PDA

Zobacz pełną wersję : Czy na postawienie płotu betonowego potrzebna zgoda sąsiada?



Bonzai
29-11-2005, 08:13
Chciałbym pomiędzy moim sąsiadem postawić płot betonowy z prefabrykowanych elementów. Czy potrzebuje jego zgody. Płot jest po prawej stronie czyli jak mówi niepisane prawo postawienie go jest w mojej gesti. Problem jeszcze jest w tym że standardowo płoty te mają jedną stronę z fakturą ozdobną a z drugiej nie. Nie wiem czy sąsiad zgodzi się na to aby mieś po swojej stronie gładką powierzchnie bez faktury. Jak u Was to wyglądało czy były jakieś problemy.

kaltam
29-11-2005, 09:30
Masz dwa wyjścia. Możesz z sąsiadem się dogadać i zbudować płot w granicy zgodnie z umową - tylko na piśmie !!!!!!
Drugie buduj płot na swoim (odstąp np. 15 cm) i nic mu do tego pod warunkiem, że jesteś w zgodzie z przepisami (wysokość, drut kolczasty ponad 2 m itp).

Sunao
29-11-2005, 20:31
Chciałbym pomiędzy moim sąsiadem postawić płot betonowy z prefabrykowanych elementów. Czy potrzebuje jego zgody. Płot jest po prawej stronie czyli jak mówi niepisane prawo postawienie go jest w mojej gesti. Problem jeszcze jest w tym że standardowo płoty te mają jedną stronę z fakturą ozdobną a z drugiej nie. Nie wiem czy sąsiad zgodzi się na to aby mieś po swojej stronie gładką powierzchnie bez faktury. Jak u Was to wyglądało czy były jakieś problemy.

Ja bym wyszedł z siebie i stanął obok, gdyby sąsiad postawił mi betonowy mur fabryczny jako ogrodzenie. To już wolę zapory przeciwczołgowe... :(

Pozdrawiam,

Sunao