PDA

Zobacz pełną wersję : projekt OSTOJA GL174 pracownia ATRIUM



jugra
29-08-2003, 11:09
Przymierzam się do budowy domu wg projektu GL 174 ze Studia Atrium z Bielska-Białej. Może ktoś z forumowiczów, posiada ważne informacje na jego temat, lub go właśnie buduje ? Pozdrawiam Jugra.

misia-28
29-08-2003, 18:57
Tutaj można zobaczyć to cudo http://www.studio-atrium.com.pl/atrium.php?p=po&cid=15&pid=192 a ja podpisuję się pod prośbą

Barbarka
27-03-2004, 20:50
Witam!
Czy ktoś buduje lub planuje budowe domu GL 174, pragnę podzielić się doświadczeniem i uwagami.

marko30
27-03-2004, 21:44
ja buduje z atrium ale GL232 .........trium jak na razie solidna firma...........

Barbarka
27-03-2004, 22:01
Witam!
Bardzo ładny ten Twój dom, ja ze względów ekonomicznych wybrałam parterowy, myślę, że będzie tańszy.
GL 174 jest mało popularny nowy projekt, w dalszym ciągu szukam opini na jego temat.

Darek Opole
27-03-2004, 23:27
http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&cid=15&pid=192
Czy to ten?
Mi się podoba
Barbarka daj znać jak wychodzą koszty budowy
Miłego budowania

Ula S
28-03-2004, 11:15
Podoba mi się z zewnątrz,wewnątrz też fajny układ.Wygląda na to ,że dach będzie kosztowny.POZDRAWIAM.

Barbarka
28-03-2004, 14:47
Witam!
Ten projekt zawsze nam się podobał, zwłaszcza dach i pasuje do naszej działki.
Koszty sa podobne do innych projektów tj. 1,5 tyś m2 przynajmniej nam tak wychodzi z naszych wyliczń. Można ściągnąć kosztorys z strony Studia Atrium i policzyć.
Co do dachu to jest bardzo duży i kosztowny ale myślimy, iż zaoszczędzimy na stropie bo jest drewniany ( płyty k-g).
W projekcie robimy pewne zmiany w ilości wyjśc na taras i w ilości kominów (uważamy, że jest ich za dużo)

Leszko
28-03-2004, 21:28
Ja mam GL 134
http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=145

też strop drewniany , przeprojektowany na jeden komin (wentylacja będzie wychodzić przez wywietrzniki w dachu
jestem na etepie stanu surowego zamkniętego .Jak na razie wszystko idzie OK!

Barbarka
29-03-2004, 17:55
Cześć.
Leszko bardzo ładny projekt zwłaszcza dach,ciekaw jestem jak wyszedł Twój drewniany strop. W Gl 174 jest poddasze nieużytkowe a u Ciebie jest zagospodarowane. Mysle, iż strop drewniany wyszedł Ci taniej ja chce go w pewnej częsci odsłonić aby można było widzieć belki i deski. Z kominami zrobie tak samo jak Ty uważam to za lepsze rozwiązanie i chyba tańsze. Coś jaszcze zmienimy w czasie budowy przygotowania ida całą parą. Budujemy w okolicy Tarnowskich Gór woj. Śląskie.

Ta biurokracja w urzędach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Barbarka
29-03-2004, 21:30
Witam!
Bardzo się cieszymy, że znaleźliśmy osoby, które są też zainteresowane tym projektem. My zaczynamy go realizować na przełomie sierpnia i września 2004 r.Może wymienimy się doświadczenia?

jugra
30-03-2004, 07:28
Niestety miejscowe WZiZT nie pozwalają mi na wybudowanie takiego domu. Aktualnie projektuję domek z poddaszem użytkowym 110 m2 ponieważ niestety nie znalazłem odpowiedniego "gotowca".
Pozdrawiam wszystkich budujących.

