PDA

Zobacz pełną wersję : ucieczka ciepła napływ zimna



araman
05-12-2005, 19:56
Budując dom każdy z nas popełnił pewnie jakieś błędy i teraz próbuje je jakoś naprawić. Mam pytanie którendy u was ucieka ciepło z domu/ napływa zimno. Ja znalazłem takie miejsca np zimny strop nad garażem podłoga w łazience piętro wyżej jest chłodniejsza nawet jak grzeje podłogówka ( planuje przykleic dodatkowa warstwę styropianu na suficie w garażu ( czy to dobre rozwiązaie) Drugie miejsce to drzwi wejściowe ale tu regulacja zawiasów załatwiła sprawę. Kolejne miejsce to okna a sciślej parapety -firma montujaca okna ustawiła je na klinach a montujaca parapety te kliny zostawiła, kliny wyschły i duło jak ch.....a wyjałem kliny dałem piankę i jest OK. Pewnie takich miejsc jest wiele ale o pewnych nie wiemy. Będe wdzięczny jak ktos sie podzieli uwagami.

05-12-2005, 20:43
...Mam pytanie którendy u was ucieka ciepło z domu ...

Araman - wg mnie ciepło unosi sie do góry ...
mam wrazenie, ze w moim domu ubytki sa w kolejnosci takie:
wentylacja grawitacyjna, szyby okienne, nawiew w kotłowni, uchylone drzwi, nieszczelne okna, (celowe rozszczelnienie) sciany, posadzki, ...
prawdopodobnie spotkasz równiez osoby którym duzo ciepła ucieka w fundamenty ... :-? (sądząc po stosowanej przez nie bardzo solidnej izolacji fundamentów ...)

pzdr

Sp5es
05-12-2005, 20:53
każde elementarne opracowanie o ociepleniach to traktuje.
Ciepło ucieka... wszędzie. Najwięcej to dach/strop, okna, ściany, posadzka - z większa intensywnością , tam gdzie są mostki - przy oknach, połączeniu stropu ze ścianą.

janzar
05-12-2005, 21:04
Budując dom każdy z nas popełnił pewnie jakieś błędy i teraz próbuje je jakoś naprawić. Mam pytanie którendy u was ucieka ciepło z domu/ napływa zimno. Ja znalazłem takie miejsca np zimny strop nad garażem podłoga w łazience piętro wyżej jest chłodniejsza nawet jak grzeje podłogówka ( planuje przykleic dodatkowa warstwę styropianu na suficie w garażu ( czy to dobre rozwiązaie) Drugie miejsce to drzwi wejściowe ale tu regulacja zawiasów załatwiła sprawę. Kolejne miejsce to okna a sciślej parapety -firma montujaca okna ustawiła je na klinach a montujaca parapety te kliny zostawiła, kliny wyschły i duło jak ch.....a wyjałem kliny dałem piankę i jest OK. Pewnie takich miejsc jest wiele ale o pewnych nie wiemy. Będe wdzięczny jak ktos sie podzieli uwagami.


w tym przypadku izolacja stropu w garażu styropianem min 5 cm to najlepsze rozwiazanie
pozdrawiam janzar

Janussz
05-12-2005, 21:09
Jak przebudowywałem swoją chałupę dwadzieścia parę lat temu, to węgiel był tani jak barszcz. Narobiłem tyle błędów, że mógłbym sobie zadać pytanie: którędy nie ucieka?
Teraz mając na głowie następną budowę już tylu błędów nie popełnię.
O nie!!!!!!

araman
06-12-2005, 14:58
podniosę temat moze uzyskam wiacej odpowiedzi


...Mam pytanie którendy u was ucieka ciepło z domu ...

Araman - wg mnie ciepło unosi sie do góry ...
mam wrazenie, ze w moim domu ubytki sa w kolejnosci takie:
wentylacja grawitacyjna, szyby okienne, nawiew w kotłowni, uchylone drzwi, nieszczelne okna, (celowe rozszczelnienie) sciany, posadzki, ...
prawdopodobnie spotkasz równiez osoby którym duzo ciepła ucieka w fundamenty ... :-? (sądząc po stosowanej przez nie bardzo solidnej izolacji fundamentów ...)

pzdr

Wiem którendy ucieka ciepło, można powiedzieć naturalnie . Interesują mnie jednak miejsca które można niewielkim nakładem środków usunąć. Dzisiaj np znalazłem kolejne jak zakładałem buty partrze sobie klęcząc na podłodze a koło wkładki patentowej jest szpara przez którą widać ogród. Niby sprawa nie duża ale jak powialo od tej strony to było czuć wiatr. Mam w drzwiach typowe zamki a jednak wieje. Chodzi mi o takie miejsca których jak sie nazbiera kilka to jest chłodniej