PDA

Zobacz pełną wersję : Porotherm 18,8 + 15cm styropian????



mika31
29-11-2005, 19:23
Co o tym myślicie?
Polecone przez fachowca jako tanie i wystarczająco dobre rozwiązanie.
Własciwie mowa była o Porothermie 18cm, ale takiego chyba nie ma, więc może to to skrót myślowy.

Szaruś
29-11-2005, 19:34
A taki cieńki "krakers" wytrzyma? To już może lepiej Silkę?

mika31
29-11-2005, 20:37
Myślałam o Silce juz wczesniej (raczej o silka np.24 +10-12cm jakiegoś ocieplenia), ale ww fachowiec stwierdził (bez entuzjazmu chyba do do tego pomysłu), że to najtańszy materiał. Jestem juz głupia. Myślałam, że Silka to raczej wyższa półka????

Szaruś
29-11-2005, 20:44
Z bloczków wapienno-piaskowych (niekoniecznie musi być Silka) to 18 cm powionno być OK. Ale z "krakersów" nie wiem (no chyba że te n fachowiec to policzył).

Betka
29-11-2005, 21:13
A można w ogóle budować z tak cieńkiego porothermu ściany zewnętrzne :-? W sumie parterówka z drewnianym stropem i z blachodachówką albo papą. Ja miałam w projekcie ytong, zamieniłam na porotherm 30 i nadproże o rozpiętości 7m musiałam zbudować na trzech słupach z cegły pełnej. Zrobiłam na porothermie, ale zauważyliśmy błąd i architekt powiedział, że trzeba zmienić, bo każdy inny materiał się nie nadaje. W sumie to mu nie wierze, ale wymurowałam i będe spać spokojnie.

lackyluk
30-11-2005, 06:44
Jak kupowałem poroterm 30(2001r) to jeden z doradców mówił że 18 to materiał na wewnętrzne ścianki konstrukcyjne i działowe ale nie na nośne chociaz budynek parterowy. Tutaj nie chodzi juz o przenikalność cieplną ale o wytrzymałość konstrukcyjną.

mfuchs
30-11-2005, 07:07
Co o tym myślicie?
Polecone przez fachowca jako tanie i wystarczająco dobre rozwiązanie.
Własciwie mowa była o Porothermie 18cm, ale takiego chyba nie ma, więc może to to skrót myślowy.

Zgodnie z informacjami na:
http://www.wienerberger.pl/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/Page/List05&c=Page&cid=1119356883967&sl=wb_pl_home_pl
- 18 nadaje się na ściany zewnętrzne nośne

koziołek
30-11-2005, 08:15
Myślałam o Silce juz wczesniej (raczej o silka np.24 +10-12cm jakiegoś ocieplenia), ale ww fachowiec stwierdził (bez entuzjazmu chyba do do tego pomysłu), że to najtańszy materiał. Jestem juz głupia. Myślałam, że Silka to raczej wyższa półka????
Oj fachowiec prawdę Ci powiedział! Silka to jeden z najtańszych materiałów. Ale Ty też masz rację - to raczej (jakościowo) wyższa półka.
silikaty są zdecydowanie mocniejsze niż porotherm, mają lepsze właściwości uzytkowe jedyne w czym są gorsze to mniejsza izolacyjnosć cieplna (ale Ty i tak ocieplasz, a różnicę tę zniweluje 1-2cm styropianu). Silikaty są gorsze także z jednego baardzo dla fachowców ważnego powodu - są cięższe niż inne materiały - trzeba się nadźwigać przy budowie. Dla Ciebie jednak ta "wada" raczej będzie zaletą - dzięki masie masz znacznie lepsza akumulacyjność cieplną - mniejsze wachania temperatury w domu. Na co dzień chyba jednak istotniejsza okaże się znacznie lepsza izolacyjność akustyczna silikatów.
Silikaty są tak wytrzymałe, że dopuszcza się budowę nawet z 15cm grubości bloczków.
Tak więc ja bym się nie przejmował zrozumiałym brakiem entuzjazmu wykonawcy. Weź do ręki oba materiały - stanie się dla Ciebie oczywiste to co tu napisałem.

anpi
30-11-2005, 09:39
Myślałam o Silce juz wczesniej (raczej o silka np.24 +10-12cm jakiegoś ocieplenia), ale ww fachowiec stwierdził (bez entuzjazmu chyba do do tego pomysłu), że to najtańszy materiał. Jestem juz głupia. Myślałam, że Silka to raczej wyższa półka????

Silka to wyższa półka - ale jeśli chodzi o walory, a nie o cenę. W Polsce jeszcze jest niedoceniana, a to najzdrowszy materiał.

marcin_budowniczy
30-11-2005, 09:54
Będe robił tak:
Silka 18 + 15 styropek (a moze nawet 12 styropku).
W projekcie miałem PTH 38 cm (sciana 1-warstwowa)
Silka nie jest popularna ??? eee tam gadanie.
Wcale nie jest taka tania
www.xella.pl (cennik)

anpi
30-11-2005, 10:27
Będe robił tak:
Silka 18 + 15 styropek (a moze nawet 12 styropku).
W projekcie miałem PTH 38 cm (sciana 1-warstwowa)
Silka nie jest popularna ??? eee tam gadanie.
Wcale nie jest taka tania
www.xella.pl (cennik)

Cennik cennikiem, a kupujesz dużo taniej :wink:
Poza tym ostatnio silka podrożała :-?

