PDA

Zobacz pełną wersję : Pokój nad garażem - chłodniejszy o 1C - czy ocieplać sufit ?



Cypek
29-11-2005, 06:02
Garaż jest ogrzewany, ale tylko do temp 10C. Nad nim jest pokój i jest w nim chłodniej o 1C. Jak podkręcę grzejniki niby temp. powietrza się wyrównuje ale jest dyskomfort, bo podłoga jest chłodna (szwedzka).

1. Czy wyłożenie sufitu w garażu styropianem poprawi to ?
2. Jeśli tak to jakiej grubości/gatunku powinien być ?
3. Czy wystarczy mocować go na kołki, czy dawać też klej ?
4. Dawać na wierzch siatkę i klej czy odpuścić, bo szkoda kasy (gołe styro na suficie mi nie przeszkadza) ?
5. Czy napęd do bramy montuje się do sufitu czy do stelarza bramy ?

Za podpowiedzi serdecznie dziękuję.

remx
29-11-2005, 06:41
Jak byłem u Wiśniowskiego, to widziałem dla bram segmentowych, że na suficie są takie prowadnice i to chyba ponad 3m długości. Ale są też bramy odsuwane w bok.

Cypek
29-11-2005, 06:50
remx, a mozesz mi powiedzieć, na które moje pytanie odpowiedziałeś ?

Tomik_B
29-11-2005, 07:36
Cypek ocieplaj.

Mam, co prawda garaż nieogrzewany, więc trudno jest porównywać.
U mnie strop jest ocieplony styropianem FS15 (10 cm) na klej i kołki. Na to, siatka i klej. Ściana pomiędzy domem, a garażem, też ocieplona (8 cm). Całość wyszpachlowana i pomalowana.
Mój sąsiad, z naprzeciwka, po dwóch zimach też ocieplił strop w garażu.

Napęd mocuje się do stelaża bramy. Mam bramę Krispol. Na razie bez napędu, ale z przystosowaniem do późniejszego montażu.

remx
29-11-2005, 07:58
remx, a mozesz mi powiedzieć, na które moje pytanie odpowiedziałeś ?

5. Czy napęd do bramy montuje się do sufitu czy do stelarza bramy ?

Cypek
29-11-2005, 08:21
remx, a mozesz mi powiedzieć, na które moje pytanie odpowiedziałeś ?

5. Czy napęd do bramy montuje się do sufitu czy do stelarza bramy ?
No i gdzie się montuje, bo o tym, ze stelarz jest to ja wiedziałem.

remx
29-11-2005, 08:33
remx, a mozesz mi powiedzieć, na które moje pytanie odpowiedziałeś ?

5. Czy napęd do bramy montuje się do sufitu czy do stelarza bramy ?
No i gdzie się montuje, bo o tym, ze stelarz jest to ja wiedziałem.

No dobra, nie zauważyłem, że pytanie dotyczy samego napędu. Nie wiem, to dopiero przede mną.

Cypek
29-11-2005, 08:39
No ale dzięki za zainteresowanie.

Majka
29-11-2005, 10:22
jaka masz wysokość garazu? czy ocieplenie się zmieści + wjeżdżająca brama garazowa. I co masz w stropie? żadnego ocieplenia?

Cypek
29-11-2005, 10:31
Wysokość garażu 2,90 brama juz zamontowana, próg nad brama 40 cm więc 10 cm wchodzi spokojnie. Warstwy stropu od dołu:

- beton B20 - 12 cm
- styropian FS20 - 5 cm
- folia czarna = 2 mm
- wylewka 6 cm (miksokret)
- folia zielona = 1 mm
- gąbka
- szwedzka podłoga

Majka
29-11-2005, 10:34
Dawaj styropian. Wystarczy 8cm. Siatka i klej by sie przydała. bo styropian po paru latach kiepsko wygląda 8)

Cypek
29-11-2005, 10:56
Czy z punktu widzenia samej termomodernizacji siatka i klej jest wymagany czy tylko jako estetyka ? Pytam, bo styro sam sobie przykręcę do stropu, ale siatki i kleju nie zrobię (nie umiem, brak narzędzi i pomocnej dłoni - samemu sie nie da)

windcracker
29-11-2005, 11:12
Garaż mam ogrzewany (12 st C) na suficie i ścianach przylegających do lepiej ocieplanej czści domu przylejony mam styropian 5cm. klej z siatką.
Brama garażowa z napędem mocowana była wczesniej do stropu. Na razie jest ok.

