PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze - dziennik Nika.j



Nika.j
04-12-2005, 17:00
Witam,
właśnie otworzyłam dziennik budowy.
Czekam na Państwa sugestie, porady, krytykę, pochwały.....
Dopiero uczę się korzystania z tego forum, proszę więc wybaczyć moje niedociągnięcia.

tomek1950
04-12-2005, 17:06
Nie martw się Moniko, pomożemy. Tylko nie pytaj mnie jak wklejać zdjęcia bo sam ćwiczę i mi nie wychodzi.
Pozdrawiam

i_ska
04-12-2005, 17:07
Nika.j witaj wsród budujących własne marzenia w postaci domu :D fajnie, że się zdecydowłaś pisać dziennik, czekam zatem na ciąg dlaszy i zdjęcia oczywiście :wink: :wink: trzymam kciuki i życzę powodzenia, bo budowa własnego domu to cięzki wyzwanie.

Nika.j
04-12-2005, 17:07
Nie martw się Moniko, pomożemy. Tylko nie pytaj mnie jak wklejać zdjęcia bo sam ćwiczę i mi nie wychodzi.
Pozdrawiam

ojej a mnie właśnie i przede wszystkim chodzi o zdjęcia.
Nie mogę dojść do tego.

Pozdrawiam
Nika.j

tomek1950
04-12-2005, 17:10
Poszukaj tutaj:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=14899&start=0

Sonika
04-12-2005, 17:33
Witaj Moniko :D ,
jesli chodzi o wklejanie zdjęć, to musisz je najpierw gdzieś umieścić w sieci - np. na Onecie, albo skorzystać z http://www.imageshack.us/

Imageshack wkleja zdjęcia prosto z Twojego komputera.
Potem tylko wystarczy skopiować "właściwości" zdjęcia, wkleić je w post, podświetlić i kliknąć na Img - w prawym, górnym rogu postu.

Jest jeszcze taki wątek, myślę że pomocny:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=30921

Daj znać ja k Ci poszło i powodzenia :D .
Pozdrawiam
S.

Żelka
04-12-2005, 17:53
Też witam w gronie :P .. Jak cos trzeba to tylko pytaj, tutaj jest dużo ludzi do pomocy...Mnie kiedyś też nauczyli wklejania zdjęć właśnie forumowicze... :wink:

wilcza75
04-12-2005, 18:40
Piękny domek z tego Zenita i myślę, że to świetny wybór.
W pierwszej chwili wydawał mi się ogromny, tymczasem ma kubaturę <400m2 - to naprawdę rzadkość, a powinno się w nim mieszkac wspaniale. :D
Koszty podstawowe powinny być niewielkie, będzie więc można poszaleć przy wykończeniówce i detalach.

Z budowlano-forumowym pozdrowieniem
tomasz

A w jakiej to okolicy będą Wielce Szanowni budować?

Nika.j
04-12-2005, 19:09
Ale tu jest rodzinnie.
Dziękuję Wam wszystkim ogromnie za pomoc.
Napewno będę miała mnóstwo pytać, może mnie wytrzymacie a jak nie to wywalcie.
:wink:

Pozdrawiam
Nika.j

Żelka
04-12-2005, 19:34
Nika a wiadomosci Priv. tez odbierz... :P

alfreda
04-12-2005, 19:46
Zenit pięknisty jest!!! :P Mysmy tez marzyli o kominku na tarasie( taki bliźniak miał być z salonem) ale panowie projektanci mam to rozwiązanie bardzooo..odradzali ( podobnież kosztowne wykonanie dachu przeciw ogniowe. :( ) daliśmy się przekonać bez porównywalnych kosztów..Uwierzyliśmy na słowo i do dziś nie jestem pewna czy dobrze się stało? I dlatego, BARDZO mi Twój projekt przpadl do serca!!! :D
Życzę powodzenia w realizacji marzeń bo wstąpiliście na JEDYNIE SŁUSZNĄ DROGĘ...Jakiego" kopa " daje budowa..wkrótce się przekonasz-REWELACJA!!

Jajcek
04-12-2005, 22:49
Szkoda ze dostep do albumu zabezpieczylas haslem i nie mozna obejrzec zdjec dzialeczki i suni :(

Nika.j
04-12-2005, 22:55
Szkoda ze dostep do albumu zabezpieczylas haslem i nie mozna obejrzec zdjec dzialeczki i suni :(

Chyba jest już dobrze.

Pozdrawiam
Nikaj

Jajcek
04-12-2005, 22:56
niestety nie

Nika.j
04-12-2005, 23:05
niestety nie

Przepraszam najmocniej, ale to wszystko jest dla mnie czarna magia, jednak mam nadzieję, że teraz już możesz spróbować.
Poza tym o tej godzinie, tyle czasu spędzone przy rozszyfrowywaniu tego wszystkiego jestem już wykończona.
Ale chyba teraz się udało.

Pozdrawiam
Nikaj

ponury63
04-12-2005, 23:20
Zakładam, że korzystasz z Internet Explorera.

1. Zaloguj się do swojego albumu
2. Wybierz zdjęcie oraz jego odpowiednią wielkość (nie miniaturkę)
3. Na wybranym zdjęciu kliknij PRAWYM przyciskiem myszy gdzieś w obrębie zdjęcia
4. Z menu wybierz 'Właściwości' (na samym dole)
5. W 'Adres [URL]' skopiuj myszą cały link od http... do ...jpg
6. Wstaw ten link pomiędzy a (bez żadnych przerw)
7. Żeby zobaczyć, jak będzie wygladał post na Forum, najpierw kliknij "Podgląd"
8. Możesz zawsze ZMIENIĆ własny post, już napisany na Forum, klikając w nim taki znaczek http://forum.muratordom.pl/templates/murator/images/lang_polish/icon_edit.gif

Powodzenia :)

Nika.j
04-12-2005, 23:30
Dzięki bardzo, ale się namęczyłam. Jestem Ci bardzo wdzięczna !!!

:D

Pozdrawiam
Nika.j

rrmi
04-12-2005, 23:33
Dzięki bardzo, ale się namęczyłam.
oj nie Ty pierwsza sie z tym meczylas :)
Zycze powodzenia na budowie

Nika.j
04-12-2005, 23:48
Dzięki za informację, nie wiedziałam, że można jeszcze jakieś wiadomości odbierać !!!

Pozdrawiam
NikaJ

Dziennik:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=60180

ponury63
05-12-2005, 00:05
A można, można :D

Na górze masz taki paseczek:

CZAT | Profil | Nie masz nowych wiadomości | Użytkownicy...

albo czasem

CZAT | Profil | Masz 3 nowe wiadomości | Użytkownicy...

Tam są różne fajne rzeczy :D


Cieszę się, że się udało :D

Nika.j
05-12-2005, 09:17
A w jakiej to okolicy będą Wielce Szanowni budować?[/quote]

Witam,
okolice naszej działki do okolice Chotomowa .

Rocky
05-12-2005, 10:44
okolice naszej działki do okolice Chotomowa .
Nika.j to zajrzyj koniecznie do Chotomów Grupa (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=19812&postdays=0&postorder=asc&start=2640&sid=c90e0ea0b1e731c6dd45f6d701eea4f7) :)

anSi
05-12-2005, 11:08
Witaj Nika.j :) No i proszę, jakie szybkie postępy robisz :) Czekam na kolejne ilustrowane zdjęciami wieści :)

Aga J.G
05-12-2005, 11:19
Witaj w naszym gronie :)
Czekam na ciąg dalszy opowieści i trzymam kciuki za budowę :)

andrzejka
05-12-2005, 11:54
Hej Nika :P
Serdecznie witam wsród piszących dzinniki 8)
Zdolniacha z ciebie, nawet zdjecie działki już jest 8) 8)
Wiem jakie to wszystko skomplikowane jak sie nie wie o co biega :-? :-?
Sama przez to przechodziłam, i też był ktoś kto mi pomógł :P :P
I to jest tutaj fajne :P :P

Pozdrawiam

Nika.j
05-12-2005, 12:44
Słuchajcie,
strasznie mi się tu podoba. Jesteście bardzo życzliwi dla nowych.
Dorwałam się dzisiaj do tego forum od rana. Wpadłam w niego i wyjść nie mogę, tylko mi nogi wystają hihih. Grzebię gdzie się da. :D
W dobrym momencie tu się znalazłam.
Będę mogła razem z mężem wchodzić tu i szukać interesujących mnie tematów, może dzięki Wam uda mi się uniknąć niektórych wpadek, aczkolwiek wiem że nie jest to do uniknięcia.
:x

Żelka
05-12-2005, 13:13
Nika, widzisz jak Ci szybko poszlo... Jestes zdolna kobitko..Pisz,pisz...i wklejaj kolejne zdjecia... :P

Joanna i Janusz
05-12-2005, 19:27
Witaj Nika! Świetnie,że zaczynasz budowę! Trzymam kciuki za to ,aby wszystko poszło szybko i bez przeszkód!

Nika.j
05-12-2005, 20:13
Fajnie, że wszyscy życzą powodzenia, dziękuję bardzo. Jesteśmy dobrej myśli, mam nadzieję, że się uda.

Oglądałam zdjęcia na forum i aż mi się robi cieplutko jak widzę już stojące domki, a niektórzy to nawet już robią wykończeniówkę.
Nie mogę się doczekać kiedy i moje zdjęcia zaistnieja na tym forum.
Cieszę się bardzo że nie tylko z rodziną będziemy oglądać zdjęcia ale i z Wami będę mogła podzielić się naszą radością i oby to była nasza radość :D
Następne zdjęcia będą zapewne od wiosny 2006r.

aha26
06-12-2005, 11:17
Hello!!!Witam już drugi raz,ale pierwszy w komentarzach :D !Ide czytać Twoj dziennik!!!Pa :wink:

rafałek
08-12-2005, 12:10
Gratuluję podjęcia trafnej decyzji. Włany domek, własna działka to zupełnie co innego niż najlepsze osiedle.
Wierzę, że na budowie ominą Was kłopoty i wpadki.

Pozdrawiam

kasia64
08-12-2005, 12:16
Witaj Monika!!!! :P :roll: :roll: :roll:
Diagnoza - zapadliście na chorobę o nazwie-budowanie własnego domu
Terapia(jedyna skuteczna) -wybudowanie DOMU.
Trzymam kciuki i życzę powodzenia na placu boju(budowy).
Pisz dalej dziennik i wklejaj zdjęcia.Czekam aby czytać i oglądać. :P :P

Nika.j
08-12-2005, 12:17
Gratuluję podjęcia trafnej decyzji. Włany domek, własna działka to zupełnie co innego niż najlepsze osiedle.
Wierzę, że na budowie ominą Was kłopoty i wpadki.

Pozdrawiam

Dzięki my też w to wierzymy....... :D
A jaka będzie rzeczywistość hmmmm to się okaże !!! :-?

rafałek
08-12-2005, 12:21
Rzeczywistość nas zaskakuje, ale daje się sterować, czasami tylko reakcje są bardzo opóźnione - najważniejsze to nie wątpić. Budowa to nie tylko wznoszenie ścian, to również kształtowanie osobowości.

Nika.j
08-12-2005, 12:22
Witaj Monika!!!! :P :roll: :roll: :roll:
Diagnoza - zapadliście na chorobę o nazwie-budowanie własnego domu
Terapia(jedyna skuteczna) -wybudowanie DOMU.
Trzymam kciuki i życzę powodzenia na placu boju(budowy).
Pisz dalej dziennik i wklejaj zdjęcia.Czekam aby czytać i oglądać. :P :P

Dzięki za miłe słowa a co do choroby to jest zaraźliwa :o

i_ska
08-12-2005, 13:29
Nika piękny domek też zwróciłam na niego uwagę, bardzo ładny w rzeczywistości będzie pewnie jeszcze ładniejszy, powodzenia w budowaniu. :wink:

wbrat
08-12-2005, 13:34
Witamy wsrod budujacych! :D :D

Koniecznie przegladaj forum - to istna skarbnica wiedzy (np. dzial "wymiana doswiadczen") i pomyslow (chociazby "galeria zdjec domow forumowiczow")! :)

Naucz sie tez koniecznie korzystac z funkcji "szukaj" (jak bede mial troche wiecej czasu, to napisze jak moim zdaniem jest najefektywniej wyszukiwac) - na forum bylo juz cale mnostwo rzeczy omawiane i dzieki opcji "szukaj" wiele odpowiedzi znajdziesz zanim jeszcze zadasz pytanie.

