety :-?

Majka
29-11-2005, 12:42
Jamles, pytanie tyczyło sie tego kawałku

PS 2. Związkowcy też robili na dole więc też się "łapią" na przywileje
podobnie wyższy dozór, nikt nie zaczynał pracy od etatu nadsztygara.

a ty się ciesz, że nie mogłes na dole. bo może by cię juz nie bylo 8)

Whisper
29-11-2005, 12:50
jareko to ty do rzadu sie dostales?? :o
bo pytasz - czas zaczac rzadzic , ale jak? :wink:

Może Jareko to Jarek K.? ;) :wink: Cholera, już się pogubiłem, który jest który (o ptactwo mi chodzi).

Jareko - przepraszam za porównanie :lol:

jamles
29-11-2005, 13:03
Jamles, pytanie tyczyło sie tego kawałku

PS 2. Związkowcy też robili na dole więc też się "łapią" na przywileje
podobnie wyższy dozór, nikt nie zaczynał pracy od etatu nadsztygara.

a ty się ciesz, że nie mogłes na dole. bo może by cię juz nie bylo 8)
niezajarzyłem :oops:
chciałbym móc, wtedy powiedziałbym nie muszę 8) :wink:

bo może by cię juz nie bylo
widzisz jak to niebezpieczna praca, dlatego jakieś przywileje chyba się
należą :roll:

Agnieszka1
29-11-2005, 13:13
a niedlugo jest dzien gornika, jamles co stawiasz? :P

Agnieszka1
29-11-2005, 13:14
jareko to ty do rzadu sie dostales?? :o
bo pytasz - czas zaczac rzadzic , ale jak? :wink:

Może Jareko to Jarek K.? ;) :wink: Cholera, już się pogubiłem, który jest który (o ptactwo mi chodzi).

Jareko - przepraszam za porównanie :lol:

e no co ty przeciez wyraznie stoi napisane
Jarek o a nie Jarek k :P

selimm
29-11-2005, 13:16
a niedlugo jest dzien gornika, jamles co stawiasz? :P

ja bym odpowiedzial za niego ale sie wstydze :oops:

Majka
29-11-2005, 13:34
Jamles, pytanie tyczyło sie tego kawałku

PS 2. Związkowcy też robili na dole więc też się "łapią" na przywileje
podobnie wyższy dozór, nikt nie zaczynał pracy od etatu nadsztygara.

a ty się ciesz, że nie mogłes na dole. bo może by cię juz nie bylo 8)
niezajarzyłem :oops:
chciałbym móc, wtedy powiedziałbym nie muszę 8) :wink:

bo może by cię juz nie bylo
widzisz jak to niebezpieczna praca, dlatego jakieś przywileje chyba się
należą :roll:

tak, ale powinny leżeć w gestii pracodawcy 8) .
Zresztą górnicy w dalszym ciągu mają przywileje, oczywiście dawniej mieli największe :D

1950
29-11-2005, 13:46
dobrze, że prezydentura już się skończyła :lol: :lol: :lol:

jako emerytowany górnik, wypowiem się w poruszanych sprawach trochę później,
oczywiście będzie to tylko mój punkt widzenia,
napewno nie obiektywny,
ale mam nadzieję, wnoszący coś do dyskusji

Agnieszka1
29-11-2005, 13:49
Jamles, pytanie tyczyło sie tego kawałku

PS 2. Związkowcy też robili na dole więc też się "łapią" na przywileje
podobnie wyższy dozór, nikt nie zaczynał pracy od etatu nadsztygara.

a ty się ciesz, że nie mogłes na dole. bo może by cię juz nie bylo 8)
niezajarzyłem :oops:
chciałbym móc, wtedy powiedziałbym nie muszę 8) :wink:

bo może by cię juz nie bylo
widzisz jak to niebezpieczna praca, dlatego jakieś przywileje chyba się
należą :roll:

tak, ale powinny leżeć w gestii pracodawcy 8) .
Zresztą górnicy w dalszym ciągu mają przywileje, oczywiście dawniej mieli największe :D

kogo masz na mysli?
przeciez to panstwowa jednostka, dlatego wymuszac przywileje musza od gory.
Powinni miec przywileje bez dwoch zdan.

sellimek a ty juz nie udawaj ze sie wstydzisz, zreszta .... tu sami swoi :P

Whisper
29-11-2005, 14:02
jareko to ty do rzadu sie dostales?? :o
bo pytasz - czas zaczac rzadzic , ale jak? :wink:

Może Jareko to Jarek K.? ;) :wink: Cholera, już się pogubiłem, który jest który (o ptactwo mi chodzi).

Jareko - przepraszam za porównanie :lol:

e no co ty przeciez wyraznie stoi napisane
Jarek o a nie Jarek k :P
No widzę. Ale czy kaczka nie może udawać łabędzia? A może to odwrotnie było :roll:

Majka
29-11-2005, 14:05
Agnieszko, pracodawcą jest spółka węglowa, a nie cały naród. :wink:

Lawy
29-11-2005, 14:08
kogo masz na mysli?
przeciez to panstwowa jednostka, dlatego wymuszac przywileje musza od gory.
Powinni miec przywileje bez dwoch zdan.



Ja też powinienem mieć przywileje bez dwóch zdań....
W tym właśnie problem, że górnictwo jest państwowe. Nie powinno być. Wtedy to właściciel/zarządzający kopalnią powinien rekompensować pracownikom pracę w trudnych warunkach. A tak zrzuca się całe spoleczeństwo. Ja chcę płącić na swoją emeryturę a nie na innych. Górnictwo to nie służba społeczna więc nie widzę powodów żebym miał do niego doplacać w swoich podatkach.

Agnieszka1
29-11-2005, 14:09
Agnieszko, pracodawcą jest spółka węglowa, a nie cały naród. :wink:

Tak ale spolka weglowa to wiekszosc skarb panstwa i wszystkie decyzje naleza do panstwa
Zeby bylo tak jak mowisz - zeby odpowiadal pracodawca musialobybyc gornictwo sprywatyzowane ( to o czym mowi Lawy)

Majka
29-11-2005, 14:11
Agnieszko, pracodawcą jest spółka węglowa, a nie cały naród. :wink:

Tak ale spolka weglowa to wiekszosc skarb panstwa i wszystkie decyzje naleza do panstwa

no i znajdź rząd, który podskoczy górnikom :roll: oczywiście u nas, a nie na wyspie 8)

Agnieszka1
29-11-2005, 14:17
kogo masz na mysli?
przeciez to panstwowa jednostka, dlatego wymuszac przywileje musza od gory.
Powinni miec przywileje bez dwoch zdan.



Ja też powinienem mieć przywileje bez dwóch zdań....
W tym właśnie problem, że górnictwo jest państwowe. Nie powinno być. Wtedy to właściciel/zarządzający kopalnią powinien rekompensować pracownikom pracę w trudnych warunkach. A tak zrzuca się całe spoleczeństwo. Ja chcę płącić na swoją emeryturę a nie na innych. Górnictwo to nie służba społeczna więc nie widzę powodów żebym miał do niego doplacać w swoich podatkach.

Niestety Lawy jest wiecej jednostek panstwowych na ktore placisz - szkolnictwo, sluzba zdrowia , policja itp.
Ale za to masz bezplatne szkolnictwo,leczenie , policja cie pilnuje zeby krzywda sie tobie nie stala :lol: :wink:

Lawy
29-11-2005, 14:42
Niestety Lawy jest wiecej jednostek panstwowych na ktore placisz - szkolnictwo, sluzba zdrowia , policja itp.
Ale za to masz bezplatne szkolnictwo,leczenie , policja cie pilnuje zeby krzywda sie tobie nie stala :lol: :wink:

Ale to jest służba społeczna (o czym napisałem)....więc mieszasz różne systemy walutowe...górnictwo takową nie jest i węgla jakoś za darmo nie mam....więc nie widzę powodów abym miał na górnictwo płacić.

Dropsiak
29-11-2005, 15:09
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3038513.html
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
skąd my to znamy???
:oops: :oops: :oops:

Paty
29-11-2005, 15:27
a może tez by ktoś coś dopłacił do tych co mają swoje małe interesy ( bez podtekstów oczywiście)

jak na razie zamiast mi pomagać rozwijać firmę to podnoszą zus-y jeszcze bardziej komplikują skomplikowane prawo podatkowe

podniosą benzynkę ( bedzie na becikowe, dla górników) , artykuły wszelakiej maści podrożeją , mniej klientów - fantastycznie,
jak nie ma z kogo zedrzeć można z drobnych przedsiębiorców


a tak na marginesie jeżeli chodzi o wczesniejsze emerytury :moja mama osiagnęła już lata pracy które ją do tego świadczenia uprawniają , ale dlatego że prowadzi działalnośc gospodarczą jako osoba fizyczna taka emerytura się jej nie należy
i niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego
musi się u kogoś zatrudnić , po pół roku ktoś musi ją zwolnić z przyczyn ekonomicznych i dopiero wtedy może się starać o wczesniejszą emeryturę

ale żeby jeszcze było weselej przy zakończeniu działalności gospodarczej lub jej przepisaniu na mnie , musi od całego towaru ( sklep) zapłacić podateko dochodowy ( bo nie wolno przy spisywaniu remanentu końcowego wpisywać cen zakupu netto tylko musi byc dołozona jakaś marża , to nic że niektóry towar się przeteminował, leży od 10 lat w pudłach , a ta marża może być 10% , 20 % , w zależności od widzimisię kontrolującego urzednika), podatek vat odliczony z faktur ( to się zgadza) ale jaki jest sens w całej tej robocie płaceniu kasy itd, jeżeli ja chcę kontynuować tą działalność za nią :o i robić dokładnie to samo tylko nazwisko w papierach się zmienia

sorry że nie na temat , ale właśnie dzisiaj przerabialiśmy ten temat - zgroza
może tak by zmienić trochę przepisy na bardziej sensowne , bo w tym kraju naprawdę lepiej być bezrobotnym i czekać jak państwo wymysli następny socjal

Paty
29-11-2005, 15:31
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3038513.html
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
skąd my to znamy???
:oops: :oops: :oops:



ale wszystko zgodnie z prawem :wink:
no nie?

Majka
29-11-2005, 15:33
jak "przenosilismy" towar z jednej naszej firmy do drugiej naszej firmy, to udałam sie na specjalna rozmowę z durektorem US. Inaczej poszłabym z torbami.

Paty
29-11-2005, 15:35
Maja ale zależy co jest Twoim towarem , może chodzi u Ciebie o środki trwałe , kompy, ksero itp ,
co innego jest towar który sprzedajesz dalej
a co Ci doradził Wielki Brat ?

Majka
29-11-2005, 15:42
wtedy mielismy firmy handlowe. Ponieważ przenosiłam z firmy do firmy, której ja byłam właścicielem - podatek został umorzony 8)

Majka
29-11-2005, 15:45
sorry, że tutaj
Ale dostałam mailem jakie są propozycje odnowy "parku lotniczego" dla rządu.
http://foto.onet.pl/upload/12/9/_557144_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/49/19/_557145_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/26/78/_557148_n.jpg

która wersje powinni wybrać? 8)

Xena z Xsary
29-11-2005, 15:46
najnowsze pomysły, cytuje za onetem

"Poseł PiS proponuje wyższą składkę emerytalną dla bezdzietnych
"Osoby bezdzietne powinny płacić podatek, z którego w przyszłości byłyby wypłacane ich emerytury. Bo dlaczego miałyby być utrzymywane przez cudze dzieci?" - mówi w "Fakcie" poseł PiS Marian Piłka."


Ja jakoś przeboleję becikowe na winiaki z moich pieniędzy, ale szczytem jest dla mnie stwierdzenie, że ktos ma na mnie pracować na emeryturze... To jak bardzo przepraszam przestaje płacic ZUSowi, zaczynam cudzym dzieciom.
Jeszcze jeden taki pomysł i zwątpie w jakiekolwiek powody zostania w kraju

Paty
29-11-2005, 15:46
najfajniejsze dwie pierwsze

ten berecik troche nietwarzowy :D

Agnieszka1
29-11-2005, 16:00
Niestety Lawy jest wiecej jednostek panstwowych na ktore placisz - szkolnictwo, sluzba zdrowia , policja itp.
Ale za to masz bezplatne szkolnictwo,leczenie , policja cie pilnuje zeby krzywda sie tobie nie stala :lol: :wink:

Ale to jest służba społeczna (o czym napisałem)....więc mieszasz różne systemy walutowe...górnictwo takową nie jest i węgla jakoś za darmo nie mam....więc nie widzę powodów abym miał na górnictwo płacić.


jak widac nie doczytales sie w moim poscie ironii :lol:
chodzilo mi o to ze na wiele innych rzeczy jeszcze placisz byc moze nie slusznie.
Place ZUS co miesiac a mimo to jak potrzebowalam dla syna waznych badan musialam zaplacic bo inaczej miejsc brak :lol:

za szkole sie niby nie placi a jednak z podatkow twoich sa utrzymywane do tego sam musisz kupic dziecku ksiazki heh nawet na jednej uczelni panstwowej jest tak ze zeby zapisac sie do biblioteki uczelnianej musisz zaplacic 3 zl :lol:

o policji wogole sie lepiej nie bede wypowiadac :lol:

1950
29-11-2005, 21:29
kogo masz na mysli?
przeciez to panstwowa jednostka, dlatego wymuszac przywileje musza od gory.
Powinni miec przywileje bez dwoch zdan.