Majka
29-11-2005, 11:15
zastosuj styropian frezowany, na klej i kołki. Siatkę zatopisz za rok :wink:

Cypek
29-11-2005, 11:35
A może ktos z doświadczenia powie, czy taka operacja przyniosła wymierne efekty, znaczy zauwazalna poprawę ciepłoty w pokoju nad garażem ??

Geno
29-11-2005, 11:53
A może ktos z doświadczenia powie, czy taka operacja przyniosła wymierne efekty, znaczy zauwazalna poprawę ciepłoty w pokoju nad garażem ??

Daj choć u siebie mam tylko 5 na wiecej nie ma miejsca. W garażu na suficie pokrycie klejem + siatka głównie daje możliwość pomalowania - styropian i bez tego się obejdzie - nic nie powinno się dziać - w końcu promieniowanie raczej dociera w niewielkim stopniu :wink:

dominikams
29-11-2005, 12:01
Czy w takim razie lepiej od razu dać 10 cm styropianu na strop? W projekcie tez mam 5 cm.

29-11-2005, 12:41
Witam,

Tu jest problem, bo ściany stoją na stropie a nie na styropianie a jeżeli garaż jest nieogrzewany (10 st ma mój nieogrzewany;) to ściany będą nieźle wyziębiały parter.
Taka konstrukcja to trudny orzech do zgryzienia.
Jeżeli to ma być zrobione dobrze to moim zdaniem trzeba ocieplić sufit min. 8 cm plus do tego pasy wzdłuż ścian (styk ze stropem) na wysokości min. 50cm (tyle też mi wychodziło przy pomiarze pirometrem na tarasie - dalej już nie ma sensu ocieplać).
W sumie takie ocieplenie to nie jest jakiś wielki wydatek i można sobie jeszcze w ten gzyms styropianowy halogenki zamontować - w sam raz dla miłośników tuningu samochodowego (halogenki koniecznie niebieskie;)

Cypek
29-11-2005, 12:54
Czy w takim razie lepiej od razu dać 10 cm styropianu na strop? W projekcie tez mam 5 cm.
Zbyt wysoko Ci sie uniesie podłoga, trzeba by znacznie podnosić ściankę kolankową, otwory balkonowe i inne kłopociki, ale oczywiście do rozwiązania. No i mnie bardziej chodzi o wyziębianie stropu od dołu.

Tomik_B
29-11-2005, 13:11
Czy w takim razie lepiej od razu dać 10 cm styropianu na strop? W projekcie tez mam 5 cm.

Izolacja termiczna powinna być montowana od strony o niższej temperaturze. Te 5 cm styropianu na stropie to izolacja akustyczna.

ls75
29-11-2005, 14:47
U mnie styropian 10cm na suficie i na scianie przylegajacej do czesci mieszkalnej 5cm. Z siatka i klejem.
Wczesniej przed ociepleniem zamontowane bramy segmentowe.

Jesli chcesz montowac naped do bram to nie zapomnij zamontowac przed ociepleniem gniazdek do zasilania silnika w osi bramy.

dominikams
29-11-2005, 16:59
Dzięki za podpowiedzi.

m.dworek
29-11-2005, 17:01
wiesz, moim zdaniem to te 5 cm nie jest zle... choc jesli miales zamiar oszczedzac na garazu to lepiej by bylo dac od razu jakies 8 cm

moj madry komputer mowi mi ze garaz wywoluje spadek temperatury przy podlodze okolo 0,6 °C wiec nie powinno to byc zauwazalne
moze jednak sa inne przyczyny tego iz ci wieje ?
dolozenie 10 cm styropianu spowoduje zmniejszenie tego spadku temperatur do okolo 0,15-0,2 °C
pytanie czy to ma znaczenie?
a z tym styropianem na pewno sie nameczysz

gdyby styropianu wcale nie bylo mialbys roznice teperatury pomieszczenie podloga okolo 4 °C- to mogloby juz byc odczuwalne

ale te 0,5-0,6°C kurcze watpie....

