PDA

Zobacz pełną wersję : pompa cyrkulacyjna ciepłej wody - pomóżcie



anecia
04-12-2005, 22:00
W jaki sposób macie rozwiązane sterowanie pompą cyrkulacyjną?

JoShi
05-12-2005, 10:03
Do mojego piesa (Vailant ale nie pamietam ktory) Dokupilismy dodatkowa karte, ktora pozwala na sterowanie cyrkulacja z poziomu tego samego sterownika, ktory steruje CO. Mam grzeanie wody dwa razy dziennieprzez godzine i pod koniec grzania uruchamia sie cyrkulacja. Dwa razy dziennie czyki rano jak wstajemy (inaczej w weekend a inaczej w tygodniu) i wieczorem kiedy sie myjemy przed snem.

Bard13
05-12-2005, 12:59
Ja podłączyłem cyfrowy wyłącznik czasowy, na którym zaprogramowałem programy na cały tydzień.

I działa.
Wyłącznik kupiony w praktikerze za 45 PLN

mysia
08-12-2005, 11:48
Ja podłączyłem cyfrowy wyłącznik czasowy, na którym zaprogramowałem programy na cały tydzień.

I działa.
Wyłącznik kupiony w praktikerze za 45 PLN

my też mamy taki programator i sprawdza się świetnie. Ma on możliwość ustawienia oddzielnego programu na każdy dzień tygodnia, dzięki temu inaczej można go ustwiać w dni robocze jak nas nie ma w domu, a inaczej w weekendy.

nurni
08-12-2005, 12:45
Polceam:
http://www.auraton.pl/?auraton=100&PHPSESSID=k1vva9j6u4cp1v5qi0tvb9s8j5
kupiłem w Castoramie (59 zł), po lekturze Forum, wczoraj zainstalowałem i działa bez zarzutu.

Pozdrawiam

anecia
10-12-2005, 23:42
Dzięki serdeczne. Jadę wobec tego do Castoramy i kupuję ten programator.

maximm2
13-12-2005, 08:43
Bard13
ELITA FORUM (min. 1000)


Dołączył: 29 Wrz 2003
Posty: 1292
Skąd: Środek Bolimowskiego Parku Krajobrazowego
Wysłany : Pon, 5 Grudzień 2005 13:59 Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

Ja podłączyłem cyfrowy wyłącznik czasowy, na którym zaprogramowałem programy na cały tydzień.

I działa.
Wyłącznik kupiony w praktikerze za 45 PLN
_________________
Diary
Kom
FOTO
WWW
[/quote]


To świetne rozwiązanie poleca...

Grzystek
21-12-2005, 10:53
A ja instaluje przekaźnik serowany 220V (około 10 zł) do pompy cyrkulacyjnej. Podłączam go do przełącznika od oswetlenia łazienki i jak pstrykniemy światłem to się włącza cyrkulacja a jak światło zgaśnie (poszło do lodówki :D ) to sie wyłącza. Proste tanie i niezawodne

21-12-2005, 16:14
a ja mam przekaźnik, który włcza pompę w określonych porach. Przekaźnikiem steruje centrala alarmowa Satel CA64, która oprócz funkcji typowo alarmowych ma możliwość włączania i wyłączania różnych urządzeń zewnętrznych do 64 razy na dobę

wojtekww
21-12-2005, 16:23
A ja instaluje przekaźnik serowany 220V (około 10 zł) do pompy cyrkulacyjnej. Podłączam go do przełącznika od oswetlenia łazienki i jak pstrykniemy światłem to się włącza cyrkulacja a jak światło zgaśnie (poszło do lodówki :D ) to sie wyłącza. Proste tanie i niezawodne
Mój instalator też zaproponował mi takie rozwiązanie.

KrzysiekMarusza
21-12-2005, 17:15
Grzystek i wojtekww - włączenie cyrkulacji dopiero gdy już wchodzimy do łązienki to troche za późno, szczególnie jak dom raczej rozległy.
Mam auratona 100 i jest OK (poprzednio miałem chiński programator z s-marketu - był OK przez 1 rok, ale potem zaczął sie pierniczyć)
Pompka cyrkuluje w okresach, kiedy jesteśmy w domu - raczej są to regularne pory
pozdr - Krzysiek

nurni
21-12-2005, 20:35
a ja mam przekaźnik, który włcza pompę w określonych porach. Przekaźnikiem steruje centrala alarmowa Satel CA64, która oprócz funkcji typowo alarmowych ma możliwość włączania i wyłączania różnych urządzeń zewnętrznych do 64 razy na dobę
Takie samo rozwiązanie planuję docelowo. Dodatkowo, pompa będzie wyłączania przy włączonym alarmie na wyjście domowników.

Pozdrawiam

wilu1
21-12-2005, 21:40
A co jesli pompa chodzi non stop?

Mały
21-12-2005, 21:43
A co jesli pompa chodzi non stop?
Policz straty - energia elektryczna+wyciąganie ciepła z kotła a co za tym idzie włączanie się jego.

Grzegorz63
21-12-2005, 21:45
A co jesli pompa chodzi non stop?
:D Wtedy masz komfort całą gębą. Jak się obudzisz o trzeciej w nocy też masz od razu ciepłą wodę. Ja jednak będę wyłączał cyrkulację pomiędzy godziną pierwszą a piątą rano to może zaoszczędzę miesięcznie na hamburgera...

jacekaqua
22-12-2005, 20:02
W jaki sposób macie rozwiązane sterowanie pompą cyrkulacyjną?
najprostrzy sposób to dorobić sobie dodatkowy kontakt w kuchni i przepuścić przez niego faze pompy .,zona kiedy wam idzie :lol: umyć naczynia przyciska go i ma odrazu wode ciepłą ,a pózniej poprostu go wyłącza,cyrkulacja pracuje tylko w edy kiedy jest potrzeba.jest to oczywiście sposób dobry kiedy łazienki są pod sobą a kuchnia oddalona :wink: