PDA

Zobacz pełną wersję : odbiór budynku - czego nie musi być?



dominikams
01-12-2005, 12:46
Szukam dziś od rana , ale nie moge znaleźć :oops:

Czego nie musi być (chodzi mi o wykończenie budynku w środku, na zewnątrz wiem), żeby mozna było odebrac budynek (odbiór cakowity).

Powód jest taki, że nie chcę brać kredytu na maksa, wolę wykańczać z własnych środków. Poza tym nie walnę sobie parkietu w nowym, świeżym domu. Pani z banku powiedziała, ze oni nie wymagają, co ma być skończone, ważny jest tylko odbiór budynku. Więc co można odłożyć na później? Czy np. niewykończenie 1 łazienki przejdzie? Czy trzeba mieć pomalowane wszędzie ściany? no właśnie, co z podłogą? czy mogę mieć na górze tylko wylewki, a na dole wykładzinę?


Czy oświadczenie kierownika o zakończeniu prac budowlanych oznacza tylko prace budowlane, czy tez wykończeniowe (właśnie podłoge , kafelki, malowanie).

Podpowiedzcie, proszę :roll:

rispetto
01-12-2005, 12:49
Oświadczenie kierownika o zakończeniu budowy oraz odbiory poszczególnych instalacji (elektryczna, gazowa, kominiarz itd) wystarczą. No i oczywiście geodeta do kompletu (mapka z pieczątką z ZUDu). To co masz w środku nikogo nie interesuje.
Pozdrawiam
Paweł

Tomik_B
01-12-2005, 12:52
Budynek odebrany. :)
Łazienka na poddaszu + jeden pokój nie wykończone.
Nikt nie sprawdzał stanu faktycznego.
Spokojnie, możesz sobie zostawić część wykończeniówki na deser. :wink:

jmd
01-12-2005, 14:38
Do tego co napisał rispetto dodałbym tylko balustrady przy schodach - mój kierownik wymagał tego bezwzględnie. Sciany (kolor farby lub jej brak) oraz rodzaj podłogi (w tym goły beton) raczej nikogo nie interesuje. Ja nie miałem również drzwi wewnętrznych oraz wykończoną tylko jedną łazienkę.

am00
01-12-2005, 15:12
A co z ociepleniem scian zewnętrznych i podbitką?

pasco
01-12-2005, 15:26
No, nareszcie coś innego na temat odbioru :lol:
Z tego co ja wiem, to na pewno muszą być barierki, instalacje i wszystkie mokre roboty skończone. Muszę jeszcze pogadać ze szwagrem, ale on nie dostał odbioru całkowitego ze względu na brak schodów i barierek. Nie wiem, czy był jeszcze jakiś inny powód.

leyla
01-12-2005, 19:32
witam!
mnie także interesuje ten temat :D
Co z podbitką? Musi być, czy nie musi przy odbiorze? :roll:
pozdrawiam

jabko
01-12-2005, 19:37
Podbitka jest nieważna.

Barierki muszą być wszedzie bo jak ktoś spadnie i sie zabije czy to ze schodów czy z balkownu to kierownik w sądzie dostaje po dupie.

A to czy ktoś ma kafelki czy parkiet nikogo nie obchodzi.

Warunki konieczne to na pewno kominiarz, gazownik, elektryk.

Ja miałem nie ocieplone mieszkanie i nie pomalowane z zewnątrz i też kierownik zakończył budowe. Powiedział że wpisze że to będzie wykonane w najbliższym czasie.

leyla
01-12-2005, 19:39
jabko
"Podbitka jest nieważna"


Ufff, całe szczęście :lol:

01-12-2005, 20:26
ocieplenia tez nie musisz robic ALE POWIEDZ O NIM geodecie

on :"złapie" budynek i doda odpowiedgią grubosc ocieplenia

nurni
01-12-2005, 22:02
A'propos niezbędnego posiadania barierek - jak wytłumaczyć te wszystkie zdjęcia schodów w Muratorze, Czterech Kątach, Ładnym Domu idące od sufitu do podłogi bez żadnej barierki i na dodatek można z nich spaść po obu stronach? :o

lawinia
02-12-2005, 07:24
Mam wykończony dół budynku (łazienka, kuchnia, salon). Do tego wszystkie instalacje odebrane, kominiarz itd. Na górę prowadzą schody betonowe (narazie) w trakcie dalszych prac, które są bez barierki. Odbiór dostałam.

