PDA

Zobacz pełną wersję : Do olejowców-gdzie zbiornik podziemny



Burbon
13-01-2003, 07:41
Jestem skazany na olej. Ale może nie powinienem tak narzekać, choć chciałem gaz z sieci ale niedobra gazownia ma mie gdzieś.
Ale do rzeczy.
Z powodu oleju muszę umieścić kotłownię na piętrze (poddasze użytkowe - osobne pomieszczenie).
1. Czy ktoś z forumowiczów może mi powiedzieć, czy mogę kotłownię olejową umieszczać na piętrze??,
2. Mam mało miejsca w garażu na zbiornik, więc będzie podziemny. Ale jak wtedy olej dostanie sie do kotła? Jest tam jakaś pompa, czy co?
3. A może umieścić zbiornik w pomieszczeniu obok kotłowni na pietrze. Tylko, czy Terriva przeniesie ciężar 1000 litrów oleju.
Proszę o rady.
B-bon.

Jacus
13-01-2003, 12:37
Zdaje się że instalacja paliwowa pieca olejowego wyposażana jest w taką pompkę. Nie wiem tylko na jaką wysokość może ona podnieść paliwo.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Jacus dnia 2003-01-13 13:38 ]</font>

Snake_
13-01-2003, 20:11
witam
co do pierwszego pytania to nie jestem pewny powiem wiecej zabardzo nie wiem :smile: ale chyba raczej nie taki piec troche wazy ok 60-70 kg piec + zasobnik 120 litrow pełny wody ok 170 kg wiec mamy ok 250 kg na okolo 0,5 - 0,7 m kw nie wiem zabardzo czy strop wytrzyma obciazenie - jest to dlugotrwale obciazenie nie chwilowe choc strop lany kto wie ? :smile:
na pytanie drugie
mam piec olejowy i jak przynajmniej u mnie ma on wbudowana pomke zasysajaca olej mam doprowadzony dwoma rurkam z miekkiej miedzi o przekroju 10 mm zasilanie i powrot jak dobrze pamietam dlugosc jednej rurki chyba nie moze przekraczac 15 metrow ale jest to uwarunkowane moca pompy
na tzrecie teriva napewno nie tzn obciazenie chwilowe moze tak ale dlugotrwalego nie zniesie

pozdro

13-01-2003, 22:41
Witam. Jedna uwaga co do kotłowni w ogóle. Spotkałem się z tekstem w muratorze dotyczącym umieszczenia kotłowni. Jeżeli dobrze pamiętam, to musi ona być w tzw. przyziemiu.

kgadzina
14-01-2003, 13:09
A może zamiast kotłowni olejowej zrób kotłownię na gaz płynny ze zbiornikiem podziemnym?
Odpada problem wysyłania paliwa na górę.

Darkop
14-01-2003, 21:06
Pompa w piecu np. w Ulrichu może podnieść olej na 2 m ,ale to też zależy od średnicy przewodu doprowadzaiącego . Ja mam ten sam problem ,mie mam miejsca a kotłownie.Nastawiłem się na Ulricha bo jest bardzo mały i lekki Wyspawam ramkę i powieszzę go na ścianie w garażu, zbiornik postawię na"specjalnej" konstrukcji z rur ,lub zrobię wykop wymuruję czymś najtańszym i zakryję desksmi tak jak kanał Pozdrowionka

Burbon
16-01-2003, 08:42
Dzieki za odpowiedzi.
Kotłownię nad garażem mam w projekcie. Kocioł olejowy ciężki, szczególnie jeśli ma to być coś w rodzaju tzw. "lodówki" czyli kocioł+zasobnik w 1 obudowie. Z drugiej strony te 250 kg to może nie jest aż tak wiele.
Z pomysłu na zbiornik na stropie raczej zrezygnuję. Czy ktoś wie ile taki zbiornik olejowy w wersji podziemnej kosztuje?