PDA

Zobacz pełną wersję : Jak rozebrać betonowy strop (dach)?



flate
13-01-2003, 12:16
Jakie polecilibyście sposoby rozbiórki dachu 5 x 7 m, zbudowanego z dwuteowników (co ok. 1 metr) wypełnionych zalewą z cementu i gruzu. Jest to dach domku gospodarczego, który chciałbym podwyższyć, zastępując go drewnianym.
Jak się do tego zabrać? Czy trzeba wynajmować ekipę, czy można by zrobić to samemu?

Pozdrawiam, flate

Wladek
13-01-2003, 13:04
Te teowniki są opare na ścianach?
Ja rozbierałem coś takiego. Mordęga. narpiew wykułem dziurę w jednej przestrzeni (rozłóż dechy tak aby leżały na teownikach i stój tylko na nich) niędzy teownikami i posówałem się do końca i tak następne. Na dole nic nie może stać bo lecący beton to wszystko popsuje. 5kg młot i do przodu. (No chyba, że masz młotek elektryczny/pneumatyczny)
Acha bąble na rękach pękają po ok. 2 godzinach pracy. Tragedia.

flate
13-01-2003, 13:56
Dzięki za odpowiedź! Z tego co wiem, to te teowniki poprzeczne są pospawane do "wieńca" z takich samych teowników, leżącego na śianach. Pomiędzy nimi - jeszcze jakieś poprzeczne zbrojenie w wywierconych otworach.

Obawiam się o strop pętro niżej (konstrukcja taka sama) - czy podstemplowanie go wystarczy.

Przyszedł mi do głowy nawet taki desperacji pomysł, żeby cały dach jakoś odciąć od budynku i zdjąć dźwigiem, a rozkruszyć ewentualnie na ziemi...

Zachodzę w głowę, po co 20 lat temu zbudowano taki solidny dach, na zwykłej "stodółce"? :)

flate

Wladek
13-01-2003, 14:32
Ze ściąganiem dzwigiem to nie bardzo, bo jak go pdniesiesz to będzie podparty w czterech miejscach i może się złożyć.

Występluj strop pod spodem (ja miałem klepisko) i nanieś na niego jakieś stare szmaty słome, siano, coś co zamortyzuje spadające kawały betomu( nie będą one takie duże , bo tak łatwo to on się nie podda).

Miłej pracy i pamiętaj o BHP.

flate
13-01-2003, 14:59
Będę pamiętał!
Będzie to prawdziwie męska rozrywka, nie żadne tam kopanie w piłkę :)))

Ronin13
20-01-2003, 17:32
Najlepiej jest zbudować szalunek pod rozbijanym stropem jakieś 20 cm poniżej. Na stropie poniżej rozłozyć stare worki, ubrania, szmaty i co tam jeszcze masz.Wtedy gruz nie pocharata Ci stropu poniżej. U góry koniecznie dechy!!!! Na których będziesz stał. Trochu wody do pokrapiania gruzu , żeby się nie kurzyło.
Wielki młot i do roboty. Stropu poniżej nie musisz wtedy stęplować. Rozmachałem tak jakieś 180 m2 stropodachu na moim domu.

Octavian
21-01-2003, 16:19
Nie używaj tylko do amoryzacji styropianu. Ja tak spróbowałem przy rozbiórce ścianki działowej a potem miałem fruwające kulki.