Tomik_B
02-12-2005, 07:29
Barierki, powiadacie. 8)

Heliodor
02-12-2005, 07:45
A co z barirkami zewnętrznymi przy oknach do podłogi?Okna nasze mają zabezpieczenia ,ze dziecko nie otworzy.I kowal ,który nam je robi ma obsuwę.Barierki przy schodach wewnętrznych i zewnętrznych mam,A co z okiennymi?K

jabko
02-12-2005, 07:59
Jak widać niektórym odbiór podpisujabez barierek wiec sienie martw.
Po prostu są jeszcze kierownicy budowy którzy nie słyszeli o spadaniu ze schodów i podawaniu kierownika do sądu.
Może Twój też jest taki.

rispetto
02-12-2005, 08:29
A co z barirkami zewnętrznymi przy oknach do podłogi?Okna nasze mają zabezpieczenia ,ze dziecko nie otworzy.I kowal ,który nam je robi ma obsuwę.Barierki przy schodach wewnętrznych i zewnętrznych mam,A co z okiennymi?K
Jeśli kierownik budowy wpisze w dzienniku, że budowę zakończono, to może nawet okien nie być. Nadzór budowlany nie jeździ sprawdzać jak wygląda budynek w przypadku odbioru całkowitego. Co innego w przypadku odbioru częściowego.

dominikams
02-12-2005, 09:01
Widze, że temat wam się spodobał :wink: :lol:

ale chyba troche się zagalopowaliœcie :lol: :lol:

Mi chodziło o to, czego naprawdę nie musi być (legalnie - czego urzędnicy nie wymagajš do odbioru - wiem, że kontrole się zdarzajš rzadko, ale jednak), a nie co może się udać . Poza tym w banku muszę przedstawić kosztorys, no i raczej okna tam uwzględnię :wink:

O barierce - wiem, że musi być, ale może być tymczasowa - mój kolega zrobił takš sobie, może mi tez zrobi :roll: :lol:

Dyskutujcie dalej! :wink:

jabko
02-12-2005, 09:02
No bez przesady.
Tego że nie przyjadą na 100% nie można stwierdzic.

Jak sie nie pojawią w 2-3 tygodnie to po problemie.

Ale pare osób tam siedzi i czasami jakieś losowe budowy odbierają.
Nie wiem czy to 1/100 czy 1/40 ale jakiś procent muszą odwiedzic żeby choć mieć w teczce jakieś dokumenty.

Urzędy są kontrolowane raz w roku przez NIKi i tym podobne więc jakieś budowy na pewno wizytują.

anka76
03-03-2006, 21:06
mam 2 pytania: czy muszą być rynny na dachu i tynki na poddaszu? Barierek na balkonie nie musi być jeśli okno/drzwi nie otwierają sie.

Yogi66
03-03-2006, 21:43
ocieplenia tez nie musisz robic ALE POWIEDZ O NIM geodecie

on :"złapie" budynek i doda odpowiedgią grubosc ocieplenia

Przeciwnie - ocieplenie jest konieczne. Budynek musi spełniać normy izolacji cieplnej.
No.... chyba, że masz tak grube ściany, że i bez izolacji te normy są spełnione.
Jeśli to jest budynek o ścianach dwuwarstwowych to konieczny jest także tynk zewnętrzny.

Zbigniew Rudnicki
05-03-2006, 13:34
Może nie być :
- podłóg (tylko goły beton)
- drzwi wewnętrznych
- trepów na schodach betonowych
- parapetów wewnętrznych
Powinien być co najmniej :
- 1 sedes (czynny)
- 1 umywalka (czynna)
- 1 zlew w kuchni
- odpływ ścieków (szambo, kanalizacja, POŚ)

05-03-2006, 15:24
na schodach moze nie byc balustrad metalowych czy ozdobnych drewnianych ...
wystarcza zwykłe ... zbite z desek
za to musza byc bezpieczne ...
czyli, o ile sa zbite z desek ... to musza byc z desek heblowanych
zeby sobie, przy schodzeniu, wchodzeniu lub zjeżdżaniu po poręczy ...
drzazgi nie wbic ...