Barbarka
30-03-2004, 19:41
Ceść.
Jugra no to nas wystraszyłaś, podaj przyczyny braku zgody.
Mamy jechać na początku kwietnia po projekt i co będzie jak u Ciebie.
Projekt nam się bardzo podoba, zwłaszcza dach. Wymiarami idealnie pasuje do naszej działki 22,5m x 39,5m. Mamy zrobione wstępne wyliczenia kosztów i są do przyjęcia. Może znasz kogoś kto realizuje ten projekt, daliśmy dużo ogłoszeń i tylko u Ciebie znaleśliśmy informację o GL 174. Pozdrawiamy.

jugra
31-03-2004, 07:26
Barbarka
Po prostu wg miejscowego planu zabudowy (jakoś tak to się nazywa), można wybudować jedynie budynki z poddszem użytkowym i dachem dwuspadowym o kącie od 30 do 45 stopni. Chodzi o tradycyjny styl budownictwa w moim regionie.
Jeżeli chodzi o ten projekt to nie spotkałem się z kimś kto go buduje.
Spróbuj może zapytać w Studio Atrium.
Pozdrawiam

Barbarka
31-03-2004, 20:38
Cześć.
Tak tak właśnie się dowiedziałam i my takiego problemu nie mamy.
Biura projektowe nie udzielają informacji o klientach i ich projektach, zasłaniając się ustawą o ochronie danych osobowych.
Będziemy jeszcze dzwonić do innych biur sprzedających projekty Studia Atrium i może tam coś załatwimy.
Szukamy teraz wykonawcy i głowa boli jaka jest rozbieżność w kosztach robocizny i materiałów przedstawianych przez nich.
Zapał mamy duży i wspierają nas znajomi. Pozdrawiamy.

amj2
27-07-2004, 10:09
Witam. Podoba mi się ten domek
http://www.studioatrium.pl/atrium.php?p=po&pid=192
Proszę Was o opinie.Co byście zmienili? Pozdrawiam Ania

kroyena
27-07-2004, 11:03
amj2 aż tak świeży jesteś czy sklerotyk :o :

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=30344&highlight=174

amj2
27-07-2004, 11:13
Nie, dokładnie pamiętam o Twojej wypowiedzi. I na pewno wezmę ją pod uwagę. Ale może też inni się wypowiedzą.

Wwiola
27-07-2004, 11:26
To po co dublować tematy ? Wystarczyło tamten odświeżyć. W ten sposób zasmieca się forum. Jesteś tutaj nowa, więc ujdzie C to na sucho 8) , ale to taka uwaga na przyszłość.

A teraz do rzeczy :
Fajny domek lubie takie. Spokojny w formie i funkcjonalny. Może troszkę mało pom. gospodarczych. Absolutnie nie rezygnuj ze spiżarni, mimo, ze może faktycznie prysznic mógłby sie przydac w części dziennej, ale nic na siłe - jest w duzej łazience a tu wszystko jest na jednym poziomie. Ja bym nieco bardziej wysunęła garaż do przodu, albo zmniejszyła pokój 4, by powiekszyc pom. 3, byłoby ono ustawniejsze i spokojnie mogłoby wówczas służyć za kotłownię, pralnie i suszarnię.

amj2
27-07-2004, 11:48
Dzieki dostosuje się na przyszłość.Pozdrawiam Ania

kroyena
27-07-2004, 12:13
Łatwo Ci pojdzie, kliknij szukaj i wpisz siebie jako autora wiadomości. :wink:

Wojtek62
27-07-2004, 14:06
kroyena,
czy Ty wogóle pracujesz forumowy jajcarzu?

amj2
10-08-2004, 12:04
Hej Barbarko. I jak budowa? ja też zamierzam budować Gl 174. Teraz załatwiam papiery. Może uda sie jeszcze zrobić coś przed zimą?Czy wprowadziłaś jakieś zmiany? Pozdrawiam Ania

qbrakus
10-08-2004, 13:00
Lazienka aby nie jest zbyt mala?

amj2
10-08-2004, 21:56
No pewnie i jest. Właśnie mam dylemat :wanna czy prysznic? No i przydałoby się jeszcze jedno pomieszczemnie gospodarcze. Niestety zmieścić to wszystko na 117 m2 jest raczej niemożliwe.

