PDA

Zobacz pełną wersję : Napływ powietrza do kominka



arrton
29-11-2005, 14:36
WItam,

Miałem mieć wkład CTM, który ma specjalny otwór doprowadzający powietrze z zewn. do paleniska. Ostattecznie jednak kupiłem LECHMA, która takiego otworu niema, więc żadnej rury z dworu do kominka nie pusciłem.
A błąd ! Bo trzeba było zrobić i zakończyć po prostu gdzieś pod wkładem kominkowym. Teraz to już wiem ... :-(
Problem mam taki, że kominek zasysa powietrez z otworów wentylacyjnych i to na tyle intensywnie, że wraz z dymem z szybu dymowego, który jest obok.
Przebudowałem wyloty w kominie i jest troche lepiej, dymu juz nie zasysa, ale i tak żeby sie dobrze paliło musze mieć otwarte okno.
Co zrobić żeby dostarczyć niezbedne powietrze, ale żeby nie było zimno od otwartego okna ?
Ma ktos jakis pomysł ?

tOMEK

pstryna
29-11-2005, 14:44
ja mam w spizarni zrobiony nawiewnik z anemostatem fi 125 nawiewa do spizarni potem powietrze wchodzi przez otwory w drzwiach (jak w lazience ) do holu dalej do kominka. dziala ok. ruch powietrza zimnego jest z dolu do gory wiec chyba dobrze

arrton
29-11-2005, 15:33
pstryna a cóż to jest anemostat ?
Do spiżarni ? Wzasadzie tam tez mam kłopot polegający na tym, że jest tam za ciepło.Spiżarnia moja jest wśrodku domu - żadnej ściany zewn. i mimo wentylacji o raz doprowadzenia powietrza ze ściany północnej domu (rira jakiej nie zasotosowałem do kominka) jest tam zbyt ciepło. Możesz sprecyzować co masz w tej spiżarni ?

tOMEK