Ja też powinienem mieć przywileje bez dwóch zdań....
W tym właśnie problem, że górnictwo jest państwowe. Nie powinno być. Wtedy to właściciel/zarządzający kopalnią powinien rekompensować pracownikom pracę w trudnych warunkach. A tak zrzuca się całe spoleczeństwo. Ja chcę płącić na swoją emeryturę a nie na innych. Górnictwo to nie służba społeczna więc nie widzę powodów żebym miał do niego doplacać w swoich podatkach.

miałem zacząć inaczej, ale Lawy mnie sprowokował
widzisz masz rację, ale jak zwykle z tymi racjami bywa nie do końca,
trzydzieści lat temu jak zjechałem pierwszy raz na dół, to nie był to zjazd z miłości dla górnictwa, ale z powodów czysto ekonomicznych, chociaż teraz po latach mogę stwierdzić, że mogłem postąpić lepiej, ale to by była, inna bajka, w każdym razie zjechałem i przepracowałem pod ziemią 25 lat do emerytury,
wyobraź sobie, że moje odczucie jest dokładnie odwrotne do Twojego, uważam, że na moją emeryturę rzetelnie zapracowałem, mało tego, moje składki które odprowadzano do ZUS (i to mogę powiedzieć bo moja kopalnia akurat to robiła) przewyższały składki ludzi którzy też są na emeryturach i ich emerytury wcale nie są o wiele niższe od mojej,
nie mam do nich pretensji bo to nie ich wina że przepisy emerytalne są takie jakie są, tym nie mniej, mnie i wielu innym dołowcom obcięto bazę do 250% średniej krajowej i w tej chwili jestem już stary portfel.
i dokładnie jak inni, mimo tego że płacę ubezpieczenie zdrowotne dwa razy, (raz emerytura, dwa działalność gospodarcza) to też wołano ode mnie zapłaty za leczenie :evil:
prawda o górnictwie nie jest tak prosta i łatwa,
bardzo łatwo jest ferować wyroki, o tych co to tylko walczą o swoje, kosztem innych,
większość widzi górnictwo, jako kulę u nogi, że jest nie rynkowe i roszczeniowe,
chciałem tym co pamiętają tamte czasy, przypominieć a tym co mają to szczęście, że są na tyle młodzi, żeby nie pamiętać, że jedną z rzeczy, które zastosował Balcerowicz w swojej reformie, to była kotwica, którą były zamrożone w zasadzie do 1996 roku ceny węgla, po to, żeby nie zwiększać inflacji,
co to powodowało?
ano to, że górnictwo miało funkcjonować w ramach gospodarki rynkowej,
kupować materiały i usługi po cenach rynkowych,
płacić ludziom odpowiednio dużo za ich ciężką pracę
a produkt finalny jakim jest węgiel, sprzedawać po cenach jakie obowiązywały w roku 1989,
później był powód do tego, żeby twierdzić, że górnictwo jest nieroformowalne i ciągnie gospodarkę w dół

mógłbym tak długo ale już nie będę przynudzał,

acha i jeszcze jedno, pomimo tego, że Premier obiecał wycofanie ustawy o emeryturach górniczych, uważam, że robi błąd i za bzdurne i nierealne obietnice wyborcze zapłacimy wszyscy

Xena z Xsary
29-11-2005, 22:04
no tak, jak to sie mówi ryba psuje sie od głowy.
Złe obietnice Rzadu ileśtam lat temu i stan na dzien dzisejszy, a po drodze po rpostu Twoje i innych podatki, które zniknęły w czarnej dziurze przemian ustrojowych....
Najgorsze, że z pustego i Salomon nie naleje... w tej chwili właściwie tylko przesuwa się ciężar płatności z jednego podmiotu na drugi.... bez radykalnych rozwiązań to dalej będzię głaskanie kotka za pomoca młotka

Agnieszka1
30-11-2005, 06:45
Gornicy ze moga po 25 latach na emeruture ( dalej moga bo teraz nie wiem?) to wiecie oni po 25 latach pracy na dole maja tak zapylone pluca ze jak nie emerytura to renta.
ALe co powiecie o wojsku? kurcze moj kuzyn lat 35 i on idzie na wczesniejsza emeryture - a naprawia w wojsku wojskowe samochody. Ani zagrozenia nie ma ani stresu i co? lat 35 a on sobie idzie na wczesniejsza emeryture - co prawda nie pelna ale jednak idzie na nia a jak juz na nia pojdzie to sobie pojdziie powiedzial dorobic gdzie indziej, tak ze wyjdzie mu wiecej kasy niz ma teraz ( a wcale nie ma tak malo).
To jest dopiero niesprawiedliwe. Przeciez to mlody chlopak, zdrowy fizycznie i psychicznie.

Dropsiak
30-11-2005, 06:49
No i kolejny news.
My tarcze rakietowe i plany UW a oni nam ciach po gospodarce. Ciekawe co dalej i jakie rzad ma plany wybrnięcia z tej fatalnej sytuacji :-?
Moskwa znów zakazujeMamy kolejny kryzys w handlu z Rosją. Jego skutki mogą spowodować wielomilionowe straty dla polskich eksporterów - ustaliła 'Rzeczpospolita'. 'Chodzi o politykę, a nie o biznes' - twierdzą nasi rozmówcy. Rosjanie wydłużyli listę produktów z Polski, których nie chcą wpuszczać na swoje terytorium. Oprócz żywności na liście znalazły się m.in. wyroby z drewna. Wielkość ich eksportu nie jest duża. Ale wprowadzenie ich do wykazu zakazanych produktów zaostrza spór handlowy między naszymi krajami. Zakaz obejmuje już 8 proc. wartości polskiego eksportu do Rosji. - Te kroki są wyjątkowo surowe w stosunku do przewinienia - powiedział 'Rz' wiceminister rolnictwa Lech Różański.
Dla przypomnienia: było już pominięcie Polski jako kraju walczacego z faszyzmem, propozycja renegocjacji cen dostaw gazu, szlaban na mięsko, szlaban na roślinki i teraz to.
Co będzie dalej??? Bo obojetne dla gospodarki toto nie jest.......

kroyena
30-11-2005, 07:12
Przenoszę przec cocowanie: :lol:


No dobra.

Wczoraj mnie nie było co widać słychać i czuć.

Na dodatek byłem odcięty od AudiovideoMedialnych źródeł informacji nawet RM nie słuchałem.

Wstaję dzisiaj rano, a budzikiem radio. I dobrze że kłopotów z błędnikiem nie mam. Słucham a w tym wynalazki głos Miłościwie Nam Rządzącego trzeszczy.
Co on tam trzeszczy?
Jemu sięchlapło, że strzyżeniem owiec zgromadzonym na Pollum Forrum Murratorum dzirę budżetową zatka. Ze z tego VATu co na budownicwie weźmie cały naród nakarmi.

I co wy Owce Moje tak milczycie?
Nikt Kazimierza M. od Lectera nawet nie wyzwie?

kroyena
30-11-2005, 07:16
A z tematów na rzeczy budowlanej to jeżeli nas Unia przyciśnie co do wymagań ochrony środowiska to od 2008 będzemy importerem prądu, a nie eksporterem. Ciekawe jak się do tego ustosunkują ceny innych nośników energii, zwłaszcza jak już będą płynąć pod Bałtykiem.
Bo to chyba będzie problem tego rządu i nas wszystkich.

Agnieszka1
30-11-2005, 07:19
Przenoszę przec cocowanie: :lol:


No dobra.

Wczoraj mnie nie było co widać słychać i czuć.

Na dodatek byłem odcięty od AudiovideoMedialnych źródeł informacji nawet RM nie słuchałem.

Wstaję dzisiaj rano, a budzikiem radio. I dobrze że kłopotów z błędnikiem nie mam. Słucham a w tym wynalazki głos Miłościwie Nam Rządzącego trzeszczy.
Co on tam trzeszczy?
Jemu sięchlapło, że strzyżeniem owiec zgromadzonym na Pollum Forrum Murratorum dzirę budżetową zatka. Ze z tego VATu co na budownicwie weźmie cały naród nakarmi.

I co wy Owce Moje tak milczycie?
Nikt Kazimierza M. od Lectera nawet nie wyzwie?

to ja tez przeniose :)




No a co ty myslales ze on z tym VATem zrobi? sobie do kieszeni? :lol:
Chyba nie od jutra masz placic 22 zamiast 7% za materialy tylko juz to trwa jakis czas ( co mnie wkurza ).
Ale nam roznice - 15 oddadza - bedzie na wykonczeniowke :P

kroyena
30-11-2005, 08:02
Jak można 7% załatać taką dzirę, toż to na becikowe nie starczy.

Agnieszka1
30-11-2005, 08:11
Jak można 7% załatać taką dzirę, toż to na becikowe nie starczy.

ale nie wszystkim oddadza te 15 % przeciez - tylko indywidualnym inwestorom. A reszta buli 22% a ich jest wiecej i kupuja na wieksza skale.

kroyena
30-11-2005, 08:30
I gdzie tu Sprawiedliwość? :roll:

Dropsiak
30-11-2005, 08:47
Jak mawiał klasyk :D :D :D
"prawo prawem ale SPRAWIEDLIWOŚĆ musi być po NASZEJ stronie" :D
czy jakoś tak podobnie... :roll:

Agnieszka1
30-11-2005, 09:04
no reszta - duzi inwestorzy musza placic 22% zeby rzad mial skad dziure zalatac :lol:
Ale male firmy budowlane umieja sobie sprwiedliwosc odebrac - maja rozne sposoby na odebranie calego VATu nie tylko 15% :lol:
Polak potrafi :P

A co do becikowego -trzeba miec dochodu nie wiecej niz 500 zl na osobe w rodzinie.
To ja mam juz pozamiatane :cry:

Lawy
30-11-2005, 09:31
trzydzieści lat temu jak zjechałem pierwszy raz na dół, to nie był to zjazd z miłości dla górnictwa, ale z powodów czysto ekonomicznych, chociaż teraz po latach mogę stwierdzić, że mogłem postąpić lepiej, ale to by była, inna bajka, w każdym razie zjechałem i przepracowałem pod ziemią 25 lat do emerytury,
wyobraź sobie, że moje odczucie jest dokładnie odwrotne do Twojego, uważam, że na moją emeryturę rzetelnie zapracowałem, mało tego, moje składki które odprowadzano do ZUS (i to mogę powiedzieć bo moja kopalnia akurat to robiła) przewyższały składki ludzi którzy też są na emeryturach i ich emerytury wcale nie są o wiele niższe od mojej,

widzisz..Ty o przeszłości..ja o przyszłości. Jak bylo tak było, ale gdy słyszę, że ktoś ciężko pracuje i musi wczesniej na emeryturę, i dlatego system emerytalny będzie musiał dla niego pociagnąć z moich podatków to nie rozumiem....Czyli przez ponad 30 lat ( mojej pracy ) bedę
utrzymywać ludzi, którzy po 25 latach chcą odejść na emeryturę .




prawda o górnictwie nie jest tak prosta i łatwa,
bardzo łatwo jest ferować wyroki, o tych co to tylko walczą o swoje, kosztem innych,większość widzi górnictwo, jako kulę u nogi, że jest nie rynkowe i roszczeniowe,

rynkowe to może być....a roszczeniowe jest..

Paty
30-11-2005, 09:32
i znowu są równi i równiejsji

jeżeli wprowadzić becikowe to dla wszytskich , dla tego co zarabia min 500 na głowę i dla tego co zarabia 5 tys.od łebka

i trafnie ktoś to okreslił że będzie więcej kasy na tanie wino

Agnieszka1
30-11-2005, 10:00
i znowu są równi i równiejsji

jeżeli wprowadzić becikowe to dla wszytskich , dla tego co zarabia min 500 na głowę i dla tego co zarabia 5 tys.od łebka

i trafnie ktoś to okreslił że będzie więcej kasy na tanie wino

U mnie w firmie tez dostajemy "prezent pod choinke" w zaleznosci od dochodu w rodzinie. Im jestes bogatsza tym tanszy prezent dostajesz :lol:

Agnieszka1
30-11-2005, 10:02
Ale to co w ostatnim poscie napisalam to nic.
Mamy zabawe choinkowa - dla dzieci pracwonikow.
Prezenty sa uzaleznione od dochodu w rodzinie.
Im rodzina bogatsza tym dziecko dostanie biedniejszy prezent :lol:

kroyena
30-11-2005, 10:12
Aga, ale to chyba zgodne z doktryną PiS.

Niech się nauczy dzielić z bliźnim.
Niech wie, że jak będzie bogate to dostanie karę.
Niech szybko zawnioskuje, że lepiej rządać niż robić.
A in niech wesprze rodzicieli w ich wyrzutach sumienia, po cholere tacy bogaci.

Po co ma się do jakiejś tam równości przyzwyczajać. :roll: 8)

Xena z Xsary
30-11-2005, 10:12
.Nie mam nic do ludzi biednych, nie każdy może, chce i ma szanse się kształcić, nie każdy wreszcie może znależć pracę. I należy tym ludziom pomóc, zawsze wioze do schroniska jedzenie jesli mam za duzo, ubrania, pomoge w pracy itd. Ale sorry, becikowe dla patologii z mojej kasy to już woła o pomste do nieba.
Koło mnie mieszka taka co sie kwalifikuje na becikowe od lat.
Szoste dziecko oddała do Domu Dziecka. I to bez becikowego, a co dopiero teraz;)Się dziewczyna wczroaj juz ostro zabrała do roboty wywrzaskując w parku żeby były trojaczki.
Tak samo podatek od bezdzietnych uargumentowany płaceniem na moją emeryturę, no to sa szczyty!.
Dieselek poszedł w góre, Niemcy walą do nas z tonami śmieci, wymachujemy szabelką w stronę Rosji z dumnie wypięta piersią koguta(co dla mnie jest naszą powiem wprost największą głupotą)...
Wszyscy moi znajomi ze studiów uciekają zagranicę.
Co ciekawe, nie wszyscy dlatego, ze nie maja za co życ, ale coraz większa częśc ucieka bo ma dośc tej choroby toczacej nasz kraj. Kiedys ktos mnie uczyl, że kraje okupujące Polske zawsze najpierw niszczyły inteligencję. Coś w tym jest.

Xena z Xsary
30-11-2005, 10:14
Ale to co w ostatnim poscie napisalam to nic.
Mamy zabawe choinkowa - dla dzieci pracwonikow.
Prezenty sa uzaleznione od dochodu w rodzinie.
Im rodzina bogatsza tym dziecko dostanie biedniejszy prezent :lol:
wydajesz sie pracować w skandynawskiej firmie;)

To nie jest zły pomysł to co piszesz.
Ale rozumiem, że żulikom spod płotu samochodów nie fundujecie?
Dodam, że chodzi mi o to, że czulibyście sie trochę xle, gdyby za Wasze pieniądze ktos im robił taki prezenty analogicznie do becikowego.

Agnieszka1
30-11-2005, 10:39
Aga, ale to chyba zgodne z doktryną PiS.

Niech się nauczy dzielić z bliźnim.
Niech wie, że jak będzie bogate to dostanie karę.
Niech szybko zawnioskuje, że lepiej rządać niż robić.
A in niech wesprze rodzicieli w ich wyrzutach sumienia, po cholere tacy bogaci.

Po co ma się do jakiejś tam równości przyzwyczajać. :roll: 8)


No wiesz zeby rownosc byla co do np. pozycji spolecznej to jest to nie mozliwe. Tak jak firma musi miec dyrektora tak musi miec sekretarke,ksiegowa czy sprzataczke.Z tym tez i zarobki zwiazane - zeby wszyscy rowno zarabiali to by bylo - heh dyrektor tyle co sprzataczka :lol:
Ale rownosc obywateli w ich prawach spolecznych to co innego.
A do mnie zle na PIS nie pisz, ja ich lubie :P
Za to zapomniales jaki glowny punkt programu PO mialo? im wiecej zarabiasz tym wieszky podatek dochodowy mialbys placic - a wiec podziel sie z bliznim ( moze partie pomyliles??) :wink:

Xena zulikom samochod ? a z czego by zaplacil podatek? :lol:
Bo my od prezentow musimy podatki placic :lol:
Xena jaki podatek od bezdzietnych :o

kroyena
30-11-2005, 10:50
Zgadza się miałem płacić po równo 15%, masz rację im więcej bym zarabiał tym więcej bym płacił.
A czy Agule jedna nie wyciągasz w niosków z haseł pt. nie ruszamy podatków za bradzo, no może po 2007. Wiesz co to oznacza, że przy zwiększeniu ociążeń i pełznącej bo pełznącej inflacji Dzień wolności podatkowej się wszystkim pracującym przesuwa. Może za stary jestem, moze za bardzo zmęczony, ale wq.. mnie że przez ponad pół roku pracuję na myta, którlewszczyznę i inne obciążenia.