Karolek
10-08-2004, 22:23
Ja buduję GL 55 jest .... akurat

merol-69BP
30-11-2005, 10:02
Wybralem projekt OSTOJA -ATRIUM. Prosze o opinie.Jesli juz go ktos zbudowal z mila checia zerkne na fotki.z gory serdecznie dziekuje. :lol:

merol-69BP
30-11-2005, 10:10
http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-174,192,61,opis.html

acca5
30-11-2005, 10:22
Ja bede budowac podobny, zamieniłabym spizarkę z małą toaletą, aby z dużego salonu nie bylo widac drzwi od kibelka. Reszta mi sie podoba, łazienka z oknem. projekt z mozliwościa wjazdu z poludnia, zachodu. Tylko od strony północnej jeden pokoj -tez dobrze, duzo scianek dzialowych , można pokombinowac z rozkładem pomieszczeń.
Tylko 3 kominy czy wszystkie sa potrzebne- rozumiem kominek, kotlownię a ten trzeci do zastanowienia się.

merol-69BP
30-11-2005, 10:31
Zastanawialas sie nad piewnica i miejscem na kotlownie

merol-69BP
30-11-2005, 10:55
Z wielka przyjemnoscia obejrze zdjecia z budowy tego domu. Mam zamiar go wybudowac.

szymi74
24-10-2006, 17:33
Ja planuję od wiosny zabrać się za GL 134. Spostrzeżenia doświadczonych forumowiczów są mile widziane :>

MAXYM3
11-09-2007, 21:06
CZY KTOS BUDUJE LUB WYBUDOWAL OSTOJE Z ATRIUM?

janmar201
20-03-2008, 18:39
Witam!
Planujemy budowę domu GL 174 .Może ktoś z Was zbudował lub buduje taki dom? Proszę o fachowe opinie ,sugestie.
Serdecznie pozdrawiam.
http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-174,192,69,parter.html[/b]

Trociu
21-03-2008, 14:40
Co prawda nie buduje, ale dorzuce swoje 3 grosze ;)

Wejście do kibelka na dole schowałbym trochę w korytarzu, żeby z salonu nie było widać. Czyli maksymalnie dosunąć do komina.

Zastanówcie się, czy potrzebne jest Wam wyjście na taraz z sypialni numer 7.

Czy zamiast dwóch małych okien w łazience i garażu nie lepiej jedno większe?

janmar201
22-03-2008, 09:10
http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-174,192,69,parter.html

GBARTUS777
29-05-2008, 13:00
Witam, czy ktoś buduję Ostoję ze Studia Atrium?

7point
29-05-2008, 14:34
Podawaj następnym razem link bo nikt Ci nie odpisze:


Ostoja Studio Atrium
http://www.domywtradycji.pl/ostoja,192,9.html

pozdrawiam

magasia
04-06-2008, 18:44
A i owszem, mam zamiar budować Ostoję. Myślę, że zdołam się zorganizować z rozpoczęciem za miesiąc :lol:

GBARTUS777
05-06-2008, 08:25
Wczoraj my rónież zakupiliśmy ten projekt, w tym roku chcemy tylko wylać fundamenty a tak naprawdę budowę to zaczniemy wiosną przyszłego roku, życzę powodzenia. Pozdr. A tak wogóle to gdzie budujecie?

magasia
05-06-2008, 15:18
Będziemy budować w woj. mazowieckim, gmina Halinów, w miejscowości Wielgolas Brzeziński. Projekt jest piękny, aczkolwiek zrobiliśmy kilka niewielkich zmian. Chcemy do zimy postawić stan surowy otwarty. Trochę przerażają nas koszty, najdroższy z tego wszystkiego wyjdzie dach. Chcemy go pokryć gontami zamiast dachówki. A gdzie będzie Wasz dom? Kupiliście projekt więc podejrzewam, że jesteście pewnie przed wszystkimi tymi papierowymi szopkami. My pozwolenie na budowę dostaliśmy w kwietniu, ale bujamy się z kredytem, wykonawcami itp. itd. A to dopiero początek:-) Ale nic, damy radę.

