PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam ogrzewania



void
29-11-2005, 14:39
Witam, szukam taniego i efektywnego sposobu ogrzania pomieszczenia firmy. Pomieszczenie ma kubaturę 80m3. Jest usytuowane w ciągu pawilonów handlowych (jedną ścianę mam dogrzewaną) ale niestety trzy pozostałe nie. Zakupiłem piecyk na naftę (zibro) ale niestety pomimo deklarowanej wartości nie dogrzewa a pozatym czuć zapach nafty.
Gazowy piecyk -odziedziczony - (taki na butlę) też nie daje za bardzo rady :(. Stosowanie obu jednocześnie jakoś mnie nie przekonuje.

Czy ktoś ma może polecić coś efektywnego ?? i niedrogiego w eksploatacji ?

pozdrawiam

anpi
29-11-2005, 14:43
Może kominek? Tani w eksploatacji i estetyczny. Ostatnio widziałem takie rozwiązanie w pawilonie firmy handlującej dachami.

sebo8877
29-11-2005, 14:46
a moze jakis mały kominek?? no własnie anpi wyjołes mi to z ust w trakcie miojego pisania
sebo8877

void
29-11-2005, 14:52
kominek tak ale dopiero w przyszłym roku:) szukam czegoś na przetrwanie tej zimy. co zapewni ciepło przy rozsądnych kosztach.

anpi
29-11-2005, 15:15
kominek tak ale dopiero w przyszłym roku:) szukam czegoś na przetrwanie tej zimy. co zapewni ciepło przy rozsądnych kosztach.

Hmm. Jeśli masz przewód dymowy to może "koza" - koszt ok. 200 zł, a węgiel tani. Tylko najlepiej taka z wkładkami szamotowymi - będzie dłużej trzymać ciepło.

void
29-11-2005, 15:40
niestety przewodu dymowego nie ma (tzn brak komina pod każdą postacią :-? ) myślałem na temat ogrzewania elektrycznego nadmuchowego (można sterować czas załączenia jak nikogo niema) tylko jak to sięsprawdza w praktyce ?? i co można polecić w tej dziedzinie...

anpi
29-11-2005, 16:39
niestety przewodu dymowego nie ma (tzn brak komina pod każdą postacią :-? ) myślałem na temat ogrzewania elektrycznego nadmuchowego (można sterować czas załączenia jak nikogo niema) tylko jak to sięsprawdza w praktyce ?? i co można polecić w tej dziedzinie...

Tego nie wiem. A myślałeś o piecu akumulacyjnym i taryfie nocnej?

Kolbe
03-11-2009, 20:40
A co byś powiedział na nagrzewnice gazowe ? Taka 15 kW kosztuje 550 zł ? to duża moc, ale jeśli będzie mało moża kupić taką 50 kW za 800 zł.

zbigmor
04-11-2009, 07:58
Proponowałbym gazowe ogrzewacze podokienne. komina nie potrzebują, tlen do spalania biorą z zewnątrz, automatycznie regulują temp. i nie potrzebują zasilania elektrycznego. Są w wersji na gaz ziemny i z butli.

synkopa
04-11-2009, 11:55
Prawda! Nie mamy pewności, ze kolega Void przetrwał ówczesną zimę. Z innych tanich rozwiązań ogrzewania polecam śpiwory puchowe. Łatwe w instalacji i co najważniejsze - pasywne, co stało się ostatnio bardzo modne.

zbigmor
04-11-2009, 12:07
a ja bym proponował spojrzeć na datę pierwszego postu w stosunku do tego co napisał Kolbe


Ty to potrafisz zepsuć całą zabawę. :(