chyba niewiele da ci ta termomodernizacja


sorry, zagapilem sie i nie wzialem pod uwage jeszcze twojej wylewki 6cm oraz paneli, oraz gabki

teraz mysle ze bedziesz mial teraz moze spadek temp na podlodze ja wiem jakies 0,3-0,4 °C wiec ja bym nie narzekal- chyba wiecej masz w salonie na parterze ( o ile nie masz podlogowki, albo piwnicy ;) )

Ty- cypek- a moze ty nie masz tam tego styropianu-...- wiesz taka mala sztuczka fachowcow?... ;)

Klaus
29-11-2005, 20:09
Cypek, ja buduję dom taki jak twój. W projekcie jest 3cm :) wełny w
podłodze i 3 cm :) stropianu na ścianie w garażu. Planuję dać dodatkowo
10cm na sufit i 8cm na ścianę.

Pytasz:
A może ktos z doświadczenia powie, czy taka operacja przyniosła
wymierne efekty, znaczy zauwazalna poprawę ciepłoty w pokoju nad
garażem ??

Odpowiadam:
To tak jak by pytać czy dobre ocieplenie domu z betonu daje jakieś
efekty. No musi dać efekty.

m.dworek
30-11-2005, 12:44
cypek- wez sie ustosunkuj
tyle sie naprodukowalem a ty milczysz...

Cypek
30-11-2005, 17:39
cypek- wez sie ustosunkuj
tyle sie naprodukowalem a ty milczysz...
Kocham stosunki z Tobą.
Leonku, mam wrazenie, ze Ty mnie nie do końca zrozumiałeś.
Garaz na gruncie ocieplony na maxa. Czyli ma 10 cm syro i wszystkie niezbedne warstwy. Garaż ogrzewany, jednak w stopniu delikatnym, tylko do 10 C. Nad tym garażem jest pokój Magdy - córki. Obok jest pokój syna (Cypriana) - on jest nad salonem. U syna temp jest 1 C wyższa niz u córki w pokoju, który jest nad garażem. Dlatego chcę ocieplić strop garazu, aby córce stópki nie marzły, a przyszłosci tyłeczek, jak chłopak do niej bedzie przychodził :)
PS. Trzeba dbać o zdrowie dziecka.

wiaterwiater
30-11-2005, 18:05
U mnie sufit w garażu i ściana przylegająca do części mieszkalnej - po 10 cm, na to siatka i klej. Wg mnie lepiej dać 10 cm niż 5cm. Różnica w cenie styropianu mała, a robota taka sama.

m.dworek
01-12-2005, 12:20
cypek- wez sie ustosunkuj
tyle sie naprodukowalem a ty milczysz...
Kocham stosunki z Tobą.
Leonku, mam wrazenie, ze Ty mnie nie do końca zrozumiałeś.
Garaz na gruncie ocieplony na maxa. Czyli ma 10 cm syro i wszystkie niezbedne warstwy. Garaż ogrzewany, jednak w stopniu delikatnym, tylko do 10 C. Nad tym garażem jest pokój Magdy - córki. Obok jest pokój syna (Cypriana) - on jest nad salonem. U syna temp jest 1 C wyższa niz u córki w pokoju, który jest nad garażem. Dlatego chcę ocieplić strop garazu, aby córce stópki nie marzły, a przyszłosci tyłeczek, jak chłopak do niej bedzie przychodził :)
PS. Trzeba dbać o zdrowie dziecka.
zrozumialem cie bardzo dobrze i policzylem ci nawet jak wyglada sytuacja
wez sie skup na chwile... ;)

m.dworek
01-12-2005, 13:34
Huston, do you read me? ;)

godul1
01-12-2005, 13:58
Cos mi sie wydaje ze te chłodne wrażenia z pokoju na garażem to nie wynik słabej izolacji podłogi tylko dachu. jak wnioskuje z obrazka pod nickiem ten pokój ma prawie wyłącznie ściany zewnetrzne i a do tego jest na poddaszu. Może trzeba poprostu załozyc tam większy grzejnik albo spowodowac aby w tym który jest zwiekszył sie przepływ czynnika?

