PDA

Zobacz pełną wersję : podłogowka wodna czy to prawda??????



15-01-2003, 10:58
witam

ostatnio zasłyszalem taka opinie ze przy duzych mrozach np -20
ogrzewanie podłogowe nie radzi sobie z utrzymaniem tem. np 21 stopni
osobisccie cos mi sie w to nie chce wierzyc, bo co ma piernik do wiatraka.

pozdrawiam
artur

15-01-2003, 11:17
-21 stopni to chyba nie miałem :grin:. Ale przy -20 wszystko było OK.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: jaro dnia 2003-01-15 12:17 ]</font>

Roose
15-01-2003, 11:44
nagrzewanie masy betonu trwa długo, jeśli wachania temperatur są gwałtowne np 0 i -20 to będzie zwłoka w nagrzaniu pomieszczenia.

Alicjanka
15-01-2003, 11:57
Jedyną przeszkodą w ogrzewaniu może być bezwładność tego systemu - czyli jeśli temperatura spadnie bardzo szybko. Poza tym nie potwierdzam tej plotki.
Pzdr,
A.

tczarek
15-01-2003, 12:10
Jedyna blokada to taka, że w ogrzewanie podłogowe nie można dawać wody o zbyt wysokiej temperaturze ( by węże plasktikowe nie stopiły się). Po zatym nie ma żadnego ograniczenia. Lepszym rozwiązaniem jest ogrzewanie mieszane podłoga + grzejniki oczywiście o odpowiednio przeliczonej mocy. Moi znajomi mają na parterze tylko ogrzewanie podłogowe i nie ma z nim problemu. Jedyne to większa bezwładność cieplna - czyli czas po którym uzyskujesz określoną temperaturę po uruchomieniu ogrzewania na początku sezonu.

Frankai
15-01-2003, 12:22
To czy "wydoli" podłogówka zależy od tego jak została - o ile w ogóle - zaprojektowana. W moim przypadku facet liczył ją dla określonego ocieplenia i przy założeniu, że przy -20 ma być +18, bo w razie czego będę miał kominek. Zwykle liczy się podłogówkę dla temperatury podłogi +29 stopni, ale można tam wyciągnąć i trochę więcej. To że komuś nie działa jak należy jest spowodowane pewnie tym, że nie miał robionego projektu, lub zbyt słabo ocieplił (względem założeń) dom.

dobrzykowice
15-01-2003, 12:28
wyjąleś mi to z ust Frankai, nie ma nic tutaj do rzeczy typ ogrzewania a tylko i wylącznie jakość jego wykonania i projekt. Jeżeli dasz za malo żeberek w kaloryferze to też będziesz mial problemy z dogrzaniem pokoju.