PDA

Zobacz pełną wersję : Bank Ochrony Środowiska



ALF
07-12-2005, 12:56
Kto z Was brał kredyt, tak zwany proekologiczny np. na centralne ogrzewanie z w/w banku. Prosze o wasze opinie na ten temat. Czy dużo jest formalności, jakie faktycznie jest oprocentowanie itp.
Szukam na forum ale nic na ten temat nie mogę znaleźć.
pozdro.

annanatali
07-12-2005, 14:36
kredytów w tej chwili nie ma, uregulowania które były, mówiły, że oprocentowanie było ok. 3%, 90 % wartości inwestycji było kredytowane, trzeba było być właścielem nieruchomosci, przedstwić fakturę pro forma (pieniędzy nie dostaje sie do ręki tylko Bank opłaca faktury), i oczywiście zabezpieczyć kredyt.
Prowizja za przyznanie kredytu 1,4 %
Kredyt jak najbardziej opłacalny. Trzeba tylko poczekać aż znów pojawią się środki. Powinny być na wiosnę.

Sp5es
10-12-2005, 13:54
Lepiej skłądac wniosek wcześniej i ustawić się w kolejce.Próbowałem kiedyś - 3 lata temu - załatwić to spółdzielni.
Wspólpraca jakz komunistycznym urzędem. Nikt nic nie może i nikomu się nic nie chce.
Oby się coś zmieniło.

pasco
12-12-2005, 08:17
A gdzie właściwie można załatwić taki kredyt? Kiedyś wyczytałem, że te kredyty są przyznawane przez gminę - czy to prawda?

gaga2
13-12-2005, 08:49
ja mam taki kredyt w BOŚ:
1. warunki bardzo opłacalne: w moim przypadku oprocentowanie 0,5 stopy redyskonta weksli dla PLN; w tej chwili to nieco ponad 2% p.a.; kredyt na 5 lat;
2. warunki kredytu mogą być różne dla różnych województw i różnego rodzaju inwestycji: są to kredyty współfinansowane przez WFOŚiGW lub ogólnopolskie NFOŚiGW;
3. trzeba się spieszyć z wnioskami bo duże podmioty (spółdzielnie itp) mogą szybko wyczerpać limity przyznane na dany rok;
4. ilość żądanej papierologii jest powająca: łącznie z pieczątkami wszystkich potencjalnych wykonawców danej instalacji ekologicznej;
5. BOŚ żąda założenia konta osobistego w BOŚ jako warunku uzyskania kredytu; moim zdaniem to bezprawne ale chcąc niechcąc założyliśmy konto a potem zlikwidowaliśmy; potem prowadziliśmy korespondecję z bankiem nt tego czy mamy czy też nie mamy mieć tego konta; dotąd nie mamy, a kredyt pilnie spłacamy i chyba o nas zapomnieli;
6. warto wpierw się rozeznać u doradcy w banku; w Katowicach np. jest jeden gość odpowiedzialny za te kredyty;
tutaj (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=15479) na stronie : droga przez mękę czyli starania o kredyt preferencyjny
opisałam nasze starania o kredyt...
powodzenia,
gaga2

Mariuszż
13-12-2005, 14:19
Pracowałem w tym banku prawie 6 lat, co prawda jako informatyk ale wiem co nieco, wszystko co piszą powyżej to prawda, kasy na te kredyty jest zawsze mniej niż chętnych, preferowane są samorzady które prowadzą wielkie inwestycje niż osoby prywatne, ta masa papierów to przez to że to nie jest kasa banku tylko NFOŚiGW oraz WFOSiGW i oni tyle tego wymagają (urzednicy muszą mieć co robić), pozatym działają w BOŚ'iu tzw. układy i przez nie można szybciej załatwić, zawsze tak jest jak pojawia się jakis towar reglamentowany.

Acha co do konta, wypłaty z konta w BOŚ w wszystkich bankomatach w kraju były bez prowizji w tym banku zamin jeszcze inni zaczeli o tym myśleć:):).