PDA

Zobacz pełną wersję : Junkers czy Termet? A może inny? - proszę o pomoc



zebco
08-12-2005, 10:24
Witam Serdecznie Wszystkich:)
Proszę o pomoc w podjęciu decyzji jaki zakupić GAZOWY przepływowy podgrzewacz wody- Termet G-19-02 Elektronik czy Junkers WRP-11B? A może inny?
Nadmieniam, że mieszkam w bloku.
Pozdrawiam
Adam

Przekorek
08-12-2005, 16:11
Jesli lubisz cisze, to Junkers. Termet (przynajmniej stare modele) hałasuje i ma mniejszy zakres modulacji. Ja sie nie moglem w nocy kapać (mając jeszcze Termeta), bo wył, aż sąsiadka stukała w sufit.

Mały
08-12-2005, 16:22
Jesli lubisz cisze, to Junkers. Termet (przynajmniej stare modele) hałasuje i ma mniejszy zakres modulacji. Ja sie nie moglem w nocy kapać (mając jeszcze Termeta), bo wył, aż sąsiadka stukała w sufit.
Akurat porównianie starego termeta do nowego jest co najmniej nietrafne...

Przekorek
08-12-2005, 17:49
Dla mnie jak ktos raz odwalił badziewie, to juz zawsze będzie badziewny.

lajkonikk
08-12-2005, 19:47
Necar E19N
to samo co wymieniony wyzej Junkers a 1/3 taniej.termet jest dobry a przekorek niereformowalny :)))

Mały
08-12-2005, 19:58
Necar E19N
to samo co wymieniony wyzej Junkers a 1/3 taniej.termet jest dobry a przekorek niereformowalny :)))
Hmmm...akurat neckar to jest bardzo zbliżony jakościowo to sławetnych pg...czyli teraz klasa najniższa...a co do porówniania z junkersem...jest on w hurtowniach dodawany w super cenie do zakupywanego junkersa.

lajkonikk
08-12-2005, 20:57
Mały
z Twojego postu nie za bardzo wynika co chcialeś napisac/ to wina składnii zdania /

Mały
08-12-2005, 21:02
Neckar jest to bardzo zabiedzony junkersik. Coś w stylu PG6 np.
A firmy go kupują za grosze pod warunkiem zakupu Junkersa.
Tak ,że od Junkersa różni go baaardzo wiele.

lajkonikk
08-12-2005, 21:11
pozwole się niezgodzic.mam i ten, it en.Dane techniczne i opis Róznice zadne!!
Czy PG6 ma / mial/:
elektroniczny zapłon?
kontrole spalin?
blokade powrotu spalin?
płynna regulacje wody i gazu?

zebco
08-12-2005, 23:01
Dziękuję bardzo za pomoc ale dalej nie wiem na co się zdecydować.
Proszę o dalszą pomoc.
Pozdrawiam
Adam

Franz
08-12-2005, 23:05
vaillant .... dostepny serwis, mala awaryjnosc, duza sprawnosc spalania
i zapomnisz ze masz piec na nascie lat :P

Mały
09-12-2005, 13:23
Owe rewelacje mam od znajomego serwisanta junkersa...

lajkonikk
09-12-2005, 16:52
Owe rewelacje mam od znajomego serwisanta junkersa...
to wiele tłumaczy!!!
Otóż Necar nie wymaga tzw uruchomienia pierwszego przez serwis..i nie ma kasy dla serwisu

Mały
10-12-2005, 08:54
Owe rewelacje mam od znajomego serwisanta junkersa...
to wiele tłumaczy!!!
Otóż Necar nie wymaga tzw uruchomienia pierwszego przez serwis..i nie ma kasy dla serwisu
Będąc jednocześnie "klepany" przez Junkersa...

Krzysztoff
11-01-2006, 08:11
Mam termeta UNICO 13/K z zasobnikiem 120l. W użyciu od sierpnia 2005. Wydawało mi sie że to ekonomiczne i dobre rozwiązanie ale dzisiaj już bym go ponownie nie kupił. Od jakiegoś czasu przy osiągnięciu temp. powyżej 70 st. coś w nim buczy, wpada w jakieś dziwne wibracje, po dłuższej pracy jakieś trzaski przy wyłączaniu. Nie polecam tej firmy.

Padrito
18-09-2015, 22:09
Witam Wszystkich
Żeby nie zakładać nowego wątku, odświeżam stary temat. Tak więc mamy już 2015 rok i mam pytanie czy w temacie gazowych, przepływowych podgrzewaczy wody coś się zmieniło? Potrzębuję kupić termę do małego mieszkania ok. 40m2, w którym będą 3 punkty poboru wody. Mieszkanie parterowe w 4-o piętrowym bloku. Prysznic, umywalka w łazience i zlew w kuchni. Wszystko w bliskiej odległości od siebie. Nie wiem czy wybrać Junkersa z baterią czy Termeta. Co osoba to inna opinia. Podobno Junkers zawodzi jeśli chodzi o serwis, o Termecie powiadają, że dużo cześci jest dostępnych, ale szwankuje jakość. Co o tym sądzicie? Nie chce kupować najtańszego piecyka tylko mało zawodny w rozsądnej cenie. Proszę o pomoc w wyborze...