A za pare miesiecy sama bedziesz udzielac porad poczatkujacym - tak to juz tutaj jest 8).


Przepraszam, ze ja od razu tak konkretnie, ale coz... taki jestem :wink:. No wiec mam pare uwag co do projektu:
1. Zrezygnowalbym z tego wyciecia w scianie zewnetrznej w czesci jadalnej - bedzie taniej, prosciej a moze i ladniej (choc to juz rzecz gustu) - przede wszystkim bardzo uprosci sie konstrukcja dachu, co odczuwalnie obnizy jego koszty.
2. Zmiana stropu na zelbet nie bedzie taka prosta - pewnie beda potrzebne dodatkowe sciany nosne w "srodku" domu - skoro nie ma uzytkowego poddasza, to bym zostal przy stropie drewnianym.
3. Ja bym "pociagnal" dach troche bardziej na taras - tak by wieksza jego czesc byla pod dachem - w Polsce leje przez 3/4 roku, wiec mysle ze warto (ja mam odkryty nad czym troche ubolewam). Uwazac tylko trzeba na niebezpieczenstwo zbytniego zaciemnienia salonu.
4. Warto rozwazyc zamiane miejscami garderoby i lazienki (nr. 9 i 10 jesli dobrze widze) - wtedy beda dwie lazienki "plecami do siebie", co ulatwi prowadzenie rur wszelkiej masci.
5. Likwidacja wyjscia na taras z sypialni to moim zdaniem dobry pomysl - jak corka bedzie chciala urzadzic imprezke, to nikt z zabawowiczow nie bedzie zagladal co sie u was dzieje... :D
6. O ile pamietam, to sporo osob na forum wskazywalo na problemy zwiazane z kominkiem zewnetrznym, wiec jego likwidacja to wedlug mnie tez dobry pomysl :).

Ogolnie projekt jest naprawde fajny, nie za maly, nie za duzy. Na pewno bedzie przytulny i cieplutki - a to przeciez wazniejsze niz ogromne przestrzenie w 80metrowych salonach ;).


ps. choroba budowlana jest zarazliwa chyba... moj ojciec tak nam zaczal zazdroscic, ze straszy, ze przerwie dofinansowywanie i sam kupi dzialke :o

Nika.j
08-12-2005, 13:50
Bardzo dziękuję Ci za wszystkie spostrzeżenia, właśnie o takie informacje chodzi mi najbardziej.

Jeśli chodzi o zaglądanie do działów to już gdzie niegdzie byłam, ale jeszcze dużo lektury przede mną, zresztą bardzo ciekawej i pouczającej.


Jeśli chodzi o łazienkę to nawet nie pomyśleliśmy o takim rozwiązaniu, które mnie się spodobało.
Dlatego czekam na dalsze sugestie :D

Uwagi dotyczące stropu przekażę mężowi.

Jak wpadnie Ci jeszcze jakaś uwaga na myśl to pisz, wszystkie informacje są dla nas cenne.

pawel i renia
08-12-2005, 17:34
:lol: gratulacje :lol:
fajna działka,piękny piesek,domek też niczego sobie,
WYTRWAŁOŚCI i POMYŚLNOŚCI wam życzymy
POZDR. :wink:

Nika.j
08-12-2005, 17:54
Dzięki bardzo,

Nika.j
08-12-2005, 18:14
A propo labradorów, niedawno znalazłam tę stronę i serce mi się ścisnęło, jak byśmy mieli wybudowany dom z pewnością bym adoptowała. Jednak w chwili obecnej w wynajmowanym 37m2 mieszkaniu drugi pies to koszmar. Może ktoś stąd zainteresuje się tymi suniami:


http://www.ojej.pl/slaskie/Katowice/Zwierzeta/psy_i_koty/Oddam_za_darmo/ogloszenie_nr_214595.html

http://www.goldenretriever.pl/retrievery.htm#Adopcja

Może akurat znajdą właściciela wśród budujących domy :)

Olena
10-12-2005, 09:24
Witaj niko :)

Pomysl z zamiana miejscami "Waszej" lazienki i garderoby wg mnie jest super - ja bym tylko jeszcze tak przemeblowala te lazienki (zmniejszyla prywatną?) zeby wanna byla w tej ogolnodostepnej. Jak corka bedzie chciała poleżeć w pachnacej pianie to będzie musiała biegac do Was? :)

Pozdrawiam

maksiu
10-12-2005, 14:50
Witam.
Tak będziemy budować ten domek a czy na wiosne ? Bardzo bym chciał zobaczymy, my do was jesteśmy jeszcze w polu wygląda to tak:
działka kupiona też na wsi, za Gdańskiem mniejsz od waszej bo 1082 m2
mapka geodezyjna dla projektanta do odbioru do końca roku
uzbrojenie woda jest, prąd w trakcie realizacji a na w/tech gazowni czekam.
Projeku jeszcze nie kupiliśmy, chcemy wcześniej przeanalizować możliwość wszystkich zmiany z naszym projektantem.
Tak to wygląda,
Czy na pewno chcecie zrezygnować z zew kominka? Ja wybrałem ten projekt też dla niego, moi rodzice mają podobny i świetnie się przy nim siedzi w letnie wieczory polecam.
Pozdrawiam
Bartek

Nika.j
10-12-2005, 17:23
Witam maksiu,
dziękuję bardzo za pomoc w utrzymaniu porządku w dzienniku.

Pozdrawiam
Nika.j

Nika.j
10-12-2005, 17:32
Witaj niko :)

Pomysl z zamiana miejscami "Waszej" lazienki i garderoby wg mnie jest super - ja bym tylko jeszcze tak przemeblowala te lazienki (zmniejszyla prywatną?) zeby wanna byla w tej ogolnodostepnej. Jak corka bedzie chciała poleżeć w pachnacej pianie to będzie musiała biegac do Was? :)

Pozdrawiam

Witaj Olena,
tak właśnie mamy w planach zrobić wannę u córki a prysznic u nas no i pralnka też u nas. A co do zamiany naszej łazienki z garderobą to aż jesteśmy zdziwieni, że sami na to nie wpadliśmy. Niestety nie mamy dużego pomieszczenia gospodarczego i dlatego pralka będzie musiała stać w łazience.
Może jeszcze komuś coś przyjdzie na myśl to zapraszam. Chętnie wszystkie sugestie wysłuchamy a właściwie przeczytamy :D

Nika.j
10-12-2005, 17:40
Witaj wbrat,
jeżeli chodzi o wycięcie w ścianie zewnętrznej w części jadalnej - to właśnie jest w naszym guście :D . Zostawimy je chociażby dla złamania tej prostoty, która wystąpiłaby po skasowaniu tego wycięcia. Poza tym stół przesunąłby się i byłoby mniej miejsca na przejście, a może nawet trzeba by było zrezygnować z tej ścianki między przedpokojem a salonem, a my mamy co do niej pewne plany projektowe. :D





1. Zrezygnowalbym z tego wyciecia w scianie zewnetrznej w czesci jadalnej - bedzie taniej, prosciej a moze i ladniej (choc to juz rzecz gustu) - przede wszystkim bardzo uprosci sie konstrukcja dachu, co odczuwalnie obnizy jego koszty.

Nika.j
10-12-2005, 17:43
Witaj Bartek,
my już zrezygnowaliśmy z kominka zewnętrznego. Wystarczy nam kominek wewnętrzny.
Liczą się koszty, a ten kominek dodatkowy pochłonąłby troche kasy.
Tak więc kominek ale wewnętrzny.

wbrat
10-12-2005, 20:22
Witaj wbrat,
jeżeli chodzi o wycięcie w ścianie zewnętrznej w części jadalnej - to właśnie jest w naszym guście . Zostawimy je chociażby dla złamania tej prostoty, która wystąpiłaby po skasowaniu tego wycięcia. Poza tym stół przesunąłby się i byłoby mniej miejsca na przejście, a może nawet trzeba by było zrezygnować z tej ścianki między przedpokojem a salonem, a my mamy co do niej pewne plany projektowe.

Witam :).

Jesli wciecie jest w waszym guscie, to faktycznie nie usuwajcie. Ja mam u siebie wykusz, ktory pare osob radzilo mi usunac (koszty), ale nie przekonaly mnie i bardzo sie z tego ciesze - poki co wyglada super :). Tak wiec jesli jest to miejsce, ktore wam przypadlo do gustu, to trzeba je zostawic! 8). Ewentualnie moge jeszcze zaproponowac, zeby zrobic z niego cos takiego jak jest u mnie (zapraszam do mojego dziennika :wink: ) - wtedy miejsce na stol jest, a konstrukcja dachu nadal prosta. W zasadzie to ten wykusz u mnie de facto kosztowal tyle co jak by go nie bylo (no, potem dojda jeszcze okna). Ale generalnie nic nie narzucam - przyznam, ze troche mi nie pasuje jak to wyciecie wyglada z zewnatrz - tak jakos jakby nie pasowalo do pozostalej bryly. Najwazniejsze jednak, czy wam odpowiada - jesli tak, to nie ruszajcie go :)

A scianka miedzy przedpokojem a salonem wedlug mnie musi byc - ja bym sie dziwnie czul jak by kazda osoba pierwsze co widziala po wejsciu do domu to salon i... "salonowiczow" ;). Az jestem ciekaw jakie to plany macie wobec tej scianki... :roll:

Nika.j
10-12-2005, 20:29
Witaj wbrat,
zastanawiamy się nad luksferami na tej ściance.
A może masz inny pomysł :lol:

wbrat
10-12-2005, 20:40
Wlasnie chcialem zaproponowac luksfery, ale na scianie pomiedzy korytarzem a salonem - tak by troche go rozjasnic (tzn. korytarz) :). Ale w tym miejscu tez moga wygladac fajnie :).

Bart2
12-12-2005, 20:47
Witaj.
Cały czas myśle nad następującymi zmianami:
1. wydłużeniem garażu i przez to zamknięciem aż do okna pomieszczenia gospodarczego ścianką działową bo jak dla nas to obecne jest za małe.
2.przy okazji pojawił się pomysł wykorzystania całej "przedniej" części garażu na dwa samochody.


Co o tym myślisz? :roll:

ŁAZIENKI OBOK SIEBIE JASNE !!!

Pozdrawiam. Bartek

Nika.j
15-12-2005, 15:04
A zmieszczą się dwa samochody?
My nie zmienialiśmy nic w garażu i pomieszczeniu gospodarczym.
Tak jak jest wystarczy nam. Poza tym po lewej stronie w garażu jest wnęka, której kawałek zamierzam wykorzystać, między innymi na półki.

Bart2
15-12-2005, 20:40
I właśnie tą wnęke myśle wykorzystać na drugie auto ( oczywiście nie tylko) a regały przenieść do zamkniętego pomieszczenia gospodarczego.
Ciekawe co na to nasz projektant.
Pozdrawiam.

Nika.j
15-12-2005, 21:30
Masz dobry pomysł z garażem.

My już nic zmieniać nie będziemy, chyba że jakieś małe przesunięcia ścianek działowych. Mamy już projekt zatwierdzony ze zmianami.
Jedynie co to łazienkę z garderoba zamienimy, ale to już w trakcie budowy.

Żelka
22-12-2005, 16:42
http://www.unicef.pl/sklep/_produkty/41101_9.jpg
Wesolych Swiat, wszystkiego dobrego...

andrzejka
22-12-2005, 16:43
http://www.kartki.bej.pl/kartki/ginsana/swieta_1_duza.jpg

kasia64
22-12-2005, 17:27
http://img334.imageshack.us/img334/6488/256976pp.gif
Zdrowych i Pogodnych Świąt :P

Aga J.G
23-12-2005, 21:36
W te piękne Święta niech każdy pamięta
z głębi serca płynące życzenia:
zdróweczka, marzeń spełnienia, iskierek radości
i dużo miłości.

kasia64
31-12-2005, 14:54
100 Lat i Spełnienia Marzeń w Nowym 2006 Roku
http://img505.imageshack.us/img505/6153/szampan39us.jpg

Majkel_B
05-01-2006, 20:28
Szkoda że nie mieszkasz w Łodzi, czuję że jesteś bratnia dusza, wiele mamy wspólnego: mamy działkę o powierzchni 1160 :D , planujemy parterowy bez poddasza i rozważałem również projekt, który wybrałaś.

Życzę powodzenia w budowie
Michał

Nika.j
06-01-2006, 07:02
:D fajnie mieć bratnią duszę :D . Jak zdecydujesz się na jakiś projekt to daj znać.
Na stronie dobredomy.pl są ciekawe projekty, ja tam zauważyłam ten domek, jest jeszcze podobny - Kometa - ale jednak z mężem razem postawiliśmy na domek - Zenit.
Właściwie są tak podobne jak brat z siostrą :D

Pozdrawiam
Nika.j

Bart2
27-01-2006, 13:36
Witaj w nowym roku.
Jak tam przygotowania do budowy? Ja kupiłem projekt Zenita i wszystko było pięknie do momentu gdy zrobiłem badania geotechniczne okazało się że warunki geo są złe a miały być super ( tak na 100% twierdził sprzedający) teraz konstruktor zmienia nam fundamenty i trzeba będzie zrobić dren opaskowy a to są koszty.
Czy macie już ekipe lub jakąś wycenę budowy zenita, ja mam na razie tylko jedną więc stan surowy bez dachu czyli fundamenty, mury i kominy
wyceniono na 29 000 PLN za robocizne - co wy na to?
Pozdrawiam i powodzenia
Bartek

Nika.j
15-02-2006, 09:59
Witaj w nowym roku.
Jak tam przygotowania do budowy? Ja kupiłem projekt Zenita i wszystko było pięknie do momentu gdy zrobiłem badania geotechniczne okazało się że warunki geo są złe a miały być super ( tak na 100% twierdził sprzedający) teraz konstruktor zmienia nam fundamenty i trzeba będzie zrobić dren opaskowy a to są koszty.
Czy macie już ekipe lub jakąś wycenę budowy zenita, ja mam na razie tylko jedną więc stan surowy bez dachu czyli fundamenty, mury i kominy
wyceniono na 29 000 PLN za robocizne - co wy na to?
Pozdrawiam i powodzenia
Bartek
Hej Bartek,
mamy już pozwolenie na budowę i przed nami wybór ekipy, ciążka sprawa. Narazie jakoś opornie nam idzie poszukiwanie ekipy, wszystkie namiary, które mieliśmy są już nieaktualne. Koszmar, szukamy dalej. Cały czas mam nadzieję, że jednak na wiosnę zaczniemy. A jeśli chodzi o robociznę to jedni wycenili nas na jakieś 28.000 pln , tzn że koszty są przybliżone u nas jak i u Was.

Pozdrawiamy
Monika i Darek

lidszu
15-02-2006, 23:42
Nika.j - bardzo mi się podoba twój domek, jest funkcjonalny i fajnie rozplanowany :D :D .

Bardzo fajna działka :D :D i piesek też niczego sobie :D :wink: . Ja mam zamiar po wybudowaniu domu kupić retriwera, a mąż upiera się przy czekoladowym labradorze :D

Życzę wytrwałości i cierpliwości :D , na pewno nam się przyda :wink: :wink: .

Nika.j
16-02-2006, 07:53
Hej Lidszu,
zanim kupicie pieska poczytaj sobie w informatorach psich o tych rasach, bo niby z lini retriverów obie rasy (bo i golden retriver i labrador retriver )ale charaktery inne. Przy tym suczka i piesek też się diametralnie różnią. Pieski labradorki mają dosyć duży popęd sexualny i możesz mieć problem z ujażmieniem go, przy tym przy obu rasach zastanówcie się nad tresurą. Są to atletyczne psiaki i trudne do utrzymania jak sobie postanowią, że np chcą koniecznie pobawić się z tym pieskiem, który właśnie nadchodzi :D .. W zimie jak nasza była mała, musiałam się łapać czego tylko popadnie by nie byc ciągniętą po glebie :-? .I tak parę razy mnie przeciągnęła i dlatego poszłam z nią na szkolenie, które duuużo nam razem dało. Goldeny mają więcej temperamentu niż labradory ale obie rasy są chyba stworzone do dzieciaków. Nasz pluszak i nasza corka uwielbiają się.

Aha u nas dwa razy do roku występuje problem z linieniem, mamy dywan z siersci , ktory trzeba codziennie odkurzac. Nie wiem czy tak mają wszystkie labradory czy tylko nasza. I tak jest przez ok 3 tygodnie.
A poza tym są to psy o wielkim serduchu i muszą byc codziennie pieszczone, tarmoszone, sciskane, przytulane :D. Jak zapominamy o tych czynnosciach ona się skutecznie upomina .
Uwielbiana jest przez nas, dziadkow, babcie, sąsiadów, przechodnów ........... ojej ale się rozpisalm. Chyba nie musisz czytac juz poradników :wink:

Pozdrawiam
Nika[/list]

ricora
10-08-2006, 16:49
Wlasnie wczoraj natrafilam na Twoj projekt i bardzo mi sie spodobal ....i teraz juz nie wiem jaki mam budowac -do tej pory mialo to byc sloneczko z tej samej pracowni.
Mam male pytanko jakie ogrzewanie planujecie zastosowac i czy bylaby mozliwosc zastosowania w pom. gos. pieca na paliwo stale?
Bede sledzic Twoj dziennik i czekam na nowe zdiecia .
Pozdrawiam

Michałki
23-08-2006, 17:26
My na razie jedynie z pochwałą :)
Piękny jest ten domek!!

Właśnie zaczęliśmy o nim marzyć...ale przydałoby się najpierw działkę zakupić ;)

Nie mniej jednak wątek Wasz będziemy regularnie podglądać :D

Nika.j
05-09-2006, 08:04
My na razie jedynie z pochwałą :)
Piękny jest ten domek!!

Właśnie zaczęliśmy o nim marzyć...ale przydałoby się najpierw działkę zakupić ;)

Nie mniej jednak wątek Wasz będziemy regularnie podglądać :D

Witam,
dzięki bardzo za miłe słowa. :D

Niestety jeszcze nie zaczelismy budowy :( . Trochę mamy pod górkę. Ale jak tylko zaczniemy napewno będę opisywała przebieg w swoim dzienniku ( no i będę wklejała zdjęcia).


My z męzem od marzeń zaczeliśmy ................ no i sami widzicie jak to się skończyło :D

Pozdrawiam

Michałki
05-09-2006, 08:16
Trzymamy kciuki :)
I czekamy na pierwsze fotki rosnącego domku :)

A problemy dotyczą bezpośrednio budowy??

Poszukiwania działki nie są łatwe...ale myślę, że później przyjdzie nam się zmagać z rzeczami znacznie trudniejszymi...
:-?

kasia64
05-09-2006, 09:05
Hej, też trzymam kciuki.Jeżeli na początku są schody to pózniej powinno być z górki. :roll: :wink: Pozdrawiam :wink:

Nika.j
05-09-2006, 09:23
Wszystkie kciuki przydadzą się, dzięki.
Wszystkich gorąco pozdrawiam i życzę powodzenia w Waszych przedsięwzięciach - tych zaczętych i tych nie zaczętych i tych jeszcze w planach !!!!!

ms.
20-02-2007, 15:16
Szkoda, a tak dobrze szło. Dziennik zamarł i siłą rzeczy komentarze.

frykow
05-03-2007, 12:39
Dzisiaj jakiś ruch się pojawił w dzienniku :)

Nika, a to maskowanie skrzynki to co to? :)

Nika.j
05-03-2007, 12:44
heheh................. przed złodziejami................miała być niewidoczna heheheh.............

Pozdrawiam

glowac
21-11-2007, 13:12
Czy mogłabym prosić o namiar na okna - jestem nimi zachwycona :D
Domek prezentuje się naprawdę WSPANIALE - my budujemy Diunę III z Domusa i widzę, że trzymanie się oryginału projektu jest bardzo dobrym pomysłem.
Im mniej udziwniony i pozmieniany dom - tym piękniej wygląda.

Andrzej z Wadowic
17-12-2007, 21:55
Nika.j

Gratuluję wyboru projektu. Domek całkiem całkiem. Mam pytanie jak masz zrobione przypory. Z tego co widziałem na zdjeciach najpierw masz zrobione fundamenty i ściany a dopiero potem pojawiają się przypory. Możesz zdradzić jak je wykonano. Jak z ociepleniem cokołu czy na przyporach masz zesztukowany styropian ?. Pozdrawiam i życzę szybkiej przeprowadzki.
:wink:

Nika.j
18-12-2007, 06:35
Wiadomość poszła na priva. Serdeczne dzięki za ciepłe słowa.
:D
Pozdrawiam
Nika.J

ewe
14-05-2008, 13:00
Witam
bardzo ładny domek - sufity, półeczki- widać ze wszystko dobrze przemyslane.
Mam, prosbę co to za gres w salonie - jestem na tym etapie i po porostu ręce mi już opadają .
pozdawiam cieplutko

Nika.j
14-05-2008, 17:43
Hej,
dzięki za miłe słowa. Sufity w salonie wymyślał mój małżonek.
Wszystkie płytki to paradyż. W salonie są te: http://www.paradyz.com.pl/index.php?s=17&a=7&lang=pl&collID=256

Sami jeszcze do końca nie wiemy jak wyglądają. Glazurnik je nakrył papierem malarskim. Widziałam tyle co gdzieś na odsłoniętych miejscach. Po malowaniu ścian zdejmiemy papier. Płytki są półpolerowane.

Do_rota
16-05-2008, 06:52
Piękny domek sie szykuje, myślę, że Wy również możecie zacząć odliczanie bo niewiele pozostało do końca. Ten projekt tez mi sie podobał, gdy szukałam domku. Bardzo ładnie, i ciekawie wykańczacie, będę zaglądać by zobaczyć końcowy efekt.
Mam jeszcze pytanko o tego ślicznego pieska. Czy to labrador?
Marzy mi się taki, ale słyszałam że robią spustoszenie z ogrodu. Czy to prawda?
Serdecznie pozdrawiam Dorota

Nika.j
16-05-2008, 11:08
Piękny domek sie szykuje, myślę, że Wy również możecie zacząć odliczanie bo niewiele pozostało do końca. Ten projekt tez mi sie podobał, gdy szukałam domku. Bardzo ładnie, i ciekawie wykańczacie, będę zaglądać by zobaczyć końcowy efekt.
Mam jeszcze pytanko o tego ślicznego pieska. Czy to labrador?
Marzy mi się taki, ale słyszałam że robią spustoszenie z ogrodu. Czy to prawda?
Serdecznie pozdrawiam Dorota

Cieszę się, że oprócz nas komuś jeszcze domek podoba się.
Zapraszamy do zaglądania do naszego dziennika i komentarzy. Może jakieś sugestie?

A piesek to Labrador - sunia - 7 lat. Na poczatku trochę rozrabiała ( przekopała kuzynce różę w ogródku). Glównie kopie - np jak jest gorąco, to szuka mokrej lub zimnej ziemi na której, później wyleguje sie. Sunie są spokojniejsze od psów. Jednak to nic z tym jak maja ogromne serducha dla swoich właścicieli.