Czy za przeproszeniem każdy piiiiiiiiiiip (to był taki sygnał jak w TV) musi zaczynać reformy od wydatkowania pieniedzy na nowe listowniki, tablice i pieczątki w większości ministerstw?

Ja za przeproszeniem piiiiiiiiiiip, takie piiiiiiiiiiip rządzenie piiiiiiiiiiip i piiiiiiiiiiip ma piiiiiiiiiiip to ..... :oops: 8)

Xena z Xsary
30-11-2005, 10:55
Xena jaki podatek od bezdzietnych :o

No to się będzie u nas nazywało PIŁKOWE! Najnowsza perełka;)

Zasada jest prosta: Płac dziadu do ZUSu, ale płac więcej jak nie masz dzieci, bo potem dzieci obcych moga nie zechcieć Cie utrzymywać....
nie pytaj mnie o logikę PO CO WPŁACAMY DO ZUSU I CO TO JEST EMERYTURA NA KTÓRĄ SIE PRACUJE....

kroyena
30-11-2005, 10:58
A jak się przyniesie zaświadczenie, że jest się ojcem biologicznym? :wink: 8)

Xena z Xsary
30-11-2005, 11:02
A jak się przyniesie zaświadczenie, że jest się ojcem biologicznym? :wink: 8)
to sie nie liczy.

Agnieszka1
30-11-2005, 11:14
Xena jaki podatek od bezdzietnych :o

No to się będzie u nas nazywało PIŁKOWE! Najnowsza perełka;)

Zasada jest prosta: Płac dziadu do ZUSu, ale płac więcej jak nie masz dzieci, bo potem dzieci obcych moga nie zechcieć Cie utrzymywać....
nie pytaj mnie o logikę PO CO WPŁACAMY DO ZUSU I CO TO JEST EMERYTURA NA KTÓRĄ SIE PRACUJE....

A ty w Chinasz mieszkasz?
Dziadostwo
Masz dzieci Xena?
Co do tego po co placimy ZUS:
Ja zadalam pytanie w szpitalu lekarzowi po co ja place na ZUS skoro wszystkie badania po operacji syna musze robic odplatnie - i to nie malo.
Lekarz powiedzial ze jest mu wstyd ale musi mi jeszcze cos powiedziec :lol:
Otoz dziecko powinno miec natychmiast zrobione usg mozgowia ale miejsce jest dopiero za 3 miesiace a za 3 miesiace jak sie okaze ze nie jest dobrze to bedzie za pozno na cokolwiek. Pytam czemu na za 3 miechy dopiero? odpowiedz : bo jest taka kolejka, non stop kogos przyjmuja w pokoju badan.
Ale ma dla mnie wiadomosc taka - moge to zrobic przez fundacje ( odplatnie).
no i co dalej ? zaplacilam i z miejsca zabrano dziecko na badania - a gdzie? do tego samego pokoju co podobno miejsc nie ma bo non stop badania robia. Malo tego podczas godziny ktora tam spedzilismy ani jednego ludka nie bylo zeby badania chcial robic.
Chamstwo
i po co ja ZUS place?
< to dopiero kroyena mozna sie wq....>

kroyena co tam zaswiadczenie, mysle ze beda chcieli akt urodzenia dziecka :lol:

Xena z Xsary
30-11-2005, 11:37
A ty w Chinasz mieszkasz?
Dziadostwo
Masz dzieci Xena?

trochę Cie nie rozumiem.
To jest prpozycja ustawy Agnieszko1 i mnie sie ona nie podoba w kwestii uargumentowania jej tym,że mam płacic więcej bo nie mam dzieci dlatego, że ktos będzie mnie musial utrzymywac na emeryture.
A ja rozumiałam do tej pory że ja płace ze swoich zarobków Agnieszko1 na przyszła emeryture , o to mi chodzi, poza tym sama odkładam cześc swoich zarobków na emeryturę bo z tej co dostanę (na która będa niby pracowac te nie moje dzieci, a na którą odkładam co miesiąc w ZUSie złotóweczki ale może to sa jakies brzydkie złotóweczki) to prędzej umrę śmiercia głodową niz wyżyję.
nie wiem co do tego mają Chiny,
chodzi o ustawe , która jest moim zdaniem zła i godzi własnie między innymi we mnie.
Bo dzieci nie mam, czekałam na jakieś becikowe;) ale sie przeliczyłam,,.,,,za to Kowalska obok dostanie , choć całe swoje życie głównie chleje...kolo pracy nawet nie stanęła
Co do słuzby zdrowia - czyli drugiego składnika ZUS-u - to kwestia bajzlu w lecznictwie
Ja juz nie pamiętam kiedy byłam u specjalisty bezpłatnie

Agnieszka1
30-11-2005, 11:41
A czy Agule jedna nie wyciągasz w niosków z haseł pt. nie ruszamy podatków za bradzo, no może po 2007.

to sie ciesz bo mogliby podniesc ... :lol:

Agnieszka1
30-11-2005, 11:43
Ło matko huto :lol: - Xeno wcale mnie nie zrozumialas!!!
W chinach jest tak ze bezdzietni placa podatek, jak napisalas ze u was ta bedzie to sie zapytalam czy ty w chinach nie mieszkasz, bo tam takie dziadostwo jest.
I zapytalam czy masz dzieci, bo jak nie masz to te dziady od ciebie kase beda ciagnac.
Tez uwazam to za zla ustawe.
Podzelam Twoje zdanie w pelni, tylko sie nie dogadalysmy strasznie.

Xena z Xsary
30-11-2005, 11:50
gut;)to teraz sie zrozumiałysmy.

Z Chinami to mnie zdziwiłaś. Płacą podatek jak nie maja dzieci, a moga mieć tylko jedno dziecko...za więcej nawet śmierć....

5 lat temu mieli o 25mln facetów więcej niż dziewczyn,
niedobrze
jak za duzo samotnych panów to niedobroć.

nieuchronnie idzie do najazdu z prawej strony


Swoją drogą ilu z Was odkłada z własnych zarobków pieniądze na emeryturę?
nie mówie o funduszach, mówię o opodatkowaniu na przykład 10-15% swoich zarobków ZAWSZE, co miesiąc.i odkładaniu ich na emeryturę?

kroyena
30-11-2005, 11:55
Co się nie liczy? Co się nie liczy?

A jak łojcostwo biologiczne + alimenty to się liczy? :roll:

kroyena
30-11-2005, 11:55
Aga ty nei bądź taka sprytna, jak nic nie robią to też podnoszą. :evil: 8) :evil:

Agnieszka1
30-11-2005, 12:01
Xena a widzisz jak mi sie popierdzielilo :lol:
no placa podatek w chinach jak maja wiecej niz dwoje dzieci :lol: chyba
kiedys gilotyna teraz podatki :lol:
no zaraz mi napisze rrmi ze wiem ze dzwoni ale nie wiem w ktorym kosciele :lol:
Xena czyli pytasz kto z nas placi na III filar?
ja nie place :cry:

Majka
30-11-2005, 12:03
obciążenia przez cały czas rosną. Tylko sie mówi, że nie :evil:

na temat Zus'u - kiedys bank miał awarię i za zus przelał jeden dzień za późno. Skurczybyki /ZUS/mnie wyrejestrował ze zdrowotnego i półtora roku byłam nie ubezpieczona płacąc poczwórną stawkę na zdrowotne :evil: Oczywiście o zwrocie nie bylo mowy :evil:

Xena z Xsary
30-11-2005, 12:06
Agnieszka1;
bykowe płaci się jeszcze w Niemczech....ale nie jest argumentowane tym, że przyszłe inne dzieci będa musiały na Ciebie pracowac.....

pytam o odkładanie pieniędzy przez Was.
przykładowo zarabiasz 1000 i odkładasz zleceniem stałym co miesiąc 100zł na przyszła emeryturę.
Wiem, że kwoty sa porażające, ale sa po prostu pewniejesze niż filary, fundusze i inne takie książeczki mieszkaniowe huehue.

Majka
30-11-2005, 12:11
odkładam zleceniem stałym na fundusz z ubezpieczeniem na życie :roll:

Xena z Xsary
30-11-2005, 12:14
odkładam zleceniem stałym na fundusz z ubezpieczeniem na życie :roll:
No tak rozumiem, ale mówie o takim "własnym podatku"
Kiedys przeczytałam książkę gościa, który namawial do takich ruchów - stała kwota, bądź stały procent odkładać ale z wyraźnym przenaczeniem - czarna godzina lub emerytura (nie wiem czy u nas to nie będzie to samo)
Przemnóżcie sobie szybko kwoty do odkładania i pomyślcie czy naprawde jest to niemożliwe i czy wdłg Was nierealne i niecelowe

Agnieszka1
30-11-2005, 12:47
obciążenia przez cały czas rosną. Tylko sie mówi, że nie :evil:

na temat Zus'u - kiedys bank miał awarię i za zus przelał jeden dzień za późno. Skurczybyki /ZUS/mnie wyrejestrował ze zdrowotnego i półtora roku byłam nie ubezpieczona płacąc poczwórną stawkę na zdrowotne :evil: Oczywiście o zwrocie nie bylo mowy :evil:

gnoje, a dowod ze bank nawalil nie pomoglo?
A sluchajcie jeszcze jedno chamstwo wykrylam jakis czas temu :lol:
Bylam na wychowawczym nie bralam kasy kurcze a mi sie nalezala, ale wtedy nie wiedzialam .:evil:
Nie wiedzialam ze moje zarobki powinnam zaliczyc do utraconych i tylko zarobki meza dzielic na ilosc osob w rodzinie.
No i po 3 latach zadzwonilam do nich i sie pytam czy jak nie pobieralam a mi sie nalezy to czy mi zwroca.
A pani w smiech .... i mowi , no co pani absolutnie nie, nie wziela pani to przepadlo, ale gdyby pani sie nie nalezalo a brala by pani i by wyszlo to zaraz by kazali oddac nawet po 3 latach :lol:
dobre co?

mTom
30-11-2005, 13:02
Założenia obecnego systemu emerytalnego powstały jakieś 120 lat temu. Wtedy jednak średnia długość życia wynosiła nie całe 50 lat, a wiek emerytalny osiągało się po przekroczeniu 70-tki (sic!). Obecnie średnio żyje się 20 lat dłużej, a wiek emerytalny pozostał na tym samym poziomie lub jest obniżany. Do tego długość życia wciąż się wydłuża. Jakby tego było mało składki zaczyna opłacać się o wiele później (wtedy w wieku kilkunastu lat). Moim zdaniem tu tkwi problem. Myślę, że pora wrócić do systemu brytyjskiego. Każdy ma z ogólnych podatków zagwarantowaną jakąś minimalną emeryturę i na każdym ciąży obowiązek oszczędzania sobie na starość.
Jeżeli chodzi o pomysł Piłki, to facet zapomniał, że mieliśmy reformę ubezpieczeń społecznych (wzorowaną na rozwiązaniu chilijskim), gdzie każdy oszczędza sobie sam na swoją emeryturę na indywidualnym koncie.

kroyena
30-11-2005, 13:14
A zarabiają na tym i tak tylko banki, które przelewają kilkakrotnie te same pieniąze, zanim odłożą się one na właściwym koncie.
I które mają człowiek w poziomie poważania = poziomowi poważania ZUS.

mTom
30-11-2005, 13:27
:D
A to znacie?

"Szanowna Pani Anna Prokop
Commercial Union
Otwarty Fundusz Emerytalny
BPH CU WBK
Szanowna Pani,
Otrzymałem Pani pismo w sprawie niemożności zidentyfikowania moich danych przez.ZUS;
Zapewne w tej samej sytuacji znajduje się, wiele tysięcy, jeżeli nie milionów innych osób.
Zatem informuję:
l. W Polsce pracuję od jesieni 1992 roku, składki na ZUS są odprowadzane regularnie przez cały ten okres.
2. Wszystkie dane na umowie przystąpienia do OFE są zgodne ze stanem faktycznym.
3. NIP-y, PESEL-e i tym podobne są zgodne.
A jednak ZUS nie może mnie zidentyfikować ...
Chciałbym Pani coś zasugerować. Gdy uciekałem z Polski w 1983 roku (w stanie wojennym) na pokładzie rejsowego samolotu PLL LOT spróbowałem czaru rodzimej ekskluzywnej kuchni - zamówiłem sałatkę z krewetek. Krewetki w niej nie znalazłem, pewnie zjadł ją kapitan. Albo reszta licznej załogi. A gdy zszedłem z pokładu w/w bombowca znalazłem się
w zupełnie innej rzeczywistości, jak się zapewne Pani domyśla nieco lepszej jakościowo. Do Polski wróciłem ponownie w 1992 roku i wtedy po raz pierwszy w życiu zetknąłem się z ZUS-em. To było przeżycie traumatyczne, coś z tej traumatyki pozostało we mnie nadal i tak
trwa po dziś dzień. Dawno już zrezygnowałem z marzeń o jakiejkolwiek polskiej emeryturze to przecież idiotyzm liczyć na głodowe kilkaset złotych po kilkudziesięciu latach pracy.
Najchętniej zmusiłbym mego pracodawcę (duży międzynarodowy koncern) do niepłacenia składek na ten cały rus, ale tego się nie da zrobić, niestety. Ubezpieczenie zdrowotne też mnie nie interesuje - przez ostatnie 10 lat nie chorowałem (nie licząc wizyt w ZUS-ie) a gdy idę do lekarza czy dentysty i tak płacę bo nie mam czasu na kolejki. Rodzi się we mnie pytanie - po co? Ten ZUS, składki, papiery, dokumenty - przecież i tak nie potrafią
zidentyfikować mojej osoby po 8 latach odprowadzania składek.
Miesiąc temu byłem w ZUS-ie w Słupsku w sprawach służbowych. Najpierw czekałem 45 minut w kolejce tak samo zirytowanych jak ja ludzi, następnie zostałem łaskawie przyjęty. W środku siedziała grubawa, bezzębna jejmość w czapce z lisa. Przed sobą miała dwa
komputery i niedopitą herbatę. Oniemiałem, bo jak ona mogła wytrzymać w czapce z lisa w gorącym pomieszczeniu, w którym ja naj chętniej chodziłbym w T-shirt' cie. Od razu pomyślałem, że może to jest służbowe nakrycie głowy pracowników ZUS-u. Niech sobie Pani wyobrazi prezesa Alota w czapce z lisa przemawiającego z trybuny sejmowej.
Sprawy i tak nie załatwiłem, w końcu musiała to zrobić nasza księgowa bo ma więcej cierpliwości i nie mieszkała na Zachodzie, a więc potrafi.
Szanowna Pani, Dajmy sobie spokój. Nie chcę żadnej emerytury w Polsce. Poradzę sobie sam. Tylko niech mi ZUS nie przeszkadza i bezzębna ze Słupska również. Moje pieniądze mogliby przekazać na jakiś dom dziecka, najlepiej rodzinny a nie państwowy. W państwowym i tak się zmarnują, bo
trzeba je odprowadzić na ZUS.
Teraz coś Pani napiszę o komputerach. W ZUS-ie mają komputery, sam widziałem! Więc dlaczego czegoś tam nie mogą znależć?
Niedawno jechałem samochodem z Chicago do Montany. To dość daleko, mniej więcej pół Europy, a więc jechałem dwa dni. Pod koniec pierwszego dnia zatrzymał mnie highway patrol. Podszedł policjant i powiedział: Hallo Ralf, you are alone such a far and away? W kabinie jego auta był komputer, na którym widniało moje zdjęcie wraz z kompletem danych osobowych, datą ostatniego przeglądu mojego samochodu, ubezpieczeniem, itp. Czyżby w ZUS-ie w Słupsku mieli inne komputery niż w Highway Police stanu Montana? Zapewniam Panią że takie same. Różnica polega na tym, że Highway Police z nich korzysta, a w ZUS-ie
w Słupsku siedzi bezzębna w czapce z lisa.
Współczuję Pani serdecznie. Musi Pani zapewne korespondować (a może i bywać) w ZUS-ie częściej niż ja. Należy się Pani dodatek za pracę w szczególnie ciężkich warunkach. Jeżeli Pani takiego dodatku nie dostaje, to ja mogę wystąpić do Pani szefa o przyznanie takowego. Miło minadl pozostawać w gronie członków OFE BPH CU WBK, członkostwo swoje od tej pory traktuję jako honorowe.
Z poważaniem.
Rafał
P.S-.....
Mój list może Pani przekaźać doˇZUS-u. Pozdrawiam wszystkie bezzębne w czapkach z lisa!" :D

