PDA

Zobacz pełną wersję : Brak przepustu



ziomo88
02-12-2005, 10:18
Obecnie mam zroniony stan zero wraz z wylanym chudziakiem. Wykonawca wykonał przepust pod kanalizację wraz z rozprowadzeniem. Jednakże zapomniał przepustach na wodę i prąd (do gazu nie trzeba przepustów w ścianie fundamentowej). Zatem co teraz powinienem zrobić? Odkopać kawałek fundamentu i wyciąć kawałek chudziaka i wtedy wykonać przepust? A może macie inny pomysł?

Tomasz M.
02-12-2005, 15:12
Ja bym poczekał, aż będzie czas podłączać wodę lub prąd i wtedy zrobił tak jak piszesz, wcześniej chyba nie ma sensu kopać. Pamietaj tylko żeby wodę wprowadzić poniżej glębokości zamarzania

ziomo88
05-12-2005, 10:20
Dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się w jaki sposób wyciąć chudziak? Czy wycięcie kwadratu 0,5mx0,5m tarczą diamentową jest dobrym pomysłem?

Bard13
05-12-2005, 12:56
Jak się pośpieszyłeś z wylaniem chudziaka, to raczej teraz pomyśl jak wejść z wodą i prądem najmniej inwazyjnie.

Np. wejdź z prądem w ścianę pod skrzynką rozdzielczą ( mała dziura w chudziaku) a z wodą przez ścianę do jakiegoś pomieszczenia gospodarczego, żeby nie wlec się przez cały dom i z niego po domu pod wylewką.

Łatany chudziak to juznje to soamo...