INWESTORKA71
16-05-2008, 22:43
[quote="Nika.j"]Hej,
dzięki za miłe słowa. Sufity w salonie wymyślał mój małżonek.
Wszystkie płytki to paradyż. W salonie są te: http://www.paradyz.com.pl/index.php?s=17&a=7&lang=pl&collID=256

Witam ,naprawdę piękny domek i płyteczki w salonie.Braliśmy je pod uwagę ale ostatecznie zamówione "Sugar" grys półpoler i mat na taras.
Mam pytanko, jakie płytki są w łazience?

Nika.j
16-05-2008, 22:54
:D Dzięki za miłe słowa.

Płytki w łazience to:
ściana - Paradyż Savanna Beige i Brown
podłoga - Paradyż Safari Beige (chociaż kolor jest tylko odrobinę jaśniejszy od Safari - brown).

Płytki w wc to również Paradyż
ściana - Sunny - Beige,
podłoga - Foresta - Brown.

Pozdrawiam Monika i Darek

Nefer
25-05-2008, 23:56
Zdjęć z "rzymskim porankiem" nie posiadam, jak zrobiłam zaraz je usunęłam.....zdjęcia wyszły nieładne :roll: :wink:

Czytasz w moich myślach :)

Nika.j
26-05-2008, 00:57
Zdjęć z "rzymskim porankiem" nie posiadam, jak zrobiłam zaraz je usunęłam.....zdjęcia wyszły nieładne :roll: :wink:

Czytasz w moich myślach :)

Wnioskuję, że wiesz jak wygląda rzymski poranek 8)

Nefer
26-05-2008, 01:00
Zdjęć z "rzymskim porankiem" nie posiadam, jak zrobiłam zaraz je usunęłam.....zdjęcia wyszły nieładne :roll: :wink:

Czytasz w moich myślach :)

Wnioskuję, że wiesz jak wygląda rzymski poranek 8)
Oczywiście :) żartujesz :):)

kaloosa
26-05-2008, 02:01
przegladalam chyba z 1000 razy strone paradyza i na kafelik ktore masz w domu nawet nie zwrocilam uwagi
ale w Twoim dzienniku odrazu rzucily mi sie w oczy ( szczegolnie podoba mi sie Wasza podloga w salonie)
Czy mozesz wrzucic aktualne zdiecia z salonu i lazienek?

Nika.j
26-05-2008, 09:55
przegladalam chyba z 1000 razy strone paradyza i na kafelik ktore masz w domu nawet nie zwrocilam uwagi
ale w Twoim dzienniku odrazu rzucily mi sie w oczy ( szczegolnie podoba mi sie Wasza podloga w salonie)
Czy mozesz wrzucic aktualne zdiecia z salonu i lazienek?

Fajnie, że komus coś podoba sie u nas w domu. Tzn że nasze pomysły nie poszły "w las". :D :D
Jeżeli chodzi o salon, to trochę cierpliwości. Sami jeszcze w całości z fugami nie widzieliśmy. W tej chwili podłoga zabezpieczona jest papierem malarskim -dobry pomysł naszych glazurników . Od soboty gruntujemy i malujemy ściany. Dopiero po malowaniu będzie uroczyste odsłonięcie salonowego gresu. Na ten moment czekamy my, nasi rodzice i wszyscy znajomi.
:D :D :D :D :D :D

Nika.j
26-05-2008, 10:20
Jeżeli zaś chodzi o łazienkę i wc, to właściwie zostało przytrzeć ściany i zagruntować, pomalować ściany, przymocować lustra, zamontować górne oświetlenie, umyć ściany, kupić koszyki wiklinowe na półeczki :o uff jeszcze troche tego nam zostało..........
:o :o :o :roll: :roll:

Nika.j
26-05-2008, 10:29
Pomyłka :o zapomniałam jeszcze o brodziku. Hydraulik musi podłaczyć brodzik i zamówić musimy drzwi szklane i szklana szybę na przeciwna stronę drzwi....
O kurcze patrząc na to wszystko to juszcze duuuuużo przed nami...

Ana27
26-05-2008, 14:18
Witam

Przeglądam strony muratora z nadzieja w że znajdę cos na temat farb Duluxa i na szczescie znalazłam Twoj dziennik :D
My tez mamy upatrzony ten sam zestaw kolorów tzn. Jasmin, jasny bez i rzymski poranek....do konca nie bylam przekonalam czy dobór kolorow jest odpowiedni . Koniecznie chcialam zobaczyc jak wyglada rzymski poranek .... na zdjeciach w katalogu 2008 moim zdaniem jest pokazany (inspiracje) orzech włoski.
:-?
Najpozniej do srody musze sie zdecydowac i po tym co przeczytalam jestem zalamana :-? ....myslalam, ze w koncu temat kolorow bedzie zalatwiony a tutaj d... (przepraszam) :oops:
Czy mozesz zrobic zdjecie pomalowanej sciany w garderobie? Chyba, ze zrezygnowaliscie nawet z pomalowaniem garderoby tym kolorem :roll:
A moze wiesz jak wyglada orzech wloski? czy ma odcien brazu...?

kaloosa
26-05-2008, 18:26
z checia poczekam na efekt koncowy, napewno bedzie warto :D

Nika.j
26-05-2008, 20:56
Witam

Przeglądam strony muratora z nadzieja w że znajdę cos na temat farb Duluxa i na szczescie znalazłam Twoj dziennik :D
My tez mamy upatrzony ten sam zestaw kolorów tzn. Jasmin, jasny bez i rzymski poranek....do konca nie bylam przekonalam czy dobór kolorow jest odpowiedni . Koniecznie chcialam zobaczyc jak wyglada rzymski poranek .... na zdjeciach w katalogu 2008 moim zdaniem jest pokazany (inspiracje) orzech włoski.
:-?
Najpozniej do srody musze sie zdecydowac i po tym co przeczytalam jestem zalamana :-? ....myslalam, ze w koncu temat kolorow bedzie zalatwiony a tutaj d... (przepraszam) :oops:
Czy mozesz zrobic zdjecie pomalowanej sciany w garderobie? Chyba, ze zrezygnowaliscie nawet z pomalowaniem garderoby tym kolorem :roll:
A moze wiesz jak wyglada orzech wloski? czy ma odcien brazu...?

Chyba ten sam prospekt oglądaliśmy :D - na zdjęciu nawet fajnie wyszło i może u kogoś też fajnie wyjść. My w sypialni mamy słońce tylko rano, więc oświetlenie pomieszczenia raczej słabe. Kolor jest dość ciemny i szczerze mówiąc odcień mi nie odpowiada. W tej chwili jest mój mąż na działce - nie wiem czy dzisiaj nie przemaluje tej ściany. Ja będę w środę, jak uda mi się jeszcze zrobić zdjęcie ściany w sypialni to wkleję, jak nie to dopiero po malowaniu garderoby (chociaż nie wiem czy czasem kolor nie wyląduje w garażu :roll: zobaczymy) Nie chcę zrażać do tego koloru, bo może wam będzie się podobał. Mąż zastanawiał się nad orzechem włoskim i pewnie gdyby nie zdjęcia pokoju w katalogu z rzymskim ....., kupilibyśmy orzech.

Nika.j
26-05-2008, 20:57
z checia poczekam na efekt koncowy, napewno bedzie warto :D

Oj to teraz się obawiam co z tego wszystkiego wyjdzie i czy efekt będzie wart oglądania :oops:

kakusek
26-05-2008, 23:30
Nika tylko pozazdroscic-piekne gniazdko sobie szykujecie-warto dla takiego opuscic stolyce :wink:
Bardzo podoba mi sie wasz salon-az nie moge doczekac sie zrobionego kominka-czuje ze bedzie tez bombowy :D Mam nadzieje ze do konca bedziesz fotografowac wasze zmagania.
Na stronie dobredomy nie ma dokladnych wymiarow pomieszczen wiec mam prosbe do Ciebie o podanie wymiarow waszego salonu oraz dlugosci scian kuchni i wykuszu .Wybralam podobny projekt i teraz mnie tknelo ze moze tez umieszcze kominek na scianie z oknami balkonowymi ale nie wiem czy mi sie tam zmiesci.
Podoba mi sie tez pomysl z wnekami w kuchni oraz pochwal meza za te sufity i podswietlenia-sa rewelka . Mam nadzieje ze sie nie obrazicie jak nieco skopiuje do siebie? :wink:

ela r.
27-05-2008, 10:55
Cześć,
Gratuluję etapu na którym jesteście jezeli chodzi o budowę domu i efektu - całośc bardzo mi się podoba.
My budujemy dom w Ożarowie Mazowieckim kolo Warszawy. Dopiero zbliżamy się do stropu.
Mam prośbę o informacje dotyczące Waszych okien (które prezentują się świetnie), tzn. co to za firma, kolor i ewentualnie namiary na firmę, która je dostarczała i montowała oraz opinię o tych oknach.
Z góry serdecznie dziękuję, pozdrawiam i życzę powodzenia
Ela

Nika.j
27-05-2008, 14:51
Nika tylko pozazdroscic-piekne gniazdko sobie szykujecie-warto dla takiego opuscic stolyce :wink:
Bardzo podoba mi sie wasz salon-az nie moge doczekac sie zrobionego kominka-czuje ze bedzie tez bombowy :D Mam nadzieje ze do konca bedziesz fotografowac wasze zmagania.
Na stronie dobredomy nie ma dokladnych wymiarow pomieszczen wiec mam prosbe do Ciebie o podanie wymiarow waszego salonu oraz dlugosci scian kuchni i wykuszu .Wybralam podobny projekt i teraz mnie tknelo ze moze tez umieszcze kominek na scianie z oknami balkonowymi ale nie wiem czy mi sie tam zmiesci.
Podoba mi sie tez pomysl z wnekami w kuchni oraz pochwal meza za te sufity i podswietlenia-sa rewelka . Mam nadzieje ze sie nie obrazicie jak nieco skopiuje do siebie? :wink:

Witam, dziękuję za tak miłe słowa w sprawie sufitów, była to lekka improwizacja i adaptacja czegoś co widziałem w pismach do naszego układu salonu/jadalni/kuchni. Będę dziś na budowie, więc zdejmę wymiary pomieszczeń i prześlę na priva. małżonek Niki.J

Nika.j
27-05-2008, 14:53
Cześć,
Gratuluję etapu na którym jesteście jezeli chodzi o budowę domu i efektu - całośc bardzo mi się podoba.
My budujemy dom w Ożarowie Mazowieckim kolo Warszawy. Dopiero zbliżamy się do stropu.
Mam prośbę o informacje dotyczące Waszych okien (które prezentują się świetnie), tzn. co to za firma, kolor i ewentualnie namiary na firmę, która je dostarczała i montowała oraz opinię o tych oknach.
Z góry serdecznie dziękuję, pozdrawiam i życzę powodzenia
Ela


Witam, dziękujemy, dziękujemy. okna to marka Avante wykonane na profilu DECEUNINCK Idea w wybarwieniu Złoty Dąb. Zakupione w firmie FAMIX z Konstancina-Jeziornej kontakt na www.famix.pl (sprzedaż i montaż)
Nika.J

Lucyna1
28-05-2008, 08:30
nika.J
Czy Ty mnie jeszcze pamietasz? :) . Rok temu wymieniałysmy sie komentarzami na temat Zenitka-to takze miał byc nasz domek. Niestety warunki zabudowy nie pozwoliły nam budować domku parterowego. Na szybko musiałam szukac innego projektu-domu z poddaszem. Dzisiaj własnie mija 4 miesiąc jak mieszkamy :)
Wasz domek od zewnątrz prezentuje sie idealnie tak samo jak na makiecie -odtworzyliście go "toćka w toćkę". Wyszedł sliczny-gratuluje Wam z całego serca. Nie moge sie doczekać zdjęc wykonczonych wnętrz-zapewne beda zajefajne :) .
Podobaja mi sie podswietlane sufity. Czy moge prosić zdjęcie zbliżenia jak wyglada konstrukca przy samym suficie, czy wewnatrz zamontowany jest wąz swietlny czy neonówka?????? Jakie sa wymiary?
I jeszcze jedno -nie wiem nawet jak sie to nazywa ale chodzi mi o zgrubienia wkoło okien (od zewnątz)-co to jest?, jak sie to robi? Efekt jest ślicny :)
Bedę do Was czesciej zagladać-bo szykuje sie fajnie wykończona chatka :D

pozdrawiam

ela r.
28-05-2008, 12:06
Dziękuję bardzo za odpowiedź i pozdrawiam
Ela

ms.
29-05-2008, 07:14
Nika, z czego macie zrobione na elewacji opaski wokół okien i drzwi?