Klaus
30-11-2005, 11:48
mika31, oto całą prawda o porothermie i silce:

1. porotherm 18 - nawet o tym nie myśl za kruchy, stropu na tym nie oprzesz. No może na parterówkę z lekkim sropem z tego się zbuduje.
Tylko po co? W skali całej budowy jak zaoszczędzisz 1500zł to nawet tego
nie odczujesz. Tak więc 25 cm + 12cm ocieplenia wydaje się być
optymalne jeśli oczywiście jesteś fane porothermu. Ja nie jestem.
Zobacz moje doświadczenie z tym materiałem.
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=706223


2. silka to zupełnie inna historia. Z 18tki buduje się do 5 kondygnacji.
Ale ocieplenie musi być minimum 15cm bo to zimny materiał. Dla ściany 2w można zastanowić się nad silką 24 ale profitu z tego żadnego nie ma bo silka nawet cienka jest wystarczająca co do wytrzymałości a grubsze
bloczki nie są znacząco cieplejsze. Gdy mówimy o ścianie 3W to tutaj już
dylematu 18 czy 24 nie ma. Musi być 18 aby wynikowa grubość ściany nie
była za duża.

Niektórzy "fachowcy" mówią:

Silka? - najdroższa, najgorsza, nikt z tego nie buduje, na oborę się tylko
nadaje, itp, itd...

A wiesz dlaczego? Bo jest ciężka i twarda. Nanosić się trzeba a jak
przyjdzie coś zeszlifować (a zawsze coś trzeba) to narzędzia trzeba mieć
diamentowe i szybko się zużywają.

Szukaj takiej ekipy, która powie:
Silka? super materiał. Są tacy zapewniam Cię.

marcin_budowniczy
30-11-2005, 11:59
Będe robił tak:
Silka 18 + 15 styropek (a moze nawet 12 styropku).
W projekcie miałem PTH 38 cm (sciana 1-warstwowa)
Silka nie jest popularna ??? eee tam gadanie.
Wcale nie jest taka tania
www.xella.pl (cennik)

Cennik cennikiem, a kupujesz dużo taniej :wink:
Poza tym ostatnio silka podrożała :-?

Jakie są realne ceny silki w porównaniu do tej oferty www.xella.pl
Ile (około) procent mogę utargować w lokalnej hurtowni?

katerhasser
30-11-2005, 12:07
większość znanych mi osób budujących z PTH, nie popełniłaby już tego kroku ponownie.

PTH 18 wydaje mi się stanowczo zbyt delikatny na ścianę konstrukcyjną.
Przy styro 15 jeśli chcesz konstrukcję na 18 cm to potrzeba mocnej, ciężkiej ściany - np. silikat

anpi
30-11-2005, 12:46
Jakie są realne ceny silki w porównaniu do tej oferty www.xella.pl
Ile (około) procent mogę utargować w lokalnej hurtowni?

To zależy od hurtowni i Twoich umiejętności negocjacyjnych :wink:
Jak ja kupowałem, to w cenniku było 2,68 (Silka E-18), a kupiłem za 2,42. Transport oczywiście dodatkowo. Ale są tacy (tu na forum też), którzy jeszcze więcej utargowali i na dodatek dostali transport gratis.

Szaruś
30-11-2005, 12:55
Ja kupowałem w Ludynii (http://www.ludynia.pl). Utargowałem 25% upustu od ceny producnta (+transport i rozładunek)

anpi
30-11-2005, 13:07
Ja kupowałem w Ludynii (http://www.ludynia.pl). Utargowałem 25% upustu od ceny producnta (+transport i rozładunek)

No właśnie, a ja mimo, że do Ludyni mam ze 40 km, nie utargowałem nic :o jedyne co mi zaoferowali, to transport, ale bez HDS-a :lol:

dominikams
30-11-2005, 18:20
mika31, oto całą prawda o porothermie i silce:

2. silka to zupełnie inna historia. Z 18tki buduje się do 5 kondygnacji.
Ale ocieplenie musi być minimum 15cm bo to zimny materiał.


No bez przesady, nie pisz, ze przynajmniej 15, bo to nie do końca prawda. Może tez być 12 (spełnia wymogi cieplne - jak œciana jednowarstwowa), aczkolwiek często daje się więcej. Duzo już było na ten temat, dla mnie nie jest do końca jasne (po lekturze forum), czyu się to opłaca, czy nie :roll:

z resztš tego, co napisałeœ zgadzam się całkowicie.

A ja ostatnio negocjuję z :
http://www.ppmb-niemce.com.pl

i

http://www.silikaty.net.pl/index.php (ceny b. podobne do tych z Niemców).
Przyznacie, że ceny niezłe, a w wštku o silce było, ze te silikaty (niemce) sš dobrej jakoœci.
No i wtedy to naprawdę się opłaca... super œciana za super cenę!