PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy najlepszy okres na kupowanie materiału



Bartt
14-01-2003, 11:25
No właśnie. Czy lepiej kupować w szczycie sezonu, bo wtedy są promocje, czy w okresie zastoju, bo wtedy sprzedawca chętniej spuszcza z ceny. A może na targach budowlanych?

Ci doświadczeni - napiszcie też kiedy i na jakie materiały jest szczyt sezonu, a kiedy marazm w sprzedaży. Logicznie takim okresem zastoju wydaje się być zima, ale czy w każdym przypadku? :smile:

14-01-2003, 11:41
Teraz dachy, okna i pewno cała reszta też tylko to raczej trudno tak hurtem naraz kupić i nie wiem czy są aż atkie oszczędności.
Chyba się tak nie robić-za dużo kłopotu.
Ale na pewno teraz jest sezon na okna i dachówkę.
Pozdr. :smile:

14-01-2003, 12:03
Wtedy, kiedy masz żywą gotówę w kieszeni. Zaraz po "Dzień dobry" pytasz o rabat od ceny fabrycznej i jeżeli dają lepszy niz gdzie indziej to zamawiasz towar. Pora roku ma tu chyba niewielkie znaczenie. Takie są przynajmniej moje doświadczenia.

Pozdrowionka

Metal
14-01-2003, 12:04
To mówiłem ja Metal, ale "mnie wylogowało"

Bartt
14-01-2003, 12:06
Załóżmy hipotetycznie, że mam gotówkę przez cały rok :grin::grin::grin:
(sam się uśmiałem), to ułatwi rozważania

14-01-2003, 12:10
No to kupuj pewne rzeczy z wyprzedzeniem, jak wspominałam.Teraz jest martwo w oknach i dachówkach i jest taniej więc sporo osob się interesuje, jak widać nawet po forum.
Najlepiej spytaj w hurtowni.Możesz też kupić teraz i trzymać w ich magazynie.
A inne rzeczy negocjuj w trakcie budowy.

14-01-2003, 12:11
to byłam ja.:smile:

Stokrotka
14-01-2003, 12:22
Dokładnie tak, hurtownie pozwalają często zakupić towar w zimie, a odebrać parę miesięcy później. My w ten sposób kupowaliśmy pustaki (dodatkowym atutem kupowania pod koniec roku jest maksymalne wykorzystanie ulgi budowlanej, bo najczęściej fakturują w momencie płatności).
Myślę, że jeśli możesz sypnąć gotówką, to syp po prostu poza sezonem :wink: Bo po czym poznasz, że zaczął się zastój? :wink:

Bartt
14-01-2003, 12:54
Czy po za sezonem to zawsze znaczy zimą?

Stokrotka
14-01-2003, 12:58
Wiesz, Bart, nie zastanawiałam się nad tym...
A co innego może to znaczyć?

14-01-2003, 13:02
Jak zwał tak zwał. :smile:
Sezon towiosna- lato-jesień.(zalezy na jakim kto etpaie i jaki przyjął system)Ale jak teraz się kupuje to może, to jest właśnie sezon.
:lol:

Bartt
14-01-2003, 13:31
Nie wiem, jeszcze nie buduję, ale może wykończeniówkę (rurki, elektryka, tynki wewn.) robi się głównie zimą i wiosną?

marek45
16-01-2003, 13:54
Ja wiem jedno! Nie należy się spieszyć, gdyż ja najpierw rozeznałem ceny różnych materiałów na dom, potem poszedłem do hurtownika, a było to we wrześniu z zamiarem kupna. Z obliczeń dokonanych z nim wyszło mi, że przy jego upuście mogę kupić materiał na wszystkie ściany za 18 tys. Ale po rozmowie doszliśmy do wniosku, że można z decyzją poczekać, bo cena nie wzrośnie, a ja zamierzam budować dopiero na wiosnę tego roku. Pod koniec grudnia telefon i kolejne negocjacje i kupiłem materiał za 14 tys., bo hurtownik mógł mi dać kolejny upust jako,że znaleźli się inni chętni na ten sam materiał. Tak więc cena jednowarstwowej ściany wyniesie mnie 75 zł za m2.

paj^
16-01-2003, 14:18
w lutym zaczalem rozmwowy a w marcu zakupilem porotherm i inne materialy, z zastrzezeniem, ze odbiore je dopiero w czerwcu, dostalem solidne rabaty i gwarancje przywozy za darmo

Mis Uszatek
16-01-2003, 14:49
Pamietaj jeszcze o jednym: na niektóre rzeczy w sezonie czeka sie bardzo długo. Do takich naleza okna. Zamawianie ich pod koniec lata, kiedy wszyscy sobie przypominaja, ze zima za pasem - to pewna porazka.

Bela
16-01-2003, 15:02
Rozmawiałam dzisiaj z Panem od dachów, który stwierdził że teraz jest najlepszy moment (ja dach już mam), bo ceny wzrosną po BUDMIE.
B

Bartt
16-01-2003, 17:26
Ceny wzrosną ze względu na samą budmę, czy początek lutego?