Pewnie styropian - jakiej grubości? Czy dało się na to założyć listwy narożnikowe?
A może gotowe elementy?

Mój Zenit (chociaż z innej pracowni architektonicznej) też ma mieć coś takiego.

Nika.j
29-05-2008, 08:32
nika.J
Czy Ty mnie jeszcze pamietasz? :) . Rok temu wymieniałysmy sie komentarzami na temat Zenitka-to takze miał byc nasz domek. Niestety warunki zabudowy nie pozwoliły nam budować domku parterowego. Na szybko musiałam szukac innego projektu-domu z poddaszem. Dzisiaj własnie mija 4 miesiąc jak mieszkamy :)
Wasz domek od zewnątrz prezentuje sie idealnie tak samo jak na makiecie -odtworzyliście go "toćka w toćkę". Wyszedł sliczny-gratuluje Wam z całego serca. Nie moge sie doczekać zdjęc wykonczonych wnętrz-zapewne beda zajefajne :) .
Podobaja mi sie podswietlane sufity. Czy moge prosić zdjęcie zbliżenia jak wyglada konstrukca przy samym suficie, czy wewnatrz zamontowany jest wąz swietlny czy neonówka?????? Jakie sa wymiary?
I jeszcze jedno -nie wiem nawet jak sie to nazywa ale chodzi mi o zgrubienia wkoło okien (od zewnątz)-co to jest?, jak sie to robi? Efekt jest ślicny :)
Bedę do Was czesciej zagladać-bo szykuje sie fajnie wykończona chatka :D

pozdrawiam

Witaj Lucynko,
pamiętam Cię bardzo dobrze. Już Ci pisałam, powtórzę się jeszcze raz - masz pięknie urządzony domek - gratuluję.
Zdjęcia ze zbliżenia sufitu muszę dopiero zrobić. Jak tylko znajdziemy chwilę czasu odpowiemy Ci bardziej szczegółowo.
Oświetlenie wychodzące z boku to jarzeniówki.

Opaski przy oknach zrobione są ze styropionu - 4 cm.

Pozdrawiam

biała_
31-05-2008, 11:35
Witam,
Nika chciałam Ci podziękować za to, że prowadzisz ten dziennik. Zwłaszcza fotki dokumentujące Wasze zmagania przekonały nas do wyboru tego właśnie projektu. Domek naprawdę śliczny a wnętrza to już po prostu cudo :)
Sami w chwili obecnej oczekujemy na dekarza, no i trochę się martwię jak to w końcu wyjdzie. Wybraliśmy blachodachówkę Plannji Rapid w kolorze grafit. Wymyśliłam sobie jasną elewację i okna złoty jasny dąb i taka sama podbitka, aż się boję jaki będzie efekt.. Mam nadzieję, że domek nie straci nic ze swego uroku bo będzie płacz :)
Pozdrawiam Was gorąco i życzę wytrwałości w wykończeniówce!

p.s. Oczywiście w dalszym ciągu będę podglądać Wasz dziennik :)

Nika.j
02-06-2008, 10:53
:D :D :D :D :D :D chyba widać radość. Cieszę się, że komus pomogliśmy w wyborze domku, pisząc nasz dziennik. Wybaczcie, że ostatnio tak rzadko zaglądamy ale brak czasu - przeraził nas samych. A jeszcze do tego z przyczyn nie wiadomo jakich nie mamy w domu internetu :evil: :evil: :evil: i nie ma kto zadzwonić dowiedzieć sie co się stało????

Pozdrawiam Monika

Nika.j
02-06-2008, 11:42
................. A jeszcze do tego z przyczyn nie wiadomo jakich nie mamy w domu internetu :evil: :evil: :evil: i nie ma kto zadzwonić dowiedzieć sie co się stało????

Pozdrawiam Monika

Kotku, dzisiaj to sprawdzę. Mam nadzieję że od jutra będziesz miała pełny dostęp do świata. :D

Twój mąż. :oops:

polski00012
16-06-2008, 20:46
witam , miło zobaczyć że ktos buduje ten sam domek :-) różnią się tylko kolorystycznie :-) u nas jeszcze sporo pracy ale pomału dążymy do celu.
pozdrawiamy i zazdrościmy przeprowadzki :-))

kakusek
20-06-2008, 20:07
Nika Wy juz chyba na kartonach siedzicie?Niesmialo ponawiam prosbe o pdoanie wymiarow scian w salonie :oops: Mam nadzieje ze wkrotce tu zagladniesz i bedziemy mogli ucieszyc oczy nowymi fotkami :D

edyta_10
22-07-2008, 13:30
hej Nika.j .... ech kolory.... ja tez wybieram .... i mam podobne problemy... jak patrze na te małe probniczki to nijak nie moge sobie wyobrazic całosci.... wybieram, dobieram, przemalowuje...ech..... a trzeba bylo biale zostawic ;))))

Nika.j
23-07-2008, 20:25
Edyta,
ja już wybór kolorystki mam już za sobą. I całe szczęście. Największy problem był z doborem kolorów do pokoi. To juz bardziej gładko poszło nam z łazienkami - wybór glazury. My jak widzisz mamy bardzo neutralne kolory, odcienie bieli, kremu i trafił nam się beż. Nie jest chyba tak najgorzej.

A próbniki są do bani. Co innego na skrawku a co innego na całości. A poza tym zmienia się kolor po wyschnięciu. Sama mam chyba z 6 próbników. Pomalowałam je na jednej ścianie. Jak malowałam w pokojach to te kolory wydawał ymi się zupełnie inne niż na próbniku, a to za sprawą oświetlenia czy to dziennego czy z żarówy.

Pozdrawiam

Nika.j
23-07-2008, 20:27
witam , miło zobaczyć że ktos buduje ten sam domek :-) różnią się tylko kolorystycznie :-) u nas jeszcze sporo pracy ale pomału dążymy do celu.
pozdrawiamy i zazdrościmy przeprowadzki :-))

hej polski,
kometa to był nasz pierwszy wybór, potem jednak zdecydowaliśmy się na Zenita. Życzymy Wam wytrwałości i później to już tylko przyjemność z mieszkania.

pozdrawiam

a-nita
24-07-2008, 11:02
witajcie, pię knie pięknie i jeszcze raz pięknie, orchidea na stole i jeszcze te stare żelazka, ja mam gdzieś chyba u mamy w piwnicy jedno takie na węgiel chyba strasznie zardzewiwłe jak chcesz mogę ci wysłać jak znajdę bo mnie chyba nie będzie potrzebne.pozdrowionka anita

Nika.j
24-07-2008, 18:20
witajcie, pię knie pięknie i jeszcze raz pięknie, orchidea na stole i jeszcze te stare żelazka, ja mam gdzieś chyba u mamy w piwnicy jedno takie na węgiel chyba strasznie zardzewiwłe jak chcesz mogę ci wysłać jak znajdę bo mnie chyba nie będzie potrzebne.pozdrowionka anita

Dzięki a-nita, za propozycję , ale chyba wystarczą nam te żelazka co mamy. Trzymajcie je może kiedyś przydadzą się i Wam.

Pozdrawiam Nika.j

Nika.j
25-07-2008, 09:47
Kakusek, dzięki za miłe słowa na priv, jak najbardziej zapraszamy do zaglądania do nas. Napewno będziemy jeszcze wklejać zdjęcia: łazienki, córki pokój, drzwi nowe (nie wiem kiedy, ale będą), na jesieni na pewno będziemy robić kominek.... i takie tam, a jeszcze gabinet i kuchnia. Kuchnia jest z poprzedniego mieszkania w kolorze banan i nie bardzo podoba mi się. Ale na razie musi być taka jaka jest, potem może pomyślimy nad zmianą koloru drzwiczek.

Pozdrawiam Nika.j

ms.
22-08-2008, 09:47
możesz zdradzić szczegóły jak zamontowane jest oświetlenie w korytarzu i salonie - z boku do sufitu z kartongipsu czy w kartongipsie zrobiliście półeczkę i świetlówki (chyba?) są ukryte?

My myślimy o czymś takim w salonie.

Nika.j
22-08-2008, 20:31
Hej,

Podświetlenie jest zrobione w formie wysuniętej półki sufitu podwieszanego, na której zamocowane są systemowe jarzeniówki łączone jedna w drugą, dostępne w różnych długościach.

Najlepsze i zarazem najtańsze znalazłem w Praktikerze (mały przekrój, bardzo zgrabne).

Praktyczne wykonanie poniżej..
Z pozdrowieniami
Darek i Monika

http://lh6.ggpht.com/kamoda.j/SFD85y2yaFI/AAAAAAAAH4g/IA8ROBOLPxY/s800/IMG_8553.JPG

ms.
23-08-2008, 20:21
oj, dzięki wielkie.
Już zaganiam męża do komputera, żeby popatrzył.

Renka Grabow
23-08-2008, 21:50
Witam,

Trafiłam na wasz dziennik z komentarzy MS - dzięki Marto :wink: Taki piękny dom i już zasiedlony!!! Gratuluję zamieszkania i ciekawych pomysłów!!! Z przyjemnością zajrzę jeszcze nie raz :D
Przy okazji chciałabym zapytać o te świetne potrójne reflektorki z salonu. Co to za firma i gdzie je można kupić? Z góry dziękuję za pomoc :D

Nika.j
25-08-2008, 15:34
Hej,

reflektory zakupiłem na allegro, za 150pln/sztuka nie są może tak piękne jak te za 1500 ale wcale jakościowo drastycznie nie odbiegają od tych z górnej półki.

Link do sprzedawcy (Warszawa, prowadzi wysyłkę):
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=194545&p=1

Pozdrawiam
Darek

Renka Grabow
25-08-2008, 18:16
Dziękuję bardzo :D

ms.
26-08-2008, 10:01
Jeszcze raz chciałabym podziękować za zdjęcie półeczki w k-g.

Znowu zaczęłam rozmyślać o oświetleniu salonu i chyba znalazłam zgrabne rozwiązanie.

Nika.j
02-09-2008, 18:58
Cieszymy się, że pomogliśmy natchnąć nowym pomysłem..... :D


Pozdrawiam M i D

Pitu-pitu
11-10-2008, 08:19
:o ja też już tak chcę..

jak zobaczyłam te widoki to mnie z nóg zwaliło..pięknie..cudownie..zazdraszczam..

a tak w ogóle to pięknie macie urządzony domek..drzwi super..i mimo, ze pozamykane to czuć przestrzeń i światło w korytarzu.. rewelacja..

Nika.j
11-10-2008, 10:38
Cieszę się, że nie tylko nam się podoba. Widoki faktycznie są piękne i oby takie były jak najdłużej, chociaż zdajemy sobie sprawę, że to kwestia kilku lat i będzie więcej domów a co za tym idzie ograniczona widoczność. Pozdrawiam życzę również takich widoków jak najszybciej :D

Renka Grabow
14-10-2008, 23:31
Bardzo ładne drzwi, pięknie widać usłojenia drzewa... Czy to fornir czy drewno, bo ja nie odróżniam już teraz :D I jeszcze chętnie dowiem się jaka to firma i czy polecacie :wink:
Lista rzeczy do zrobienia coraz krótsza a domek coraz bardziej dopieszczony, az miło popatrzeć :D

ms.
15-10-2008, 08:02
Nieustająco podziwiam.