Agnieszka1
30-11-2005, 13:35
:o pewnie bezzebna w czapce zlisa miala brudne wlosy :lol: :lol:
no patrz nie dosc ze gamon to jeszcze brudas :lol:

Majka
30-11-2005, 13:38
właściwie to nie śmieszne. :(
to nasza rzeczywistośc 8)

katarzyna kulpinska
30-11-2005, 13:54
To ja moze w ppodobnym duch jak mTom, tyle, ze historia prawdziwa, bo moja. Oto ona;
po ponad2,5 rocznym okresie przepracowanym w jednym z krajow UE skonczyl mi sie kontrakt. Zarejestrowalam sie w urzedzie dla bezrobotnych (mniej wiecej) w tymze kraju. Proces podobny jak w Polsce,
odnotowujesz sie co jakis czas, pomagaja Ci znalezc prace (naprawde) i przysylaja czekiem "bezrobocie". Okres wyplacania zasilku - 6 m-cy. Wysokosc obliczna na podst zarobkow - bylo tego miesiecznie ok 400 Euro. Zdecydowalam sie wrocic na krotko do Polski - mysle sobie - bede na miejscu odbierac jeszcze te trzy miesiace zasilku, ktore mi zostaly. Poszlam do Urzedu w Kielcach ze wszystkimi papierami, zarejestrowano mnie jako bezrobotna bez prawa do zasilku - pani nie byla w stanie przetlumaczyc dokumentow wystawionych po angielsku wz kraju wcale nie anglojezycznego (nieszkodzi), papiery wyslano do Urzedu wojewodzkiego do sprawdzenia. Mily (sic!) urzednik papiery przyjal i zaczela sie procedura wysylania przez urzad i przeze mnie papierzysk. Wysylano tez za granice i z zagranicy i nie byloby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt jak sie sprawa zakonczyla. Otoz, w/g jakiegos tam przepisu od tych przyslugujacych mi trzech m-cy odliczono jeszcze jakies dni (nie potrafie tego pojac), pooodejmowano kupe rzeczy i zamiast przeliczonych na zlotoweczki 1200 euro urzad mi przyznal jakies niecale 600zl total do odebrania osobiscie. Pytam gdzie reszta kasy? Przeciez to nie z polskiej kieszonki idzie tylko z kraju, w ktorym pracowalam. Nikt nie umial mi odpowiedziec. I teraz ja sie pytam gdzie ta reszta z 1200 polezie? I wiecie co? Nie odebralam.
I co Wy na to?

30-11-2005, 13:57
i znowu są równi i równiejsji

jeżeli wprowadzić becikowe to dla wszytskich , dla tego co zarabia min 500 na głowę i dla tego co zarabia 5 tys.od łebka

i trafnie ktoś to okreslił że będzie więcej kasy na tanie wino

U mnie w firmie tez dostajemy "prezent pod choinke" w zaleznosci od dochodu w rodzinie. Im jestes bogatsza tym tanszy prezent dostajesz :lol:
Nie podoba mi się takie rozwiązanie...

A propos ZUS-u - tą bezzębną mogliby wrzucić na papier firmowy. Byłaby idealną ilustracją tej instytucji - nieudolny, debilny kocmołuch...

A propos innego hasełka Marcinkiewicza - wykorzystania funduszy unijnych. Urzędasy odrzucjaą projekty z takich oto ważnych powodów:
1. Błąd rachunkowy na kwotę 0,10 PLN
2. Inna pieczątka na jednym z papierów.
3. Uwag merytorycznych brak, ale to nie ważne :evil: .

Nóż się w kieszeni otwiera :evil: :evil: :evil: :evil: . Siedzi taka banda i szuka namiętnie tych 10 groszy i tropi różnice w odcieniu pieczątki, a później płaczą, że wykorzystanie funduszy jest na poziomie 3%. Albo musi wystarczyć dla swoich :evil: :evil: :evil:

jamles
30-11-2005, 14:05
a niedlugo jest dzien gornika, jamles co stawiasz? :P
tradycyjnie zapraszam na Karczmę Piwną
http://foto.pap.com.pl/midi_galerie/8336/gal_8336_0009.jpg

markus_gdynia
30-11-2005, 14:12
To ja moze w ppodobnym duch jak mTom, tyle, ze historia prawdziwa, bo moja. Oto ona;
po ponad2,5 rocznym okresie przepracowanym w jednym z krajow UE skonczyl mi sie kontrakt. Zarejestrowalam sie w urzedzie dla bezrobotnych (mniej wiecej) w tymze kraju. Proces podobny jak w Polsce,
odnotowujesz sie co jakis czas, pomagaja Ci znalezc prace (naprawde) i przysylaja czekiem "bezrobocie". Okres wyplacania zasilku - 6 m-cy. Wysokosc obliczna na podst zarobkow - bylo tego miesiecznie ok 400 Euro. Zdecydowalam sie wrocic na krotko do Polski - mysle sobie - bede na miejscu odbierac jeszcze te trzy miesiace zasilku, ktore mi zostaly. Poszlam do Urzedu w Kielcach ze wszystkimi papierami, zarejestrowano mnie jako bezrobotna bez prawa do zasilku - pani nie byla w stanie przetlumaczyc dokumentow wystawionych po angielsku wz kraju wcale nie anglojezycznego (nieszkodzi), papiery wyslano do Urzedu wojewodzkiego do sprawdzenia. Mily (sic!) urzednik papiery przyjal i zaczela sie procedura wysylania przez urzad i przeze mnie papierzysk. Wysylano tez za granice i z zagranicy i nie byloby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt jak sie sprawa zakonczyla. Otoz, w/g jakiegos tam przepisu od tych przyslugujacych mi trzech m-cy odliczono jeszcze jakies dni (nie potrafie tego pojac), pooodejmowano kupe rzeczy i zamiast przeliczonych na zlotoweczki 1200 euro urzad mi przyznal jakies niecale 600zl total do odebrania osobiscie. Pytam gdzie reszta kasy? Przeciez to nie z polskiej kieszonki idzie tylko z kraju, w ktorym pracowalam. Nikt nie umial mi odpowiedziec. I teraz ja sie pytam gdzie ta reszta z 1200 polezie? I wiecie co? Nie odebralam.
I co Wy na to?

Katarzyno to nie tak. Zabawa polega na tym, że jak najbardziej zachowałaś prawo do zasiłku przemieszczając się między krajami UE, ale ....... w wysokości jaka obowiązuje w kraju Twojego pobytu. Tak jest ze wszelkimi świadczeniami socjalnymi (zasiłek na dziecko, dla bezrobotnych, itp) Nikt niczego nie przelicza. Dlatego między innymi Wielka Brytania pozwalając na pracę Polakom zastrzegła sobie obowiązek rejestracji pracujących i roczny okres karencji w wypłacaniu jakiegokolwiek socjalu.

30-11-2005, 14:17
To ja moze w ppodobnym duch jak mTom, tyle, ze historia prawdziwa, bo moja. Oto ona;
po ponad2,5 rocznym okresie przepracowanym w jednym z krajow UE skonczyl mi sie kontrakt. Zarejestrowalam sie w urzedzie dla bezrobotnych (mniej wiecej) w tymze kraju. Proces podobny jak w Polsce,
odnotowujesz sie co jakis czas, pomagaja Ci znalezc prace (naprawde) i przysylaja czekiem "bezrobocie". Okres wyplacania zasilku - 6 m-cy. Wysokosc obliczna na podst zarobkow - bylo tego miesiecznie ok 400 Euro. Zdecydowalam sie wrocic na krotko do Polski - mysle sobie - bede na miejscu odbierac jeszcze te trzy miesiace zasilku, ktore mi zostaly. Poszlam do Urzedu w Kielcach ze wszystkimi papierami, zarejestrowano mnie jako bezrobotna bez prawa do zasilku - pani nie byla w stanie przetlumaczyc dokumentow wystawionych po angielsku wz kraju wcale nie anglojezycznego (nieszkodzi), papiery wyslano do Urzedu wojewodzkiego do sprawdzenia. Mily (sic!) urzednik papiery przyjal i zaczela sie procedura wysylania przez urzad i przeze mnie papierzysk. Wysylano tez za granice i z zagranicy i nie byloby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt jak sie sprawa zakonczyla. Otoz, w/g jakiegos tam przepisu od tych przyslugujacych mi trzech m-cy odliczono jeszcze jakies dni (nie potrafie tego pojac), pooodejmowano kupe rzeczy i zamiast przeliczonych na zlotoweczki 1200 euro urzad mi przyznal jakies niecale 600zl total do odebrania osobiscie. Pytam gdzie reszta kasy? Przeciez to nie z polskiej kieszonki idzie tylko z kraju, w ktorym pracowalam. Nikt nie umial mi odpowiedziec. I teraz ja sie pytam gdzie ta reszta z 1200 polezie? I wiecie co? Nie odebralam.
I co Wy na to?

Katarzyno to nie tak. Zabawa polega na tym, że jak najbardziej zachowałaś prawo do zasiłku przemieszczając się między krajami UE, ale ....... w wysokości jaka obowiązuje w kraju Twojego pobytu. Tak jest ze wszelkimi świadczeniami socjalnymi (zasiłek na dziecko, dla bezrobotnych, itp) Nikt niczego nie przelicza. Dlatego między innymi Wielka Brytania pozwalając na pracę Polakom zastrzegła sobie obowiązek rejestracji pracujących i roczny okres karencji w wypłacaniu jakiegokolwiek socjalu.

Nie wiem, czy w kraju pobytu, czy w kraju pobytu czy pochodzenia. Przecież obywatele UE przyjeżdżają do nas i odbierają socjal w wysokości takiej jak u nich, co pozwala w miarę wygodnie żyć u nas...
Pokopane to wszystko zdrowo

Paty
30-11-2005, 14:19
z rozpaczy to mozna się tylko napić........


ale jak to wszystko czytam to zastanawiam się co ja jeszcze my tu robimy w tym chorym kraju ........

mTom
30-11-2005, 14:24
Paty, w takich stanach osobiście zawsze polecam wizytę na Ukrainie. Wrócisz do Polski jak na skrzydełkach, szczęśliwa, że żyjesz w normalnym kraju. :D

markus_gdynia
30-11-2005, 14:26
Paty, w takich stanach osobiście zawsze polecam wizytę na Ukrainie. Wrócisz do Polski jak na skrzydełkach, szczęśliwa, że żyjesz w normalnym kraju. :D

Eee tam. Ukraina nie jest taka zła. Można poznać siłę swoich pieniędzy 8)

mTom
30-11-2005, 14:28
Już nie Markus. Ceny jakby nasze. Tyle że te ich zarobki... szkoda gadać.
Poza tym samochody lubią znikać. 8)

Lawy
30-11-2005, 14:40
z rozpaczy to mozna się tylko napić........


ale jak to wszystko czytam to zastanawiam się co ja jeszcze my tu robimy w tym chorym kraju ........

Jak to co?? domy budujemy... :)

Xena z Xsary
30-11-2005, 14:49
a ja chciałabym powiedzieć, że zawsze chciałam zwiedzic prawdziwa kopalnię węgla kamiennego....

Lawy
30-11-2005, 15:02
jeszcza a propos emerytur górniczych...

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3040725.html


ja to widzę tak: premier i tak wiedział że Lewiatan ją pośle z powrotem do TK. Jeśli TK uzna za zasadne to dostanie się nie rządowi. A tak premier może spokojnie jechać na Sląsk gdzie podobno czekają już na niego kwiaty i podziękowania.
Chociaż decyzja jeszcze nie zapadła i rząd się może na tym przejechać. Szkoda, że Lewiatan wcześniej zapowiedzial że jakby co to odda to do TK...

jamles
30-11-2005, 15:34
a ja chciałabym powiedzieć, że zawsze chciałam zwiedzic prawdziwa kopalnię węgla kamiennego....
przyjeżdżaj do Knurowa, albo do Tychów (bodzio_g osobiście opuści Cię szolom na dół)

Majka
30-11-2005, 15:43
a ja chciałabym powiedzieć, że zawsze chciałam zwiedzic prawdziwa kopalnię węgla kamiennego....
przyjeżdżaj do Knurowa, albo do Tychów (bodzio_g osobiście opuści Cię szolom na dół)

to chyba nie jest mozliwe - oficjalnie 8)

jamles
30-11-2005, 15:53
jeszcza a propos emerytur górniczych...

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3040725.html


ja to widzę tak: premier i tak wiedział że Lewiatan ją pośle z powrotem do TK. Jeśli TK uzna za zasadne to dostanie się nie rządowi. A tak premier może spokojnie jechać na Sląsk gdzie podobno czekają już na niego kwiaty i podziękowania.
Chociaż decyzja jeszcze nie zapadła i rząd się może na tym przejechać. Szkoda, że Lewiatan wcześniej zapowiedzial że jakby co to odda to do TK...
i tak od ..... lat :-?

jamles
30-11-2005, 15:55
a ja chciałabym powiedzieć, że zawsze chciałam zwiedzic prawdziwa kopalnię węgla kamiennego....
przyjeżdżaj do Knurowa, albo do Tychów (bodzio_g osobiście opuści Cię szolom na dół)

to chyba nie jest mozliwe - oficjalnie 8)
dałoby się zoganizować 8) :D

1950
30-11-2005, 16:49
majka w Barbórkę niektóre kopalnie robią wycieczki na dół,
to dla tych co nie lubią górnictwa :lol: :lol:

Agnieszka1
30-11-2005, 16:56
Chcecie posluchac jaki wspanialy ten tansz kraj???
to prosze pioseneczke :lol: :lol: :lol:

http://www.maxior.pl/?p=index&id=5823&0

:lol: :P
chwilke sie laduje zanim zacznie grac :wink:

Majka
30-11-2005, 17:17
majka w Barbórkę niektóre kopalnie robią wycieczki na dół,
to dla tych co nie lubią górnictwa :lol: :lol:

też bym się zabrała 8) Ale w tą barbórke nie dam radę

....... bo w kadłubku kos - to starzyka los....... :D

jamles
30-11-2005, 17:39
majka w Barbórkę niektóre kopalnie robią wycieczki na dół,
to dla tych co nie lubią górnictwa :lol: :lol:

też bym się zabrała 8) Ale w tą barbórke nie dam radę

....... bo w kadłubku kos - to starzyka los....... :D
Tak sie w życiu darzy,
byłem górnik, jestem............... :evil: :-?

markus_gdynia
30-11-2005, 19:34
Chcecie posluchac jaki wspanialy ten tansz kraj???
to prosze pioseneczke :lol: :lol: :lol:

http://www.maxior.pl/?p=index&id=5823&0

:lol: :P
chwilke sie laduje zanim zacznie grac :wink:

śmieszne i smutne zarazem

Agnieszka1
30-11-2005, 20:03
http://nr.freshsite.pl/?nr=23&id=568


http://www.kurier.wzz.org.pl/kz/kz178/7.shtml

o gornikach

Geno
30-11-2005, 20:05
http://www.kopalnia.pnet.pl/


:wink:

Agnieszka1
30-11-2005, 20:08
a niedlugo jest dzien gornika, jamles co stawiasz? :P
tradycyjnie zapraszam na Karczmę Piwną
http://foto.pap.com.pl/midi_galerie/8336/gal_8336_0009.jpg


O jak pieknie :P
a ja za to wyrecytuje ci w barborke wierszyk na dzien gornika zeby bylo milo :P

jareko
30-11-2005, 20:29
poczekajcie chwilka - dopiero pierwszy do Barbary jeszcze troche ;)

selimm
30-11-2005, 20:42
http://img460.imageshack.us/img460/7264/godlo5mi.jpg

Majka
30-11-2005, 21:03
majka w Barbórkę niektóre kopalnie robią wycieczki na dół,
to dla tych co nie lubią górnictwa :lol: :lol:

też bym się zabrała 8) Ale w tą barbórke nie dam radę

....... bo w kadłubku kos - to starzyka los....... :D
Tak sie w życiu darzy,
byłem górnik, jestem............... :evil: :-?

no to teraz
"pyk, pyk, pyk z fajeczki, duś, duś, duś gołąbeczki......" :D

rrmi
30-11-2005, 21:44
Tu mamy juz wyjasnienie skad rzad wezmie brakujace pieniadze

http://biznes.onet.pl/0,1204335,wiadomosci.html

Z tego co pamietam zawsze takie plany byly robione .
Ciekawe jak to bedzie z tymi zalozeniami

selimm
30-11-2005, 22:23
http://www.max.boo.pl/ibf/uploads/post-3-1087288326.jpg

jednego chyba znam :o

kroyena
01-12-2005, 06:45
Nie wiem czy taka wiadomość trafiła na Wiadomości, ale lokalnie w Teleskopie okazało się co nas jeszcze czeka w ramach drażnienia sięz Białym Misiem.

Otóż zakaz wwozu do Rosji poza mięsem i płodami rolnymi obejmuje także, uwaga:


drewno i wyroby z drewna.

Brzmi niegroźnie prawda. A co to oznacza? To oznacza, że zakłady meblarskie, które produkowały większościowo swoje towary na rynek rosyjski, miały kredyty a jak dłużej potrwa to i te bez kredytów właśnie padają na buzię "ewentylanie mordę" (to cytat z "Przedwiośnia" :wink: ).
I czym załatamy taką dziurę w bezrobociu? Jednym zakładem LG?
Jednym zakładem LG. :roll: 8)
To wyjaśniam dla niezorientowanych, że dopłata z budżetu do jednego docelowego, podkreślam docelowego stanowiska pracy w zakładach LG jest chyba coś koło 3o k Euro. Dlatego nikomu z rządu się buźka nie uśmiechneła a premier miał wyraz twarzy Pierwszego Indianina RP (tego z PSLu). :(

mTom
01-12-2005, 07:01
Czyli będzie więcej drewna i mebli w Polsce? Jak kupowałem więźbę to z drewnem był kłopot, był duże niedobory na rynku. :wink:

A oto "ciekawa" propozycja prorodzinna:
http://www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?place=zw2_ListNews1&news_cat_id=9&news_id=75641

Agnieszka1
01-12-2005, 07:14
Czyli będzie więcej drewna i mebli w Polsce? Jak kupowałem więźbę to z drewnem był kłopot, był duże niedobory na rynku. :wink:

A oto "ciekawa" propozycja prorodzinna:
http://www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?place=zw2_ListNews1&news_cat_id=9&news_id=75641

a ja dzis rano w "kawie czy herbacie" slyszalam co innego.
ze poniewaz jest mniej dzieci niz kiedys czesc przedszkoli , zlobkow zostanie zamknietych, w szkolach tez mniej dzieci bedzie sie uczyc, dlatego jest pomysl wprowadzenia obowiazkowego uczeszczania do przedszkoli 5-cio latkow. Byloby to przygotowanie do nauki szkolnej oprocz zerowki. Kasa na to mialaby wlasnie isc z czesci pozamykanych przedszkoli i zlobkow.
A nie ze dadza matkom zeby sobie w domu 5-cio latki trzymaly - to jakas bzdura jest.

mTom
01-12-2005, 07:22
Przeczytaj dokładnie pomysł LPR. Dzieci miałby chodzić do specjalistycznego przedszkola na jakieś 2 godziny dziennie, żeby uczyć się np. angielskiego.

A tu mamy wyjaśnienie skąd rząd weźmie na to pieniądze. Mnie to coraz bardziej przypomina rządy RS AWS.
http://biznes.onet.pl/5,1298211,prasa.html

kroyena
01-12-2005, 07:25
To nie jest żadna bzdura. W takiej Korei np. dzieci lepiej urodzonych idą na 5 dni i 4 noce do przedszkola. :o

Zapomniałem dodać, że to Korea Pn. :-?

Nie bój Aga, państwowe przedszkola będą zamykać bo:
po pierwsze primo)
trzeba ciąć koszty w gminach
po drugie primo)
dzieci coraz mniej
po trzecie primo)
te przedszkola często, gęsto mają atrakcyjne lokalizacje.

Agnieszka1
01-12-2005, 07:41
Przeczytaj dokładnie pomysł LPR. Dzieci miałby chodzić do specjalistycznego przedszkola na jakieś 2 godziny dziennie, żeby uczyć się np. angielskiego.

A tu mamy wyjaśnienie skąd rząd weźmie na to pieniądze. Mnie to coraz bardziej przypomina rządy RS AWS.
http://biznes.onet.pl/5,1298211,prasa.html

przeczytalam dokladnie .
Bzdura jakich malo.
5-cio latek powinien chodzic do przedszkola a nie siedziec w domu i skoczyc na 2godz zeby sie pouczyc angielskiego.


kroyena a to ze przedszkola zamykaja to chyba normalne skoro jest mniej dzieci. Nie wiem co ty mi chciales tlumaczyc przez ten post :roll:
Ja gdzies napisalam ze sie boje ze przedszkoli nie zamkna???
mi to zwisa, ja i tak swoje do prywatnego prowadzam :lol:

kasiamarcin
01-12-2005, 07:46
a ja chciałem sie zachwycic jednym z wielu pomyslów nowej władzy:

w ramach poprawy bezpieczeństwa, pan minister Ludwik Dorn wymyślił patrole prewencyjne policjantów z ministrantami (coby nie było, że zlosliwy jestem, to nie chodzi tu o małych kilkuletnich chłopców). A organiści mogliby wspierać stróżowanie społecznych parkingów.

lubię pomysły Nowej Władzy, wprawiaja mnie w dobry nastrój, choc przyznac muszę, że i w pewne zakłopotanie.

:D

Agnieszka1
01-12-2005, 07:54
a tak jeszcze z tymi przedszkolami - przepraszam to oni chca wszystkie zamknac???? i trzymac dzieci w domu i wysylac na 2 godz na nauke np. angieslkiego?? :o debile siedza wymyslaja z nudow debilne rzeczy.

A ciekawe czemu angieslki wogole dali za przyklad :lol: a nie np. ze na nauke polskich literek i cyferek .

A w tv wlasnie slucham dzis rano ze inny pomysl jest - zeby zamknac przedszkola gdzie malo dzieci jest, pootwierac w tych gminach gdzie brakuje przedszkola i wprowadzic obowiazkowe uczeszczanie do przedszkoli 5-cio latkow, bo duzo dzieci siedzi w domu az do szkoly, pozniej w szkole widac braki u takich dzieci w stosunku do dzieci ktore przeszly nauczanie przedszkolne. I to mi sie wydaje dobrym pomyslem.

kroyena
01-12-2005, 08:00
To nie kwestia debilizmu.
W przypadku Najwyższego Lidera Partii to kwestia przechodzenia przez drzwi. (Więc post będzie Regulaminowy :lol: ).
Proste jak zapomni się schylić, to przez te znormalizowanie futryn, co przejdzie przez drzwi to przypierdyknie czołem. Stąd takie płaskie. 8)

kroyena
01-12-2005, 08:02
Aga angielski, francuski, niemiecki może być jeszcze hiszpański, bo wtedy można będzie przeznaczyć pieniądze unijne. Unici z początku będą siękrzywić, ale im sięwytłumaczy, że to przecież dla ich dobra. Po co mają się z jakimi murzynami, arabami czy Turkami użerać, jak my im wychowamy całe pokolenia taniej siły roboczej.

mTom
01-12-2005, 08:06
Wraca AWS-owski pomysł sprzed paru lat o zamykaniu przedszkoli. Kobieta ma przecież siedzieć w domu. Taki jest tradycyjny model rodziny... wśród Talibów.
Pamiętacie sprawę żony i teściowej najwyższego posła?

Agnieszka1
01-12-2005, 08:07
To nie kwestia debilizmu.
W przypadku Najwyższego Lidera Partii to kwestia przechodzenia przez drzwi. (Więc post będzie Regulaminowy :lol: ).
Proste jak zapomni się schylić, to przez te znormalizowanie futryn, co przejdzie przez drzwi to przypierdyknie czołem. Stąd takie płaskie. 8)

heheh
ale to chyba zle napisany artykul , wydaje mi sie ze to inaczej by mialo wygladac . Byloby do wyboru - kto chce dziecko do przedszkola to do rpzedszkola a kto nie to trzyma w domu dostaje za to kase ( z zamknietych czesci przedszkoli - bo czesc dzieci zostanie w domu) a dziecko na 2godz do spec. przedszkola ( biedne dzieci).
Fakt jest taki ze duzo dzieci 4 ro 5cio letnich siedzi w domu bo rodzicow nie stac placic za przedszkole publiczne.
Moze "oni" boja sie inteligentnego spoleczenstwa co? i chca wychowac dzieci mniej madre.

Majka
01-12-2005, 08:41
wytarczałoby, gdyby gminy przestrzegały istniejącego prawa do bezpłatnego przedszkola 5 godzin dziennie. Wtedy odpowiednia ilość dzieci znalazłaby się 8)

Xena z Xsary
01-12-2005, 08:46
ciekawe czy nastepnym krokiem bedzie zamkniecie szkol...

Majka
01-12-2005, 08:47
moje dzieci by się ucieszyły, oczywiście, jakby wszystkie zamknęli :lol:

mTom
01-12-2005, 08:51
Nie popadajmy w przesadę.
Mnie się np. bardzo podoba propozycja PiS dotycząca złamania monopolu tepsy. Oby się tylko na gadaniu nie skończyło.

kroyena
01-12-2005, 09:24
A kto będzie właścicielem nowego loga tego operatora?
Ja mogę coś wymyslić. Nie procenty pronile za to wezme, może nawet pronile pronili, ale od przychodu. :roll: 8)

01-12-2005, 10:02
W Onecie jest coś takiego http://wiadomosci.onet.pl/1204635,11,item.html :evil: :evil: :evil:
Cholera - znowu mi podnieśli ciśnienie z rana. Takim geniuszom płaci się 10K co miesiąc z moich pieniędzy :evil: :evil: :evil:
Najlepiej niech siedzą w domu i dostają 10% średniej krajowej :lol: . Najlepiej, żeby sie nie opiekowali żadnym dzieckiem - szkody w rozwoju osobowym mogą być nieodwracalne. Może jakaś terapia zajęciowa, wyplatanie z wikliny itp. Jestem w stanie nawet zapłacić ze dwóm te 10% z własnej kieszeni, byle przestali marnować swój cenny czas na sparwy publiczne :evil:

Xena z Xsary
01-12-2005, 10:07
jak to babo;0 nie chcesz siedzieć w domu?
przeciez to marzenie KAŻDEJ 100% kobiety.
a brak żłobków Ci to umożliwi ;)

01-12-2005, 10:09
jak to babo;0 nie chcesz siedzieć w domu?
przeciez to marzenie KAŻDEJ 100% kobiety.
a brak żłobków Ci to umożliwi ;)

Choroba, to muszę sobie ten % podnieść ;) bo jeszcze nie czuję tej wielkiej radości

Agnieszka1
01-12-2005, 10:17
baba o tym wlsnie od rana rozmawiamy , zobacz ponizsze posty
Fajnie napisane - cytuje:" Ustawa ma wzmocnić tradycyjny model rodziny" :lol: tradycyjny to 5-cio latek w domu z mamusia?????? chyba ich pogielo!
Wiecie co ale o co chodzi, o likwidacje wszystkich publicznych przedszkoli i zlobkow? czy do wyboru - albo przedszkole, ale dom + 2 godz angielskiego w spec. przedszkolu????