GBARTUS777
09-06-2008, 08:12
My będziemy budować o okolicach Siedlec czyli całkiem niedaleko. Pozdr.

janmar201
09-06-2008, 22:17
Witam.Buduje GL 174 na Sląsku.Jestem na etapie nawożenia piasku pod płytę a potem już tylko mury.Buduje według projektu za wyjątkiem słupów zewnetrznych które są z drzewa.W zamian będą słupy betonowe.

GBARTUS777
10-06-2008, 09:33
Mam pytanie dotyczące stropu czy robicie drewniany czy żelbetowy, i ile słupów będziecie mieć na tarasie, widziałam ten projekt w rzeczywistości miał dwa słupy betonowe a przy wejściu tylko jeden?

magasia
10-06-2008, 16:17
My będziemy budować strop drewniany, chciałabym zostawić belki tak, żeby bylo widać w suficie. A co do słupów to u nas też będą drewniane i wydaje mi się, że zarówno przy wejściu jak i na tarasie są cztery takie słupki. W tym wątku ktoś wybudował Bursztyn, który jest bardzo podobny do Ostoi i na zdjęciach ładnie widać, że są cztery:
http://forum.muratordom.pl/gl-315-bursztyn-studio-atrium,t116063.htm
Co zmieniliście w projekcie? My musieliśmy podnieść dach o 5 stopni (żeby było zgodnie z MPZP), zlikwidowaliśmy okno balkonowe wychodzące z sypialni na taras i zrezygnowaliśmy z drzwi z garażu do wiatrołapu. Zastanawiamy się jeszcze, czy nie zrobić w salonie jednego dużego okna zamiast dwóch standardowych. Na dachu kładziemy gonty papowe zamiast dachówki.

GBARTUS777
11-06-2008, 07:59
Witaj, zrobiliśmy troszkę zmian a mianowicie jeżeli kojarzysz projekt Floryda to powiększyliśmy łazienkę o wnękę z prysznicem we florydzie to jest wc, zlikwidowaliśmy wejście z wiatrołapu do pom.gosp. będzie z garażu, zabraliśmy trochę spiżarni na koszt szafy w wiatrołapie, zlikwidowaliśmy ścianę między salonem a holem zostanie tylko mały kawałek no i tyle z takich poważniejszych zmian. Pozdr.

magasia
12-06-2008, 12:05
Ze zmian, które przytoczyłeś muszę rozważyć te drzwi z pomieszczenia gospodarczego do garażu, tym bardziej, że likwidujemy drzwi z garażu do wiatrołapu. Podoba mi się nawet to rozwiązanie, więc może wcielę w życie. Na razie niezmiennie od miesięcy użeram się z papierologią :evil:

magasia
13-06-2008, 08:50
Jednak nie będziemy robić wejścia z garażu do pom. gosp., bo tu chcemy mieć np. pralkę i nie wyobrażam sobie latania z praniem w tą i spowrotem przez garaż. Tak, że zostawiamy tak jak jest.

GBARTUS777
07-07-2008, 08:09
Jak tam magasiu ruszyliście już z budową?

magasia
08-07-2008, 17:26
No, zbieramy się, zbieramy. W zeszłym tygodniu podłączyli nam prąd budowlany, a w tym kopiemy studnię. Ekipa umówiona na tydzień po 21 lipca. Jeszcze tylko kibelek i ruszamy. A tu nasza działka rok temu: http://picasaweb.google.com/Kunegunda24/NaszaDziaKa

Na tej po przeciwnej stronie drogi stoi już pół domu sąsiadów:lol:
A co u Was? Jest jakiś postęp?

GBARTUS777
09-07-2008, 08:37
Czekamy na pozwolenie na budowę i pewnie w sierpniu może we wrześniu będziemy ruszać z fundamentem, takie mamy plany a co będzie to się okaże. Piękną macie działeczkę!Pozdr.

magasia
10-07-2008, 12:40
No to życzę powodzenia i duużo cierpliwości :P

magasia
31-07-2008, 14:43
Wreszcie zaczęliśmy budowę Ostoi! Wczoraj ekipa zdjęła humus, dzisiaj rano pani geodetka wytyczyła domek i dziś zaczęli wykopy pod fundamenty. Ale to chyba raczej na dział Dziennik Budowy.:lol: A jak pozostali budowniczy GL174? Pozdrowienia.