Czyżby koniec dziennika?
:cry:

Nika.j
15-10-2008, 13:19
Bardzo ładne drzwi, pięknie widać usłojenia drzewa... Czy to fornir czy drewno, bo ja nie odróżniam już teraz :D I jeszcze chętnie dowiem się jaka to firma i czy polecacie :wink:
Lista rzeczy do zrobienia coraz krótsza a domek coraz bardziej dopieszczony, az miło popatrzeć :D

Dzięki,
Drzwi są z firmy Puertas (z hiszp.: drzwi) z Nowego Dworu Maz., skrzydła są pokryte fornirem mahoniowym (w naszym przypadku) konstrukcja ramiak drewniany - plaster miodu. Jesteśmy bardzo zadowoleni.
Jak na komplet 6ciu drzwi (3 pełne wc i 3 przeszklone) wraz z ościeżnicami regulowanymi 15-stkami i listwami wykończeniowymi cena 6900 nie wydaje się wygórowana (VAT 22% - nasz montaż) - średnia cena za 1 kpl. 1150 brutto. Porównywałem z innymi drzwiami fornirowanymi i reszta się nieumywała, głównie z powodu kiepskiego wykończenia przeszkleń listwami. W tych drzwiach jest system bezlistwowy.

więcej na www.puertas.pl lub na allegro.

Pozdrawiamy
Darek i (Mo)nika.j

Nika.j
15-10-2008, 13:25
Nieustająco podziwiam.

Czyżby koniec dziennika?
:cry:

:)
Nieee.. to na pewno jeszcze nie koniec dziennika. Jeszcze jednak sporo rzeczy zostało do zrobienia w domu: kominek, nowa kuchnia, tarasy, cała góra do wykończenia. No i OGRÓD! Ale to już na wiosnę :-)

ms.
15-10-2008, 18:52
Jeśli ogród odłożony do wiosny tylko z powodu finansu - zgadzam się. Jeszcze nie jest za późno na posadzenie chociażby drzew owocowych z gołym korzeniem.
Przezimują i na wiosnę będa już zadomowione.

Nika.j
17-10-2008, 08:37
Jeśli ogród odłożony do wiosny tylko z powodu finansu - zgadzam się. Jeszcze nie jest za późno na posadzenie chociażby drzew owocowych z gołym korzeniem.
Przezimują i na wiosnę będa już zadomowione.

Głównie z powodów finansowych.... :( ogród czeka do wiosny.
Ale wiosna tuż tuż po jesieni i zimie :D :roll: szybko przyjdzie :lol:


Pozdrawiam Monika i Darek

Nika.j
17-10-2008, 12:45
Witam,

Trafiłam na wasz dziennik z komentarzy MS - dzięki Marto :wink: Taki piękny dom i już zasiedlony!!! Gratuluję zamieszkania i ciekawych pomysłów!!! Z przyjemnością zajrzę jeszcze nie raz :D
Przy okazji chciałabym zapytać o te świetne potrójne reflektorki z salonu. Co to za firma i gdzie je można kupić? Z góry dziękuję za pomoc :D

ostatnio widziałem takie reflektory w Castoramie potrójne ale również x4, x2 i x1. Potrójne kosztowały ok. 170pln i rozmiarami i wyglądem bardzo podobne, różniące się w szczegółach.

Darek

Aga - Żona Facia
18-10-2008, 08:43
Obejrzałam sobie zdjęcia domu. Naprawdę bardzo ładnie wygląda. Tak domowo, rodzinnie.
Mam pytanie gdzie można kupic taki fajny wypoczynek jak wasz który stoi w salonie. Jak się nazywa?
Drzwi wewnętrzne to jakiej są firmy?

Renka Grabow
18-10-2008, 09:09
Bardzo ładne drzwi, pięknie widać usłojenia drzewa... Czy to fornir czy drewno, bo ja nie odróżniam już teraz :D I jeszcze chętnie dowiem się jaka to firma i czy polecacie :wink:
Lista rzeczy do zrobienia coraz krótsza a domek coraz bardziej dopieszczony, az miło popatrzeć :D

Dzięki,
Drzwi są z firmy Puertas (z hiszp.: drzwi) z Nowego Dworu Maz., skrzydła są pokryte fornirem mahoniowym (w naszym przypadku) konstrukcja ramiak drewniany - plaster miodu. Jesteśmy bardzo zadowoleni.
Jak na komplet 6ciu drzwi (3 pełne wc i 3 przeszklone) wraz z ościeżnicami regulowanymi 15-stkami i listwami wykończeniowymi cena 6900 nie wydaje się wygórowana (VAT 22% - nasz montaż) - średnia cena za 1 kpl. 1150 brutto. Porównywałem z innymi drzwiami fornirowanymi i reszta się nieumywała, głównie z powodu kiepskiego wykończenia przeszkleń listwami. W tych drzwiach jest system bezlistwowy.

więcej na www.puertas.pl lub na allegro.

Pozdrawiamy
Darek i (Mo)nika.j

Dzięki za info o drzwiach, mam do NDM "po sąsiedzku" to muszę wybrać się na oglądanie :D Cieszy mnie, że dziennik będzie się rozwijał :D

Renka Grabow
18-10-2008, 09:09
:D wysłało się dwa razy, sorry.

Nika.j
18-10-2008, 10:23
:D wysłało się dwa razy, sorry.

Jeśli mieszkasz po wschodniej stronie NDM to chyba obie mamy po sąsiedzku. :D

Pozdrawiam
nika.j

Nika.j
18-10-2008, 11:03
Obejrzałam sobie zdjęcia domu. Naprawdę bardzo ładnie wygląda. Tak domowo, rodzinnie.
Mam pytanie gdzie można kupic taki fajny wypoczynek jak wasz który stoi w salonie. Jak się nazywa?
Drzwi wewnętrzne to jakiej są firmy?

Nasz wypoczynek ma już ok. 6-ciu lat i przeżył ze 3 przeprowadzki do szczęśliwego finału kupiony w salonie fabrycznym w w-wie firmy Mebelplast. Nasz model to Vega, ale już jej nie produkują. Ale aktualna oferta też jest bardzo ciekawa i jak już wykończymy "górę" to Vega trafi na zasłużoną emeryturę do salonu na górę (planujemy jedno wielkie pomieszczenie "rozrywkowe") a na "dół" zakupimy pewnie coś nowszego z oferty mebelplastu; np. Caracas, Cobra, Eton lub Lobby (czyli styl raczej nowoczesny) Więcej na: www.mebelplast.pl lub www.livingroom.eu

Co do drzwi to jest to firma Puertas z Nowego Dworu Maz. model Barcelona/mahoń, więcej na stronie lub parę postów wyżej w naszych komentarzach..

Z gorącymi pozdrowieniami
nika.j&darek

Agata z małopolski
18-10-2008, 22:04
Witam!
Przeczytałam Twój dziennik, obejrzałam zdjęcia, ech serce się kraje.
Cos przepieknego, wspaniałego itp itd
Najfajniejsze jest to, że jesteście juz na swoim.
Zazdroszę i podziwiam.
zapraszam do czytania mojego dziennika.

wiolasz
19-10-2008, 07:46
Witaj
Dotarłam i do Ciebie w poszukiwaniu inspiracji :lol:
Podpowiedz mi, proszę, co masz na podłodze w salonie? Bardzo spodobał mi sie jasny kolor podłogi.

Całość świetnie współgra ze sobą. Gratuluję konsekwencji :lol:

Nika.j
19-10-2008, 09:37
Witaj
Dotarłam i do Ciebie w poszukiwaniu inspiracji :lol:
Podpowiedz mi, proszę, co masz na podłodze w salonie? Bardzo spodobał mi sie jasny kolor podłogi.

Całość świetnie współgra ze sobą. Gratuluję konsekwencji :lol:

:D Witaj :D ,
cieszę się, że odwiedziłaś nas. Już odpowiadam Ci na pytanie (na dzienniku też jest opis płytek, ale długo trzeba szukać) : : płytki w salonie to Paradyż - Percy - półpolerowane.
:lol: Aaaa i dzięki tobie mam przepis na szarlotki - właśnie sobie wydrukowałam - dzięki :D

Pozdrawiam M

Nika.j
19-10-2008, 11:07
Wiolasz,
tak jak mówiłam, wklejam zdjęcia 8 letniej kuchni, która była w naszym poprzednim mieszkanku..... 8) Tamta kuchnia miała 9 m2 a teraz ma 12m2 - musieliśmy jakoś ją rozplanować. Poza tym lodówka będzie do wymiany, chcemy duuuuużą a ta też jest już starucha.
Tak więc kuchnia 8 letnia do wymiany za jakieś 4 lata. Poza tym ja na ścianie w kuchni chciałam szkło, tzn szkło połączone z glazurą. Jeszcze tego nie mamy.

http://lh6.ggpht.com/kamoda.j/SPsEkz-rjsI/AAAAAAAAJlA/gGZIdtI7ByA/s800/IMG_1205.JPG

Nika.j
19-10-2008, 11:10
Oczywiście nie ma jeszcze cokołów, wyspy - zamiast wyspy stoi taboret barowy, zasłaniający wyjście z prądem.
Oczywiście widać miejsce na zmywarkę, stoi teraz kosz na śmiecie.

No i tyle na razie o kuchni 8)

malgos2
19-10-2008, 11:39
Hej. Przede wszystkim najbardziej w calym domu podoba mi sie zyjatko. :D Cala reszta przy niej blednie. A tak powaznie - co masz na oknie w kuchni?

wiolasz
19-10-2008, 11:52
Kuchnia w porządku, ważne że jeszcze wytrzyma i nie odstaje jakoś od reszty pomieszczenia. Nawet pasuje bo też jasna :lol:

Małgoś jakie żyjątko? co przeoczyłam?

Nika.j
19-10-2008, 12:03
Hej. Przede wszystkim najbardziej w calym domu podoba mi sie zyjatko. :D Cala reszta przy niej blednie. A tak powaznie - co masz na oknie w kuchni?

Hehehe żyjątko, ona na starość ma jak w niebie :D :D - nareszcie jest chudsza o 4 kg i ma raj na ziemi.
A jeśli chodzi o okno w kuchni hmmmmm co tam może być, a o którą rzecz Ci chodzi konkretnie???

Nika.j
19-10-2008, 12:04
Kuchnia w porządku, ważne że jeszcze wytrzyma i nie odstaje jakoś od reszty pomieszczenia. Nawet pasuje bo też jasna :lol:

Małgoś jakie żyjątko? co przeoczyłam?

:D Żyjątko to nasza sunia, którą widać w dzienniku jna jednym ze zdjęć jak wypełza z góry piachu :D

malgos2
19-10-2008, 12:11
Hej. Przede wszystkim najbardziej w calym domu podoba mi sie zyjatko. :D Cala reszta przy niej blednie. A tak powaznie - co masz na oknie w kuchni?

Hehehe żyjątko, ona na starość ma jak w niebie :D :D - nareszcie jest chudsza o 4 kg i ma raj na ziemi.
A jeśli chodzi o okno w kuchni hmmmmm co tam może być, a o którą rzecz Ci chodzi konkretnie???

Konkretnie, co na nim wisi. :lol: :lol: :lol: To jest zaslonka, firanka, roleta, bawelniana, stylonkowa?