Ja rozumiem do 3 lat dziecko w domu bez przedszkola to tak ale pozniej?Ciekawe o co tak naprawde chodzi hmmm chyba zeby dzieci - przyszli ludzie rzadzacy byli mniej zaradni i zeby nie wykopali starych wyjadaczy ze stanowisk, sobie tak zapewniaja stoleczki do poznej starosci :lol:

Xena z Xsary
01-12-2005, 10:26
Ja rozumiem do 3 lat dziecko w domu bez przedszkola to tak ale pozniej?
ja nie rozumiem.
Bo mi się wydaje, że o tym powinna decydowac Matka a nie brak żłobków czy przedszkoli.

kroyena
01-12-2005, 10:42
Tradycyjny model rodziny to 3 pokolenia, czasem 4. I my je rzucimy ustawą na 60 m2 w bloku co by się zaciśniali i tradycjonizowali.

I wtedy zwolni się kupa mieszkań jak ci co to teraz jako single mieszkają będą się utradycyjniali.

01-12-2005, 11:00
Tradycyjny model rodziny to 3 pokolenia, czasem 4. I my je rzucimy ustawą na 60 m2 w bloku co by się zaciśniali i tradycjonizowali.

I wtedy zwolni się kupa mieszkań jak ci co to teraz jako single mieszkają będą się utradycyjniali.

3 miliony się zwolni?

Dropsiak
01-12-2005, 11:32
Sorry, że się będę wyrażać ale tych LPRowców pogięło :roll: :roll: :roll: :roll: :evil:
Chciałabym znać stan cywilny oraz wiedziec, co robia małzonki tych "głosicieli" tradycyjnego modelu.
Przypominam, ze wsławili się oni równiez propozycja nowelizacji ustawy , tak by nawet kobieta zgwałcona musiała rodzić. Gdy patrzyłam wtedy w tivi na twarzyczki panów moralistów/nader młodzieńcze/to zastanawiałam sie czy oni w ogóle wiedzą o czym mówią......
A to zachowałam z czasów kampanii, teraz chcą wprowadzać w czyn:

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34317,2787874.html
M. Giertych: Brać przykład z władz Rosji

jame, Białystok 26-06-2005, ostatnia aktualizacja 26-06-2005 20:34

- Trzeba brać przykład z władz Rosji. Tak jak tam, tak i u nas należy zabrać się za robienie porządków z elitą finansową państwa - mówił w sobotę w Białymstoku Maciej Giertych, kandydat LPR na prezydenta.

Przekonywał też, że z bezrobociem będzie walczył, zachęcając kobiety, by zostawały w domach (wtedy będzie więcej pracy dla mężczyzn). A korupcję zwalczy, odbierając nieuczciwym urzędnikom majątki. - Nie podpiszę żadnej ustawy, która w mojej ocenie będzie niemoralna. A jeżeli parlament odrzuci moje weto, to ustąpię z pełnionej funkcji - deklarował też Giertych. Jego wywody słuchacze, głównie starsi, kwitowali oklaskami. Pytań z sali nie było_

01-12-2005, 11:43
Sorry, że się będę wyrażać ale tych LPRowców pogięło :roll: :roll: :roll: :roll: :evil:
Chciałabym znać stan cywilny oraz wiedziec, co robia małzonki tych "głosicieli" tradycyjnego modelu.
Przypominam, ze wsławili się oni równiez propozycja nowelizacji ustawy , tak by nawet kobieta zgwałcona musiała rodzić. Gdy patrzyłam wtedy w tivi na twarzyczki panów moralistów/nader młodzieńcze/to zastanawiałam sie czy oni w ogóle wiedzą o czym mówią......
A to zachowałam z czasów kampanii, teraz chcą wprowadzać w czyn:

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34317,2787874.html
M. Giertych: Brać przykład z władz Rosji

jame, Białystok 26-06-2005, ostatnia aktualizacja 26-06-2005 20:34

- Trzeba brać przykład z władz Rosji. Tak jak tam, tak i u nas należy zabrać się za robienie porządków z elitą finansową państwa - mówił w sobotę w Białymstoku Maciej Giertych, kandydat LPR na prezydenta.

Przekonywał też, że z bezrobociem będzie walczył, zachęcając kobiety, by zostawały w domach (wtedy będzie więcej pracy dla mężczyzn). A korupcję zwalczy, odbierając nieuczciwym urzędnikom majątki. - Nie podpiszę żadnej ustawy, która w mojej ocenie będzie niemoralna. A jeżeli parlament odrzuci moje weto, to ustąpię z pełnionej funkcji - deklarował też Giertych. Jego wywody słuchacze, głównie starsi, kwitowali oklaskami. Pytań z sali nie było_

Najgorzej, że tacy oszołomi znajdują wdzięcznych słuchaczy :evil: zamiast pomocy psychiatrycznej.

mTom
01-12-2005, 11:48
Najgorzej, że tacy oszołomi znajdują wdzięcznych słuchaczy :evil: zamiast pomocy psychiatrycznej.

Np. mnie. Ja lubię takich posłuchać.

Agnieszka1
01-12-2005, 11:53
Ja rozumiem do 3 lat dziecko w domu bez przedszkola to tak ale pozniej?
ja nie rozumiem.
Bo mi się wydaje, że o tym powinna decydowac Matka a nie brak żłobków czy przedszkoli.

a ja nie mowie ze brak przedszkoli czy zlobkow ma decydowac, tylko ze ja osobiscie rozumiem decyzje pozostawienia dziecka do lat 3 w domu ( decyzje rodzicow oczywiscie mam na mysli , tata tez ma glos nie tylko mama) , ale pozniej uwazam ze powinno isc do przedszkola. To moje zdanie tylko.

kroyena
01-12-2005, 11:55
3 miliony się zwolni?

Jak doliczysz tych co pustostany zostawili po przyjęciu nas do Unii to liczba zbliżona co najmniej wyjdzie. :roll: :-?

Xena z Xsary
01-12-2005, 12:11
a ja nie mowie ze brak przedszkoli czy zlobkow ma decydowac, tylko ze ja osobiscie rozumiem decyzje pozostawienia dziecka do lat 3 w domu ( decyzje rodzicow oczywiscie mam na mysli , tata tez ma glos nie tylko mama) , ale pozniej uwazam ze powinno isc do przedszkola. To moje zdanie tylko.

No pewnie! Mi chodzi o to, że ONI decydują....
No bo jak nie będzie żłobka to tylko teściowa pozostaje ...

Agnieszka1
01-12-2005, 12:15
a ja nie mowie ze brak przedszkoli czy zlobkow ma decydowac, tylko ze ja osobiscie rozumiem decyzje pozostawienia dziecka do lat 3 w domu ( decyzje rodzicow oczywiscie mam na mysli , tata tez ma glos nie tylko mama) , ale pozniej uwazam ze powinno isc do przedszkola. To moje zdanie tylko.

No pewnie! Mi chodzi o to, że ONI decydują....
No bo jak nie będzie żłobka to tylko teściowa pozostaje ...

:lol:
o ja nie mialam nawet takiego "komfortu" zeby tesciowa, zawsze sami na siebie z pilnowaniem syna zdani bylismy.... ale nic to , poradzilismy sobie i to calkiem niezle jak na moj gust :P

Majka
01-12-2005, 12:15
czytaliscie?
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3042481.html

Agnieszka1
01-12-2005, 12:18
czytaliscie?
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3042481.html

a moze kwasniewski z milosci do sobotki jak sie nie da ulaskawic to za niego pojdzie odsiedziec kare :lol:
Kroyena zawesz mowi ze do ludzi trzeba z "miloscia" :lol: nie kroyena? :wink:

kroyena
01-12-2005, 12:19
No i co?
Kwach włożył sobie papierek lakmusowy do rączki.

Ten PiS to jest Prawy czy Zasadowy?

Bo jak Prawy to wiceministrowi mogą skoczyć formularz już przygotowany, a jak niePrawy to jaki i elektorat potencjalnie w statystykach na buzię.

kroyena
01-12-2005, 12:20
A zapomniałem dopisać, że tego typu zagrywka świadczy o tym, że następcą Kofiega A. nie będzie Aleksander K., a szkoda no nie.

mTom
01-12-2005, 12:26
A zapomniałem dopisać, że tego typu zagrywka świadczy o tym, że następcą Kofiega A. nie będzie Aleksander K., a szkoda no nie.
Jak to go kiedyś ta od owsa i kurwików nazwała? Kofananana czy Anana Kofana?

Wciornastek
01-12-2005, 12:28
Czytam Wasze wypowiedzi, śledzę "Co tam Panie w Polityce?" i zastanawiam się skąd wezmą na to wszystko kase, a tu taki mail od księgowego, że z dniem 1 stycznia 06 usługi naukowo-badawcze będą podlegać wyższemu opadatkowaniu tj. stawką 22%. I tak cichaczem temu urwą i tamtemu i się uzbiera. :o :o

Majka
01-12-2005, 12:32
jak to skąd wezmą? Pan zapłaci, pani zapłaci....................

markus_gdynia
01-12-2005, 12:34
W Onecie jest coś takiego http://wiadomosci.onet.pl/1204635,11,item.html :evil: :evil: :evil:
Cholera - znowu mi podnieśli ciśnienie z rana. Takim geniuszom płaci się 10K co miesiąc z moich pieniędzy :evil: :evil: :evil:
Najlepiej niech siedzą w domu i dostają 10% średniej krajowej :lol: . Najlepiej, żeby sie nie opiekowali żadnym dzieckiem - szkody w rozwoju osobowym mogą być nieodwracalne. Może jakaś terapia zajęciowa, wyplatanie z wikliny itp. Jestem w stanie nawet zapłacić ze dwóm te 10% z własnej kieszeni, byle przestali marnować swój cenny czas na sparwy publiczne :evil:

Ale jaki geniusz ekonomiczny jest w tym wszystkim ukryty.

No bo jak już wprowadzimy pensje od bycia na bezrobotnym to oni już będą zatrudnieni, tak więc ubędzie bezrobotnych. Wtedy zaoszczędzimy na zasiłkach dla bezrobotnych i to co zaoszczędzimy przeznaczymy na pensje dla Matki-Polki. No i jak ta Matka-Polka już wyjdzie z ubóstwa dzięki tej pensji to nie trzeba jej będzie płacic ani zasiłku ani becikowego.
Gospodarka się rozkręci bo wszyscy od tego dobrobytu rzuca się w szał zakupów i stąd premier będzie miał zwiększone wpływy z VAT i z dywident płaconych przez spółki Skarbu Państwa.
Normalnie, ani Marks ani Engels na to nie wpadli, że o Miltonie Friedmanie nie wspomnę.

Tylko nijak nie moge się doliczyć jak wydać pięć razy to co już raz zostało wydane. Pewnie przygłup jestem :o

Xena z Xsary
01-12-2005, 12:44
Miszcze od przesuwania ciężaru KTO PŁACI - TEN PAN PŁACI i miszczowie statystyki.

Xena z Xsary
01-12-2005, 12:48
Tylko nijak nie moge się doliczyć jak wydać pięć razy to co już raz zostało wydane. Pewnie przygłup jestem :o
to wyższa matematyka, tego to nawet na politechnice nie uczą....

ale w drukarniach pewnie wiedzą o co chodzi.....

Dropsiak
01-12-2005, 13:14
Pani minister rzecze:
http://biznes.interia.pl/news?inf=691706
to tak w temacie, skąd by tu jeszcze kasę......


I raczej przykra analiza:
http://mojefinanse.interia.pl/news?inf=691707

Majka
01-12-2005, 13:52
no i guzik, a nie tanie państwo :roll:

kroyena
01-12-2005, 14:47
jak to skąd wezmą? Pan zapłaci, pani zapłaci....................

Majka walcz o swoje. Pani z dużej. :lol: 8) :lol:

Pawson
01-12-2005, 14:51
niezly watek

to ja jeszcze to pokaze
http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_051128/kraj/kraj_a_7.html

w szczegolnosci zapis:

Policja, zdaniem Dorna, powinna nawiązać ściślejszą współpracę z samorządami, wspólnotami mieszkańców, a także radami parafialnymi.

moze to tylko moje obawy... ale jakos sie dziwnie czuje na mysl ze rada parafialna obserwuje co sie dzieje w okolicy i po obowiazkowej korekcie proboszcza, sklada raport policji ....

katarzyna kulpinska
01-12-2005, 14:52
http://wiadomosci.onet.pl/1204635,11,item.html

Azeby ich obesralo za takie pomysly!

Xena z Xsary
01-12-2005, 14:54
i tak jestes przed rade parafialna obserwowany......

niedobrze się dzieje, niedobrze.

Pawson
01-12-2005, 14:57
i tak jestes przed rade parafialna obserwowany......

niedobrze się dzieje, niedobrze.

Xena ... czy ty tez czasem masz wrazenie ze jest w tym kraju instytuacja ktora co roku oglada dokladnie twoje mieszkanie rozmawia z toba o pracy, o zyciu .. wszystko skrzetnie notuje i przechowuje bog wie ile czasu ...

Majka
01-12-2005, 14:59
jak to skąd wezmą? Pan zapłaci, pani zapłaci....................

Majka walcz o swoje. Pani z dużej. :lol: 8) :lol:

przeciez to nie o mnie, to o pani 8) :lol:

Majka
01-12-2005, 15:01
niezly watek

to ja jeszcze to pokaze
http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_051128/kraj/kraj_a_7.html

w szczegolnosci zapis:

Policja, zdaniem Dorna, powinna nawiązać ściślejszą współpracę z samorządami, wspólnotami mieszkańców, a także radami parafialnymi.

moze to tylko moje obawy... ale jakos sie dziwnie czuje na mysl ze rada parafialna obserwuje co sie dzieje w okolicy i po obowiazkowej korekcie proboszcza, sklada raport policji ....

mam nadzieję, że nie wyleją dziecka z kąpielą. Chodzi o lepszy wywiad środowiskowy, min. o przemoc w rodzinie.

Majka
01-12-2005, 15:02
i tak jestes przed rade parafialna obserwowany......

niedobrze się dzieje, niedobrze.

Xena ... czy ty tez czasem masz wrazenie ze jest w tym kraju instytuacja ktora co roku oglada dokladnie twoje mieszkanie rozmawia z toba o pracy, o zyciu .. wszystko skrzetnie notuje i przechowuje bog wie ile czasu ...

może nie oglądać, jak nie wpuścisz kolędy :D
Nie przesadzaj Pawson :wink:

Pawson
01-12-2005, 16:03
niezly watek

to ja jeszcze to pokaze
http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_051128/kraj/kraj_a_7.html

w szczegolnosci zapis:

Policja, zdaniem Dorna, powinna nawiązać ściślejszą współpracę z samorządami, wspólnotami mieszkańców, a także radami parafialnymi.

moze to tylko moje obawy... ale jakos sie dziwnie czuje na mysl ze rada parafialna obserwuje co sie dzieje w okolicy i po obowiazkowej korekcie proboszcza, sklada raport policji ....

mam nadzieję, że nie wyleją dziecka z kąpielą. Chodzi o lepszy wywiad środowiskowy, min. o przemoc w rodzinie.

jak patrze co sie ostatnio dzieje to trudno o ta nadzieje :(

Xena z Xsary
01-12-2005, 19:25
Xena ... czy ty tez czasem masz wrazenie ze jest w tym kraju instytuacja ktora co roku oglada dokladnie twoje mieszkanie rozmawia z toba o pracy, o zyciu .. wszystko skrzetnie notuje i przechowuje bog wie ile czasu ...
czy mi sie zdaje czy mówisz o tej, która bierze za to jeszcze kasę?