JMaciek
01-12-2005, 14:30
ten pokuj ma prawie wyłącznie ściany zewnetrzne i a do tego jest na poddaszu.

Witam

Mam podobną sytuację i przychylam się do zdania przedmówcy :-).
Pokój nad garażem o wymiarach 5x8 m i duzej kubaturze, na poddaszu więc z trzech stron są to ściany (a właściwie dach) zewnętrzne i tylko jedna przylega do innych pomieszczen. Dodatkowo 2 lukarny i 2 okna połaciowe. Garaż jest ocieplony tak jak cały budynek i ma kaloryfery ale sa one zakrecone. Temperatura w garażu utrzymuje się na poziomie 13 st. C (wiec chyba nie ma sensu grzac). Strop pomiedzy garazem i pokojem jest ocieplony (styropian na podłodze pokoju i suficie garazu - ale nie pamietam ile cm.).
No i... w tym pokoju jest bardzo chlodno - gdy grzeja kaloryfery (sa pod kazdym oknem ale nie pamietam ich mocy) to temperatura ledwo dochodzi do 20 st. C (na czujniku od kotła jest zadana 22 st. C ale znajduje sie on na korytarzu). Przeważnie jest to 18 st. C - dla porownania w innych pokojach 20 st. a na korytarzu 22 st. C (generalnie korytarz to najcieplejsze - oprocz kuchni - miejsce w domu - zewsząd otoczone ciepłymi pomieszczeniami :-)).
Jest to pokój telewizyjny więc często w nim nie przebywam. Jedyne rozwiązanie jakie mi się nasuwa to powiększenie kaloryferow w tym pomieszczeniu ale w takim wypadku beda wystawac spod parapetow i nie bedzie to dobrze wygladac :-(.

Pozdrawiam,
Maciek Jot

ls75
01-12-2005, 14:56
Jedyne rozwiązanie jakie mi się nasuwa to powiększenie kaloryferow w tym pomieszczeniu ale w takim wypadku beda wystawac spod parapetow i nie bedzie to dobrze wygladac :-(.

Pozdrawiam,
Maciek Jot

Ale przeciez sa grzejniki o takich samych gabarytach a wiekszej mocy. Przynajmniej ja mialem taka opcje przy Kermi.

m.dworek
13-12-2005, 10:18
no i cypek sie nie ustosunkowales, chociaz tak ci chcialem pomoc....
moze napiszesz przynajmniej co w koncu zrobisz z tym problemem?

Cypek
13-12-2005, 10:32
Speszę sie ustosunkować.
Przymocowałem tylko na kołki styro 10 cm z frezem i efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Jak poprzednio w tym pokoju było 19,5-20,5 C to teraz mam 21,5 - 22,5 C. Jest OK i dzieci sie smiało bawia na podłodze i im pupy nie marzną :)

m.dworek
13-12-2005, 10:39
cypek wiec tak
sa dwea wyjscia
albo nie masz wcale styropianu w stropie nad garazem
albo bylo tam znacznie zimniej niz 10 °C

albo jest i trzecia mozliwosc
efekt placebo ;)

Cypek
13-12-2005, 10:49
1. Styro mam, sam go układałem, chyba, że w tym pokoju zapomniałem, ale raczej nie. Temp w garażu właśnie zmierzona - 11 C ale dziś dość ciepło na dworzu - 5 C.
PS. Co to efekt placebo ? Da się na tym zaoszczędzić ?

m.dworek
13-12-2005, 10:58
da sie i to sporo ;)

Cypek
13-12-2005, 11:33
Nie bądź taki, uchyl rąbka tajemnicy.