Afka
31-07-2008, 15:13
Witam,
trochę borykaliśmy się z planami zagospodarowania, dzialkę mamy odrobinę wąską, ale projekt wymarzonej Ostji już nabyty i w polowie sierpnia zaczynamy adaptację. Mam nadzieję, że fundamenty uda się postawić jeszcze w tym roku.
Pozdrawiam wszytskich Ostojowiczów :)

magasia
01-08-2008, 09:22
No tak, Ostoja ma dużą powierzchnię zabudowy, więc na wąskiej działce trudno ją ulokować, ale projekt jest piękny. Robicie jakieś zmiany? Pytam, bo na tym etapie, na którym jestem mogłabym jeszcze od kogoś ściągnąć jakiś pomysł :wink:

janmar201
03-08-2008, 10:52
Witam.Mamy już wymurowaną Ostoje.Słupy wewnętrzne pochowaliśmy w sciankach działowych.Okna 60/60 są wydłużone o połowe.Słupy zewnętrzne w wylane w tubach.Na początku września zaczynam z dachem.Zdjęc nie mamy ,wszysko filmuje.Pozdrawiam

GBARTUS777
18-08-2008, 13:33
Widzę że projekt Ostoi się podoba, bardzo mnie to cieszy. No my we wrześniu zalewamy fundamenty i narazie tyle w tym roku. Jeżeli ktoś zna koszt fundamentu to bardzo bym prosiła o podanie danych.

magasia
01-09-2008, 17:06
Tak się buduje nasza Ostoja: http://picasaweb.google.com/Kunegunda24/NaszaDziaKa.

Mamy już ściany zewnętrzne i działowe.
Mieliśmy stawiać ściankę z karton-gipsu między salonem a częścią sypialnią, ale salon taki wielki jest piękny! Bardzo mi się podoba taras - wyszedł naprawdę spory, a miałam obawy, czy oby nie za mały. Teraz czekamy na drewno na sufit i dach i do końca września stan surowy będzie skończony. Tak zostawiamy go do wiosny, a wiosną będziemy kontynuować. Mamy problem i pytanie do innych budowniczych Ostoi, gdzie zdecydowaliście umieścić telewizor w salonie?
Do GBARTUS777 - niestety nie moge podać kosztów budowy fundamentów, za całość płacimy ryczałtem. Czy ktoś się jeszcze pochwali Ostoją?

GBARTUS777
02-09-2008, 08:14
Gratuluję tempa prac i troszkę wam zazdroszczę. My w tym tygodniu wylewamy fundamenty i w tym roku koniec. Chciałam ci powiedzieć że widziałam Ostoję na żywo, jest cudny, a miejsce na telewizor to kawałek tej ścianki oddzielającej sypialnie, dlatego że ci właściciele zrezygnowali z kominka, a salon rzeczywiście jest duży.
A jeszcze jedno pytanie czy otwory okienne robiliście takie jak w projekcie? Podobno są małe, tak czytałam na forum Studia Atrium. Magasiu nie można odtworzyć tego zdjęcia, a szkoda. Pozdr.

magasia
02-09-2008, 11:52
No jasne, że się nie otwiera, przyłożyłam na końcu kropkę niepotrzebnie.
Może teraz:

http://picasaweb.google.com/Kunegunda24/NaszaDziaKa

Z tym telewizorem to jest tak, że na ściance, o której piszesz jakoś nie bardzo to widzimy, bo będzie się odbijać światło z okien. Ale co tam, najwyżej zrezygnujemy z telewizora :lol: Z oknami jest tak, że jestem bardzo mile zaskoczona, bo pierwsze nasze plany były takie, żeby je powiększyć, ale teraz widzę, że byłoby to niepotrzebne, bo są naprawdę wystarczająco duże. Jak zobaczysz na zdjęciu - zrobiliśmy wejście do garażu z zewnątrz i to był dobry wybór, bo dzięki temu będzie dużo więcej miejsca w wiatrołapie na szafę czy wieszaki. Bardzo jestem też zadowolona z tarasu, bo wydawało mi się, że będzie mniejszy. Kuchnia i spiżarka - rewelacja, trochę większa mogłaby być łazienka, ale to kwestia aranżacji.