Wojtek33
29-08-2007, 14:10
odgrzeje ten temat a czy musi byc ogrzewanie? pytam serio .

mika31
29-08-2007, 14:31
A czy tynki zewnętrzne na jednowarstwówce muszą być?

kammaje
29-08-2007, 14:42
odgrzeje ten temat a czy musi byc ogrzewanie? pytam serio .

musi być odbiór kominiarski, gazowy i prądu. I teraz pytanie - jakie masz ogrzewanie? Jak prąd to kominów i gazu nie masz. Jak gaz to masz komin i rurki. Jak wyngiel to masz komin. Sam musisz sobie odpowiedzieć.

Bezdomna
30-08-2007, 19:03
Z tymi schodami z barierką to rzeczywiście ciekawa sprawa - w wielu katalogach, z reklamą Fety Mlekovity na czele schody nie maja barierek, są często kręte, strome i moim skromnym zdaniem niebezpieczne. Czy tam ktoś robił odbiór? ;)

30-08-2007, 19:42
z tymi "odbiorami" to rzeczywiście wielki pic na wode

Alexs
30-08-2007, 22:54
co do ocieplenia zewnętrznego to mi też przed chwilką o tym kierownik przypomniał, ze nie odbierze bez tego, aczkolwiek tylko telefonicznie się upiera :wink: zobaczymy jak w realu będzie...

metrys
31-08-2007, 06:55
Mi odebrali dom bez najmniejszego problemu. Miałem wymagane załączniki, tj. odbiór elektryki, kominiarza, geodeta, oświadcz kierownika. Złożyłem kwity w PINB i czekałem. Po określonym czasie odebrałę decyzje że jest po sprawie.

Nie mam zrobionej góry, brak balkonu i barierek, schody tymczasowe jeszce z budowy zostały, brak drzwi na dole. Ocieplenie ścian i dachu jest całe . Poleceam żeby było wykonane w pełnym stopniu poniewą z będą mniejsze opłaty za ogrzewanie.

Później do gminy o nadanie nr policyjnego nieruchomości, i parapetówa... :lol:

I tak sobie mieszkamy już prawie rok!!!!!

Pozdrawiam.

Wciornastek
31-08-2007, 07:01
Czy ktoś słyszał że PINB wymaga do odbioru protokołów odbioru instalacji wewnętrznej wodnej i kanalizacyjnej?

Mam odbiory przyłączy czyli w zasadzie instalcji zewnętrznej, na druku z naszego Nadzoru jest inatalacja wodna i kanalizacyjna ale nie jest sprecyzowana jaka.

metrys
31-08-2007, 07:08
W moim przypadku PINB nie miał nic do wyminonych instalacji, tj. wodnej i kanalizacyjnej. A z tego co pamiętam to nawet na druklach nic takiego nie było.


Pozdrawiam

Marek Sza.
31-08-2007, 07:22
Ja daję do odboiru dom kompletny - ale pozwolenie mam z garażem - garaż ma ściany i strop, bez wylewki i dachu i kierbud stwierdził że garaż też zgłaszamy (geodeta wyrysował go na mapce).

Pozdrawiam

metrys
31-08-2007, 07:31
No i ma rację. Zgłaszaj całość będziesz miał obdiór z głowy. A i tak nikt tego Ci nie sprawdzi że coś jest nie dokończone. Oni nie dają rady ze sprawdzaniem dużych inwestycji a co dopiero domów jednorodzinnych.