m.dworek
13-12-2005, 11:37
Nie bądź taki, uchyl rąbka tajemnicy.
nie moge, bo wtedy przestaloby dzialac ;)

selimm
13-12-2005, 12:32
Cypek musze Cie zmartwic ...Efekt placebo to taka lipa jest
daje sie pacjentowi substancje obojetną farmakologicznie i informuje go ze dostal wlasciwy lek ....

m.dworek
13-12-2005, 12:46
i co trzeci twierdzi, ze mu pomoglo ;)

wiec nie jest zle;)

selimm
13-12-2005, 12:50
i jakie to daje oszczednosci :lol:

m.dworek
13-12-2005, 12:55
i jaki praktyczny taki syroporek na sufirtku w garazu...
mozna lotkami sobie porzucac, albo brudne rece wytrzec... ;)
po prostu cypek 5z plusem za pomyslunek i sluchanie dobrych rad na forum ;)

m.dworek
13-12-2005, 12:57
no i w sumei niedroga impreza- jakies 800 PLN i troche roboty, niewiele

wreszcie mozna bylo wydac te 1000 PLN zaoszczedzone na kominku, co nie? ... ;)

Cypek
13-12-2005, 13:23
Wrrrrrr, Leon niech ja Cię dopadnę.
U córki jest zdecydowana poprawa i nie mów mi, ze nie pomogło.
Pomogło jak nic, jest cieplej jak nic. jest i BASTA.

m.dworek
13-12-2005, 13:47
a czy ja mowie ze nie pomoglo?
mowilem tylko ze sa 3 mozliwosci.... ;)

Senser
13-12-2005, 17:30
Ja mam trochę inny problem...też z pokojem nad garażem...
Tyle tylko, że róznica nie jest na poziomie 1 stopnia a aż 4 !!!
Ale po kolei...
Wysokość tego pokoju ze skosami (tu wys. ściany kolankowej ok 160 cm, na samej górze ok. 4m). Garaż ogrzewany "symbolicznie"....ale pokój nad garażem ma 20 cm sytropianu!!!, tylko dwa okna połaciowe dł. 160 cm. Ważne....dwa grzejniki l= 120 cm h=0,6 m Purmo...dość duża odległość od rozdzielacza...w sensie długosć samej rury może być ok. 8-11 mb i faktycznie nie są tak ciepłe jak potrafią być inne grzejniki..
Ogrzewamy jak na razie wyłącznie kominkiem a więc nie jest to ogrzwanie ciągłe...regularne owszem (od ok 19:00 do ok 1 w nocy).
Skosy i ściany ocieplone tak jak cały dom skosy: wełna 20 cm, ściany 12 cm styropian. Pokój ma ścianę zew. od strony północno zachodniej.
Jak myślicie, czy warto doszukiwać się jakiegoś mostka termicznego w takim układzie, czy też dopóki nie dorobimy się pieca, który w sposób ciągły nie będzie ogrzewał to nie będzie tam ciepło?? Co o tym sądzicie??

Cypek
13-12-2005, 18:52
Grzejecie tylko kominkiem ?

m.dworek
14-12-2005, 08:38
Ja mam trochę inny problem...też z pokojem nad garażem...
Tyle tylko, że róznica nie jest na poziomie 1 stopnia a aż 4 !!!
Ale po kolei...
Wysokość tego pokoju ze skosami (tu wys. ściany kolankowej ok 160 cm, na samej górze ok. 4m). Garaż ogrzewany "symbolicznie"....ale pokój nad garażem ma 20 cm sytropianu!!!, tylko dwa okna połaciowe dł. 160 cm. Ważne....dwa grzejniki l= 120 cm h=0,6 m Purmo...dość duża odległość od rozdzielacza...w sensie długosć samej rury może być ok. 8-11 mb i faktycznie nie są tak ciepłe jak potrafią być inne grzejniki..
Ogrzewamy jak na razie wyłącznie kominkiem a więc nie jest to ogrzwanie ciągłe...regularne owszem (od ok 19:00 do ok 1 w nocy).
Skosy i ściany ocieplone tak jak cały dom skosy: wełna 20 cm, ściany 12 cm styropian. Pokój ma ścianę zew. od strony północno zachodniej.
Jak myślicie, czy warto doszukiwać się jakiegoś mostka termicznego w takim układzie, czy też dopóki nie dorobimy się pieca, który w sposób ciągły nie będzie ogrzewał to nie będzie tam ciepło?? Co o tym sądzicie??
ja mysle ze powinienes isc w slad cypka
doloz jakies 20- 30 cm styropianu na sufit w garazu i od razu w pokoju zrobi sie cieplej... ;)