Pawson
01-12-2005, 20:37
Xena ... czy ty tez czasem masz wrazenie ze jest w tym kraju instytuacja ktora co roku oglada dokladnie twoje mieszkanie rozmawia z toba o pracy, o zyciu .. wszystko skrzetnie notuje i przechowuje bog wie ile czasu ...
czy mi sie zdaje czy mówisz o tej, która bierze za to jeszcze kasę?

hihihi ... oj bierze, bierze ....

A wracajac do ogolnego tematu.. co powiecie na Urzad antykorupcyjny ??
bedacy ponad wszystkim ... i majacy baaardddzzzzo szerokie uprawnienia ...

jareko
01-12-2005, 21:02
i na dodatek budzet wysrubowany tak ze hej.
Wracajac do pomyslu Dorna. Nie tylko to mial na mysli. Zaprasza do scislej wspolpracy (tak to nazwal) wszystkich obywateli. Hmmm......V kolumna? Jakos tak mi sie to skojarzylo w pierwszym odruchu. W drugim Stasi o iel pamietamy jeszcze co to w NRD byla za instytucja.
OJ w wyniku obserwacji tego co dzieje sie wokolo radykalizuja sie u mnie poglady i oceny dzialan tych Panow

Jerzysio
02-12-2005, 07:24
...a czy wiecie, że w spadku po poprzednim rządzie PiS ma extra 5 mld pln nadwyżki ???

...i teraz proszę obstawiać, kto dostanie w najbliższym czasie dotacje :

RM,

Solidarność,

górnicy,

emeryci to na pewno nie,

rolnicy

:-? :-? :-? :-? :-? :-?
J

Pawson
02-12-2005, 07:26
Zaprasza do scislej wspolpracy (tak to nazwal) wszystkich obywateli. Hmmm......V kolumna? Jakos tak mi sie to skojarzylo w pierwszym odruchu. W drugim Stasi o iel pamietamy jeszcze co to w NRD byla za instytucja.


Och Jareko ... po co tak daleko szukac.... to po prostu
ORMO 2 - reaktywacja
:lol: :lol: :lol:

kroyena
02-12-2005, 07:44
A u Angoli Pan Premier załatwił, że teraz nam wpisali 6mldEuro mniej w przyszałym roku, żeby potem dla propagandy sukcesu mógł wywalczyć powiedzmy 3 mldE mniej.

Już media trzepią pianę, a potem będą piały z zachwytu.

Jerzysio
02-12-2005, 07:51
...ale to jest naturalna konsekwencja budowania przez Kaczyńskich scentralizowanego państwa, pod ścisłym nadzorem trójcy "Wa-D-Zi".
To wszystko jest widoczne gołym okiem...
tak jak fakt, że u Jarka liczy się tylko pełna 100% lojalność i tylko tacy będą "na dworze"...

wypowiedzi np. nt. mediów potwierdzają fakt o chęci nadzorowania i cenzurowania, ale IV władza nie da jej sobie odebrać, dlatego zacznie się szukanie "haków" na tych dziennikarzy, którzy piszą nie pomyśli, a Jarek
moooooooooooocno pamiętliwy jest ( nawet swoim potrafi teraz wypomnieć, co pisali 15 lat temu w lokalnych gazetkach na jego temat )

...no ale taka jest monarsza struktura PiS-u.

J

kroyena
02-12-2005, 07:55
A Jędruś już taki mocny że będzie ustawę o NBP poprawiał. Przecież on teraz kapitalista i socjalista i chłop, to może być i prawnik i ekonomista.

Na co Kazimierz miał odpowiedzieć, że Rząd nie popiera majstrowania przy tej ustawie. Pewnikiem prawdę gada. Ale:

Czy Rządząca Partia też nie poprze takiej ustawy, żeby twórczo księgować i mnożyć pieniądz za pomoca papieru i farby?

Pawson
02-12-2005, 08:13
Już media trzepią pianę, a potem będą piały z zachwytu.

kurde .. ciezko sie im dziwic .. zwlaszcza w TVP .. przeciez tam lada moment beda TAKIE CZYSTKI ze ...

podobalo mi sie info o autopoprawce do budzetu w TVP1

1. Rzad M. zmniejszyl deficyt z 32 do 30,5 czyli az o 1,5 ....
ciekawe czemu nie dodali ze AZ o 0,5 wiekszy zostal niz obiecywal ??

2. Rzad zwiekszyl wydatki na : ........
i ani slowa komu rzad zabral w zwiazku z tym ....

A nie bede im dalej placil abonamentu :lol: :lol: :lol:

Pawson
02-12-2005, 08:14
co do NBP to juz sie pogubilem ...

czy w koncu Balcerowicz musi odejsc czy nie ???

:lol: :lol: :lol:

Paty
02-12-2005, 12:21

kroyena
02-12-2005, 12:48
czy w koncu Balcerowicz musi odejsc czy nie ???

Nie musi, pod warunkiem, że zachoruje na ptasią grypę.

Dropsiak
03-12-2005, 10:46
Wychodzi, że nie ważne jak rzadzić , ale z kim...
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3045767.html
Karmelowy Andrew się niecierpliwi..............

Dropsiak
04-12-2005, 12:00
http://www.chomiks.com/
takie cóś znalazłam ............

selimm
05-12-2005, 11:22
Coraz lepiej sie ta ptasia grypa braciszkow rozlewa po Polsce :evil:
nic pewnie dobrego z tego nie wyniknie

jestem juz coraz bardziej zmęczony tymi pajacami w parlamencie i w rządzie

nara

Dropsiak
06-12-2005, 07:15
Ot i prorodzina
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3049971.html
:oops: :oops: :oops:
poza tym czytam w newsweeku, że PiS bierze pod uwagę wybory na wiosnę w celu zgarnięcia wszystkiego...
http://newsweek.redakcja.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=14015

kroyena
06-12-2005, 07:43
Dropsiak, nie zarydzykują. Za silna opozycja wyszła przy prezydenckich.

Dropsiak
06-12-2005, 15:17
Straszak na Jedrusia?
Kto wie, co im po głowach chodzi...zawszeć to jakies igrzyska by były.
Piszą w Newsweeku, co rozważają połaczenie z wyborami samorzadowymi, coby ludzi przyciagnac i udawać niemarnotrawienie kasy.... :o :o
A tu mamo ło:
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=8112736&rfbawp=1133882625.006&ticaid=1ac1
Roman sie obraził, Andrew też i co Kaziowi zostanie?

kroyena
07-12-2005, 09:17
Dwojga imion Rokita. 8)

Dropsiak
09-12-2005, 12:02
Podobno wczoraj była wizyta na forum???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Że tez to przegapiłam.. :cry:

Pawson
09-12-2005, 12:07
to ja tak zapytam :

czy uwazacie ze PO powinna znowu rozwazyc wejscie do koalicji z PIS ?? bo coraz wiecej slychac ze pojedyncze członki (:):) zbieżność nazw przypadkowa) przymierzaja sie do zmiany barw...
????

Monika B
09-12-2005, 12:37
to ja tak zapytam :

czy uwazacie ze PO powinna znowu rozwazyc wejscie do koalicji z PIS ?? bo coraz wiecej slychac ze pojedyncze członki (:):) zbieżność nazw przypadkowa) przymierzaja sie do zmiany barw...
????

http://wiadomosci.onet.pl/1209501,11,item.html
no coż - władza to potężny afrodyzjak.
A pytanie brzmi, nie czy po...powinna, tylko ilu się nie oprze...

Pawson
09-12-2005, 12:47
no coż - władza to potężny afrodyzjak.
A pytanie brzmi, nie czy po...powinna, tylko ilu się nie oprze...

ja tam bym sie oparł :P :P

tez mi przyjemnosc .. byc wiceministrem lub vice prezesem w jakiejs spolce panstwowej ..
- kupa kasy,
- sluzbowa Lancia,
- GIGANTYCZNE ŁAPÓWY... i zagraniczne konferencje :wink: za friko dla calej rodziny
- w zasadzie nikt cie merytorycznie nie rozlicza za prace
- mozna wsadzic cala rodzine, znajomych i jeszcze pol osiedla na cieple stolki ...
ITD ITP ...

O KURDE :o :o :o NIE OPARŁ BYM SIĘ :oops: :oops: :oops:

Monika B
09-12-2005, 12:56
Pawson - Ty się już oprłeś! Przecież gołym okiem widać, że jesteś w opozycji!!!

Ja zresztą też - tylko ja w pozaparlamentarnej (co być może wcale nie jest takie wyjatkowe.)

09-12-2005, 13:55
no coż - władza to potężny afrodyzjak.
A pytanie brzmi, nie czy po...powinna, tylko ilu się nie oprze...

ja tam bym sie oparł :P :P

tez mi przyjemnosc .. byc wiceministrem lub vice prezesem w jakiejs spolce panstwowej ..
- kupa kasy,
- sluzbowa Lancia,
- GIGANTYCZNE ŁAPÓWY... i zagraniczne konferencje :wink: za friko dla calej rodziny
- w zasadzie nikt cie merytorycznie nie rozlicza za prace
- mozna wsadzic cala rodzine, znajomych i jeszcze pol osiedla na cieple stolki ...
ITD ITP ...


A ja tam wolę spać spokojnie i nie firmować przekrętów własnym tyłkiem. Takiego miodu, nawet tych łapów ;) za darmo nie dają - głowa w obłokach, a nóżki w błotku :evil: . Dziękuję, postoję.

rrmi
09-12-2005, 23:28
Jak to jest , ze jedni z tego samego powodu podnosza podatki , a inni obnizaja ?
My nalezymy do tych co podnosza :-?

http://biznes.interia.pl/news?inf=694768

Pawson
10-12-2005, 15:26
Jak to jest , ze jedni z tego samego powodu podnosza podatki , a inni obnizaja ?
My nalezymy do tych co podnosza :-?

http://biznes.interia.pl/news?inf=694768


poniewaz u nas minister finansow moze powiedziec. ze nie mozna obnizyc kosztow pracy bo jest za wysokie bezrobocie ... czyli dopiero jak bezrobocie spadnie to mozna bedzie obnizac koszty pracy ..

Jak patrze na ta du... babe to mnie krew zalewa .. jakbym ja powiedzial cos takeigo nawet na 1 roku studiow ekonomicznych tobym sobie przykleil latke idioty na nastepne 5 lat ... :evil: :evil: :evil:

rrmi
10-12-2005, 15:33
Ta pani minister tez chyba jest ekonomistka ?
Najwiekszy problem to chyba taki , ze ekonomii ucza u nas teoretycy .
Moze by tak jakiegos sprytnego praktyka?
Wystarczy srednio sprytny biznesmen :wink: , juz on by wiedzial co i jak .
ps .ja tez nie moge na ta kibite spokojnie patrzec .
dobrze , ze nie mam za duzo wiadomosci na zywo

Pawson
10-12-2005, 15:49
Ta pani minister tez chyba jest ekonomistka ?


tak i moze nawet dobra ..
. tylko jako minister dorabia na sile teorie do tego co Jacek, Placek i Rydzek kaza robic :):):)

a to ze na calym swiecie obniza sie koszty pracy zeby zmniejszyc bezrobocie nie jest przeszkoda zeby u nas zmniejszac bezrobocie aby obnizyc koszty pracy ... coz moge powiedziec ... POWODZENIA :-?

rrmi
10-12-2005, 15:59
[. tylko jako minister dorabia na sile teorie do tego co Jacek, Placek i Rydzek kaza robic :):):)


wiem , ze tak jest :-?
o ile Kaczki zostaly wybrane w demokratycznych wyborach ...
a Rydzyk?
no tak to on agitowal w radyjku
a juz omijalam ten watek , zeby sie nie denerwowac i jeszcze chwilke w spokoju pozyc :roll:

Dla mnie takim waznym kryterium jest fakt , czy czlowiek dopuszczony do wladzy dawal sobie rade z zarzadzaniem wlasnym podworkiem ?
Takim najlepszym przykladem tego jest Bloomberg w NY .
Nie bierze wyplaty , bo nie musi .Lata wlasnym odrzutowcem , zeby miasta na koszty nie naciagac .
Do pracy jezdzi metrem .
Nie musi brac lapowiek , bo swoich pieniedzy nie jest w stanie wydac .
No tak :-? , co ja gadam

chociaz , chociaz
http://biznes.interia.pl/news?inf=694860

Dropsiak
11-12-2005, 10:48
jak rzadzić... :D :D :D
na luzie, swobodnie,, bez krępacji, ot :
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3059243.html
wczorajszy komentarz wicemarszała A.L. do tych przypadków powalajacy :-? :-? :-? :-? :-? :-?

Pawson
11-12-2005, 22:47
oj tam .
chcial se prosty chlopina pobzykac to se pobzykal :lol: :lol:
a ze nie wie co to - to gumowe - to nie zalozyl, bo sie pewnie bal "nowinki technicznej" :lol: :lol:

inna sprawa ze jest na tym swiecie taki narod co owego chlopa do europarlamentu wybral :cry: :cry: :cry:

PS. Jak A.L. chce wyrosnac na meza stanu to musi jeszcze sporo rosnac zeby takich filozoficznych mysli jak wczoraj w TV nie oglaszac publicznie ... :wink:

rrmi
11-12-2005, 23:18
PS. Jak A.L. chce wyrosnac na meza stanu to musi jeszcze sporo rosnac zeby takich filozoficznych mysli jak wczoraj w TV nie oglaszac publicznie ... :wink:
pokajal sie dzisiaj , nawet obiecal wpisowe zabrac , temu bezgumkowemu

kroyena
12-12-2005, 06:59
Patrzcie, a ja głupi z tego narodu myślałem, że gwałt to co innego, a tu widzę, że jak bez gumy dziłam to gwałt. Łoż kurka, tera to mnie może małzowinka normalnie w pierdlu posadzić. :o

Łoz dziewczyny, brak ogumiena to podstawa gwałtu. :o
A może w tym przypadku, gwałt był bo cena była jak za jazdę z ogumieniem, a była jazda bez ogumienia. :o
A może chodzi o to, że nowy członek Unii jeszcze siędyrektywy nie nauczył, która mówi, rób to zawsze w gumie, bo w przeciwnym razie będziemy musieli łożyć na dzieci twoje. :roll: :wink:

kroyena
12-12-2005, 07:03
A te dzieci to będziemy wyłacznie angoelskiego uczyć bo to za Funty. Bo taka Polska to nam Angolom zawdzięcza, że my Angole ją do Unii wprowadzili.