Wojtek33
31-08-2007, 22:47
odgrzeje ten temat a czy musi byc ogrzewanie? pytam serio .

musi być odbiór kominiarski, gazowy i prądu. I teraz pytanie - jakie masz ogrzewanie? Jak prąd to kominów i gazu nie masz. Jak gaz to masz komin i rurki. Jak wyngiel to masz komin. Sam musisz sobie odpowiedzieć.

oczywiscie rozumiem , bedzie odbior gazowy , kominiarski , ale ja pytam czy musi byc , piec gazowy , i np butla zewnetrzna gazowa

kammaje
03-09-2007, 10:08
odgrzeje ten temat a czy musi byc ogrzewanie? pytam serio .

musi być odbiór kominiarski, gazowy i prądu. I teraz pytanie - jakie masz ogrzewanie? Jak prąd to kominów i gazu nie masz. Jak gaz to masz komin i rurki. Jak wyngiel to masz komin. Sam musisz sobie odpowiedzieć.

oczywiscie rozumiem , bedzie odbior gazowy , kominiarski , ale ja pytam czy musi byc , piec gazowy , i np butla zewnetrzna gazowa

a zrobi ci ktoś odbiór gazowy bez zamontowanego pieca gazowego?? Szczerze wątpię a osobiście niechciałbym mieć takiego odbioru. Kominiarz się przyczepi i protokołu szczelności nie dostaniesz.

Ja chciałem "na wszelki wypadek" doprowadzić rurę na gaz z kotłowni (gdzie mam gaz) do kuchni (gdzie mam kuchnię na siłę). Tak na wszelki wypadek - może kiedyś się przyda. Ale chciałem, żeby rura była, ale nie podłączona do gazu - podłączy się kiedyś jak będzie potrzeba. I gość od gazu powiedział mi, że albo kładzie, podłącza i robi odbiór albo nie robi wcale. Bo jak nie podłączy, to nie zrobi testu szczelności i mu nikt odbioru nie zrobi (czy jakoś tak).

Wojtek33
04-09-2007, 09:33
odgrzeje ten temat a czy musi byc ogrzewanie? pytam serio .

musi być odbiór kominiarski, gazowy i prądu. I teraz pytanie - jakie masz ogrzewanie? Jak prąd to kominów i gazu nie masz. Jak gaz to masz komin i rurki. Jak wyngiel to masz komin. Sam musisz sobie odpowiedzieć.

oczywiscie rozumiem , bedzie odbior gazowy , kominiarski , ale ja pytam czy musi byc , piec gazowy , i np butla zewnetrzna gazowa

a zrobi ci ktoś odbiór gazowy bez zamontowanego pieca gazowego?? Szczerze wątpię a osobiście niechciałbym mieć takiego odbioru. Kominiarz się przyczepi i protokołu szczelności nie dostaniesz.

Ja chciałem "na wszelki wypadek" doprowadzić rurę na gaz z kotłowni (gdzie mam gaz) do kuchni (gdzie mam kuchnię na siłę). Tak na wszelki wypadek - może kiedyś się przyda. Ale chciałem, żeby rura była, ale nie podłączona do gazu - podłączy się kiedyś jak będzie potrzeba. I gość od gazu powiedział mi, że albo kładzie, podłącza i robi odbiór albo nie robi wcale. Bo jak nie podłączy, to nie zrobi testu szczelności i mu nikt odbioru nie zrobi (czy jakoś tak).


Ok ale niebardzo rozumiem , zeby sprawdzic szczelnosc musisz miec kuchnie gazowa w chwili przeprowadzania prob szczelnosci?????

3241mirek
04-09-2007, 09:49
Jestem właśni po złożeniu papierów w Nadzorze Budowlanym. Wymaganymi dokumentami są: Kopie z dziennika budowy, czyli wszystkie protokołu odbiorów instalacji( gazowej, elektrycznej, wod-kan) protokół kominiarski. Do wgladu umowy z gospodarką komunalną na odbiór ścieków, z Zakładem energetycznym i gazownią. oprócz tego plan zagospodarowania działki ( czyli Pani z Nadzoru zrobiła ksero mapki z projektu) Mapka inwentaryzacyjna wykonanych przyłaczy. jeszcze oświadczenia Kierownika Budowy o zakończeniu budowy. Nie było pytań o wykończenie w domu. Ich to nie obchodzi co masz położone na scianach lub podłodze.

jabko
04-09-2007, 10:00
A skąd masz protokół odbioru instalacji elektrycznej ?

Czy jest to po prostu protokół pomiarowy który może sporządzićkażdy kto ma uprawnienia dna pomiary i zarejestrowana działalnosc czy musiał być "smutny pan" z energetyki i pisał jakis protokół ??

3241mirek
06-09-2007, 06:20
Protokołem odbioru jest protokół z wykonanych pomiarów i wpis do dziennika budowy

paula_mario
20-06-2008, 10:44
Pytanie do osób po odbiorze!
czy do odbioru domu wystarczy stan surowy zamknięty z wszystkimi istalacjami tj. ogrzewanie, elektryka, woda, kanaliza oraz kominiarz? chodzi o to aby jak najszybciej przeprowadzić odbiór i nie płacić już prądu tzw. budowlanego :wink:

paula

matam
20-06-2008, 20:31
Pytanie do osób po odbiorze!
czy do odbioru domu wystarczy stan surowy zamknięty z wszystkimi istalacjami tj. ogrzewanie, elektryka, woda, kanaliza oraz kominiarz? chodzi o to aby jak najszybciej przeprowadzić odbiór i nie płacić już prądu tzw. budowlanego :wink:

paula
Ja nie wiem czy to wystarczy, ale jezeli planujesz odliczenie VAT-u to po odbioerze masz juz mniejszy limit.

Piotr_ok
21-06-2008, 00:12
a drzwi do łazienek musza być?
pozdr
Piotr

grregg
21-06-2008, 14:02
A jak jest z pokryciem dachu, np. docelowo ma być dachówka a jest tylko papa?? Czy takie coś w ogóle może przejść przy odbiorze??

anka76
21-06-2008, 21:26
u mnie docelowo też dachówka ale obecnie papa i przeszłooo... spokojnie

Eugeniusz_
21-06-2008, 21:52
Pytanie do osób po odbiorze!
czy do odbioru domu wystarczy stan surowy zamknięty z wszystkimi istalacjami tj. ogrzewanie, elektryka, woda, kanaliza oraz kominiarz? chodzi o to aby jak najszybciej przeprowadzić odbiór i nie płacić już prądu tzw. budowlanego :wink:

paula
Ja nie wiem czy to wystarczy, ale jezeli planujesz odliczenie VAT-u to po odbioerze masz juz mniejszy limit.


czy vat za prąd w jakis sposób się odlicza?? :oops: :oops: :-? :-?

paula_mario
21-06-2008, 22:05
[/quote]
Ja nie wiem czy to wystarczy, ale jezeli planujesz odliczenie VAT-u to po odbioerze masz juz mniejszy limit.[/quote]

A dlaczego jest limit mniejszy? masz jakieś przepisy na to? bardzo proszę o odpowiedź!

paula

Piotr_ok
22-06-2008, 10:38
a drzwi do łazienek musza być?
pozdr
Piotr
musza byc?
a moga otwierac sie do wewnatrz?
pozdr
Piotr

tres34
23-06-2008, 15:16
Niektore pytania wprost powalaja. Ale nie bede po was jezdzil bo mnie oplujecie. Zamiast tego sam zapytam: a nie mozecie poczekac do nowego roku jak znikna paranoja pozwolen? I jeszcze jedno: pewnie do glowy nikomu nie przyszlo zeby egzekwowac wlasne prawo do budowania na wlasnym terenie co mu sie podoba, a nie co podoba sie urzednikowi? Nic dziwnego ze w polsce taki syf, jak swiadomosc zerowa.

Piotr_ok
23-06-2008, 15:34
Niektore pytania wprost powalaja. Ale nie bede po was jezdzil bo mnie oplujecie. Zamiast tego sam zapytam: a nie mozecie poczekac do nowego roku jak znikna paranoja pozwolen? I jeszcze jedno: pewnie do glowy nikomu nie przyszlo zeby egzekwowac wlasne prawo do budowania na wlasnym terenie co mu sie podoba, a nie co podoba sie urzednikowi? Nic dziwnego ze w polsce taki syf, jak swiadomosc zerowa.
masz rację mam zerową świadomość dlatego się pytam;
czy jesteś pewien że po nowym roku znikną wszystkie pozwolenia?
czy sądzisz że budowanie na własnym terenie co nam sie podoba ma sens? już teraz powstaja różne koszmarki, a co będzie jak nikt nad tym nie bedzie czuwac? to dopiero będzie syf
pozdr
Piotr

tres34
24-06-2008, 07:47
Szkoda mi czasu na jalowa dyskusje. Takie myslenie bierze sie z czasow komuny, gdzie panstwo wiedzialo lepiej co dla obywatela dobre. Wielu ludzi ciagle tak ma w glowach. Ja zawsze pilnuje swoich praw i wymagam zeby urzednik pracowal dla mnie a nie odwrotnie. Wy robcie jak chcecie. Mnie to rurka.

Piotr_ok
24-06-2008, 08:39
... Mnie to rurka.
to w zasadzie co chciales powiedziec?

uwazasz ze zero przepisow i pozwolen jest OK? jeśli tak to jestes anarchistą ...
pozdr
Piotr

Aedifico
24-06-2008, 08:57
... Mnie to rurka.
to w zasadzie co chciales powiedziec?

uwazasz ze zero przepisow i pozwolen jest OK? jeśli tak to jestes anarchistą ...
pozdr
Piotr

Nie to jest po prostu postać z westernu, taki Lucky Luck.

Założe się, że ze dwa lata wcześniej przed NASA pobrał próbki z Marsa. Jest twardszy niż skała i szybszy niż pędzący pociąg.

Barbossa
24-06-2008, 09:00
taki lokalny Chuck Norris

Aedifico
24-06-2008, 09:01
taki lokalny Chuck Norris
Nie boi się zajrzeć w lufę przy czyszczeniu Colta.

tres34
24-06-2008, 12:19
Taa, no niektore nawet smieszne na moj temat. Poczucie humoru to dobra rzecz... Tak czy owak, zawsze dbam o swoje. Nigdy nie odpuszczam. Pytanie: skad dziecinne przekonanie ze urzednik zadba o wasze sprawy? Z komuny? Jak sami tego nie zrobicie, nikt was nie wyreczy. Nie bardzo to odkrywcze, ale oszczedza czas, pieniadze i nerwy. Kiedys na MTV lecialo haslo "Open your mind". Czasem warto poogladac MTV.

arkbud
25-06-2008, 19:26
a czy ogrzewanie kominkowe DGP moze byc zeby nastapil odbior?

Eugeniusz_
26-06-2008, 21:32
Szkoda mi czasu na jalowa dyskusje. Takie myslenie bierze sie z czasow komuny, gdzie panstwo wiedzialo lepiej co dla obywatela dobre. Wielu ludzi ciagle tak ma w glowach. Ja zawsze pilnuje swoich praw i wymagam zeby urzednik pracowal dla mnie a nie odwrotnie. Wy robcie jak chcecie. Mnie to rurka.

Co złe w naszym myśleniu to od razu komuna, właśnie za komuny była swoboda i powstawał syf, nowoczesne budynki w środku starego rynku itd itd, nie wiem czy jesteś świadom jak wygląda pozwolenie w innych państwach np. europejskich, tam dopiero trzeba się podporządkować pod istniejacą zabudowę - przez co jest ogólny ład architektoniczny.

Przy okazji przytoczę nasze piękne tworzenie ładu::

Białołeka i mają powstać budynki kilkunastopiętrowe wśród niskiej zabudowy - tłumaczenie inwestora

"tworzenie ładu architektonicznego przez kontrasty" :o :o :o :o :o :o

tres34
27-06-2008, 07:34
Do Eugeniusz_: no mozna tak zrobic z prawem zeby bylo jak w skandynawii, ze nawet dachy musza miec ten sam kolor. Tylko po co? Mam wrazenie ze nurzacie sie w paranoii, chcielibyscie cholernie restrykcyjnego prawa, ktorego i tak nikt nie bedzie przestrzegal. I w budownictwie i poza nim (jazda na swiatlach ale gosciu na ciemne okularny na nosie). Mnie dziwi ciasnota umyslowa u wiekszosci ludzi. Z drugiej strony dzieki temu czesto mam do przodu. Ktos mowi: "nie da sie", albo dziala wg schematu. Latwo mi wtedy podjac kontrdzialanie, ktore prowadzi do okreslonego celu, ogranicza moj czas i koszta. Mam nadzieje ze chwytasz?

Barbossa
27-06-2008, 08:18
w ślad za tres34 i pewną postacią, która przemknęła przez polityczny firnament jak kometa, można rzec
niedługo już nie będzie niczego...
potrzeba

niestety są to tylko mżonki
co prawda prawo (budowlane) często zbyt mocno ingeruje w zachcianki inwestora, pozowlenia na budowę może zniosą, ale to nie uprości procedur,
komuną nie ma co tu się zasłaniać i nań zwalać, biurokracji było wtedy trochę mniej

Aedifico
27-06-2008, 08:26
Do Eugeniusz_: no mozna tak zrobic z prawem zeby bylo jak w skandynawii, ze nawet dachy musza miec ten sam kolor. Tylko po co? Mam wrazenie ze nurzacie sie w paranoii, chcielibyscie cholernie restrykcyjnego prawa, ktorego i tak nikt nie bedzie przestrzegal. I w budownictwie i poza nim (jazda na swiatlach ale gosciu na ciemne okularny na nosie). Mnie dziwi ciasnota umyslowa u wiekszosci ludzi. Z drugiej strony dzieki temu czesto mam do przodu. Ktos mowi: "nie da sie", albo dziala wg schematu. Latwo mi wtedy podjac kontrdzialanie, ktore prowadzi do okreslonego celu, ogranicza moj czas i koszta. Mam nadzieje ze chwytasz?

Ciasonta umysłowa działa z kazdej strony bo jak nazwać w ramach niczym nie skrępowanej wolności budowę jakiegoś gargamela w środku ładnego osiedla.

piwopijca
27-06-2008, 08:42
:lol: :D
@tres34
Z ta komuna to walnales...
Obudz sie, minelo juz wiele lat a tutaj ciagle jeszcze porownania i odniesienia do komuny. Ilu pamieta to tak dobrze te czasy z konkretnych dziedzin?
Ja bylem wtedy dopiero mlodzieza i nie jestem skazony "komuna" i tamtejszymi nawykami i mysle, ze wiekszosc na tym forum rowniez. Darujcie sobie takie porownania - kogo to teraz obchodzi co bylo w komunie? Mnie na pewno nie obchodzi, jezeli uwazam cos za dobre to mam w czterech lierach czy to bylo w komunie czy przyszlo z zachodu, jakie to ma znaczenie?
Tak reaguja ludzie ktorzy nawet nie wiedza jak sa wypaczeni tamtym okresem, to jest poza ich swiadomoscia, nie kontroluja nawet tego -jak widac.
Ile mozna wspominac tamte czasy i truc jak to zle bylo?

Pzdr.

tres34
27-06-2008, 09:41
Ales dowalil Aedifico, zamiast pozwolen jest lokalny plan zagospodarowania. Stopien uszczegolowienia zalezy od radnych. Jak ktos stawia cos nie zgodnie z tym planem, kaza mu rozebrac. I kto ma ciasniej pod czaszka? Doczytaj, zanim zaczniesz przystapisz do masakrowania kogos.

Aedifico
27-06-2008, 10:03
Ales dowalil Aedifico, zamiast pozwolen jest lokalny plan zagospodarowania. Stopien uszczegolowienia zalezy od radnych. Jak ktos stawia cos nie zgodnie z tym planem, kaza mu rozebrac. I kto ma ciasniej pod czaszka? Doczytaj, zanim zaczniesz przystapisz do masakrowania kogos.

Misiaczku Złociutki chyba masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.

Odniosłem się do Twojego negowania każdej regulacji prawnej porządkującej pewnien stan rzeczy.

Niestety nie jest mozliwe osiagnięcie pełnej wolności i jednocześnie porządku. To się nazywa UTOPIA.

anna.misia
27-06-2008, 19:46
u nas na budowie była inspekcja i będzie jeszcze raz ,tak więc zapewnienia kierownika budowy że nie przyjadą bywają niesłuszne

27-06-2008, 22:34
u nas na budowie była inspekcja i będzie jeszcze raz ,tak więc zapewnienia kierownika budowy że nie przyjadą bywają niesłuszne
jak Cie zmusili abys była w domu w dniu kontroli ?
prośbą ?
czy groźbą ?