Cypek
14-12-2005, 09:50
Noż bez przesady, nie 20-30 cm, wystarczy 10 cm z frezem

Senser
14-12-2005, 14:03
Nie no chłopaki...wczytajcie sie w mojego posta...mam min. 15 cm pod wylewką!! Myślałem, że to sprawę załatwi!! I co mam do tego 10 cm dołożyć?? Nie bardzo mi się to cholera uśmiecha...ale mówię, mogę się mylić, ale czy to tylko to może być źródłem?? Przecież mam w sumie pod podłogą kupe tego styropianu!!

m.dworek
14-12-2005, 14:56
stary to ty sie wczytaj w mojego posta to moze zaczniesz kumac czacze.. ;)

14-12-2005, 20:08
... mam min. 15 cm pod wylewką!! Myślałem, że to sprawę załatwi!! ...

w reklamach styropian sprawe załatwia ... im grubszy - tym cieplej w budynku ...
w rzeczywistości ... ciepła nie udaje sie zmagazynowac ... trzeba grzać ... :-?

pzdr

Tomik_B
15-12-2005, 07:24
Senser, skoro te dwa grzejniki są wyraźnie chłodniejsze od pozostałych, to może wypadałoby wyregulować przepływy w instalacji?

Senser
15-12-2005, 17:00
stary to ty sie wczytaj w mojego posta to moze zaczniesz kumac czacze.. ;)
Nie no...do 20 cm pod wylewką chcesz, żebym dołożył 20 cm na sufit?? Przecież nawet na ściany zew. nie daje się więcej jak 15 i dlatego dziwi mnie ew. to że może to mi iść przez podłogę...

rafal9
21-11-2006, 10:26
Odświeżę temat, bo u mnie jest podobnie.
Pokój nad garażem, wszystkie ściany ze skosami wysuniętymi z ogólnej bryły budynku, więc każda strona bardziej narażona na czynniki zewnętrzne niż inne pokoje.
Widać, że ten pokój jest najzimniejszy.
W podłodze 5 cm styropianu.
Garaż ogrzewany, ale wiadomo, że tylko tak żeby mrozu nie było.

Sufit w garażu wytynkowany, wykończony na gotowo i teraz zastanawiam się czy jest sens kłaść na to styropian, bo trochę mi szkodal tej wcześniejszej roboty.
Jak w praktyce poprawia się komfort cieplny po ociepleniu sufitu garażu?
A może to za wiele nie da, bo to nie jest główny czynnik, tylko te wszechogarniające skosy, a wiadomo że wełna nie akumuluje ciepła jak mury.

Senser
21-11-2006, 10:37
Senser, skoro te dwa grzejniki są wyraźnie chłodniejsze od pozostałych, to może wypadałoby wyregulować przepływy w instalacji?
Właśnie też się nad tym zastanawiam...

SAVAGE7
21-11-2006, 10:57
co tam będziesz regulował. dawaj ten styropian :lol: jakieś 20-30cm. hahaha. fajny wątek. uśmiałem się przy czytaniu.
pozdro dla wszystkich.