Bo taka dumna Anglia to sama sobie Londyn od bomb wybroniła, no i nie ma sobie nic do zarzucenia. Przecież to nie Angole handlowali narodami w Teheranie, Jałcie i Poczdamie.

Dlatego angielskie bulwarówki wrzą, a polskie MSZ milczy. Ciekawe, że buzi w kubeł nie umiało trzymać jeżeli chodziło o teczki Układu War.

Pawson
12-12-2005, 07:11
yyyy ... nie rozumiem ... yyy :o :o :o

co z tego ze robia nagonke i ze sie nie kajaja za swoje stare bledy ...
tutaj nie ma zasad wzajemnosci (no chyba ze to byla niemiecka prostytutka i nasz posel sie zemscil za wojny :):)

Takie zachowanie jest naganne i nic dziwnego ze je pietnuje (tym bardziej ze nas pewnie nie lubia :(
jak sie nie chce byc pietnowanym trzeba wysylac na salony ludzi na poziomie ...

Dropsiak
12-12-2005, 07:14
A wiecie, że wczoraj we nocy łojciec z RM podał nazwiska dwóch dziennikarek, które jego zdaniem szerzą nienawiść and podziały i potępił je rzecz jasna jak należy. Będę teraz śledzic dalsze losy tych "napiętnowanych" pań z tivi publicznej.
To chyba wstęp do wspomnianych gdzieś indeksów czy czarnych list.
Teraz tylko zmiana ustawy rtv i .........hulaj dusza :-? :-? :-? :-?
Poza tym tradycyjnie pojechał równo po PO.

kroyena
12-12-2005, 07:18
Ale z adresami czy bez?

Dropsiak
12-12-2005, 07:23
:D :D :D :D
Na razie bez. :D :D :D
Warakomska i Czajkowska nie sa trendy.
I tradycyjnie Wprost. :cry:

Pawson
12-12-2005, 07:29
kurde mam problem ... nie slucham ojca dyrektora i teraz jestem w kropce

PO - popieram
WPROST - czytam ciagle
a do powyższych pan stosunek mialem dotychczas obojetny .. o ja ZŁY ...

macie może jakieś ich programy na video :lol: :lol: warto pooglądać ...

Dropsiak
12-12-2005, 07:34
Jam ci jest wierna słuchaczka :D :D :D :D przed snem regularnie "Rozmowy niedokończone"/polecam/....ale wczoraj nie już zdzierzyłam, jak zadzwonił pan słuchacz i zaczął rozpływać się w swej miłosci do pana Maciarewicza oraz Pęka i Janowskiego, /których wszyscy kochamycyt./ i musiałam wyłączyć odbiornik, bobym spać nie mogła :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :wink:

Pawson
12-12-2005, 07:40
Jam ci jest wierna słuchaczka :D :D :D :D przed snem regularnie "Rozmowy niedokończone"/polecam/....ale wczoraj nie już zdzierzyłam, jak zadzwonił pan słuchacz i zaczął rozpływać się w swej miłosci do pana Maciarewicza oraz Pęka i Janowskiego, /których wszyscy kochamycyt./ i musiałam wyłączyć odbiornik, bobym spać nie mogła :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :wink:

HIHIHIHIHI

i tak podziwiam Twoja wytrwalość
a moze:
"i tak Wszyscy podziwiamy Twoja wytrwalość"

taka mala roznica a taka roznica :lol: :lol:

kroyena
12-12-2005, 08:36
Pawson, jak ty chcesz być dobry, jak trendy jest tylko stosunek prorodzinny, a nie obojętny. 8) :lol:

Pawson
12-12-2005, 08:56
Pawson, jak ty chcesz być dobry, jak trendy jest tylko stosunek prorodzinny, a nie obojętny. 8) :lol:

hihiihihihi

ano tak ...
kroyena otworzyles mi oczy ...
toz to biedny posel X nie mogl wlozyc gumy na instrument gdyz byloby to niezgodne z jedyna prawdziwa prawda objawiana na antenie RM ...
:):)

PS. jeden stosunek prorodzinny :P :P w tym roku juz mialem ... efekt tego stosunku ma teraz 2 m-ce i jest moim najwiekszym skarbem wiec jestem "kryty" w razie czego ...
Dodatkowo dziadkowie kupili Mlodej spioszki w kaczuszki :P :P

kroyena
12-12-2005, 10:05
No wiesz co Pawson tak bezczelnie wyjeżdżać z pokłosiem rządów SLD.


Ale nich ci sięto pokłosie dobrze chowa. Tyb bardziej że w kaczuszki. 8) :lol:

dobrzykowice
12-12-2005, 14:20
PS. Jak A.L. chce wyrosnac na meza stanu to musi jeszcze sporo rosnac zeby takich filozoficznych mysli jak wczoraj w TV nie oglaszac publicznie ... :wink:

tja, jak ja zostane baletnicą to wtedy może uwierzę w taką mozliwość...

Pawson
12-12-2005, 14:40
PS. Jak A.L. chce wyrosnac na meza stanu to musi jeszcze sporo rosnac zeby takich filozoficznych mysli jak wczoraj w TV nie oglaszac publicznie ... :wink:

tja, jak ja zostane baletnicą to wtedy może uwierzę w taką mozliwość...

obejrzalem jeszcze raz ta subtelna wypowiedz AL... i powiem ci ze przed naszym Andrju co najmniej 50 lat bardzo ciezkiej pracy wiec ewentualnie bedziesz bardzo stara baletnica :lol: :lol:

Dropsiak
12-12-2005, 15:16
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3061364.html
jakos nie łąpię związku pomiedzi gwałtem a gazociagiem :cry: nawet północnym :cry: :cry: :cry:

dobrzykowice
12-12-2005, 19:15
jakos nie łąpię związku pomiedzi gwałtem a gazociagiem :cry: nawet północnym :cry: :cry: :cry:

Taki sam jak pomiędzy umiejętnościa myslenia a posłami samogwałtu.
Swoją drogą określenie jest już ciut nieaktualne...

Tomasz M.
12-12-2005, 19:18
Całkiem inna historia a propos rządzenia, bardziej przyziemna, ale jak dla mnie strasznie irytująca. Rozmawiałem dziś z dyrektorem warszawskiego gimnazjum, jednego z tych co nie muszęą się wysilać, żeby zapełnić klasy uczniami, wręcz przeciwnie. Powiedział mi o kilku tegorocznych posunięciach władz gminy dotyczących finansów szkoły:
1. odebranie szkołom całych pieniędzy uzbieranych przez kilka lat na remonty z dochodów takich jak wynajem sal, powierzchni reklamowej itp.
2. przydział środków na finansowanie płac nauczycieli w 2006 r. na pozionie 87% potrzeb (wynikających z obowiązujących wymagań programowych i przepisów dot. pensum itp.)
3. cofnięcie w połowie semetru finansowania zajęć klas I na basenie (które Rada Warszawy wprowadziła swego czasu niejako do obowiązkowego programu edukacji w mieście).
W zasadzie nie uważałem rządów PIS za największe nieszczęście, ale w tym momencie dostałem lekkich dreszczy. Brawo Panie Prezydencie! Czy te pieniędze były potrzebne na te pociągi, co to nie mogą zacząć jeździć, czy raczej na druk broszurek o osiągnięciach Prezydenta, które dostaliśmy zupełnie przypadkowo tuż przed wyborami?

Pawson
12-12-2005, 19:41
W zasadzie nie uważałem rządów PIS za największe nieszczęście,

:o :o :o



ale w tym momencie dostałem lekkich dreszczy.

tylko lekkich ... poczekaj jeszcze 4 lata przed Toba :lol: :lol: :lol:

slyszalem dzisiaj w wiadomosciach:
1 ile juz zrobil sejm od poczatku kadencji... jakbym ja w takim tempie pracowal tobym juz od dawna biede na bezrobociu klepal ... :evil: :evil: :evil: :evil:
drugi %$^^$% aspirujacy do elity - p. Giertych skomentowal to ze juz takie swiateczne spowolnienie i wyciszenie w sejmie zeby lepiej swieta przezywac ...
proponuje wam wszystkim czytajacym ten watek pojsc jutro do swojego szefa i powiedziec zeby sie od was do swiat odpi... bo sie wyciszacie ...
:evil: :evil: :evil:
prosze wpisywac reakcje przelozonych ,,, moze to tylko ja pracuje jak zwykle (gupi jakis jestem) ...

2. poslowie dostaja 10k /m-c na prowadzenie biur poselskich i prawie zaden w nich nie przyjmuje a czesc nawet nie ma tych biur utworzonych ... no po prostu SUPER :evil: :evil: :evil:

Dropsiak
13-12-2005, 17:15
A to, ło:
http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_051213/kraj/kraj_a_2.html
RZĄD Kłopot z oświadczeniem majątkowym
Przedsiębiorca Ludwik Dorn

Wicepremier i szef MSWiA Ludwik Dorn nie ujawnił, że od kilkunastu lat jest zarejestrowany jako przedsiębiorca. - Zapomniałem - mówi.

kraj_a_2-1.F.jpg
Mariusz Kamiński uważa, że każdy parlamentarzysta powinien ujawnić w oświadczeniu majątkowym posiadanie firmy.
(c) MACIEJ MACIERZYŃSKI/REPORTER

Jego działalność wciąż jest zarejestrowana, ale Dorn konsekwentnie nie wpisuje jej do kolejnych oświadczeń majątkowych.

Zapytaliśmy Mariusza Kamińskiego, pełnomocnika rządu ds. przygotowania programu zwalczania nadużyć w administracji publicznej, czy polityk powinien wpisać do oświadczenia zarejestrowaną działalność gospodarczą. Nie powiedzieliśmy, że pytanie dotyczy partyjnego kolegi. -Taka jest intencja deklaracji majątkowych. Wszystkie elementy muszą być uwzględnione. Również to, czy ktoś prowadzi, czy też tylko ma zarejestrowaną działalność gospodarczą - tłumaczył nam Kamiński.

Uznał, że w takim przypadku trzeba wszcząć postępowanie wyjaśniające. - Jeśli chodzi o parlamentarzystę, na pewno powinna się tym zająć Komisja Etyki, wyjaśnić, dlaczego ta osoba nie ujawniła w oświadczeniu faktu posiadania firmy. Czy nieprecyzyjnie wypełniła deklarację majątkową, czy było to świadome zaniechanie - twierdził Kamiński. Podobnego zdania jest szef Sejmowej Komisji Etyki Poselskiej Sławomir Rybicki (PO). Poseł mówi, że komisja może zająć się sprawą, jeżeli tylko dowie się o takim przypadku.

Według wyciągu z rejestru przedsiębiorców Dorn zarejestrował działalność pod nazwą Ośrodek Badań Sondażowych w kwietniu 1989 roku. Figuruje w spisie przedsiębiorców, można go wyszukać na stronie internetowej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Według rejestru zajmuje się "badaniem opinii publicznej i zachowań rynkowych metodami sondażu socjologicznego". Wicepremier przyznaje w rozmowie z "Rz", że zarejestrował działalność: - Jak przyszła wolność, wpadłem na pomysł, żeby zarabiać na życie przeprowadzaniem badań sondażowych.

Dorn zapewnia, że choć zarejestrował działalność, nigdy nie zaczął jej prowadzić. - Po miesiącu czy dwóch rozważań nad zorganizowaniem firmy uznałem, że jestem za krótki, że nie mam ani wystarczających układów w środowisku socjologicznym, ani kapitału.
BERTOLD KITTEL

Jak były eks kandydat na prezia? Czy to inszy wymiar?

Tomasz M.
13-12-2005, 20:58
Lubię i cenię "Rzepę" i nie jestem entuzjastą L.Dorna (ani PIS-u), ale tym razem zwyczajnie się czepiają, jeśli jest prawdą, że facet nigdy nie miał żadnego obrotu w tej fimie. Według ustawy o mandacie posła i senatora w oświadczeniu majątkowym posła należy zamieścić m.in. informacje "o prowadzonej działalności gospodarczej". Zarejestrowanie kiedyś tam firmy i nie wyrejestrowanie jej nie oznacza, że ktoś prowadzi działalność. Straszliwie mechaniczne podejście do tematu. Ale oczywiście polityk powinien uważać na takie rzeczy.

Dropsiak
14-12-2005, 06:46
Tobie wierzę Tomaszu :D
pozdrawiam.
A to dzisiejszy komentarz Rzepy
AD VOCEM Filozofia Kalego

Gdyby "Rzeczpospolita" np. rok temu napisała, że jakiś polityk SLD nie wyrejestrował działalności gospodarczej, a posiadanej firmy nie wpisał do oświadczenia majątkowego, spytany o komentarz Ludwik Dorn zapewne nie kryłby oburzenia. Mówiłby o standardach, które obowiązują polityków, które są wyższe niż w przypadku zwykłych obywateli. Zapewne sugerowałby co najmniej skierowanie sprawy do Sejmowej Komisji Etyki.

Gdy rzecz jednak dotyczy niego samego, stosuje tak ulubioną przez polityków filozofię Kalego. Jest oczywiste, że przewinienie wicepremiera i szefa MSWiA nie jest wielkie. Nie ma powodu, by nie wierzyć, że zarejestrowany na niego Ośrodek Badań Sondażowych tak naprawdę nigdy nie podjął działalności. Jest też jednak faktem, że mający bardzo dobre rozeznanie w procedurach administracyjnych Dorn nie mógł nie wiedzieć, że w związku z powołaniem OBS figuruje w powszechnie dostępnym spisie przedsiębiorców. A także, że w związku z tym powinien ośrodek wpisać do oświadczenia majątkowego.

Dlatego reakcja Dorna na naszą publikacje może zdumiewać. Zamiast przeprosić i przyznać, że nie dopełnił w tej błahej sprawie formalności, wytacza przeciw redakcji "Rz" najcięższe działa. Grozi procesem sądowym za nazwanie go przedsiębiorcą, choć właśnie w taki sposób jest nazwany w oficjalnym dokumencie urzędu miasta. Reakcja wicepremiera niepokoi znacznie bardziej, niż jego niedopatrzenie. I przypomina wygłaszane nie tak dawno przez polityków PiS opinie o "arogancji władzy" w wykonaniu SLD.
Piotr Śmiłowicz

Pawson
14-12-2005, 07:22
hihihihi

no to Rzepa ma przechlapane ....
za taki numer wyciety wspanialemmu politykowi
ze wspanialej partii
popieranej przez jedyna sluszna rozglosnie radiowa w naszym kraju

to powinni im w redakcji prad odciac .. mandaty za zle parkowanie zaczac wlepiac .. naloty policji robic co poniedzialek (przeszukanie biura) wlacznie z rewizji osobista wszystkich pracownikow i moze jeszcze inne atrakcje ...

ABY wszyscy w tym kraju zapamietali ze o niektorych osobach nie wolno zle mowic (komorowski i niesiolowski mowili i nie zostali szychami w sejmie / senacie :):)