PDA

Zobacz pełną wersję : HELP !!! PRZEMARZAJĄCA ŚCIANA W NOWYM MIESZKANIU !!! co robi



szuwar
13-01-2003, 16:12
CZEŚĆ !!! MAM OGROMNY PROBLEM !!!

Niedawno w listopadzie kupiłem nowe mieszkanie od developera i jak to w nowym mieszkanku wynalazłem pare usterek, a to ściana krzywa a to brak kątów prostych w rogach a to żle otynkowane .
Jednak te usterki mozna nawet samemu zniwelować i nie spędzały mi snu z powiek .Ale po tych mrozach okazało się że w rogach przy podłodze (jednak nie na niej) na ścianie pojawił sie piękny mróz !!!tylko w jednym z dwu pomieszczeń.
Spróbuje opisać pomieszczenie :
Jest to mieszkanie poddaszowe z podwójnym oknem poddaszowym w tym pomieszczeniu co przemarza. podłoga pokoju wystaje ok 1,5 m poza obrys budynku jednak ocieplone jest tylko ok 1m czyli tylko tam gdzie znajduje się moja podłoga.Całość schodzi skosem i pokryte jest blachą dachową i tam po spodem blachy ocieplona watą, w tej ścianę własnie montowane jest okno do drewnianych krokwi a od środka wszystko jest obudowane ścianą gipsowo kartonową (na którą również wyłazi mróz) Ściana na którą wychodzi mróz jest wylewana betonem i najprawdopodobniej beż zadnej izolacji łaczy się ze stropem który właśnie wystaje poza obrys budunku ścian nośnych, boczne sciany to belit i cegła i te nie przemarzają, tak samo jak nie przemarza podłoga jest ocieplona ok 4 cm steropianu i na to dopiero wylewka.
W mieszkaniu nie było grzane dlatego mozna było zobaczyć ten mróz tempratura ok4-6 stopni C. Jednak zaznaczam że nie przemarza cała ściana tylko w rogach tak do ok 30 cm formując piękny trójkąt z dwóch stron.
W tym bloku w innych klatkach ale tych samych mieszkaniach jest to samo u sąsiadów gdzie utrzymuje sie temp ok 20 stopni nie ma mrozu tylko skrapla się woda i wyłazi grzyb!!!

PORADŻCIE MI CO ROBIĆ GDY:

-developer bedzie sie chciał wymigać od naprawy TEJ WADY BUDOWLANEJ !! jak mogę z nim walczyć razem z sąsiadami co mają podobne problemy ?????? (bo nie może byc juz mowy o usterce tylko o WADZIE KONSTRUKCYJNEJ ) ????

-co mogę zrobić samemu z mojej strony od środka mieszkania ?? może spróbować skuć tynk od podłogi do ok 1 m na scianie i troche betonu i np ocieplić od środka ok 3-4 cm steropianu na to siatka i z powrotem połozyć tynk tynk ??

-zaznaczam że devoloper jest w stylu : tak proszę pana przyjąłem usterkę jak tylko będe mógł to wyślę ekipę -której oczywiście nie widać a zima się skończy i mróz na scianach też. i problem dla developera tez i oczywiście dwunastomiesięczna gwarancja.
Może jakąś komisję budowlana nasłać ???
naprawdę nie wiem pomóżcie.

POZDRAWIAM MARCIN P.



<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: szuwar dnia 2003-01-13 18:52 ]</font>

13-01-2003, 18:43
Należy udokumentować zjawisko - fotografie "mrozu"
Ponadto należy powiadomić o sytuacji właściwy Inspektorat Nadzoru Budowlanego (załączając zdjęcia).
Następnie pogonić developera.

szuwar
13-01-2003, 19:17
zdjęcia już zrobiłem ale jeszcze nie są wywołane więc nie wiem czy dobrze widać ten mróz na ścianach .
JAka to komisja ???

Mis Uszatek
14-01-2003, 15:42
PINB - powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego - jak sama nazwa wskazuje, jest inny dla każdego powiatu. Zadzwoń do swojego Urzędu gminy, wydziału architektoniczno-budowlanego i poproś o podanie wszystkich namiarów na twój właściwy PINB (względem lokalizacji twojego nowego mieszkania!). Następnie wywołaj zdjęcia w dużym formacie - tak, aby wszystko na nich było widać. Następnie napisz sążniste pismo i zanieś wszystko razem do kancelarii PINB-u. Pamiętaj: nic na gębę! Nawet, gdy rozmawiasz w urzędzie masz prawo zażądać zaprotokołowania tego, co zostało powiedziane.

paj^
14-01-2003, 15:55
kopie tego wszystkiego powinien otrzymac developer, byc moze postawienie sprawy w ten sposob przyspieszy naprawienie bubla ...

Mis Uszatek
14-01-2003, 16:37
Słusznie, słusznie!
Może nawet powinna ona trafić do wydziału arch-bud twojej gminy, bo przecież to oni wydali decyzję "pozwolenie na użytkowanie"?

piotrek
15-01-2003, 08:48
Mi się wydaje że po prostu mieszkanie trzeba grzać i wietrzyć , to normalne że podczas pierwszej zimy jest duża wilgotność ( wysychanie wody technologicznej ) , niestety koszt grzania w pierwszą zimę będzie większy ( do 30% ) ale to nieuniknione , mieszkanie trzeba grzać i wentylować , przypomnij sobie "aferę" z domkami dla powodzian które zgniły , gdyby ci ludzie sami je budowali to by je suszyli a tak to dostali i potem tylko narzekali , a przecież w reportażach telewizyjnych było widać że wszystkie wentylacje dokładnie pozaklejali , żeby zaoszczędzić na ogrzewaniu , rzeczywiście oszczędność jest duża bo przy ścianach 0.3 ilość ciepła wentylacyjnego staje sie porównywalna z tym co ucieka przez ściany i okna , ale czy warto kosztem zniszczenia domu . nawet przy ogrzewaniu podłogowym , gdzie wszystko jest grzane równomiernie podczas pierwszej zimy cieżko jest wysuszyć .
Piotrek

szuwar
15-01-2003, 22:07
Owszem nie twierdzę żę grzanie i suszenie nie pomaga ale nieczytałeś uwaznie tego co napisałem, że w klatkach obok dokładnie w dwóch mieszkaniach gdzie mieszkają sąsiedzi od ok 7 miesięcy w tych miejscach gdzie u mnie przemarza sciana wyłazi im grzyb!!!! i tylko w tych miejscach,.
Uważam że jezeli wina lezałaby po stronie grzania to zamarzałaby cała ściana u mnie a i sasiadów na całescianie byłby grzyb !!!
zaznaczam że sąsiedzi maja małe dziecko tak wiec temperatura jest ok 21 stopni non stop
pozdrawiam SZUWAR

szuwar
17-01-2003, 08:44
Czy ktos ma jeszcze jakies porady dla mnie ?
wszystkie sugestie mile widziane !!!!

gamad
17-01-2003, 20:56
Twój przypadek jest typowym przykładem niesolidności wykonawcy (developera) lub projektanta. Walcz o jak najszybsze usunięcie wady bo pojawi się grzyb. Ściana lub strop gdzie pojawia się przemarzanie jest poprostu nieocieplone z zewnątrz i tworzy się w tym miejscu tzw. mostek termiczny. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w walce z developerem.