Senser
21-11-2006, 11:10
Dla świętego spokoju planuje dać tyle styropianu, żebym mógł chociaż jakimś kijem czy łopatą mógł coś z niego wyciągnąć...

araman
21-11-2006, 15:28
Dla świętego spokoju planuje dać tyle styropianu, żebym mógł chociaż jakimś kijem czy łopatą mógł coś z niego wyciągnąć...
A może lepsza jest pianka-rozpręży się, wypełni wszystkie miejsca a na samochód postawisz sobie wiatę koło domu. Ciekawe tylko czy robią w większych opakowaniach? :lol:

21-11-2006, 18:03
Odświeżę temat, bo u mnie jest podobnie.
Pokój nad garażem, wszystkie ściany ze skosami wysuniętymi z ogólnej bryły budynku, więc każda strona bardziej narażona na czynniki zewnętrzne niż inne pokoje.
Widać, że ten pokój jest najzimniejszy.
W podłodze 5 cm styropianu.
Garaż ogrzewany, ale wiadomo, że tylko tak żeby mrozu nie było.

Sufit w garażu wytynkowany, wykończony na gotowo i teraz zastanawiam się czy jest sens kłaść na to styropian, bo trochę mi szkodal tej wcześniejszej roboty.
Jak w praktyce poprawia się komfort cieplny po ociepleniu sufitu garażu?
A może to za wiele nie da, bo to nie jest główny czynnik, tylko te wszechogarniające skosy, a wiadomo że wełna nie akumuluje ciepła jak mury.

U nas jest tak samo. Nad garazem jest akurat nasza sypialnia, sufit ukośny, ocieplenie 25 cm wełny, podłoga na legarach i 5cm wełny między legarami, sufit nad garażem ocieplony 5cm styropianem, garaż jest symbolicznie ogrzewany. Różnica w temperaturze między tym pomieszczeniem a pozostałymi jest - zimno nie było,a ale jest zauważalnie chłodniej. Nie bez znaczenia jest wielkość i kubatura tego pomieszczenia (47m ze skosami...) Chyba już taka uroda

Senser
22-11-2006, 08:49
Na wiate nie będe miał akurt już miejsca, bo poza tym planuje dać taką małą opaskę ze styro wokół garażu gdzieś tak 1,5 m grubości...

piejar
22-11-2006, 09:24
U mnie będzie 8 cm styropianu pod posadzką pokoju nad garażem. Garaż będzie ogrzewany też symbolicznie do jakichś 5-10 stopni. Bramy garażowe (blaszane) izoluję 10 cm styro. Jak jeszcze będzie za zimno to dokleję styro na sufit garażu. W pokoju nad garażem mam dwa spore grzejniki ale jeszcze ni grzałem - kończę instalacje. Jak będę coś więcej miał to dam znać.

araman
22-11-2006, 10:21
Na wiate nie będe miał akurt już miejsca, bo poza tym planuje dać taką małą opaskę ze styro wokół garażu gdzieś tak 1,5 m grubości...
A jak planujesz docieplić bramę garażowa, mam ten sam problem ????? :D

Senser
22-11-2006, 11:02
Brame wywalam...za dużo mostków...
Zresztą jak w garażu będzie sam styro to i tak nie ma tam po co wchodzić..zresztą nie ma jak wogóle wchodzić...pisałem, że tylko miejsce na leżący szpadel zostawiam...
Więc wywalam i w to co zostanie styro...styro i wełna, wełna i styro...tak dużo jak tylko Bóg pozwoli!!
Muszę sobie tylko jeszcze odpalić kredyt...ale to już najmniejszy problem...

piejar
23-11-2006, 05:17
Senser - najarałeś się dymem ze styropianu ci cio?
BTW jak szpadel postawisz to zajmie mniej miejsca i będzie można lepiej docieplić. Nie jestem oczywiście fachowcem ale na mój chłopski rozum to powinno pomóc.

sowa (monikaka)
23-11-2006, 08:43
Tez będe miała takie pomieszczenie nad garażem-jak ma byc takie zimniaste to będzie super piwnica na wino :D :D

Senser
23-11-2006, 09:15
Tez będe miała takie pomieszczenie nad garażem-jak ma byc takie zimniaste to będzie super piwnica na wino :D :D
Na wino??
Tam możesz całą winiarnie robić :-)

sowa (monikaka)
23-11-2006, 09:21
Ofkors :D :D

araman
23-11-2006, 09:54
ktoś coś pisał o winie!!! A gdzie sie budujecie???

Senser
23-11-2006, 10:32
Hahahaha :lol: