PDA

Zobacz pełną wersję : KolejnHejkaosc zima!!!!: tynki , welna, plyty G/K, wylewki



przemekk74
04-12-2005, 21:07
Hejka
Pory roku nie zmienie a czekanie do wiosny odpada... dom jest juz z oknami, drzwiami, z zewnatrz ocieplony, otynkowany itp, brak ocieplenia dachu i antresoli drewnianej (na legary nabite sa tylko plyty OSB) Mozliwosc dogrzewania w srodku "koza" i elektrycznymi grzejnikami (ale bez ocieplenia ciezko klimat tropikalny uzuskac:) ). W takim warunkach co powinno isc pierwsze
- tynki
- ocieplenie welna w foli
- plyty G/k

Tynki beda cem-wap krecone w betoniarze

Porady mialem
- od tynkarza: najpierw ocieplic i polozyc plyty a on dociagnie do tego tynki
- od Pana od wykonczen nr1: najpierw tynki a pozniej reszta
- od Pana od wykonczen nr2: najpierw welna w foli pozniej tynki a pozniej plyty

Jak do tego maja sie wylewki?
Pozdrowiam i dzieki z gory za porade
Przemek

rafallogi
05-12-2005, 12:32
powinny być tynki, wylewki a później cała reszta, ale temperatury obecne nie sprzyjają robotom budowlanym, więc może wstrzymać się jednak do wiosny?
Jeśli nie, to może jakaś nagrzewnica?
Najpierw wełna i folia a później budowlanka- to za duże ryzyko zawilgocenia wełny a tym bardziej płyt, choć dobre warunki dla budowlanki.
A już gadanie o dociągnięciu tynku do płyt całkiem odpada.

marcenka
05-12-2005, 12:37
tynki, wylewki a póżniej wełna i płyty


U nas właśnie kładą wełnę i płyty , dom jeszcze nie jest ogrzewany i niestety czuć i widać tą wilgoć (zaraz będziemy grzeać , przed szpachlowaniem i mam nadzieję że zlikwidujemy wszelki niedoskonałości)

pzdr

przemekk74
05-12-2005, 20:01
Dzieki za odp!
---- Jak zaimpregnowac sciany?---
chyba zostane przy opcji.. grzanie grz elektr / piecykiem typu 'koza'+ tynki, wylewki.. odczekanie .. ocieplenie+plyty g/k
Troche obawiam sie skutecznosci/sensu grzania chalupy gdy nie ma ona ocieplonego dachu (sciany sa ocieplone)- ale w sumie jak woda nie zamarznie to wyschnieie tylko kwestia czasu
Sciany nosne to silka (mala chlonnosc wody) a sciany dzialowe to siporex (chlonny-) ) Czy mozna czyms 'zaimpregnowac' scianki aby zmniejszyc sciaganie przez nie wody z tynku?
Pozdrowienia,
Przemek

Arco
05-12-2005, 20:15
Mam podobną sytuacje do Ciebie. Nieocieplony dach, ocieplone ściany zew (bez tynku).
Właśnie kończa kłaść mi tynki wew a za kilka dni wchodzą wylewki. Potem poddasze.

rafallogi
06-12-2005, 08:09
Dzieki za odp!
---- Jak zaimpregnowac sciany?---
chyba zostane przy opcji.. grzanie grz elektr / piecykiem typu 'koza'+ tynki, wylewki.. odczekanie .. ocieplenie+plyty g/k
Troche obawiam sie skutecznosci/sensu grzania chalupy gdy nie ma ona ocieplonego dachu (sciany sa ocieplone)- ale w sumie jak woda nie zamarznie to wyschnieie tylko kwestia czasu
Sciany nosne to silka (mala chlonnosc wody) a sciany dzialowe to siporex (chlonny-) ) Czy mozna czyms 'zaimpregnowac' scianki aby zmniejszyc sciaganie przez nie wody z tynku?
Pozdrowienia,
Przemek

Po co impregnować? Tak ma być.

justyna99
06-12-2005, 08:25
Ten sam etap mam i ja.
Grzeję nagrzewnicami ale myślimy o kozie. Ile taka tymczasowa koza kosztuje?

przemekk74
06-12-2005, 08:34
Ten sam etap mam i ja.
Grzeję nagrzewnicami ale myślimy o kozie. Ile taka tymczasowa koza kosztuje?
pozyczona od wlasnego ojca 0pln:)

marcenka
06-12-2005, 11:57
Jeżeli p[lanujeci e wkłąd kominkowy to polecam wstawić właśnie docelowy wkład (oszczędnośc kosztów) , u nas właśnie tak jest i naprawdę powietrze się zmieniło.

pzdr

Barbicha
06-12-2005, 16:20
Mala koza wypelniona szamotkami z zeliwnm rusztem wiec mozna weglem palic kosztuje okolo 120PLN w OBI