Nika.j
19-10-2008, 12:32
To jest roleta rzymska - tkanina nazywa się sorolla liso - i konkretnie to nie wiem czy to jest bawełna :roll: , ale po dotyku sądze, 8) że może to być bawełna. Taka sama jest w oknie przy stole.

malgos2
19-10-2008, 12:34
To jest roleta rzymska - tkanina nazywa się sorolla liso - i konkretnie to nie wiem czy to jest bawełna :roll: , ale po dotyku sądze, 8) że może to być bawełna. Taka sama jest w oknie przy stole.

Dzieki. Bardzo fajna, ze taka przeswitujaca.

Nika.j
19-10-2008, 12:52
Zależało nam żeby nie była za bardzo wyrazista wewnątrz a jednocześnie żeby nie było nas widać z zewnątrz i jeśli jest za dużo słoneczka to mają służyć jako zasłony. :D

malgos2
19-10-2008, 13:02
Ale dostaliscie taka w jakims konkretnym sklepie, czy firmie z roletami?

Nika.j
19-10-2008, 13:19
Ale dostaliscie taka w jakims konkretnym sklepie, czy firmie z roletami?

Firma, która zajmuje się tylko strojeniem okien : rolety, zastłony, firany, żaluzje itp
Przyznam się szczerze, że nie byli tani :roll:

Nika.j
19-10-2008, 13:34
Takie rolety mamy w salonie :lol: są baaaardzoooo odważne, dlatego w oknie w kuchni i przy stole są jednolite

http://lh5.ggpht.com/kamoda.j/SPsnoSxwweI/AAAAAAAAJls/-5lIoyfEbvc/s800/IMG_1550.JPG


tak wyglądają przysłonięte firankami:

http://lh6.ggpht.com/kamoda.j/SPsnqtfQfFI/AAAAAAAAJl4/_n1Zs-Lm2YI/s800/IMG_1554.JPG

A tak same firanki :lol:

http://lh3.ggpht.com/kamoda.j/SPsntMwbA9I/AAAAAAAAJmA/Frh3BOQU--0/s800/IMG_1560.JPG

Nika.j
19-10-2008, 13:35
W oknie tarasowym, jak będą pieniądze planujemy coś bardziej efektownego i zaprojektowanego.

Agnieszka&Robert
19-10-2008, 13:37
Nika.j,

wspaniały domek, bardzo gustownie urządzony - moje kolorki, beże, fiolety... :D

mam pytanko, co do Twojej drogi, masz fajną czarną nawierzchnię, proszę napisz co to jest i gdzie można kupić i jeśli nie problem to za ile?
u nas "droga" bo ja bym jej tak nie nazwała, wylana resztkami betonu ze stropu - ale czeka nas jeszcze kopanko pod gaz i prąd więc po tym to będzie dopiero masakra, zważywszy że wykopki zaczną w listopadzie :(

z góry dziękuję, pozdrawiam,
Agnieszka

malgos2
19-10-2008, 13:39
Ale dostaliscie taka w jakims konkretnym sklepie, czy firmie z roletami?

Firma, która zajmuje się tylko strojeniem okien : rolety, zastłony, firany, żaluzje itp
Przyznam się szczerze, że nie byli tani :roll:

Dzieki Ci bardzo. Ja mysle o zamowieniu w dekorii, ale to sklep internetowy, dlatego tak wypytuje, bo ciekawa jestem jak rozne rzeczy na zywca wygladaja.

Nika.j
19-10-2008, 13:45
Ale dostaliscie taka w jakims konkretnym sklepie, czy firmie z roletami?

Firma, która zajmuje się tylko strojeniem okien : rolety, zastłony, firany, żaluzje itp
Przyznam się szczerze, że nie byli tani :roll:

Dzieki Ci bardzo. Ja mysle o zamowieniu w dekorii, ale to sklep internetowy, dlatego tak wypytuje, bo ciekawa jestem jak rozne rzeczy na zywca wygladaja.

Z tego co się orientuję to dekoria przesyła skrawki materiałów do domu, można namacalnie zobaczyć jakość materiału. Tylko trzeba też uważać :roll: . My w ten sposób tzn ze skrawka dobieraliśmy sofę z wzorami :-? . Jak przyszła to była masakra :cry: :evil: :x , zastanawialiśmy się :roll: czy my oby napewno tą zamawialiśmy. Tak więc inaczej wygląda na :roll: skrawku a inaczej w metrach i w oknie czy na sofie.

Nika.j
19-10-2008, 13:47
Nika.j,

wspaniały domek, bardzo gustownie urządzony - moje kolorki, beże, fiolety... :D

mam pytanko, co do Twojej drogi, masz fajną czarną nawierzchnię, proszę napisz co to jest i gdzie można kupić i jeśli nie problem to za ile?
u nas "droga" bo ja bym jej tak nie nazwała, wylana resztkami betonu ze stropu - ale czeka nas jeszcze kopanko pod gaz i prąd więc po tym to będzie dopiero masakra, zważywszy że wykopki zaczną w listopadzie :(

z góry dziękuję, pozdrawiam,
Agnieszka

Agnieszko, to jest żużel a w kwestii finansowej to pozwól, że mój mąż się wypowie. Tylko troszkę później bo kończy sztachety na bramie :D

malgos2
19-10-2008, 13:54
Ale dostaliscie taka w jakims konkretnym sklepie, czy firmie z roletami?

Firma, która zajmuje się tylko strojeniem okien : rolety, zastłony, firany, żaluzje itp
Przyznam się szczerze, że nie byli tani :roll:

Dzieki Ci bardzo. Ja mysle o zamowieniu w dekorii, ale to sklep internetowy, dlatego tak wypytuje, bo ciekawa jestem jak rozne rzeczy na zywca wygladaja.

Z tego co się orientuję to dekoria przesyła skrawki materiałów do domu, można namacalnie zobaczyć jakość materiału. Tylko trzeba też uważać :roll: . My w ten sposób tzn ze skrawka dobieraliśmy sofę z wzorami :-? . Jak przyszła to była masakra :cry: :evil: :x , zastanawialiśmy się :roll: czy my oby napewno tą zamawialiśmy. Tak więc inaczej wygląda na :roll: skrawku a inaczej w metrach i w oknie czy na sofie.

Dzieki za cenne info. :D

Nika.j
19-10-2008, 13:56
:D bardzo proszę :D

pozdrawiam

Nika.j
19-10-2008, 14:02
:D bardzo proszę :D

pozdrawiam

Nika.j
19-10-2008, 14:02
:D bardzo proszę :D

pozdrawiam

Nika.j
19-10-2008, 14:03
Ale dostaliscie taka w jakims konkretnym sklepie, czy firmie z roletami?

Firma, która zajmuje się tylko strojeniem okien : rolety, zastłony, firany, żaluzje itp
Przyznam się szczerze, że nie byli tani :roll:

Dzieki Ci bardzo. Ja mysle o zamowieniu w dekorii, ale to sklep internetowy, dlatego tak wypytuje, bo ciekawa jestem jak rozne rzeczy na zywca wygladaja.

Z tego co się orientuję to dekoria przesyła skrawki materiałów do domu, można namacalnie zobaczyć jakość materiału. Tylko trzeba też uważać :roll: . My w ten sposób tzn ze skrawka dobieraliśmy sofę z wzorami :-? . Jak przyszła to była masakra :cry: :evil: :x , zastanawialiśmy się :roll: czy my oby napewno tą zamawialiśmy. Tak więc inaczej wygląda na :roll: skrawku a inaczej w metrach i w oknie czy na sofie.

Dzieki za cenne info. :D

:D bardzo proszę :D

pozdrawiam

Nika.j
19-10-2008, 15:00
Nika.j,

wspaniały domek, bardzo gustownie urządzony - moje kolorki, beże, fiolety... :D

mam pytanko, co do Twojej drogi, masz fajną czarną nawierzchnię, proszę napisz co to jest i gdzie można kupić i jeśli nie problem to za ile?
u nas "droga" bo ja bym jej tak nie nazwała, wylana resztkami betonu ze stropu - ale czeka nas jeszcze kopanko pod gaz i prąd więc po tym to będzie dopiero masakra, zważywszy że wykopki zaczną w listopadzie :(

z góry dziękuję, pozdrawiam,
Agnieszka

Agnieszko, to jest żużel a w kwestii finansowej to pozwól, że mój mąż się wypowie. Tylko troszkę później bo kończy sztachety na bramie :D

Ale żonka oderwała męża od sztachet na pyszny rosołek.. :wink: I mąż przysiadł na chwilkę zobaczyc co też żonka tak ciężko pracuje w domku. I się okazało, że i owszem, bardzo ciężko pracowała przy komputerze udzielając się na forum a w przerwie gdy palce drętwiały od klawiatury zajęła się domkiem.
:lol:

A tak na poważnie to odpowiadając na wasze pytanie.. żużel to efekt uboczny opalania węglem/koksem i często można go za grosze kupic od instytucji które grzeją ww. materiałem bo nie mają co zrobic z odpadami, oraz od rolników/ogrodników ogrzewających w ten sposób np. szklarnie. Ja za odcinek ok. 150mb szerokości pewnie ok. 5m zapłaciłem 2300pln. W cenie był transport (ok. 8km), tj. 3x wywrotka 30t i 3x wywrotka 15t, oraz rozładunek, wstępne wyrównanie spychaczem, docelowe wyrównanie spec maszyną i zagęszczenie walcem. Efekt - po deszczu, ostatnie metry pokonując do domu już nie marzę o super terenowym samochodzie z wyciągarką a i mój przyjaciel dysponujący takim autkiem już nie jest przeze mnie niepokojony :lol: Po prostu luksus.

Darek

Agnieszka&Robert
19-10-2008, 16:56
Ale żonka oderwała męża od sztachet na pyszny rosołek.. :wink: I mąż przysiadł na chwilkę zobaczyc co też żonka tak ciężko pracuje w domku. I się okazało, że i owszem, bardzo ciężko pracowała przy komputerze udzielając się na forum a w przerwie gdy palce drętwiały od klawiatury zajęła się domkiem.
:lol:

A tak na poważnie to odpowiadając na wasze pytanie.. żużel to efekt uboczny opalania węglem/koksem i często można go za grosze kupic od instytucji które grzeją ww. materiałem bo nie mają co zrobic z odpadami, oraz od rolników/ogrodników ogrzewających w ten sposób np. szklarnie. Ja za odcinek ok. 150mb szerokości pewnie ok. 5m zapłaciłem 2300pln. W cenie był transport (ok. 8km), tj. 3x wywrotka 30t i 3x wywrotka 15t, oraz rozładunek, wstępne wyrównanie spychaczem, docelowe wyrównanie spec maszyną i zagęszczenie walcem. Efekt - po deszczu, ostatnie metry pokonując do domu już nie marzę o super terenowym samochodzie z wyciągarką a i mój przyjaciel dysponujący takim autkiem już nie jest przeze mnie niepokojony :lol: Po prostu luksus.

Darek[/quote]

Pięknie dziękuję za odpowiedź - zabieram się za szukanie żużlu koło naszej działki, mam nadzieję, że znajdę :D :D :D

Pozdrawiam, Agnieszka

Nika.j
20-10-2008, 08:19
Bardzo proszę :D

googulek
21-10-2008, 20:44
No i jak mowilam tak zrobilam, przeczytalam twoj dziennik !!
chyba nie powinnam byla bo nie bede w nocy spala, super sobie mieszkacie!
normalnie zazdroszcze (tak pozytywnie - zazdroszcze), tez juz bym chciala miec urzadzona chatke lub przynajmniej zaczac ja urzadzac!! :wink:

pozdrawiam

Nika.j
21-10-2008, 21:35
Jeszcze nie dawno tak samo mówiłam, jak byliśmy na tym etapie co Ty, a tu co? już mieszkamy. Zabaczysz jak ten czas zleci. My teraz przyglądamy się sąsiadowi (właśnie ociepla i kładzie tynki we wnątrz) i wspominamy: a pamiętasz jak.....i ile to jeszcze przed nim.
Tak samo Wy, zanim się "obejrzycie" bedziecie w swoim domku wyglądać przez okno i mówić ile to jeszcze sąsiad ma przed sobą :roll:

Renka Grabow
21-10-2008, 22:52
:D wysłało się dwa razy, sorry.