janmar201
07-09-2008, 13:42
Witam.A oto moja ostoja.http://pl.fotoalbum.eu/janmar201/a134856/1

magasia
08-09-2008, 12:12
Witam.A oto moja ostoja.http://pl.fotoalbum.eu/janmar201/a134856/1

No śliczna, tak jak moja :lol: Proszę Cię, napisz kilka słów na temat ścianki działowej między salonem a częścią sypialną, bo widzę, że postawiłeś. My się cały czas wahamy, no i nie wiemy, gdzie umieścić sprzęt RTV, coby nie odbijało się światło w telewizorze. Widzę też, że zmieniliście okna garażowo - łazienkowe i wejście do garażu. My zrezygnowaliśmy z kilku słupów przy wejściu i tarasie, będą tylko te konstrukcyjne podtrzymujące dach i drewniane.

GBARTUS777
04-11-2008, 09:20
Magasiu śliczny macie domek aż wam zazdroszczę. Mam pytanie czy przez podniesienie dachu o 5 stopni zwiększyła się jego powierzchnia i czy moglibyśmy kiedyś obejrzeć wasz domek? Ostatnio przejeżdżaliśmy przez Wielgolas po drodze z Wawy ale nie wiedzieliśmy gdzie szukać. Pozdr.

magasia
13-11-2008, 14:10
Bardzo dziękuję, dodałam kilka zdjęć do linku, gdzie można nasz domek lepiej zobaczyć. Jestem bardzo zadowolona z przebiegu budowy i z efektów. To co wiem, że bym teraz zmieniła to słupki przed domem i jeden na tarasie, które teraz wyglądają trochę nieproporcjonalnie cienkie. Trzeba będzie je jakoś obrobić, żeby były grubsze. Jak widać na zdjęciach - zrezygnowaliśmy ze ścianki w salonie i między kuchnią a salonem - co daje całkiem otwartą przestrzeń.
Podniesienie dachu zmieniło przede wszystkim wysokość domu z 7,40 do 8,20, no i tym samym jest wyżej pod dachem - od stropu do góry jest ponad 2 m. Nie planujemy zagospodarowania poddasza, ale jeśli ktoś chcialby to można wygospodarować spokojnie jakieś dwa małe pokoiki + małą łazieneczkę. Teraz dom przypomina mi góralską chatę ze spadzistym dachem i pachnącą drewnem. Jest piękny i taki inny niż wszystkie budowane w okolicy. Oczywiście zapraszam do oglądania - napisałam na priv. A jak Wasze postępy w budowie Ostoi?

GBARTUS777
14-11-2008, 09:20
U nas narazie roboty budowlane wstrzymane do wiosny, zrobiliśmy podmurówkę z bloczków i tyle. Niemogę się już doczekać kiedy będziemy budować dalej. Pozdr.

Afka
18-05-2009, 11:30
Witajcie,
nie bardzo mam czas pisać, ale skrobne tylko, iż Naszą Osoją właśnie zajmują sie cieśle. Ciesze się bardzo, bo jak na razie postep prac jest niesamowity.
Postaram się wrzucić troche zdjęc (choć jak na złośc wysiadlł nam aparat foto.), ale z poczatku budowy trcohe zdjęc mam.

Afka
18-05-2009, 12:05
I obiecane klika zdjęć:
http://picasaweb.google.pl/Afkafu/Budowa#

GBARTUS777
19-05-2009, 09:36
Witam, mam małe pytanie do Afki czy zmienialiście coś na ścianie frontowej?

Afka
19-05-2009, 10:07
Tak, zabudowane jest do mniejwięcej połowy, czyli drugich słupów wejście frontowe, czyli tzw. ganek :) Dodatkowe miejsce na jakąś szafkę na buty itp., a rezygnacja z drzwi przy małej toalecie. Wejście do niej będzie od holu, a nie od salonu.

Afka
19-05-2009, 10:09
No i Nasza Ostoja jest w odbiciu lustrzanym, czyli garaz z prawej strony.

Afka
19-05-2009, 10:10
A jak prace u Ciebie, ruszyły razem z wiosną??

