PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk tradycyjny po jakim czasie gładz gipsowa?



rad
03-12-2005, 23:44
Witam! Mam pytanie robie teraz tynk tradycyjny cementowo wapniowy jak długo musze czekac żeby zaczać robić gładz gipsową czy musze gruntowac tynk tradycyjny czy wystarczy tylko gładz gipsowa? Prosze o opinie na ten temat z góry dziekuje! Pozdrawiam

rafallogi
05-12-2005, 13:17
Poczekaj 28 dni. Póżniej musisz obmieść dokładnie cały tynk z wolnych ziaren piasku, po czym zagruntuj ściany jakimś gruntem, po 12 godzinach możesz startować z gładzią.

araman
05-12-2005, 20:03
W ciągu miesiąca miałem wytynkowane i wyszpachlowane ale teraz chyba bym się zdecydował na tynk gipsowy maszynowy.

Jarek_75
05-12-2005, 20:29
Wydaje mi się że gruntowanie tynku cementowo wapiennego to nieporozumienie, szkoda czasu, pracy i pieniedzy. Do tynku tradycyjnego gładź trzyma się jak djabli i gruntowanie jest niepotrzebne inna sprawa jest obsypanie się wolnych nie związanych ziaren piasku.

rafallogi
06-12-2005, 07:56
Widzieliście kiedykolwiek gładź gipsową, która była kładziona na tynk cem-wap. (wysezonowany!!!) bez gruntowania po kilu latach?
Szpachla bez gruntowania to nieporozumienie.
A już totalnym błędem jest tynkowanie i kładzenie gładzi w 1 miesiącu.

Jarek_75
06-12-2005, 15:52
Widzieliście kiedykolwiek gładź gipsową, która była kładziona na tynk cem-wap. (wysezonowany!!!) bez gruntowania po kilu latach?
Szpachla bez gruntowania to nieporozumienie.
A już totalnym błędem jest tynkowanie i kładzenie gładzi w 1 miesiącu.

Nie bardzo rozumię co ma wysezonowany tynk do grunotania pod gładź ??? Mało kto w ogóle gruntuje tynk cementowo wapienny na tym gładź trzyma się bez problemu jak chcesz klienta naciągnąć na koszty to proszę bardzo. U mnie też nie ma ścian gruntowanych i zedrzeć gładź do żywego tynku graniczy z cudem. Na temat gładziowania na tynk cemetowo wapienny połżony miesiąc temu nie będę się wypowiadał bo nie wiem.

rafallogi
07-12-2005, 08:59
Widzieliście kiedykolwiek gładź gipsową, która była kładziona na tynk cem-wap. (wysezonowany!!!) bez gruntowania po kilu latach?
Szpachla bez gruntowania to nieporozumienie.
A już totalnym błędem jest tynkowanie i kładzenie gładzi w 1 miesiącu.

Nie bardzo rozumię co ma wysezonowany tynk do grunotania pod gładź ??? Mało kto w ogóle gruntuje tynk cementowo wapienny na tym gładź trzyma się bez problemu jak chcesz klienta naciągnąć na koszty to proszę bardzo. U mnie też nie ma ścian gruntowanych i zedrzeć gładź do żywego tynku graniczy z cudem. Na temat gładziowania na tynk cemetowo wapienny połżony miesiąc temu nie będę się wypowiadał bo nie wiem.

Chodzi o to, że wysezonowany tynk, czyli suchy, powinien być gruntowany ze względu na ryzyko szybkiegio wyciągnięcia wody ze szpachli przez tynk cem-wap. Tymbardziej powinniśmy gruntować jeśli robimy gładzie latem lub w ogrzewanych pomieszczeniach.
Może się okazać, że będziesz miał gładź, ale może to być skorupka, która z czasem będzie odpadać.
Co do wykonywania gładzi na świeżym tynku, to istnieje ryzyko, że gładź zostanie odparzona od wilgotnego tynku.
Pozdrawiam.