PDA

Zobacz pełną wersję : ZEWT i jego prognozy.



Peterek
30-11-2005, 08:49
Witajcie,
czy jest inna możliwość płacenia za energię elektryczną niż ta którą narzuca ZEWT? Chodzi mi o ich prognozy. Nie chcę robić z zakładu banku i to nieoprocentowanego. Zrobili mi prognozę "zimową", a później przecież mniej zużyję energii (ogrzewanie pompą ciepła). Wolałbym płacić za to co faktycznie zużyłem.

lonly
30-11-2005, 10:57
Możesz to skorygować dzwoniąc do BOK przedstawiając sytuację faktyczną albo fabularną : że na przykład nie bedzie nikogo w domu przez jakiś tam okres. Albo zrobią ci korektę od zaraz albo od następnego okresu rozliczeniowego. Tak było w moim przypadku (ZEORK)

Peterek
30-11-2005, 11:40
Dzięki, czyli na wiosnę skoryguję prognozy i będzie ok.

sebo8877
30-11-2005, 12:19
Zarówno w moim obecnym miejscu zamieszkania Rzeszów jak i poprzednim rodzinnym Wodzisław Śląski zakład energetyczny daje mozliwość rozliczania za energie ektr. co miesiąc.
NA ślasku jest tak - pod koniec miesiaca dzwonisz do ZE podajesz odczyt - przychodzi fakturka placisz - 1 raz w roku nastepuje kontrola odczytu czy aby nie robisz ich w bambuko
W Rzeszowie dokładnie Nowy Borek gmina Błażowa tak sytuacja ma miejsce co 2 miesiące dzwonisz podajesz odczyt - fakturka - płacisz.
Proste prawda???
I zapytam z przekąsem przytaczając pewna reklamę :)

I po co tyle krzyku ???

sebo8877 :)