GBARTUS777
19-05-2009, 10:21
No lada dzień będziemy ruszać, troszeczkę się pokomplikowało ale teraz ostro zabieramy sie do pracy. A powiedz mi jaki robicie dach z dachówki czy blachodachówki, ewentualnie kolor?Pozdr.

Afka
19-05-2009, 10:45
Ostateczny wybór jeszcze nie padł, bedzie to jednak dachowka cemetowa; zastanawialiśmy się nad antracytem, ale chyba jednak bedzie standard, czyli kolor ceglany Sirius

Afka
19-05-2009, 10:46
Sorry ceramiczna

GBARTUS777
31-05-2009, 22:30
Pytanie do Afki:
Jeżeli możesz to podaj mi wycenę dachu, strop, krokwie, dachówkę i robociznę. Czy pod dachówkę robicie deskowanie i kładziecie papę. Dzięki, pozdr.

magasia
01-06-2009, 09:36
Jakaś dziwna ta Ostoja Afki :o Szczególnie ciężko mi rozpoznać zdjęcie kuchni od strony salonu, nawet w odbiciu lustrzanym. Moja Ostoja wygląda tak:

http://picasaweb.google.com/Kunegunda24/NaszaDziaKa#

A właściwie wyglądała tydzień temu, teraz mamy jeszcze podbitkę pod dachem :)

Afka
01-06-2009, 10:28
Ostoja może wydac sie dziwna :roll: , gdyż nie ma jeszcze ścianek działowych, a widok z salonu na kuchnie pokazuje, iż dobudowany jest tzw. wiatrołap.

Więźba kosztowała Nas 13800 za całość z impregnowaniem, pokrycie dachowe wraz z orynowaniem 25400, zas robocizna 65 zł za m2, jeszcze nie płaciliśmy, ale wyjdzie około 19000. Pod dachówkę idzie tylko folia bez papy i całkowitego deskowania. Konstrukcja jest wzmoniona jeszcze jakimiś śrubami (nie znam się na tym).

GBARTUS777
01-06-2009, 12:41
Dzięki za odpowiedź, a jeszcze mam pytanie co do ścian budujecie z porothermu 30?Jakbyś mogła podać mi cenę i cały koszt postawienia ścian.Pozdr.

GBARTUS777
10-08-2009, 10:35
Widzę, że wszyscy wzięli się ostro za budowę, cisza zapanowała na forum.

magasia
14-08-2009, 10:20
Domek się buduje, a raczej wykańcza i jest coraz piękniejszy :lol: A jak Wasze postępy?

GBARTUS777
17-08-2009, 13:07
My kończymy ściany, za trzy dni wieniec , w połowie września dach i w tym roku tyle. Gosiu jak mogłabyś podać mi telefon do siebie chcielibyśmy obejrzeć wasz domek w środku a podejrzewam że raczej was nie ma tam cały czas. Swój telefon podam ci na prywatne konto. Pozdr.

magasia
27-08-2009, 08:46
Wczoraj wróciłam z urlopu dlatego dopiero teraz odpowiadam. Jak najbardziej zapraszamy. Napisałam na priv :)

adamfalana
04-12-2009, 12:44
Witam,

Mam pytanie jakie dajecie piece w waszych ostojach.. Ja osobiscie zakupilem FAKTORa ale jest bardzo podobny .

Planuje wstawic tam piec na ekogroszek z podajnikiem ale nie wiem czy sie zmiesci mam 4,55 m3 powiezchni czyli prawie tyle samo co w ostoji.


Pozdrawiam wszystkich

magasia
09-12-2009, 15:36
My też rozważaliśmy eko-groszek, jednak kotłownia jest dużo za mała na piec i jeszcze na składowanie groszku. Rozważaliśmy pompę ciepła, na którą na razie nas nie stać, w końcu stanęło na gazie płynnym. Nazwy pieca nie pamiętam, ale wiem, że jakiś nieduży wiszący, więcej miejsca zajmie zbiornik na wodę.

janmar201
10-01-2010, 11:46
Witam.Jak macie zrobione na poddaszu ułożenie desek czy płyt przy kominach spalinowyc?