Jeśli mieszkasz po wschodniej stronie NDM to chyba obie mamy po sąsiedzku. :D

Pozdrawiam
nika.j

Od NDM dzieli mnie Wisła - chyba mieszkamy po przeciwnych stronach tego miasta, ale i tak miło mi, bo jesteśmy "prawie sąsiadkami" :D

Nika.j
23-10-2008, 08:22
Hej. Przede wszystkim najbardziej w calym domu podoba mi sie zyjatko. :D Cala reszta przy niej blednie. A tak powaznie - co masz na oknie w kuchni?

Hehehe żyjątko, ona na starość ma jak w niebie :D :D - nareszcie jest chudsza o 4 kg i ma raj na ziemi.
A jeśli chodzi o okno w kuchni hmmmmm co tam może być, a o którą rzecz Ci chodzi konkretnie???

Konkretnie, co na nim wisi. :lol: :lol: :lol: To jest zaslonka, firanka, roleta, bawelniana, stylonkowa?

Malgos2 - doprecyzuję informacje mojej połówki, to napewno nie jest bawełna.. jak pamiętam to większośc materiałów w pracowniach to sztuczne tkaniny lub z domieszką naturalnych, ze względu na trwałośc i praktycznośc (czyszczenie), naturalne za długo podobno w oknie nie wytrzymają. Tak nam tłumaczył specjalista od rolet. A kupiliśmy w firmie IDEA w W-wie www.idea.waw.pl Polecam, oczywiście chętnym z okolic W-wy ale wiem, że mają realizacje również poza.. Drogo ale wiadomo za co. Dożywotnia gwarancja na mechanizmy itp. Pozdrawiam
Darek - ta brzydsza połowa Niki.J ;-)

garbus2
25-10-2008, 07:21
bardzo ladny domek i fajna okolica. Chcialbym tylko sprostowac w nawiązaniu do sierpniowych zdjeć ze te jastrzebie to myszolowy a jelonek to sarna (samiec):) Gratuluje pięknego domu

Nika.j
25-10-2008, 07:40
bardzo ladny domek i fajna okolica. Chcialbym tylko sprostowac w nawiązaniu do sierpniowych zdjeć ze te jastrzebie to myszolowy a jelonek to sarna (samiec):) Gratuluje pięknego domu

Witam,
:D po przewertowaniu albumów o ptakach wywnioskowaliśmy, że rzeczywiście to myszołów - ale jakoś nie było okazji zmienić. Jednak skoro już ktoś to przyuważył :roll: to muszę zmienić. Natomiast jeśli chodzi o jelonka/sarnę to muszę kupić książkę bo nie odróżniam. Myślałam, że to młody jelonek :wink:

Dziękujemy i pozdrawiamy :D

Nika.j
25-10-2008, 07:58
bardzo ladny domek i fajna okolica. Chcialbym tylko sprostowac w nawiązaniu do sierpniowych zdjeć ze te jastrzebie to myszolowy a jelonek to sarna (samiec):) Gratuluje pięknego domu

W profilu zauważyliśmy link do sokolnictwo.pl - to już wiemy skąd znajomość ptaków. To my tu internet, książki wertujemy a tu nam się :o fachowiec wpisał. Mamy więcej zdjęć ale już drobnieszej ptaszyny (wróblowate), której nie możemy zidentyfikować. Przeprwadzając się na wieś - :o obserwujemy ptaszki jak nigdy dotąd. Uwielbiamy rano przy śniadaniu przyglądać się ich zwyczajom :o

wiolasz
25-10-2008, 09:18
To obserwowanie wszelkiej zwierzyny i ptaszyny to i mnie napadło :oops:
Jak Wielka Siostra je podpatruję :lol:

Nika.j
25-10-2008, 10:14
To obserwowanie wszelkiej zwierzyny i ptaszyny to i mnie napadło :oops:
Jak Wielka Siostra je podpatruję :lol:

Nooo o wiele przyjemniej obserwuje się zwierzęta niż ..... :o lumpki pod oknem z piwkiem (mieszkaliśmy na parterze). Zresztą w mieście oprócz gołębi to wróbelki tylko i sroki :( aaaaatuuuuuuuuuuuu kurczę, nie widziedziałam, że tyle pięknego ptactwa mamy, ale nie tylko ptactwa: liska, sarenki ( bo już wiem że to sarenki a nie jelonek :lol: ), zajączki, dziczki, łasiczki/kuny (tu też mam problem z rozpoznaniem). CUuuuDOOOOO , nie zamieniłambym tego na żaden apartamentowiec w mieście.


Pozdrawiam

wiolasz
25-10-2008, 10:26
jak jest jelonek to sarenka czy też łania- chyba tak prawidłowo nazywa sie mama- też gdzieś jest :lol:

garbus2
25-10-2008, 11:21
jak jest jelonek to sarenka czy też łania- chyba tak prawidłowo nazywa sie mama- też gdzieś jest :lol:

no wlasnie nie: sarna to: koziołek (młody), kozioł (samiec) i koza (samica), w wypadku jelenia mamy odpowiednio cielaka, byka i łanie. Jelonek to potoczne okreslenie cielaka.

Co do łasicy i kuny: łasica jest bardzo mała (ze szczurem miałaby problem), zaś kuna jest wielkości prawie że jamnika.

U siebie mam jeszcze gronostaje i zające.

Aha - jelenia raczej koło domu nie spotkacie. Wolą duze kompleksy lesne z polanami i stronią od zabudowań no i poza tym jeslen jest ze 2-3 razy wiekszy niz sarna. Ostroznie wiec z terminem "jelonek" ktory nawiasem mowiac oznacza owada (jelonek rogacz)

Nika.j
25-10-2008, 13:26
jak jest jelonek to sarenka czy też łania- chyba tak prawidłowo nazywa sie mama- też gdzieś jest :lol:

no wlasnie nie: sarna to: koziołek (młody), kozioł (samiec) i koza (samica), w wypadku jelenia mamy odpowiednio cielaka, byka i łanie. Jelonek to potoczne okreslenie cielaka.

Co do łasicy i kuny: łasica jest bardzo mała (ze szczurem miałaby problem), zaś kuna jest wielkości prawie że jamnika.

U siebie mam jeszcze gronostaje i zające.

Aha - jelenia raczej koło domu nie spotkacie. Wolą duze kompleksy lesne z polanami i stronią od zabudowań no i poza tym jeslen jest ze 2-3 razy wiekszy niz sarna. Ostroznie wiec z terminem "jelonek" ktory nawiasem mowiac oznacza owada (jelonek rogacz)

Kiedys chyba widziałam jelenia albo łosia - potrąconego przez samochód - faktycznie olbrzymie zwierzę... :-?

wiolasz
25-10-2008, 13:35
garbus2, już wiem do kogo uderzać w tej sprawie :lol:

garbus2
25-10-2008, 19:30
garbus2, już wiem do kogo uderzać w tej sprawie :lol:
ja sie zajmuje czyms nieco odrebnym : www.sokolnictwo.pl - wlassnie koncze rozbudowe wolier ale dosc o zwierzatkach w koncu to komentarze do domku Niki :)

Nika.j
25-10-2008, 21:03
spoko, możemy porozmawiać i o zwierzętach :D

Pozdrawiam

windows
27-10-2008, 21:33
Piękny dom i zaje fajny pies

justyna_i_ mariusz
19-11-2008, 12:35
spoko, możemy porozmawiać i o zwierzętach :D

Pozdrawiam

Mam ogromną prośbę. Proszę odebrać wiadomość prywatną.
Dziękuję.
justyna_i_mariusz

Renka Grabow
23-12-2008, 00:16
Spokojnych, radosnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2009!!!!

http://foto2.m.onet.pl/_m/47f110593bba5004a075b86203ba97c2,6,19,0.jpg

ms.
23-12-2008, 07:51
Wszystkiego co świąteczne...

Marta

http://www.ekartki.wolsztyn24.pl/kartki/21/1046.jpg

IlonaS.
07-02-2009, 21:12
Witam, bardzo ładnie masz urządzony domek, spodobało mi się rozwiązanie zasłonięcia dużego okna w salonie, gratuluje i pozdrawiam. :D

pawel i renia
24-02-2009, 20:39
no proszę proszę
nie zaglądaliśmy tu 2 latka i jak pięknie się zrobiło
GRATULACJE
OKO BIELEJE
http://ak.imgag.com/imgag/product/180278/3062234d.gif

Nika.j
24-02-2009, 23:29
no proszę proszę
nie zaglądaliśmy tu 2 latka i jak pięknie się zrobiło
GRATULACJE
OKO BIELEJE
http://ak.imgag.com/imgag/product/180278/3062234d.gif

:D Witam,
to miło, że jeszcze do nas ktoś wpada i daje znać, że był :D Zapraszam niebawem, przed Świętami Wielkanocnymi ( jeszcze sporo czasu co prawda) będzie kominek.

Pozdrawiam M.

Nika.j
24-02-2009, 23:30
Witam, bardzo ładnie masz urządzony domek, spodobało mi się rozwiązanie zasłonięcia dużego okna w salonie, gratuluje i pozdrawiam. :D

Dziękujemy bardzo :D

Pozdrawiam M

IlonaS.
04-03-2009, 16:54
Witam,
Mam jeszcze parę pytań, jaki masz kolor ścian w salonie i czy mogła byś zrobić zdjęcie tych ostatnich lampek z daleka, ciekawa jestem jak się prezentują na tle całej łazienki :wink: :D

Oczywiście czekam również na zdjęcia "nowego" kominka :D

acca5
04-03-2009, 18:09
a mnie interesuje krzesło obrotowe w pokoju córki- skąd jaka nazwa i jaki producent

IlonaS.
04-03-2009, 18:51
:oops: Właśnie doczytałam, że kolor ścian w salon to złamana biel.

Nika.j
05-03-2009, 06:21
:oops: Właśnie doczytałam, że kolor ścian w salon to złamana biel.

W salonie są dwa kolory: główny to pastelowy jaśmin, i dodatkowo (np. ścianka k/g) pastelowa orchidea - oba DULUX

pozdr
nika

Nika.j
05-03-2009, 06:25
a mnie interesuje krzesło obrotowe w pokoju córki- skąd jaka nazwa i jaki producent

Krzesło to GREGOR z IKEA :-)

nika

IlonaS.
17-03-2009, 14:52
:oops: Właśnie doczytałam, że kolor ścian w salon to złamana biel.

W salonie są dwa kolory: główny to pastelowy jaśmin, i dodatkowo (np. ścianka k/g) pastelowa orchidea - oba DULUX

pozdr
nika

Dzięki Nika :D

aga1401
25-03-2009, 20:00
swietnie urzadzony domek.i ogrodzenie jakiego szukam.
czekam na kominek:)

IlonaS.
10-04-2009, 12:10
http://img12.imageshack.us/img12/95/wesoegoalleluja.png (http://img12.imageshack.us/my.php?image=wesoegoalleluja.png)

zbludzanka1
06-06-2009, 08:08
Witaj Nika!!! Bardzo ładny domek!Gratuluję, ciekawam jeszcze kuchni , bo nie widzę ... no i kominek na gotowo też mnie baardzo interesuje!

Renatka
09-09-2009, 22:39
Bardzo ładnie urządziłaś tego Zenita....Zenitka.... Zenusia. :wink:
Gratuluję gustu i pomysłowości. Wszystko pięknie zharmonizowane.
Jaka szkoda, że już nie piszesz i nie wklejasz zdjęć. Są dla mnie inspiracją, bo za chwilę startuję z budową Zenita.
Pozdrawiam i życzę wiele radości z mieszkania w tym ślicznym domku.
Renata